UD Almeria

0

FC Barcelona

2

• Duma Katalonii wygrywa dziś bez większych kłopotów w Andaluzji 2:0 i notuje najlepszy ligowy start w swojej historii! Siedem kolejnych zwycięstw na początku sezonu się jeszcze Barcelonie nie zdarzył. Najgorsza informacja dla Blaugrany to na pewno kontuzja Leo Messiego, który znowu ma problem z udem. To tyle z mojej strony, ale już zapraszam na relację z meczów Sociedad - Sevilla oraz Derbów Madrytu! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec meczu! Bardzo pewne zwycięstwo Barcelony!

• Jeszcze jedna okazja dla Barcelony! Dani Alves przegrywa jednak pojedynek z Estebanem!

• Dos Santos zmienia Iniestę.

• Tello fatalnie psuje sytuację sam na sam z Estebanem!!!

• Ostra dyskusja Xaviego z Victorem Valdesem. Jakieś zastrzeżenia do swojego kolegi miał bramkarz Barcelony.

• Busquets ogląda żółtą kartkę za bezpardonowe wejście w nogi Azeeza.

• Gospodarze w ataku, jednak nie są w stanie stworzyć składnej akcji.

• Jeszcze jedno dobre piąstkowanie w tym meczu Valdesa.

• Rodri faulowany 30 metrów od bramki Valdesa. Może być ciekawie.

• Znowu na ofsajdzie napastnik Almerii. Wcześniej pierwszy błąd w tym meczu Bartry.

• Na spalonym Rodri.

• Bardzo ostre starcie Busquetsa z Azeezem. Obaj piłkarze na murawie, ale zaraz powinni wrócić na plac gry.

• Znowu Bartra pojawił się w polu karnym, ale z ostrego kąta nie potrafił celnie uderzyć na bramkę Estebana!

• Barbosa za Verzę.

• Tello zmienia Alexisa Sancheza.

• Kolejne zmiany szykują się w obu zespołach. Helder Barbosa i Cristian Tello gotowi do gry.

• Adriano z dystansu uderza płasko, ale i nieceelnie.

• Messi ma kontuzję mięśnia dwugłowego prawej nogi. Więcej będzie wiadomo po jutrzejszych badaniach.

• Pedro z powrotem na boisku.

• Ucierpiał Pedro w jednym ze starć. Wyraźnie kuleje reprezentant Hiszpanii, a Neymar już się udał na rozgrzewkę.

• Wiele wskazuje na to, że w tym spotkaniu wielkich emocji już nie będzie. Obym się mylił.

• Opuszcza plac gry Vidal, a w jego miejsce wchodzi Dubarbier.

• Jeszcze jedna zmiana będzie w zespole gospodarzy. Próbuje coś zmienić Francisco Rodriguez, ale wygląda na to, że Barca ma mecz pod kontrolą.

• Zmiana w Almerii. Azeez wchodzi na plac gry w miejsce Soriano.

• Jeszcze jedna Bartry, który wszedł bez opieki rywala pod pole karne rywala i podał do Pedro. Kanaryjczyk niecelnie jednak uderza zza szesnastki.

• Brazylijczyk rozpoczął akcję Barcelony, zagrywając do Xaviego i wchodząc w pole karne. Xavi dojrzał w szesnastce Fabregasa, Cesc idealnie zagrał przed bramkę do Adriano, a ten dopełnił formalności! Barcelona prowadzi w Andaluzji 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOLLLL!! Adriano!

• Alexis dostał idealne podanie na wolne pole, jednak został nogami zatrzymany przez Estebana poza polem karnym! Świetna interwencja!

• Bartra w stylu Messiego omal nie wjechał w pole karne Almerii! No no...

• 11975 widzów dzisiaj zgromadziło się na Estadio de los Juegos Mediterraneos.

• Rzut wolny dla Barcelony. Xavi dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale tam najlepiej byli ustawieni gospodarze.

• Barca cierpliwie konstruuje atak pozycyjny.

• Bartra znakomicie zatrzymuje na skrzydle Vidala. To może być mecz na przełamanie dla wychowanka Blaugrany.

• Obie drużyny bez zmian.

• Wznawiamy mecz!

• Wracamy na murawę, za chwilę początek drugiej części gry.

• Barcelona prowadzi 1:0 po bramce Messiego, ale nie ma już w składzie Argentyńczyka, który doznał kontuzji, a ponadto Katalończycy nie prezentują dzisiaj wielkiego futbolu. Jak tak dalej pójdzie, to Almeria będzie mogła się w drugiej części gry pokusić o remis.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Barcelona prowadzi minimalnie w Almerii 1:0.

• Bardzo dobry mecz gra do tej pory Bartra, który zanotował w tym meczu kilka kluczowych interwencji.

• Wreszcie jakaś szansa dla Almerii! Rodri wykorzystał gapiostwo Pique i mocno uderzył na bramkę Valdesa! Golkiper pewnie interweniuje!

• Rodri swoim strzałem postraszył co najwyżej latające nad stadionem ptaki.

• Posiadanie piłki: Almeria 36%, Barcelona 64%. Niemniej jednak, to posiadanie Barcelonie w tym meczu przynosi niewiele.

• Muszę skorygować swoje słowa, bo to sam Bartra powstrzymał rywala, a wcześniej Vidal minął innego przeciwnika.

• Vidal przejął piłkę na połowie rywala, poradził sobie z Bartrą, ale już asekuracja drugiego zawodnika Barcy przyniosła oczekiwany efekt.

• Kolejna wrzutka Verzy ze stojącej piłki i tym razem dobrze zachował się Valdes.

• Niezła centra Verzy i Bartra bardzo skutecznie wybija piłkę na korner.

• Błysnął techniką Suso, który poradził sobie z trzema rywalami i został sfaulowany przez Pique. Stały fragment gry dla Almerii.

• Dośrodkowanie Alvesa pada łupem Estebana.

• Brzydko potraktowany Xavi przez Soriano, który nadepnął reprezentanta Hiszpanii.

• Ostrzeżenie od arbitra dla Francisco Rodrigueza, szkoleniowca gospodarzy, który za głośno reaguje na niektóre decyzje Ayzy Gameza.

• Indywidualna akcja Alexisa na prawej stronie. Osamotniony Chilijczyk uderza jednak wysoko nad bramką.

• Alves szukał w polu karnym Alexisa, jednak jego podanie nie doszło do Chilijczyka.

• Już Xavi na placu gry w miejsce Messiego. Niewyraźna mina Argentyńczyka.

• Kontuzja mięśnia dwugłowego lewej nogi Leo Messiego! Koniec meczu dla Argentyńczyka...

• Żółta kartka także dla Verzy, który ostro potraktował Alexisa w środku pola.

• Żółta kartka dla Marka Bartry, który od tyłu kopnął Soriano. Dobra decyzja sędziego.

• Błąd defensywy Almerii, piłka trafia w polu karnym do Messiego, ale ten uderza wysoko ponad poprzeczką.

• Centra z rzutu wolnego Suso na głowę Soriano, jednak ten uderza bardzo niecelnie.

• Nic nie zapowiadało tego prowadzenia Dumy Katalonii, ale ma ona w składzie Leo Messiego, który potrafi wszystko, czego dowód mieliśmy przed chwilą.

• Rajd Messiego, klepka z Pedro Rodriguezem i kapitalne uderzenie Argentyńczyka zza pola karnego, które nie daje szans Estebanowi! Piłka odbiła się jeszcze od słupka, ale wpadła do siatki! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Leo Messi!!!

• Dośrodkowanie Suso ze stałego fragmentu gry wpada w ręce Valdesa.

• Ostry faul Fabregasa w środku pola. To mogła być żółta kartka.

• W odpowiedzi Almeria, jednak Soriano został dobrze zablokowany w polu karnym rywala.

• Była okazja! Dobre zagranie z rzutu wolnego trafiło na głowę niepilnowanego Pique, ale ten nie był w stanie czysto uderzyć piłki i posłał ją obok słupka!

• Bardzo niemrawo rozpoczęła ten mecz Barcelona. Poza strzałem Iniesty nie stworzyli Katalończycy jeszcze nic ciekawego.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Suso z prawego skrzydła. Od bramki zacznie Valdes.

• Po świetnej akcji Messiego Pedro został złapany na spalonym - niesłusznie, ofsajdu nie było.

• Groźną kontrę gospodarzy przerywa dobrze wracający Adriano.

• Uderzenia Pedro i Alvesa zostają zablokowane, ale strzał z dystansu Iniesty omal nie wpada do siatki! Świetna interwencja Estebana, który przenosi piłkę ponad bramką!

• Piłkarze gospodarzy starają się utrzymać z piłką na połowie Barcy.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Suso dośrodkowuje w pole karne, gdzie dobrze piąstkuje Valdes.

• Pierwszy gwizdek pana Ayzy Gameza i zaczynamy!

• Jeszcze minuta ciszy na Estadio de los Juegos Mediterraneos. Za chwilę początek spotkania.

• Oba zespoły wychodzą właśnie na plac gry.

• Rezerwowi Barcelony: Pinto, Song, Montoya, Xavi, Neymar, Tello, J. Dos Santos. W zespole z Katalonii brakuje dziś Alby, Puyola, Mascherano, Afellaya oraz Cuenki.

• Ławka rezerwowych Almerii: Ustari, M. Silva, Dubarbier, Corona, Azeez, Barbosa, O. Diaz.

• Obok prezentujemy już składy obu zespołów. W Almerii bez niespodzianek, ale Gerardo Martino zdecydował się na kolejne rotacje w swojej drużynie.

• Co ciekawe, ostatni mecz obu drużyn na stadionie w Almerii zakończył się druzgocącą porażką gospodarzy aż 0:8.

• Barcelona z kolei od pierwszego meczu idzie po tytuł mistrzowski, jak po swoje. Piłkarze Gerardo Martino wygrali wszystkie sześć starć ligowych, dzięki czemu od pierwszej kolejki okupują fotel lidera Primera Division. Nic więc dziwnego w tym, że Katalończycy są dzisiaj stuprocentowym faworytem.

• Almeria jest tegorocznym beniaminkiem La Liga, który nie może początku sezonu zaliczyć do udanych. Andaluzyjczycy nie wygrali jeszcze meczu, choć aż w 4 z 6 meczów byli na prowadzeniu i na swoim koncie mają tylko trzy punkty. W dodatku zespół Francisco Rodrigueza stracił w tych meczach aż 15 goli, co źle wróży przed dzisiejszym pojedynkiem.

• Tym spotkaniem rozpoczynamy nasz dzisiejszy wieczór z hiszpańską La Liga. O 18 rozpoczynamy pojedynek Almeria - Barcelona, tuż po nim o 20 starcie Realu Sociedad z Sevillą, a na koniec, na sam deser zostaną nam derby Madrytu! Real Madryt - Atletico o godzinie 22! Zapraszamy!

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 7. kolejki piłkarskiej La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, Almerią.