UD Almeria

2

Atletico Madryt

0

• Lider tabeli Atletico Madryt nie spełnił dzisiaj nadziei kibiców, którzy przyjechali do Almerii. Gospodarze zagrali dzisiaj bardzo agresywnie, uważnie w obronie i zdobyli dwie bramki - pierwszą po kapitalnym uderzeniu Verzy, drugą z rzutu karnego. Mecz jednak nie porwał, tempo było fatalne - oprócz bramek oglądaliśmy zaledwie dwa strzały w światło bramki. Mecz miał jednak dzisiaj dwóch antybohaterów. Pierwszym, dla Atletico Madryt, był Dani Aranzubia, który popełnił błąd przy pierwszej bramce i sprowokował rzut karny. Drugim, dla obu drużyn, był arbiter, który wyraźnie nie poradził sobie dzisiaj z presją. Za uwagę dziękuję już Jakub Trzaska. Już dzisiaj zapraszam na jutrzejszą relację Sevilla - Barcelona na naszym portalu! Primera Division może mieć aż trzy drużyny z taką samą ilością punktów na szczycie, jeśli Barca poradzi sobie w Andaluzji!

• Koniec spotkania Almeria - Atletico!

• Almeria stara się już utrzymywać przy piłce i czeka na ostatni gwizdek sędziego.

• Ostatnia roszada w tym meczu: Oscar Diaz za Jonathana.

• Jeszcze szansa chociaż na honorową bramkę, ale rzut rożny po raz kolejny nie przynosi powodzenia.

• Aż pięć minut doliczone do regulaminowych 90.

• Druga zmiana trenera Rodrigueza. Z boiska schodzi Suso a na nim pojawia się Corona.

• Powtórki jednak wskazują, że ta czerwona kartka dla Aranzubi i rzut karny nie do końca się należał. Bardziej ręką pracował napastnik Almerii, niż golkiper Atletico. Sędzia po raz kolejny podjął bardzo kontrowersyjną decyzję.

• GGGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Verza pewnie wykorzystuje jedenastkę!!!

• Do piłki podchodzi Verza.

• Karny dla gospodarzy, a w bramce z konieczności... Gabi!

• Fatalny błąd Aranzubi!!! Bawił się z napastnikiem rywala a później go faulował!!! Czerwona kartka!!

• Vidal sam na sam z Aranzubią, ale tym razem bramkarz gości zachowuje się bez zarzutu i broni to uderzenie!

• Fatalny błąd przy tym uderzeniu popełnił Aranzubia. Powinien był tą piłkę wybić, a on w nią po prostu nie trafił.

• GGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!! Mamy bramkę dla Almerii!!! Kapitalne uderzenie Verzy ląduje za kołnierz Aranzubi!!!

• Ostatnia zmiana w Atletico. Z boiska zszedł Garcia a za niego pojawił się Adrian. Simeone stawia na atak.

• Kapitalna kontra Almerii!!! Vidal kończył tą akcję, ale jego uderzenie odbiło się od obu słupków i piłka wyszła w boisko!!!

• Sosa uderzał z rzutu wolnego, ale był to zbyt słaby strzał, aby zaskoczyć Estebana. Trzeba jednak odnotować, że to drugi strzał w światło bramki w tym meczu.

• Costa faulowany przed polem karnym rywala, będzie dobra okazja do uderzenia.

• Mamy 73 minutę spotkania i zaledwie jeden strzał w światło bramki. To pokazuje dokładnie co dzieje się dzisiaj na stadionie w Almerii.

• W powtórkach kontuzja Tiago wyglądała fatalnie. Piłkarz Almerii obiema nogami skoczył na staw skokowy Portugalczyka. Noga wygięła się fatalnie i gracz gości od razu opuścił plac gry na noszach.

• Juanfran z dystansu daleko obok bramki.

• I druga zmiana Simeone: Sosa za Diego.

• Suarez za kontuzjowanego Tiago.

• Tiago na noszach opuszcza murawę.

• Arbiter po raz kolejny nie zareagował a wejście Barbosy kwalifikowało się na czerwoną kartkę!

• Bardzo ostre starcie Barbosy z Tiago. Fatalnie wygięła się noga Portugalczyka.

• Na spalonym Garcia.

• Atletico zaczyna przyspieszać, ale jak na razie nic nie wychodzi podopiecznym Simeone.

• Uderzenie Gabiego zza pola karnego daleko obok bramki Estebana.

• Soriano był bardzo niezadowolony z decyzji trenera. Butelka z wodą poleciała w stronę ławki rezerwowej.

• Pierwsza zmiana w tym pojedynku. Soriano opuścił plac gry a za niego Helder Postiga.

• Żółta kartka za dyskusje dla Suso.

• Arbiter główny nie radzi sobie najlepiej w dzisiejszym meczu. Wielokrotnie w pierwszej połowie popełniał błędy, teraz w tej drugiej części meczu ponownie nie prowadzi tego spotkania najlepiej.

• Żółty kartonik dla Raula Garcii za faul na Soriano.

• I znów po tych kilku dobrych akcjach gości mecz przypomina ten z pierwszej połowy. Dużo walki, sporo fauli, a sytuacji jak na lekarstwo.

• Będzie szansa przed Almerią na dobre dośrodkowanie. Faulowany na prawym skrzydle Vidal.

• Kolejna szansa Atletico! Diego uderzył minimalnie obok prawego słupka bramki Almerii!

• Szansa przed Diego Costą! Główkował on po dośrodkowaniu Gabiego, ale łapie piłkę Esteban. Sędzia dopatrzył się jednak przy tej akcji spalonego i i tak gol nie został by uznany.

• Statystyka fauli: Almeria 15 Atletico 5!

• Kolejny faul Soriano. Jak tak dalej pójdzie piłkarz Almerii nie dokończy dzisiejszego pojedynku.

• Zaczynamy drugą część gry!

• Pojawia się także drużyna Almerii oraz sędziowie dzisiejszego pojedynku. Za chwilę zaczynamy drugą połowę!

• Wracają już na murawę piłkarze gości.

• Jak na razie obie drużyny nie grają tak jak na pewno kibice by tego chcieli. Dużo walki, dużo fauli, mało strzałów. I na tym powinien zakończyć się komentarz do tej części gry. Bramek jak na razie nie oglądaliśmy, był zaledwie jeden celny strzał na bramkę Estebana. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie znacznie ciekawsze od tej co już za nami.

• Koniec pierwszej połowy!

• Diego Costa składał się do przewrotki w polu karnym rywala, ale ubiegli go obrońcy!

• Kolejny faul Soriano i tym razem doczekał się już żółtej kartki.

• Suso daleko obok bramki Aranzubi.

• Manquillo w pole karne, ale dobrze interweniuje Esteban. Nie była to trudna sytuacja dla bramkarza gospodarzy.

• Posiadanie piłki - 40% Almeria przy 60% Atletico.

• Kolejne przewinienie Soriano. Był to już jego szósty lub nawet siódmy faul.

• Jonathan w polu karnym Atletico! Jednak arbiter dopatrzył się przewinienia napastnika Almerii i od rzutu wolnego rozpoczął Aranzubia.

• Almeria gra dzisiaj bardzo agresywnie, wielokrotnie ucieka się do fauli, aby zatrzymać rywali. Wydaje się, że arbiter główny dzisiejszego spotkania nie najlepiej sobie z tym radzi, bowiem kilkukrotnie nie używał gwizdka, kiedy powinien był to zrobić.

• Tymczasem upomniany przez arbitra został Diego Simeone, który bardzo energicznie reagował na sytuacje meczowe przy linii bocznej.

• Dobrze pilnowany jest dzisiaj Diego Costa, który bardzo szczelnie jest dzisiaj pilnowany. W tej pierwszej połowie nie miał jeszcze ani jednej klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

• Aranzubia ustawia swoich obrońców w polu karnym, bowiem Almeria ma rzut wolny niedaleko szesnastki gości. Jednak nic z tego gospodarze nie zdołali osiągnąć.

• Ale i tym razem z piłkarzem wszystko w porządku i może on kontynuować grę.

• Kolejna przerwa w grze. Na boisku leży Suso.

• Pada w polu karnym Almerii Javi Manquillo, ale arbiter nie używa gwizdka! Obrońcy Atletico fatalnie wykręciła się noga w kolanie, ale wszystko wskazuje, że z defensorem wszystko w porządku.

• Inicjatywę zaczynają przejmować goście. Kolejne uderzenie Diego, ale i tym razem nie ląduje ono w świetle bramki Estebana.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany został Diego.

• Małe spięcie na boisku między Verzą a Raulem Garcią. Faulował ten pierwszy.

• Tempo tego spotkania nie porywa. Ani jedna ani druga drużyna nie przejęła jeszcze inicjatywy a kolejne akcje są przeprowadzane bardzo wolno.

• Atletico konstruuje kolejną swoją akcję spod własnej bramki.

• Pierwsze uderzenie na bramkę Estebana! Uderzał Diego i niewiele zabrakło aby piłka wylądowała w siatce!

• Kolejna akcja Suso lewym skrzydłem, ale tym razem dośrodkowanie bardzo niedokładne.

• Błąd Diego Godina, ale stoper Atletico sam go naprawił. Stoper liczył na interwencję Aranzubii, ale hiszpański golkiper został między słupkami bramki.

• Pierwsza dobra sytuacja dla Atletico! Javi Manquillo wszedł w pole karne, wyciągnął bramkarza, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do kolegi z drużyny o defensorzy gospodarzy wybili piłkę!

• Początek spotkania bardzo spokojny z jednej i z drugiej strony. Walka o piłkę głównie toczy się w środkowej części boiska. Almeria stara się skonstruować swoją akcję, ale doskonale znów prezentują się stoperzy gości. Atletico nieco cofnięte czeka na błąd rywala.

• Suso atakował lewym skrzydłem, ale wyjaśnił tą sytuację Tiago długim wybiciem piłki.

• Pierwsza szansa przed Atletico, ale swój błąd naprawia Esteban! Nie sięgnął piłki Diego Costa.

• Kolejny faul graczy Almerii - tym razem faulował Suso, a faulowanym był Diego.

• Pierwsza próba ataku Almerii, ale odgwizdany faul na Godinie kończy to natarcie gospodarzy.

• Zaczynamy pojedynek!

• Losowanie stron i za chwilę zaczynamy ostatni dzisiejszy pojedynek La Liga!

• Jesteśmy już na stadionie!

• Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00, więc wspólnie czekajmy na emocje związane z tym pojedynkiem!

• Kończy się już pojedynek Realu z Villarrealem. Królewscy prowadzą 4:2 i wszystko wskazuje, że zdobędą kolejne trzy punkty. Atletico jeśli chce zachować przewagę nad odwiecznymi rywalami będzie musiało dzisiaj wygrać.

• Natomiast Atletico Madryt udało się zdobyć 11 punktów - zremisowali z Sevillą i Barceloną oraz pokonali Real Sociedad, Rayo Vallecano i Malagę.

• W ostatnich pięciu spotkaniach piłkarze Francisco Rodrigueza zdobyli sześć punktów - wygrali z Getafe i z Granadą. Jednak doznali aż trzech porażek, w tym tą bardzo dotkliwą - 1:6 z Athletic Bilbao.

• Almeria potrzebuje punktów jeśli chce być spokojna o utrzymanie. Zajmuje ona dopiero 17. miejsce w tabeli, więc zdecydowanymi faworytami tego pojedynku wydają się podopieczni Simeone. Przystępują jednak oni do meczu po dotkliwej porażce z Realem Madryt w Pucharze Króla (0:3). Na pewno będą oni chcieli wymazać porażkę z pamięci i dopisać sobie dzisiaj kolejne trzy punkty.

• O meczu również mówił szkoleniowiec gospodarzy: - To będzie jedno z najbardziej wymagających i trudnych spotkań w tym sezonie. Nie mamy zbyt wiele do stracenia. Trzeba po prostu dać z siebie wszystko od pierwszej do ostatniej minuty i liczyć na to, że uda się sprawić jakąś niespodziankę. Szanujemy naszych rywali, bo nie bez powodu są aktualnymi liderami La Liga. W każdym meczu grają na bardzo wysokim poziomie i stać ich na bardzo wiele. Nie patrzą na to, z kim się mierzą, bo chcą zwyciężać ze wszystkimi, nie odpuszczają nikomu.

• Diego Simeone pojawił się wczoraj na konferencji prasowej, na której nie obyło się bez pytań o dzisiejsze spotkanie. Argentyńczyk tak je komentował: - Pojedynek z Almeríą będzie dla nas bardzo ważny. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że oni potrzebują punktów i będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska. Naszym priorytetem będzie wygrana, którą chcemy osiągnąć poprzez dobrą grę i konsekwentne, intensywne starania. Musimy być skuteczni i skupieni tylko na tym, co dotyczy nas. Żadna inna rzeczywistość nie może nam zaprzątać głów. Spodziewam się, że nasi rywale będą się dobrze ustawiać i za wszelką cenę odcinać nas od naszego stylu.

• Rezerwowi gości: Yassine Bounou, Toby Alderweireld, Emiliano Insua, Mario Suarez, Cristian Rodriguez, Jose Sosa i Adrian.

• Ławka rezerwowych Almerii: Julian Diaz, Oscar Diaz, Marcelo Silva, Marcos Tebar, Helder Barbosa, Corona i Hansley Martinez.

• W drużynie Almerii nie zagrają dzisiaj Nelson i Rodri, którzy wciąż leczą swoje urazy.

• Po lewej stronie prezentujemy już składy w jakich rozpoczną ten pojedynek oba zespoły. Diego Simeone nie mógł dzisiaj skorzystać z Thibauta Courtoisa, Filipe Luisa, Davida Villi i Koke. Ten ostatni musi pauzować za kartki, a cała trójka jest kontuzjowana.

• Witam podczas relacji LIVE z ostatniego dzisiejszego spotkania Primera Division! Gospodarze - Almeria podejmie dotychczasowego lidera tabeli - Atletico Madryt.