Sevilla FC

1

Valencia CF

1

• Mnóstwo emocji mieliśmy dziś w Sewilli, choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała. Gospodarze po przerwie prezentowali się już dużo lepiej, a gdy głupią czerwoną kartkę zarobił De Paul, niewielu spodziewało się gola wyrównującego dla Valencii. W końcówce podopieczni Unaia Emery;ego zupełnie jednak stanęli, fatalnie grała obrona gospodarzy, a przede wszystkim rezerwowy bramkarz Barbosa i Valencia zasłużenie doprowadziła do remisu. To wszystko na dzisiaj, za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Mamy jeszcze żółtą kartkę dla Carrico.

• Bomba z dystansu Krychowiaka zablokowana. Po chwili Polak wpadł jeszcze z piłką w pole karne, ale zablokowali go obrońcy rywali.

• Coke ukarany jeszcze żółtą kartką.

• Fatalne zachowanie Barbosy, zderzenie z napastnikiem Valencii omal nie skończyło się bramką! Fatalnie gra w ostatnich minutach obrona Sevilli!

• Luismi ukarany żółtą kartką.

• Arbiter doliczył do drugiej części gry aż pięć minut.

• Krychowiak wpadł z piłką w pole karne, ale powstrzymali go obrońcy gości.

• Szybkie rozegranie gości z rzutu rożnego, rozklepana całkowicie obrona Sevilli, Otamendi zgrywa piłkę do Orbana, który klatką piersiową pakuje ją do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA VALENCII! ORBAN!

• Kolejny faul Krychowiaka. Polak miał sporo pretensji do arbitra, lecz ten pozostał nieugięty.

• Krzychowiak faulował Parejo, a sam poszkodowany z rzutu wolnego trafił w zewnętrzną część słupka! Barbosa natomiast nawet się nie ruszył.

• Feghouli dobrze poradził sobie na prawym skrzydle, Rodrigo zdołał oddać strzał, ale było to uderzenie bardzo lekkie. Barbosa miał jednak lekkie problemy z interwencją.

• Ostatnia zmiana w Valencii, Lucas Orban zastępuje Andre Gomesa.

• Parejo uderza nad murem, ale również nad bramką! Lepszej okazji Valencia może już nie mieć.

• Będzie groźnie, Carrico fauluje jednego z rywali tuż przed polem karnym!

• Z takiego obrotu spraw z pewnością nie jest zadowolony Gerard Deulofeu. Młody Hiszpan miał dostać szansę debiutu w Sevilli, stał już przy linii bocznej, ale wobec kontuzji Iborry Unai Emery musiał zmienić plany.

• Ostatnia zmiana w Sevilli, za utykającego Iborrę na boisko wchodzi Luismi.

• Bardzo dobra akcja Krychowiaka zakończona nieco zbyt mocnym podaniem do Vitolo. Ten znajdował się jednak nad spalonym.

• Leży na boisku Iborra, mamy dłuższą przerwę w grze.

• Indywidualna akcja Feghouliego, ale po tym strzale piłka leci bardzo wysoko nad bramką.

• Dobra akcja lewą stroną gości, lecz z każdym z trzech dośrodkowań w pole karne radzili sobie defensorzy.

• Zupełnie niepotrzebny faul Diego Alvesa na będącym na spalonym Vitolo. Żółta kartka dla golkipera Valencii.

• Faulowany był Parejo, który chwilę później dośrodkował z rzutu wolnego, ale poradzili sobie z tą piłka obrońcy Sevilli

• Vidal nie wróci już na boisku, zastępuje go Ever Banega.

• Indywidualna akcja Andre Gomesa, strzał Portugalczyka został jednak zablokowany, a po chwili piłkę stracił Parejo.

• Za faul Vidala Hiszpan ujrzał natomiast żółtą kartkę.

• De Paul spędził na boisku kilkadziesiąt sekund! Faulował go co prawda Vidal, ale młody zawodnik Valencii oddał mu łokciem w twarz i wyleciał z boiska!

• Druga zmiana w drużynie Valencii, schodzi Paco Alcacer, a szansę debiutu otrzymał Rodrigo de Paul.

• Indywidualna akcja Suareza, lecz wybija piłkę Diego Alves.

• Bacca dośrodkowuje w pole karne do Krychowiaka, ten stara się zgrać piłkę do Vidala, lecz powstrzymują Polaka obrońcy.

• Vitolo! Dobra akcja Sevilli, po złej interwencji Fuego piłka trafia do niepilnowanego w polu karnym Vitolo, który uderza tuż obok słupka!

• Bardzo dobra sytuacja dla Valencii, lecz Paco Alcacer posyła piłkę wysoko nad bramką!

• Dośrodkowywał Suarez, w polu karnym zapanowało spore zamieszanie, strzał zdołał oddać Carrico, lecz piłkę łapie Diego Alves.

• Coraz śmielej poczyna sobie Sevilla. Vitolo podaje do Bacci, ten dośrodkowuje w pole karne... krzyżakiem. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

• Mamy pierwszą zmianę w Valencii, Piattiego zastępuje Feghouli.

• W drugiej połowie Sevilla gra dużo lepiej w środku pola. Gospodarze wreszcie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• W ekwilibrystyczny sposób blokuje strzał jednego z rywali Otamendi i będzie jeszcze rzut rożny dla Sevilli.

• Nieco ponad 29 tysięcy widzów obserwuje dziś zmagania obu drużyn ze stadionu.

• Niepotrzebny faul Parejo, leży Iborra. Oszczędził sędzia kapitana Valencii, który ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Nie przypilnowali obrońcy Valencii Gayi, który dograł piłkę przed bramkę Barbosy. Tam przytomnie zachował się jednak Krychowiak.

• Dobra dwójkowa akcja Vidala i Denisa Suareza, ten drugi nie zdołał jednak dograć do czekającego na piłkę w polu karnym Bacci.

• Oba zespoły wyszły na drugą część spotkania bez zmian. W ataku pozycyjnym Valencia.

• Znów gramy!

• Wracamy do Sewilli. Piłkarze Valencii są już na boisku,czekamy jeszcze na gospodarzy.

• Ten mecz udowadnia jak niesprawiedliwy potrafi być futbol. Sevilla gra bardzo źle, szczególnie w obronie popełnia całą masę błędów, a w całej pierwszej połowie gospodarze stworzyli tylko jedną klarowną okazję do zdobycia gola. Wystarczyło, aby podopieczni Unaia Emery'ego prowadzili do przerwy 1:0. Jednym z nielicznych jasnych punktów w Sevilli jest Grzegorz Krychowiak, a na drugą połowę zapraszamy już za nieco ponad 10 minut.

• Z dośrodkowania nic nie wyszło, koniec pierwszej połowy!

• Vitolo faulował Barragana, będzie jeszcze rzut wolny.

• Tylko minutę dłużej potrwa pierwsza połowa. Może to dziwić w obliczu długiej przerwy po urazie Beto.

• Szybki kontratak gospodarzy, Bacca zdołał podać do Aleixa Vidala między trzema rywalami, strzał Vidala obronił jeszcze Diego Alves, lecz piłka wróciła do Hiszpana, który drugiej szansy już nie zmarnował.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA SEVILLI! ALEIX VIDAL!

• Dobre dogranie Krychowiaka do Bacci, ten jednak niepotrzebnie wikła się w drybling i marnuje dobrą okazję.

• Fatalny błąd Carrico, piłkę przejął Parejo, ale po chwili się przewrócił. Arbiter nie użył jednak gwizdka.

• Dośrodkowanie Suareza z rzutu wolnego z łatwością łapie Diego Alves.

• Dani Parejo ukarany pierwszą w tym meczu żółtą kartką.

• Cóż za błąd Barbosy! Fatalne zachowanie Argentyńczyka, piłka trafia pod nogi Piattiego, ale zdążyli wrócić obrońcy Sevilli.

• Z lewej strony w pole karne Sevilli dośrodkowywał Gaya, ale Barbosa złapał piłkę.

• Do wybitej piłki dopadł Daniel Carrico i zdecydował się na strzał zza pola karnego, lecz było to uderzenie lekkie i niecelne.

• Dobra kontra gospodarzy, ale Gaya wślizgiem powstrzymuje Vidala. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Nie ma płynności w grze Sevilli, po szarpanej akcji na spalonym został złapany Coke.

• Błąd Barbosy, który wybija piłkę na aut. Rozczarowuje na razie mecz w Sewilli, słabo grają przede wszystkim gospodarze.

• Bacca bardzo sprytnie starał się dograć w pole karne do jednego z partnerów, lecz Otamendi dobrze interweniował.

• W Sevilli widać brak klasowego rozgrywającego. Być może ten problem rozwiąże Ever Banega, którego niedawno Andaluzyjczycy pozyskali... z Valencii. Argentyńczyk jest dzisiaj na ławce rezerwowych.

• Zabawił się z rywalami na prawej stronie Andre Gomes, lecz jego dośrodkowanie łapie Barbosa. Nie była to jednak pewna interwencja.

• Znakomite zagranie Krychowiaka do Bacci, Kolumbijczyk podaje do Vidala, ale ten traci piłkę.

• Prosty błąd popełnił teraz Coke, Valencia ruszyła z kontrą, lecz była ona niedokładna.

• Odważna akcja Piattego po lewej stronie boiska, strzał Argentyńczyka został jednak zablokowany, będzie jeszcze rzut rożny dla Valencii.

• Kolejny faul Bacci w ofensywie. Kolumbijczyk nie kryje frustracji.

• Pierwsza interwencja Argentyńczyka po nieudanym dośrodkowaniu Barragana.

• Portugalczyk ciągle trzyma się za twarz. Wygląda na to, że czeka go dłuższa przerwa w występach.

• Beto zniesiony z boiska na noszach, Mariano Barbosa już w bramce Sevilli.

• Barbosa intensywnie rozgrzewa się przy linii bocznej.

• Dalekie wyjście przed pole karne Beto, Portugalczyk wybił piłkę, ale padł na murawę! Konieczna będzie zmiana.

• Dani Parejo ośmieszył Vitolo, zagrywając piłkę między jego nogami, a rywal zrewanżował się faulem.

• Bacca bardzo dobrze urwał się lewą stroną i zagrał do Vitolo, ten źle jednak przyjął piłkę, która wyszła za linię końcową.

• Długi przerzut w kierunku Suareza, ale do młodego gracza Sevilli natychmiast doskoczyło trzech rywali.

• Sporo jest walki w środku pola. Dobrze prezentuje się na razie Krychowiak, który zanotował już kilka udanych odbiorów.

• To powinien być gol dla Valencii! Fatalny błąd popełnił Pareja, piłka po jednym podaniu trafiła do Piattiego, a ten obił dwa słupki, po czym piłka wyszła w pole! Ogromne szczęście Sevilli!

• Krychowiak dobrze utrzymał piłkę w środku pola i zagrał na lewą stronę do Vitolo, ten przegrał jednak pojedynek z Barraganem.

• Przewraca się w polu karnym Valencii Vitolo, ale nie ma mowy o "jedenastce".

• Denis Suarez starał się przejąć piłkę na połowie rywala, lecz przy okazji faulował.

• Od ataków rozpoczęli mecz goście. Na razie "Nietoperze" częściej utrzymują się przy piłce i konstruują akcję pozycyjną.

• Gramy! Od środka Valencia.

• Przed rozpoczęciem pojedynku mamy jeszcze minutę ciszy.

• Gospodarze zagrają dziś w białych strojach, Valencia na pomarańczowo.

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku, za chwilę zaczynamy.

• W ostatnim sezonie na stadionie Sevilli padło aż siedem bramek, a gospodarze wygrali 4:3. Czy tym razem będziemy mieli równie pasjonujące widowisko?

• Rezerwowi Valencii: Joao Cancelo, Orban, Feghouli, Yoel, Zuculini, De Paul, Gil

• Rezerwowi Sevilli: Deulofeu, Munoz, Reyes, Figueiras, Barbosa, Luismi Sanchez, Banega

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Carlos Del Cerro. Na liniach pomagać mu będą Juan Yuste i Abraham Alvarez.

• Wszyscy w Sevilli bardzo liczą na Krychowiaka i Denisa Suareza, którzy byli najlepszymi zawodnikami drużyny w spotkaniu z Realem. Dzisiejszy mecz będzie też szczególny dla szkoleniowca Sevilli, który jeszcze niedawno trenował właśnie Valencię.

• Sevillę mogliśmy oglądać w meczu o Superpuchar Europy z Realem Madryt. Podopieczni Unaia Emery'ego nie grali jednak w tym meczu zbyt dobrze i przegrali 0:2.

• Dla Valencii będzie to pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. W sparingach"Nietoperze" prezentowały się nieźle. Podopieczni Pizziego wygrywali między innymi z Milanem czy Benficą Lizbona.

• Znamy już wyjściowe składy obu ekip, które możecie zobaczyć po lewej stronie. Od pierwszej minuty w drużynie Sevilli zagra Grzegorz Krychowiak.

• Z przytupem rozpoczynamy nowy sezon La Liga w Ekstraklasa.net. W najciekawszym starciu inauguracyjnej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Sevilla mierzy się na własnym boisku z Valencią. Zapraszamy na relację z tego pojedynku.