Valencia CF

0

Atletico Madryt

1

• Atletico Madryt o krok od mistrzostwa Hiszpanii! Podopieczni Diego Simeone dzisiaj wygrywają po ciężkiej walce z Valencią 1:0 i potrzebują już tylko zwycięstw nad Levante i Malagą, aby być mistrzem jeszcze przed wyjazdem na Camp Nou na spotkanie z Barceloną! Gol Raula Garcii okazał się kluczowy dzisiaj na Estadio Mestalla! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! Dziwne, bo nie doliczył sędzia zupełnie tej minuty, która upłynęła przez kartkę Juanfrana, ale to już jest nieistotne!!! Atletico wygrywa z Valencią 1:0!

• I jest błyskawiczna zmiana. Alderweireld za Sosę. Nieprzyjemna zmiana powrotna dla Argentyńczyka.

• Czerwona kartka dla Juanfrana za bardzo ostry faul od tyłu na rywalu! Dobra decyzja sędziego! Atletico kończy ten mecz w dziesiątkę!

• Żółta kartka dla Vargasa za zagranie ręką.

• Coraz mniej sił i nadziei w poczynaniach gospodarzy. Wszystko wskazuje na to, że Atletico dowiezie ten idealny dla siebie wynik do ostatniego gwizdka arbitra.

• Żółta kartka dla Javiego Fuego za faul na Turanie.

• Guaitaaaa! Bramkarz Valencii w genialnym stylu wygrywa jeszcze jeden pojedynek 'sam na sam' z Diego Costą!

• Uderzenie z dystansu na wiwat Jose Sosy. Ostatnia zmiana w tym meczu. Fede Cartabia w miejsce Jonasa.

• Coraz mniej czasu zostaje ambitnie grającym gospodarzom. Z kolei kontratak Atletico kończy się kiepską centrą Jose Sosy.

• Zza pola karnego na wiwat uderza Paco Alcacer.

• Valencia w ostatnich minutach zdecydowanie przeważa. Pytanie tylko, czy zespół Pizziego jest w stanie sforsować najlepszą w La Liga defensywę Atletico Madryt.

• Feghouli! Algierczyk dostał bezpańską piłkę w narożniku pola karnego i uderzył potężnie z powietrza, jednak minimalnie niecelnie!!!

• Piatti zagrywa z rzutu wolnego prosto w ręce Courtois. Atletico bardzo mądrze się broni po przerwie.

• Paco Alcacer faulowany na skrzydle przez Diego Godina. Żółta kartka.

• Jeszcze jedna zmiana. Jose Sosa w miejsce Raula Garcii.

• Niezła szansa na kontrę dla Atletico, ale Arda zdołał zdobyć tylko korner.

• Filipe Luis ratuje Atletico! Po dośrodkowaniu Pablo Piattiego strzał głową Jonasa blokuje w ostatniej chwili brazylijski obrońca gości!

• Druga zmiana wśród gospodarzy. Schodzi Antonio Barragan, wchodzi Sofiane Feghouli.

• Paco Alcacer w walce z Godinem nie był w stanie wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Zmiana w Atletico. Arda Turan za żegnanego oklaskami kibiców obu drużyn Davida Villę.

• Uderzenie z dystansu Jonasa zablokowane przez obrońce Atletico. Gospodarze domagają się rzutu wolnego za zagranie ręką, ale Undiano Mallenco nakazuje grać dalej.

• Jonas z dystansu uderza bardzo niecelnie.

• Eduardo Vargas zmienia Daniego Parejo.

• Po fatalnym błędzie defensywy Valencii, Diego Costa wychodzi sam na sam z Guaitą i przegrywa ten pojedynek!!!

• Diego Costa na spalonym.

• Rzut rożny dla Valencii, jednak dośrodkowanie Piattiego pewnie łapie Courtois.

• Niecelny strzał z dystansu Gabiego.

• Rozpoczynamy drugą częsć spotkania na Estadio Mestalla!

• Bramka Raula Garcii

• To była bardzo wyrównana i słaba pierwsza część gry. Obie drużyny nie stworzyły sobie żadnej sytuacji stuprocentowej, ale fatalny błąd Guaity zdołał wykorzystać w końcówce Raul Garcia i pół sytuacji wystarczyło zespołowi Simeone, aby wyjść na prowadzenie. Skuteczność Atletico w tym sezonie jest niesamowita!

• Koniec pierwszej połowy! Valencia przegrywa z Atletico Madryt 0:1!

• Świętuje spora liczba sympatyków Atletico zgromadzonych na Estadio Mestalla. Tytuł mistrzowski coraz bliżej!

• Nic tego nie zapowiadało, ale jest gol dla Atletico!!! Długa piłka w pole karne Valencii, beznadziejne wyjście z bramki Guaity, uprzedza go Raul Garcia i strzałem głową wyprowadza Los Colchoneros na prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Raul Garcia!

• Po dośrodkowaniu Koke najwyżej w polu karnym wyskoczył Jonas i wybił piłkę głową.

• Rzut rożny dla Atletico po zablokowanej centrze Filipe Luisa.

• Piatti znalazł się z piłką w polu karnym, ale uderzył bardzo słabiutko i futbolówka ledwo dotoczyła się do Courtois.

• Diego Costa po podaniu Villi wychodził sam na sam z bramkarzem, ale sędzia przerwał grę z powodu wyraźnego spalonego.

• Żółta kartka dla Jonasa za odkopnięcie piłki po jednej z decyzji Undiano Mallenco.

• Diego Costa jakimś cudem utrzymał się przy piłce na prawym skrzydle, po czym sprytnie ją dośrodkował do wbiegającego Koke, którego nieczysty strzał poszybował jednak nad bramką!

• Gorąco jest na linii Ricardo Costa - Diego Costa. Musiał interweniować Undiano Mallenco.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Koke, ale Ricardo Costa świetnie uprzedził rywala i jeszcze był faulowany przez Godina.

• Korner dla Atletico nie przyniósł strzału na bramkę Guaity, ale jest po chwili rzut wolny w okolicach pola karnego Valencii.

• Po centrze Juanfrana piłka przypadkowo dociera do Filipe Luisa, ale ten zostaje zablokowany przez Barragana. Rzut rożny.

• Faul w ofensywie Diego Costy. Nerwowo na Estadio Mestalla, szkoda tylko że na razie jest niewiele w tym wszystkim samego futbolu.

• Ćwierć meczu za nami. Atletico od 2003 roku nie wygrało na Mestalla w lidze i na razie nie zanosi się na to, żeby ta seria została dziś przerwana. Zaskakująco niemrawo na razie grają liderzy Primera Division.

• Efektowna akcja indywidualna Barragana zakończona spokojną interwencją Mirandy.

• Kontratak Atletico, Villa szukał długim podaniem rozpędzonego Costy, ale akcję przerwał inny Costa, Ricardo.

• Bardzo nieudany strzał z dystansu Daniego Parejo.

• Faul w ofensywie Alcacera na broniącym Diego Coście. Piłka dla Valencii, a jakiś problem z barkiem ma napastnik gości, który jednak obejdzie się bez pomocy medycznej.

• Odważna akcja Jose Gayi lewą stroną przyniosła rzut rożny Nietoperzom.

• Piękny strzał z dystansu Davida Villi poszybował tuż obok bramki Guaity! Było blisko przepięknego gola!

• Na spalonym złapany teraz napastnik Atletico.

• Mathieu uważnie zatrzymał w polu karnym Diego Costę.

• Niezły początek Valencii. Ale dobrze wiemy, że w starciach z Atletico coś takiego liczy się dopiero wtedy, gdy zostanie przełożone na bramki. Tych na razie brak.

• Dośrodkowania Piattiego i Parejo wracają poza pole karne po interwencjach obrońców Los Colchoneros.

• Barragan teraz już za to wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Wydawało się, że będzie korner dla Valencii, ale wcześniej dośrodkowujący Barragan wyjechał z piłką poza plac gry. Futbolówka dla Atletico.

• W odpowiedzi goście zaprezentowali świetną wymianę podań na połowie rywala, ale defensorzy Valencii zdołali przerwać tę akcję w polu karnym.

• Pierwsza szansa dla Valencii! Świetny płaski strzał z 18 metrów Alcacera nieznacznie mija bramkę Atletico!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Obie drużyny już wychodzą na murawę Estadio Mestalla.

• Sędzią spotkania będzie dzisiaj hiszpański arbiter międzynarodowy, Alberto Undiano Mallenco, który choćby prowadził oba ligowe El Clasico w tym sezonie.

• W Valencii z powodu kontuzji nie zagrają dziś Juan Bernat, Diego Alves, Victor Ruiz oraz Philippe Senderos. Decyzją trenera na trybunach zasiądą z kolei Michel oraz Vinicius Araujo. W Atletico dzisiaj wszyscy są zdrowi, ale nawet na ławkę rezerwowych nie zmieścili się Cristian Rodriguez, Emiliano Insua, Javi Manquillo oraz Jose Gimenez.

• Eduardo Vargas
  • Diego Simeone nie oszczędza nikogo na mecz z Chelsea i dzisiaj wystawia absolutnie podstawową jedenastkę. Trochę inaczej postąpił Juan Antonio Pizzi, ale składu Valencii na pewno nie można nazwać rezerwowym. W zespole Nietoperzy na lewej obronie debiutuje w lidze młodzieżowy reprezentant Hiszpanii, Jose Gaya.

• Obok prezentujemy składy obu zespołów na to spotkanie!

• - Jedyne co mnie teraz obchodzi, to Valencia, tylko Valencia, Valencia i Valencia. Na kolejne spotkanie będziemy mieli trzy dni do przygotowania się i jest to dużo czasu. Trzeba być bardzo skoncentrowanym, mieć na uwadze, że za nami jest dwóch znakomitych rywali, którzy na pewno wykorzystają każde nasze potknięcie. Żyjemy od meczu do meczu, jedziemy do Walencji z takim samym nastawieniem, jak przez cały sezon, od pierwszego pojedynku ligowego z Sevillą. Dla nas to jest wielka szansa, a nie jakakolwiek odpowiedzialność - mówił z kolei Diego Simeone, trener Atletico.

• - Mimo meczu Ligi Europy, dzisiaj przyjeżdża do nas lider i nie będzie nam ciężko zmotywować się na to spotkanie. Każdy chce pokonać drużynę prowadzącą w tabeli, my też. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Jesteśmy skoncentrowani tylko na tym spotkaniu (...) Wyjdziemy drużyną, która będzie w stanie przeciwstawić się liderowi. Oczywiście mogą być jakieś modyfikacje w stosunku do składu z czwartku, ale mimo natłoku spotkań, zagrają piłkarze, którzy będą chcieli zagrać dobre spotkanie przeciwko pierwszej drużynie La Liga - mówił przed meczem szkoleniowiec Valencii, Juan Antonio Pizzi.

• Jeśli Atletico dzisiaj wygra, to pobije swój rekord zdobyczy punktowej w pełnym sezonie. Takowy obecnie wynosi 87 punktów i miał miejsce w pamiętnym dla Los Colchoneros sezonie 1995/96, w którym zdobyli oni mistrzostwo Hiszpanii. Co ciekawe, wtedy jednak rozgrywano 42 kolejki, a teraz tylko 38. Mimo tego, ekipa Diego Simeone ma obecnie już więcej zwycięstw na swoim koncie (27) od drużyny Radomira Anticia (26).

• Zarówno Atletico, jak i Valencia, przystępują do tego meczu w środku rywalizacji w europejskich pucharach. w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Atletico zremisowało u siebie z Chelsea 0:0, a Valencia przegrała w Sewilli 0:2. Rewanże już w nadchodzącym tygodniu.

• Obie drużyny mierzyły się już trzykrotnie w tym sezonie. W lidze, na Vicente Calderon, lepsze okazało się Atletico, które zwyciężyło pewnie 3:0 po dwóch golach Diego Costy i jednym Raula Garcii. Los Colchoneros wygrali również dwumecz w Pucharze Króla, remisując na Mestalla 1:1 i wygrywając u siebie 2:0.

• O ile Valencia na Estadio Mestalla zawsze jest niewygodnym rywalem, to wielką niewiadomą pozostaje stopień motywacji tej drużyny na nawiązanie walki w lidze, w której zespół Juana Antonio Pizziego ma już tylko czysto matematyczne szanse na europejskie puchary. W dodatku, już w czwartek mierzy się w rewanżowym pojedynku półfinałowym Ligi Europy z Sevillą. Nietoperze do pierwszej siódemki tracą obecnie siedem punktów, ale w razie ewentualnego dzisiejszego zwycięstwa ta strata może zmaleć do punktów czterech, gdyż siódme Villarreal podejmuje dzisiaj Barcelonę.

• Dlaczego to Walencja zdecyduje o losach tytułu? Otóż Atletico w dwóch kolejkach pod rząd ma wyjazdy właśnie do tego miasta. Dzisiaj mierzy się z Valencią, a równo za tydzień z Levante. Potem Los Colchoneros czeka mecz u siebie z Malagą i na wyjeździe na Camp Nou z Barceloną. Dlatego też tak ważne jest dla podopiecznych Diego Simeone, żeby nie stracić punktów w najbliższych kluczowych spotkaniach wyjazdowych.

• Nie da się ukryć, że to spotkanie ma zdecydowanie większe znaczenie dla dzisiejszych gości, dla których Walencja będzie miejscem, które zadecyduje o losach mistrzowskiego tytułu. Atletico w ostatnich czterech meczach musi zdobyć dziewięć punktów na dwanaście możliwych, żeby nie patrząc na nikogo zdobyć pierwsze od 1996 roku mistrzostwo Hiszpanii. Obecnie podopieczni Diego Simeone mają na swoim koncie 85 punktów, trzy więcej od Realu i cztery od Barcelony.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 35. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Valencia zmierzy się z Atletico Madryt!