Sevilla FC

4

Real Betis Sewilla

0

• W pierwszej połowie oglądaliśmy brutalny mecz z niezliczoną liczbą fauli. Ucierpiał na tym głównie Paulao i Betis, gdyż po jego czerwonej kartce ten mecz właściwie się skończył. Goście odzyskiwali w tym fragmencie gry rezon, ale grający z przewagą jednego zawodnika gospodarze pokazali jak wykorzystuję się taką sytuację. Dobrej nocy życzy Wam Michał Jackowski !

• Koniec !!! Pogrom w derbach Andaluzji !!! Sevilla wypunktowała rywala. Betis na kolanach !

• I na koniec kartką ukarany Matilla.

• Sędzia dolicza 2 minuty.

• Czy padnie 5 bramka ?? Czy będzie "manita" ?

• Kolejna asysta Rakiticia przy stałym fragmencie gry ! Kompletnie nie radzą sobie w kryciu gracze Betisu. Iborra był kompletnie nie obstawiony w polu karnym !

• GOOOLLL !!! 4-0 !!! Iborra !!!

• Posiadanie piłki tylko 51 %- 49 % dla gospodarzy. Wynik sugeruję coś kompletnie innego.

• Schodzi kolejny strzelec bramki- Vitolo. Wchodzi Samperio.

• Od kilku minut bramkarz Sevilli gra z grymasem na twarzy. Wyraźnie coś Beto dolega.

• Jednak Verdu strzela wprost w ręce Beto.

• Ruben Castro faulowany około 20 metrów od bramki. To będzie dobra okazja na bramkę.

• Ruben Castro ! Miał mało miejsca na oddanie strzału, ale zdołał skierować piłkę w kierunku bramki. Minimalnie niecelnie uderzenie i nie ma bramki honorowej dla gości.

• Unai Emery oszczędza swoich zawodników. Bacca schodzi, a na boisku melduję się Gameiro.

• Sevilla ma zdecydowaną przewagę nad Betisem. Nic już nie zagrozi gospodarzom. Pytanie czy zdobędą jeszcze jakieś bramki.

• Zszedł Molina, wszedł Matilla.

• Owacją na stojąco żegnany Jose Antonio Reyes ! Wchodzi za niego Perotti !

• Goool !!! 4-0 !!! A jednak nie...Fazio był na spalonym.

• Gospodarze nie chcą odpuścić swoim rywalom. Pragną ten mecz wygrać w jak największym wymiarze, aby upokorzyć odwiecznego rywala.

• Iborra strzela głową w słupek ! Dobitka Vitolo bardzo niecelna ! To może być pogrom Betisu.

• Rakitić ładnie dorzucał piłkę w pole karne, ale Reyesowi zabrakło centymetrów.

• Na trybunach trwa już fiesta. Kibice Sevilli nie mają już wątpliwości, że to ich pupile wygrają ten mecz.

• Druga zmiana w ekipie gości. Vadillo zastąpiony przez Rubena Castro.

• Podanie od Bacci wykorzystał Machin vel Vitolo. Zawodnik Sevilli Wbiegł w pole karne i spokojnie zwiódł bramkarza Betisu. Chyba już jest po meczu !

• Victor Machin !!! 3-0 !!!

• Diogo Figueiras starał się strzelić z dystansu. Cóż jego próba nie mogła zaskoczyć Sary.

• Gracze Betisu starają się dłużej utrzymać przy piłce i tym sposobem znaleźć lukę w szczelnej defensywie Sevilli.

• Nihil novi po przerwie. Żółtko dla Torresa.

• Bacca mógł zacząć drugą część meczu tak jak pierwszą, czyli od gola ! Jednak strzał, który oddał z obrońcą na plecach minimalnie chybił celu.

• Figueras wchodzi na boisko zastępuje Steinhofera.

• Zaczynamy 2 połowę!!!

• Pierwsza części meczu to definicja derbów, ale raczej tych z okręgówki. Kosa za kosą, uderzenie za uderzeniem. Jednym zdaniem mało jakości i gry w piłkę, a dużo chaosu i zapasów. Od ekip z ligi hiszpańskiej oczekujemy zdecydowanie więcej. Oby w drugich 45 minutach widowisko stało na wyższym poziomie, choć po czerwonej kartce Paulao chyba nie wiele możemy się spodziewać po graczach Betisu.

• Uff koniec pierwszej części gry ! To nie była piłka, ale też nie możemy powiedzieć, że to mecz rugby, bo tam przynajmniej zawodnicy szanują się nawzajem.

• Panie Sędzio proszę kończyć tę połowę ! Zawodnicy co rusz kopią się i skaczą sobie do gardeł. Teraz Reyes i Nono ukarani żółtymi kartkami.

• Rakitić dośrodkował idealnie na głowę Mbii. Ten nie miał równego sobie przeciwnika w polu karnych, gdyż do tej pory pilnował go Paulao. Czerwona kartka i stracony gol to podwójna kara dla Brazylijczyka.

• GOOOLLL !!! 2-0 !!! Mbia !!!

• Paulao popisał się skrajną głupota. Najpierw dostał żółć za dyskusję, a kilka minut później taktycznie sfaulował Reyesa. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka i graczom Betisu będzie teraz bardzo ciężko!

• NONO !!! Cudownie uderzył z 25 metrów, ale trafił w słupek ! No, no to mogło być 1-1.

• Goście w ciągu minuty mieli dwa stałe fragmenty gry. Niewykorzystane.

• Żółć dla Paulao za dyskusję z sędzią.

• Sędzia w końcu ocknął się i przypomniał sobie, że w kieszonce ma kartki. Vadillo jednak dostał ją całkowicie niesłusznie.

• Juanfran i Antonio Reyes leżą na boisku po zdecydowanych atakach przeciwników. Od początku tego meczu para zawodników idzie nie w ten gwizdek co potrzeba. Staję się to powoli bardzo nudne.

• Dwa kwadranse meczu za nami. Spotkanie prowadzone w szybkim tempie, ale niestety zawodnicy najczęściej skupiają się na tym, jak kopnąć przeciwnika, aby nie zauważył tego sędzia.

• Steinhofer kontra Moreno. Kolejne starcie na boisku, jednak nie na umiejętności, a na tężyznę fizyczną.

• Paulao otrzymał cios łokciem w twarz. Sędzia nie wyciągnął konsekwencji wobec Mbia.

• Juanfran posłał dobrą piłkę w pole karne do Moliny. Napastnik gości jednak nie zdołał głową strzelić w światło bramki.

• Molina próbował strzelać z dystansu. Piłka poszybowała bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Dogodnych sytuacji do zdobycia bramki w ciągu tych 20 minut mamy naprawdę niewiele, a właściwie poza akcją z 2 minuty, nie ma takich wcale.

• Coraz brutalniejsze widowisko. Co chwilę obserwujemy zwijającego się z bólu zawodnika jednej z drużyn.

• Już w 15 minucie mieliśmy starcie dużej grupy zawodników. Mbia był faulowany przez Molinę, a wyjaśniać ten incydent chciało po kilku zawodników obu ekip.

• Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska, jednak gracze Sevilli skuteczniej grają pressingiem.

• Atmosfera na boisku równie gorąca jak na trybunach. Zawodnicy nie szczędzą sobie razów, ale wszystko odbywa się na razie fair.

• Beto nieco spóźnił się z wyjściem z bramki. Niemal w ostatniej chwili ubiegł napastnika Betisu i wybił piłkę na aut.

• Vadillo próbował szczęścia w indywidualnej akcji, ale stracił łatwo piłkę.

• Od początku meczu zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy starają się pójść za ciosem.

• Nie zdążyliśmy jeszcze rozsiąść się w fotelach, gdy Jose Antonio Reyes dograł fantastyczną prostopadłą piłkę do Bacci, który bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Betisu.

• GOOOOOOLLLLL !!!! BACCA 1-0 !!!!!!

• Zaczynamy jedne z najgorętszych derbów Europy !

• Przed meczem minuta ciszy na cześć ofiar huraganu na Tajlandii.

• W składzie Betisu nie ma oczywiście Damiana Perquisa, który pauzuje ze względu na fatalną kontuzję szczęki.

• Kibice Sevilli prezentują oprawę. Cóż, zdecydowanie hasło Równajcie do NajlepSzych, z ostatniej oprawy kibiców Legii Warszawa,również kibice z Andaluzji powinni wziąć sobie do serca.

• W ostatnim meczu między tymi ekipami padł remis 3-3, więc dwa spotkania z zeszłego sezonu dają nam nadzieję na wiele bramek dzisiejszego wieczora.

• Ostatni mecz na Sanchez Pizjuan zakończył się dramatycznym wynikiem dla gości. 5-1 to pogrom, który będą chcieli wymazać z kart historii jak najszybciej.

• Betis jest czerwoną latarnią ligi hiszpańskiej. Mało kto mógł się spodziewać, że ekipa która wywalczyła awans do europejskich pucharów w zeszłym sezonie, w tym będzie zajmowała ostatnie miejsce. Gospodarze również grają w Lidze Europy, ale oni znacznie lepiej łączą grę na obu frontach.

• Witam wszystkich ! Już za kilkanaście minut zacznie się mecz, który może być podane na deser, a na pewno dobrą kolację tego weekendu ! Derby Sevilli to nie byle jakie spotkanie i nie ważne w jakiej obecnie formie są obie ekipy !