UD Almeria

1

FC Barcelona

2

• Undiano Mallenco gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. Z Andaluzji Barcelona wyjeżdża z kompletem punktów, jednak w całym starciu prezentowała się bardzo przeciętnie. Dziękujemy za spędzenie z nami dwóch godzin i zapraszamy na kolejne relacje na naszej stronie.

• Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Barcelona w ataku pozycyjnym, Almeria próbuję założyć pressing, jednak efektem nie jest odebrana piłka, a faul w środkowej strefie.

• Mamy przerwę w grze, a murawie leży Marc Bartra.

• Barca przytrzymuje piłkę, by tylko dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra.

• Thomas schodzi z boiska, w jego miejsce Wellington Silva, formalnie piłkarz Arsenalu, który jest w Andaluzji na wypożyczeniu.

• Drugi mecz Luisa Suareza, trzecia asysta Urugwajczyka. Dośrodkowanie Suareza, Alba schodzi do środka i bez problemu pokonuje Rubena.

• Znamienny obrazek: Leo Messi przez kilkanaście sekund przytrzymywał piłkę i żaden z rywali go nie atakował, i żaden z kolegów z drużyny nie wyszedł na pozycję.

• Messi po raz drugi trafia dziś w poprzeczkę i po raz drugi po strzale głową.

• Edgar Mendez pada w polu karnym i próbuje wymusić rzut karny, jednak arbiter jest niewzruszony. Od bramki Claudio Bravo.

• Walczy o piłkę Luis Suarez. Tym razem fauluje Navarrę i od rzutu wolnego blisko własnego pola karnego rozpoczną gospodarze.

• Strzelec gola, Thievy Bifouma, opuszcza boiska przy oklaskach trybun. W jego miejsce wchodzi Edgar Mendez.

• Barcelona po tym trafieniu weszła na odpowiednie tory i coraz częściej naciera na bramkę Almerii.

• Dwójkowa akcja między Suarezem i Neymarem. Centra tego pierwszego, później bardzo niecelnie, ale szczęśliwie uderza Neymar i próbujący interweniować Trujillo odbija piłkę tak, że wpadła ona do siatki.

• Przyspieszają grę zawodnicy Barcelony. Szybka wymiana podań i pozycji między Neymarem i Rafinhą. Piłkę przytrzymuje Leo Messi dosyć daleko od bramki Almerii.

• Kolejna centra w pole karne Barcy, tym razem zablokowana. Rzut rożny dla przyjezdnych.

• Piłkarz z polskim paszportem, Tomer Hemed, zmienia na murawie Fernando Soriano.

• Nie za Messiego, a za Sergio Busquetsa wchodzi Xavi. Kolejny bardzo przeciętny mecz defensywnego pomocnika Barcelony.

• Do wejścia na boisko przygotowuje się Xavi. Być może zmieni Leo Messiego, który kilka minut temu sygnalizował problemy z mięśniem dwugłowym uda.

• Swobodnie Rafinha ogrywa rywali w środku boiska, jednak jego wrzutka do Suareza bardzo niecelna.

• Drobne problemy Joridego Alby w obronie. Lewy obrońca zmuszony do wybicia piłki w trybuny.

• Kolejna poprzeczka w tym meczu. Uderzeniem nożycami Luis Suarez próbował pokonać Rubena, jednak to bramkarzowi Almerii sprzyjało szczęście.

• Kombinacyjna gra między Suarezem i Neymarem, jednak Navarro wyjaśnia całą sytuację, wybijając piłkę w aut.

• Dośrodkowanie Thievy'ego wybite przez Adriano, jednak wciąż przy piłce Almeria.

• Prostopadłe podanie w kierunku Suareza, jednak grający na linii spalonego Suarez wybiegł za szybko i chorągiewka arbitra bocznego powędrowała w górę.

• Kolejna wrzutka z prawej strony do Suareza, tym razem dośrodkowywał Adriano. Wybitą piłkę uderzył zza pola karnego Sergio Busquets, jednak uderzenie okazało się niecelne.

• Luis Enrique wyciągnął wnioski z poprzednich meczów i na środku ataku gra Luis Suarez, zaś na prawym skrzydle Messi.

• Messi dośrodkowuje do Suareza, jednak Fran Velez wybija piłkę poza linię boczną. Rzut rożny dla Barcy.

• Piłka jak po sznurku krąży między obrońcami Barcy. Cała akcja ma miejsce ok. 50 metrów od bramki oponenta.

• Ociągają się ze wznowieniem gry piłkarze Francisco Rodrigeuza. Najpierw od rozpoczęcia gry od własnej bramki, teraz od rzutu z autu. Luis Enrique domaga się żółtych kartek dla przeciwników.

• Nic nie wyszło z rzutu wolnego Barcelony, rusza z kontrą Almeria, jednak koniec końców akcja została spowolniona.

• Tym razem przerwana akcja Barcy. Thomas atakuje nieprzepisowo Adriano.

• Faul Sergio Busquetsa w okolicach koła środkowego Od rzutu wolnego zaczną gospodarze.

• Pierwsza akcja Suareza. Leo Messi prostopadle podaje do Urugwajczyka, ale Suarez na spalonym.

• Z kolei za Munira na boisku melduje się Luis Suarez.

• W przerwie meczu Luis Enrique dokonał dwóch zmian. Za Pedro wchodzi Neymar.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu. Od środka gra Almeria.

• Nieoczekiwanie Almeria wygrywa po pierwszej połowie z Barceloną, ale trzeba przyznać, że prowadzi całkowicie zasłużenie. "Duma Katalonii" nie ma żadnego pomysłu na grę. Zobaczymy, jakie zmiany w grze wykona trener Barcy, Luis Enrique.

• Almeria ma rzut z autu na wysokości pola karnego Blaugrany.

• Podirytowany Leo Messi. Faul w ataku Argentyńczyka, który ma ogromne pretensje do arbitra za odgwizdanie przewinienia.

• Zagranie ręką Pedro w okolicach swoje pola karnego. Rzut wolny po prawej stronie boiska dla podopiecznych Rodrigueza.

• Azeez przeszedł Jordiego Albę i wbiegł w pole karne gości, jednak lewy obrońca rywala zdążył z interwencją.

• Po stracie gola Barcelona zupełnie się zagubiła i nie wie, jak grać. Wymiana podań Katalończyków w środkowej strefie.

• Thievy Bifouma strzela gola po świetnym prostopadłym podaniu od Soriano! Bifouma okazał się sprytniejszy od stoperów Barcy, wyprzedził ich i w sytuacji sam na sam pokonał Bravo, uderzając przy prawym słupku bramki Chilijczyka.

• Kapitan Almerii, Fernando Soriano, ukarany za faul w środkowej strefie boiska.

• Wrzutka Adriano w kierunku Munira zablokowana. Od bramki Ruben.

• Thomas Partey wycina od tyłu Rafinhę, który rozpoczął rajd w środkowej strefie, jednak faul Partey'a uniemożliwił mu dalszą szarżę.

• Piłka po uderzeniu Thievy'ego minęła okienko bramki Claudio Bravo. Dobry strzał z dystansu.

• Po raz pierwszy pogubiła się obrona Almerii. Centra Munira, Rakitić głową, broni Ruben, Messi dobija głową i trafia w poprzeczkę.

• Jonathan popracował w pressingu i powalił na murawę Marca Bartrę.

• Katalończycy uspokajają grę, utrzymując się przy piłce na własnej połowie.

• Pierwszy wypad Barcy w pole karne rywali, jednak Munir nie dał rady ograć Dubarbiera, który nabił młodego piłkarza gości i od bramki zacznie Ruben.

• Wysoki pressing graczy Francisco Rodrigueza. Barcelona od kilku minut nie może wyjść z własnej połowy. Kolejny "korner" dla Almerii.

• Zafrasowany Luis Enrique, ponieważ Almeria groźnie atakuje Barcę. Po raz kolejny z rzutu rożnego próbowali strzelić gracze z dołu tabeli.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie przerwane przez sędziego, pana Undiano Mallenco, bowiem faulowany był Busquets.

• Verza miękko wrzuca piłkę w pole karne Barcelony z rzutu wolnego, jednak piłka spokojnie opuszcza boisko. Od bramki Claudio Bravo.

• Kombinacyjna akcja Almerii przed polem karnym Barcy. Marc Bartra powalił Azeeza w polu karnym, jednak gwizdek arbitra milczy.

• Stały fragment gry w lewym sektorze boiska. Thievy faulował gracza Barcy, rzut wolny dla Katalończyków.

• Długie podanie z koła środkowego Javiera Mascherano do Leo Messiego wyłapane przez Rubena, byłego piłkarza Barcelony.

• Kolejny atak Almerii i kolejny przerwany. Tym razem Thievy sfaulował Busquetsa na połowie przeciwnika.

• Pierwsza groźna akcja. Messi "wyciągnął" golkipera Almerii, po czym strzelił prosto w niego.

• Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Wrzutkę Dubarbiera przerywa Jordi Alba. Dośrodkowanie Verzy z rzutu rożnego wyłapane przez Bravo.

• Nieśmiała próba pressingu Soriano, jednak szybko piłkarz Almerii powrócił do linii pomocy, a tak naprawdę obrony, bo obie te linie się połączyły.

• Almeria próbuję prawą stroną boiska rozerwać szybki obronne ekipy Luisa Enrique. Navarro w duecie z Thomasem operują piłką na prawej flance.

• Barcelona spokojnie rozgrywka piłkę na połowie rywala. Pierwsza akcja Barcy przerwana dalekim wykopem obrońców Almerii.

• Już możemy zobaczyć, jaką taktykę obrali gospodarze na to spotkanie. Piłkarze gospodarzy głęboko cofnięci na własnej połowie.

• FC Barcelona zaczyna spotkanie od środka boiska.

• Cztery lata temu Almeria przegrała aż 8-0 na własnym boisku z Barceloną.

• Dziś kapitanem Barcelony jest Argentyńczyk, Leo Messi.

• Z kolei Luis Enrique na ławce rezerwowych posadził: Ter Stegena, Alvesa, Montoyę, Pique, Xaviego, Neymara i Suareza.

• Dziś na ławce Almerii: Julian, Macedo, Dos Santos, Mendez, Corona, Silva, Hemed.

• Znamy składy, w których obie ekipy wybiegną na boisku. Mogą je Państwo zobaczyć w panelu po lewej stronie.

• Zaczynamy relację z drugiego meczu 11. kolejki La Liga. Almeria na własnym boisku podejmie FC Barcelonę.