Sevilla FC

4

Deportivo La Coruna

1

• Koniec meczu! Pewne zwycięstwo Sevilli 4:1. Przewaga gospodarzy ani przez moment nie ulegała dyskusji. Co istotne dla nas, swój debiut w Primera Division zaliczył Cezary Wilk. Kolejne minuty dopisuje sobie także Krychowiak. Za uwagę dziękuje Państwu Bartosz Grzelak!

• Idealna wrzutka na głowę Aspasa, który przenosi piłkę ponad bramką.

• Dobra szansa Deportivo, ale strzał Medunjanina zablokowany.

• I kolejny strzał na bramkę. Pewnie łapie Lux uderzenie Aspasa.

• Świetny przerzut do Coke, który dośrodkował w pole karne. Futbolówka trafiła do zaskoczonego Denisa Suareza, który zagrywa ręką

• Wrzutka z rożnego, ale spokojnie radzą sobie z tym piłkarze Sevilli.

• Ładna akcja Sevilli lewą stroną. Piłka wycofana na jedenasty metr do Reyesa, którego strzał zdołał odbić Lux.

• Pareja schodzi, Krychowiak pojawia się na boisku. Mamy więc dwóch Polaków na boisku!

• Teraz strzał Juanfrana. Po rykoszecie z obroną miał problemy Beto. Odbił piłkę do boku a tam stał Cezary Wilk, którego dobitkę zdołał odbić bramkarz Sevilli!

• Reyes z rożnego wprost w ręce Luxa.

• Zmiana również w Sevilli. Za Baccę wchodzi Aspas.

• Canella za Toche.

• Skurcze łapią już Baccę.

• I w końcu celny strzał Deportivo. Z daleka prosto w Beto strzelał Juanfran.

• Duże nieporozumienie między obrońcą a bramkarzem mógł wykorzystać Reyes, ale Lux w porę się we wszyskim zorientował i ostatecznie złapał piłkę.

• Pierwsza zmiana w Sevilli. Za aktywnego Deulofeu wchodzi Reyes.

• Świetna długa piłka do Vitolo, który znalazł się sam na sam z Luxem. Lepszy bramkarz gości!

• Wszystkie dośrodkowania Deportivo wybijane przez obrońców.

• Sevilla - Deprotivo

• Nie ma gola! Lux broni strzał Bacci!

• Lux fauluje Baccę i jedenastka dla gospodarzy!

• W polu karnym było kilku piłkarzy Sevilli. Deulofeu zdecydował się jednak kończyć akcję strzałem. Futbolówkę na raty łapie Lux.

• Centra Luisinho wprost do rąk Beto.

• I jest debiut Cezarego Wilka w Primera Division, który zmienił Jose Rodrigueza.

• Co za akcja Deulofeu, który pół boiska mijał kolejnych rywali po czym dograł do zupełnie niekrytego Vitolo a temu zostało tylko wpakować piłkę do bramki!

• I kolejny gol! 4:1, bramkę zdobywa Vitolo!

• Tremoulinas zepsuł dośrodkowanie. Od bramki zacznie Lux.

• Od razu długie podanie do Cavaleiro. Zagranie było jednak niecelne i skrzydłowy gości nie mógł przejąć piłki.

• Zmiana w Deportivo. Cavaleiro zmienia Farine.

• Bacca świetnie lewą stroną przedarł się w pole karne po czym wycofał na siódmy metr do Mbii, który zupełnie niepilnowany pakuje piłkę do bramki!

• Goooool! Drugie trafienie Mbii!

• Deulofeu wpadł w pole karne i próbował mocno zacentrować przed bramkę. Piłka wybita jednak za boisko.

• Ofensywne wejście Laure i centra w pole karne w poszukiwaniu Toche. Piłkę wygarnął jednak najwyżej skaczący Beto.

• Vitolo niespodziewanie znalazł się oko w oko z Luxem! Próbował minąć bramkarza, ale ten wygarnął mu piłkę spod nóg.

• W pojedynku powietrznym ucierpiał Bacca, który leży teraz na murawie.

• I zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy zasłużone prowadzenie Sevilli 2:1 choć to chyba najniższy wymiar kary.

• Suarez pędził na bramkę Deportivo. Nie miał jak zagrać do Bacci więc zdecydował się na indywidualną akcję. Powstrzymał go jednak Lopo.

• Na spalonym Farina po podaniu Toche.

• Świetne długie podanie do Bacci. Ten przyjął na klatkę piersiową i z pomocą Laure zdołał... minąć bramkarza co ułatwiło mu wpakowanie futbolówki do siatki! 2:1 dla Sevilli!

• Goooool 2:1 Bacca!

• Jose Rodriguez fatalnie po raz kolejny, stracił piłkę co umożliwiło przeprowadzenie kontry Sevilli. Tremoulinas lewą stroną wpadł w pole karne i zagrał płasko na 11 metr, ale Deulofeu minął się z piłką.

• Na spalonym aktywny dzisiejszego dnia Deulofeu.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego, piłka trafiła przed pole karne do Tremoulinasa, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Po jego pięknym uderzeniu piłka trafia w poprzeczkę!

• Niespodziewanie Deportivo wyrównało. Po tym strzale Medunjanina Beto nawet nie drgnął w bramce. Piękny gol!

• Ależ goool Medunjanina z rzutu wolnego!

• Zółta kartka dla Koke za faul na Juanfranie.

• Centra Juanfrana z głębi pola bardzo niecelna.

• Deulofeu kapitalnie przyjęciem piłki urwał się obrońcy, wbiegł w pole karne i oddał strzał, który jednak trafił tylko w boczną siatkę.

• Kapitalnie zacentrował z rogu boiska Deulofeu. Sidnei bardziej niż na Mbii skupił się na lecącej piłce i to był błąd. Mbia wyszedł wysoko w powietrze i silnym strzałem z główki pokonał bramkarza!

• I goooool!! Uśpili czujność defensywy piłkarze Sevilli!

• Troszkę spokojniej zrobiło nam się na Estadio Sanchez Pizjuan.

• Bacca faulowany w środku pola.

• Jak tego nie trafił Suarez?! Kapitalne zagranie w uliczkę Banegi stworzyło sytuację sam na sam z bramkarzem, której nie wykorzystał Denis Suarez. Od bramki rozpocznie Lux. Musiało być 1:0 po tej sytuacji!

• Juanfran nie mając do kogo zagrać zdecydował się na szarżę, ale siła złego na jednego... Mając naprzeciw siebie trzech piłkarzy Sevilli stracił piłkę.

• Dobra akcja Sevilli. Widzieliśmy dwie niezłe centry, ale spokojnie radzili sobie z nimi stoperzy gości.

• Początek meczu dl Sevilli. To gospodarze dyktują warunki gry. Goście sporadycznie przedostają się pod bramkę Beto.

• Teraz fatalne zagranie do... nikogo Jose Rodrigueza.

• Z rzutu rożnego wrzucał Banega. Do odchodzącej piłki dopadł Vitolo, który uderzył z pierwszej piłki. Nie trafił jednak czysto w futbolówkę co ułatwiło interwencję Luxowi.

• Z pierwszej piłki dośrodkowywał Tremoulinas. Piłkę wypiąstkował Lux a po chwili sytuację wyjaśnili defensorzy Deportivo.

• Stephane Mbia ukarany żółtą kartkę za powstrzymanie faulem kontry gości.

• Deulofeu odważnie popędził prawą stroną boiska, wszedł w drybling w polu karnym. Gdy wydawało się już, że z tej akcji nic nie będzie skrzydłowy Sevilli zdołał dośrodkować, ale futbolówkę pewnie wyłapał Lux.

• Niezła akcja Sevilli lewą stroną, ale Vitolo był na spalonym.

• Teraz Laure włączył się do akcji ofensywnej. Obrońca Deportivo zacentrował, ale piłka nie znalazła adresata.

• Po stracie Luisinho kontrę rozpoczął Deulofeu, ale jego zamiary w porę przeczytał Laure.

• Próba długiego przerzutu do Deulofeu przecięta przez obrońcę.

• Rozpoczęli goście.

• Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na boisko.

• Słoneczne południe w Sevilli. Jeszcze działają zraszacze.

• Rzut oka na tabelę zdaje się jedynie potwierdzać to, o czym mówiłem wcześniej. Sevilla zajmuje obecnie czwarte miejsce mając na koncie cztery wygrane, jeden remis i jedną porażkę. Z kolei beniaminek z La Coruny ma zgoła odmienny bilans. Deportivo odniosło do tej pory jedno zwycięstwo, raz dzieliło się punktami z rywalami i czterokrotnie musiało uznać wyższość przeciwników.

• Brak w wyjściowej jedenastce Sevilli m.in. Krychowiaka dość dobitnie pokazuje, że w starciu z ostatnią drużyną tabeli Unai Emery chce dać odpocząć swoim czołowym zawodnikom a do takich z pewnością zalicza się Krychowiak. Popularny Krycha od początku sezonu ma pewne miejsce w składzie i zbiera znakomite noty. Możemy również przypuszczać, że być może Polak dostanie szansę gry w drugiej połowie.

• Poznaliśmy już składy obu zespołów więc na początek śpieszę Państwu z informacją - zarówno Grzegorz Krychowiak jak i Cezary Wilk spotkanie rozpoczną na ławkach rezerwowych swoich zespołów. O ile w przypadku naszego kadrowicza wygląda to na oszczędzanie go przed kolejnymi bojami o tyle były piłkarz Wisły Kraków nie może wywalczyć sobie miejsca w składzie.

• Z ciepłego niczym słoneczna Hiszpania mieszkania w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Będę miał przyjemność wraz z Wami przeżywać emocje, które miejmy nadzieję dostarczą nam piłkarze Sevilli oraz Deportivo. Na Estadio Sanchez Pizjuan obie drużyny zmierzą się w ramach 7. kolejki Primera Division.