Malaga CF

0

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• To tyle ode mnie. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Grzegorz Krychowiak zagrał dziś przyzwoity mecz, aczkolwiek bez fajerwerków. Zanotował on niepotrzebną stratę w pierwszej odsłonie, która mogła spowodować bramkę dla gości. W drugiej połowie zapoczątkował on akcję, po której bramkę zdobył Denis Suarez.

• Gospodarze wygrywają bardzo pewnie, ich zwycięstwo nie zostało zagrożone ani razu przez piłkarzy Malagi. Goście nie potrafili dziś stawić czoła dobrze dysponowanym graczom Sevilli. Mecz nie zachwycił, a momentami był wręcz nudny. Gospodarze wskakują na 4. miejsce wyprzedzając Valencię, a mogą minąć również Atletico, bowiem mają rozegrany 1 mecz mniej.

• Koniec meczu! Sevilla wygrywa z Malagą 2:0 po bramkach Baccy i Denisa Suareza!

• Luis Alberto ponownie spróbował uderzenia, ale przemilczę to, jak ono wyszło.

• Strzał Luisa Alberto słaby, obok bramki.

• 4 minuty doliczone.

• Wrzutka w pole karne Sevilli, do piłki skakali Beto i Amrabat i co ciekawe, ten drugi nie faulował. Choć w powtórce widać, że przy walce o pozycję do wyskoku, Amrabat ciągnął Navarro za koszulkę...

• Antunes! Chciał mocno zagrać piłkę wzdłuż bramki, zrobił to, ale nikt nie przeciął tego zagrania.

• Rzut wolny dla Sevilli, faulował nie kto inny jak Amrabat.

• Żółta kartka dla Beto za opóźnianie gry.

• I zapowiadana zmiana, wspomniany Iago Aspas zmienia Carlosa Baccę.

• Iago Aspas gotowy do wejścia na murawę.

• Ostatnia zmiana w drużynie Malagi, za Samuela Sancheza na plac gry wchodzi Luis Alberto.

• Strzał Recio z ponad 25 metrów, ale prosto w Beto.

• Kameni teraz odepchnął Krychowiaka, nie wiadomo o co poszło.

• KAMENI! Kapitalna interwencja! Reyes świetnie zagrał do zupełnie niepilnowanego Baccy na lewej stronie, ten chciał technicznie uderzyć na dłuższy słupek, ale zastopował go Kameni!

• Gameiro zagrywał w pole karne, ale Miguel Torres dobrym wślizgiem przeciął to podanie i wybił na korner.

• Zmiana w drużynie gospodarzy, Gerard Deulofeu opuszcza plac gry, a w jego miejsce Kevin Gameiro.

• Zaczęło się od przechwytu w środku pola Krychowiaka, piłkę zgarnął Denis Suarez, który popędził niczym torpeda w kierunku bramki, minął jednego z obrońców i zagrał świetną klepkę z Baccą, znalazł się przed Kamenim i pewnie skierował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL DENIS SUAREZ!! KAPITALNA AKCJA!

• Wrzutka w pole karne Malagi, główkuje Bacca, ale bardzo słabo.

• Juanmi wylądował na murawie w polu karnym, ale sędzia pozostaje niewzruszony, gramy dalej.

• Goście próbują przedrzeć się przez szyk obronny Sevilli, ale gospodarze dobrze ustawieni i za każdym razem przerywają ataki Malagi.

• Amrabat fauluje kolejny już raz w ataku. Ciekaw jestem, kiedy sędzia da mu kartkę.

• Zmiana również w ekipie Sevilli, Denis Suarez w miejsce Evera Banegi.

• ...a Juanmi zastępuje Dudę.

• Podwójna zmiana w Maladze, Javi Guerra debiutuje zastępując Samu Castillejo...

• Piękna akcja Sevilli i goooolll! Ale nie, sędzia odgwizdał ofsajd! Powtórka pokazuje, że Bacca na spalonym nie był!

• Rzut wolny dla Sevilli, wrzutka w pole karne, ale dobrze piąstkuje Kameni. Golkiper gości ucierpiał jednak przy tej interwencji, gdyż zderzył się z Krychowiakiem.

• Sporo niedokładności na początku tej drugiej połowy.

• Rajd Deulofeu, ale Antunes kapitalnie go zastopował.

• Duda przekombinował na prawej flance i musiał ratować się wycofaniem futbolówki.

• Kolejny faul Amrabata w ataku.

• Amrabat w walce o pozycję fauluje Kolodziejczaka. Z resztą nie pierwszy raz dzisiaj.

• Miguel Torres bliski straty, ale ostatecznie utrzymał się przy piłce.

• Sevilla zaczyna drugą odsłonę tego meczu! Czy Grzegorz Krychowiak i spółka utrzymają prowadzenie?

• Piłkarze z powrotem na murawie, za moment początek drugiej połowy

• Sevilla prowadzi zasłużenie, aczkolwiek prowadzenie to mogło być wyższe. Jesteśmy świadkami dość ostrego meczu, co potwierdzać może fakt, że sędzia Teixeira pokazał już 4 żółte kartki. Malaga jak na razie bez pomysłu na zaatakowanie rywala, gospodarze natomiast konstruują ciekawe akcje. Na uwagę zasługuje dzisiejsza postawa Gerarda Deulofeu, który nie tylko zanotował dziś asystę, ale co i rusz nęka obronę Boquerones.

• Sędzia zakończył pierwszą połowę równo 45 minut po pierwszym gwizdku. Wracamy za kwadrans!

• Castillejo próbował indywidualnie "wjechać" w pole karne, ale zatrzymał się już na drugim defensorze.

• Fatalna strata Krychowiaka na środku boiska, Amrabat zabrał mu piłkę, jednak z akcji nie wynikło zbyt wiele, ale Malaga ma rzut rożny.

• Zła wrzutka Reyesa, ale Figueiras ofiarnie próbował utrzymać ją w placu gry, co jednak mu się nie udało.

• Cudowna akcja Hiszpana, minął on obrońców jak tyczki, po czym kapitalnie, mięciutko zagrał do niepilnowanego Baccy, który z 8 metrów pewnie pokonał Kameniego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL CARLOS BACCA!! KAPITALNA AKCJA DEULOFEU!

• CASTILLEJO OBOK! Rosales zagrał mocno na linię pola karnego, znalazł się tam Castillejo, ale jego strzał z woleja bardzo niecelny.

• DUDA! Fatalny błąd jednego z graczy Sevilli, Duda znalazł się w doskonałej pozycji do oddania strzału, ale Portugalczyk zrobił to bardzo źle!

• Ładne uderzenie Rosalesa, ale obok bramki. Ale brawa za próbę.

• Brzydki faul Iborry na Castillejo, sędzia po raz kolejny sięga po kartkę.

• Kameni broni strzał Baccy, Kolumbijczyk uderzył jednak zbyt lekko.

• Recio fauluje Iborrę, który wyprowadzał dynamiczny atak Palanganas, ale na jego szczęście sędzia nie pokazuje mu drugiej żółtej kartki.

• Cóż za kocioł pod bramką Kameniego! Deulofeu świetnie minął Antunesa, wbiegł w pole karne i zagrał mocno do środka, był tam Bacca, który lekko zdezorientowany nie zdołał oddać strzału! Próbował jeszcze Reyes, ale zrobił to zbyt lekko i piłkę złapał golkiper gości!

• Deulofeu spróbował wrzutki, ale zbyt głęboko i Kameni złapał piłkę.

• Reyes wyprowadził świetną akcję, zagrał na lewo do Banegi, ale ten "człapał" do piłki tak długo, że Angeleri spokojnie przejął futbolówkę.

• Gospodarze przeważają, ale pojawia się coraz więcej fauli. Możemy zobaczyć dziś jeszcze sporo kartek.

• A katastrofalny błąd w obronie popełnił Angeleri, który po chwili jednak go naprawił, bo jak pokazały powtórki - Bacca nie chciał lobować Kameniego, tylko piłka odbiła się od nogi defensora Malagi.

• Zaostrza się mecz, teraz żółta kartka dla Recio za przerwanie ataku gospodarzy.

• BACCA, NIE MA GOLA! Ależ to była szansa! Błąd indywidualny jednego z obrońców, Bacca znalazł się sam na sam z Kamenim, próbował go lobować, ale golkiper Malagi wychwycił piłkę!

• Reyes faulował w ataku, ale tak mocno kwestionował decyzję sędziego, że ten ukarał go żółtą kartką.

• Wrzutka Reyesa w pole karne, ale Torres wybija futbolówkę.

• Krychowiak podparty przez Amrabata przy główce, arbiter odgwizdał faul.

• Krychowiak ładnie rozrzucił piłkę na lewo do Reyesa, ale Hiszpan złapany na spalonym.

• Castillejo! Hiszpan zebrał piłkę wybitą przez defensorów Sevilli i pokusił się o strzał z dystansu, ale trafił on wprost w Beto.

• Szybko zapracował na kartkę Grzegorz Krychowiak. Sędzia Teixeira wypomniał mu już któryś z kolei faul.

• Deulofeu bardzo fajnie chciał wypuścić Iborrę, ale zrobił to niedokładnie i Kameni łapie piłkę.

• Samuel dostał piłkę na linii pola karnego gospodarzy, ale nie miał pojęcia co zrobić z futbolówką i ją stracił.

• Banega w walce o piłkę z Recio sfaulował rywala. Sevilla chce z animuszem rozpocząć ten mecz.

• Ajaj, ciekawe rozegranie, mocna piłka po ziemi do wbiegającego Figueirasa, ale ubiegł go jeden z defensorów Malagi!

• Deulofeu próbował dośrodkowania, które zostało zablokowane i Sevilla ma pierwszy korner.

• Kibice Palanganas pięknie odśpiewali hymn, a sędzia już gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy!

• Piłkarze meldują się na murawie, w tle rozbrzmiewa hymn Sevilli.

• 10 minut do rozpoczęcia meczu. Kto zgarnie dziś pełną pulę?

• Do meczu niewiele ponad 25 minut, zachęcam zatem jeszcze do przeczytania zapowiedzi tego meczu: KLIK!

• Co ciekawe, Sevilla ostatni raz pokonała Malagę w 2011 roku. Od tamtej pory Los Boqueronesnie wygrali trzykrotnie i 2 razy podzielili się punktami z dzisiejszym rywalem.

• W ubiegłym sezonie na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla zremisowała z Malagą 2:2. Dwa sezony temu to goście triumfowali, wygrywając 2:0.

• Jak poradzi sobie dziś Grzegorz Krychowiak, który zagra od początku? Jaki wynik dziś padnie? Zapraszam do typowania w komentarzach!

• Gospodarze zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli La Liga z 36 punktami na koncie. Sevilla traci do liderującego Realu Madryt 9 punktów, ale ma rozegrany o jeden mecz mniej. Malaga natomiast plasuje się 2 miejsca niżej, mając o 5 "oczek" mniej od swego dzisiejszego rywala (+ jeden mecz więcej).

• Trochę słabiej radzą sobie dzisiejsi goście z Malagi. W ostatnim meczu Los Boquerones zremisowali wprawdzie z Villarreal 1:1, ale kolejkę wcześniej ulegli na własnym obiekcie Almerii 1:2.

• Gospodarze mają aktualnie świetną passę meczów bez porażki. Ostatni raz ulegli oni w listopadzie, kiedy przegrali oni z Feyenoordem w Lidze Europy 0:2. Od tamtej pory nikt nie znalazł recepty na pokonanie podopiecznych trenera Emery'ego.

• Dobry wieczór! Witam serdecznie i zapraszam wszystkich na relację live z meczu pomiędzy Sevillą a Malagą! Zaczynamy za niecałą godzinę, o 21!