Valencia CF

1

Malaga CF

0

• Szału nie było - tak można podsumować dzisiejszy mecz. Oba zespoły oddały po zaledwie jednym celnym strzale, ale jeden z nich trafił do siatki, po tym jak Ricardo Costa wykorzystał błąd Caballero. Trzy punkty zostają więc na Estadio Mestalla. To tyle z naszej strony - za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Valencia pokonuje Malagę 1:0 na rozpoczęcie sezonu ligowego!

• Bez jakiejkolwiek akcji ofensywnej Malaga w tych ostatnich minutach.

• Valencia przytomnie utrzymuje piłkę na połowie rywala.

• Trzy minuty doliczone przez arbitra.

• 35 tysięcy widzów zgromadziło się dzisiaj na Estadio Mestalla.

• Powinno być 2:0 dla Valencii, ale tym razem Angeleri znakomicie uprzedził przed bramką Postigę!

• Znowu było groźnie. Do dośrodkowania Antunesa doszedł niepilnowany Seba Fernandez, ale niecelnie strzelił głową z kilkunastu metrów.

• Faul Ricardo Costy i żółta kartka dla Portugalczyka.

• Canales na ostatnie minuty zmienia Evera Banegę.

• Dośrodkowanie na krótki słupek, gdzie był Tissone i głową minimalnie się pomylił!!!

• Seria rzutów rożnych dla gości, którzy ostro zabrali się do pracy!

• Jeszcze jeden potężny strzał z dystansu Andersona, rykoszet od Ramiego i piłka poza boiskiem. Rzut rożny.

• Seba Fernandez za Dardera. To ostatnia zmiana Bernda Schustera.

• Równie mocny, co niecelny strzał z dystansu Bobleya Andersona.

• Roszada w Valencii. W miejsce Viery wchodzi Guardado.

• Banega ponownie z rzutu wolnego przenosi piłkę ponad poprzeczką.

• Faul Olingi na Joao Pereirze tuż przed polem karnym Malagi. Żółta kartka dla gracza gości i bardzo groźna szansa dla Valencii.

• Centrę Gameza pewnie wyłapuje Diego Alves.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Banegi, piłka poza placem gry.

• ... oraz Samuel za Moralesa.

• Dwie zmiany w Maladze: Anderson za Dudę...

• Doszedł do sytuacji strzeleckiej Postiga, jednak Portugalczyk uderzył głową bardzo niedokładnie.

• Feghouli po raz pierwszy pokazał się w akcji ofensywnej. Francuz nie znalazł jednak Postigi w szesnastce. Tylko korner.

• Co ciekawe, strzał Ricardo Costy był dopiero pierwszym celnym uderzeniem Valencii w tym meczu.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. W miejsce Fede wchodzi Sofiane Feghouli. Siła ofensywna gospodarzy na pewno wzrośnie.

• Faul taktyczny Dardera na Banedze i żółta kartka.

• Szybka odpowiedź gości. Strzał Dudy zza pola karnego zablokowany.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Fatalne wyjście Caballero do piłki zagranej w pole karne, ta wypada z rąk Argentyńczyka i Ricardo Costa pakuje piłkę do siatki! Wreszcie mamy gola na Mestalla!

• Jeszcze jeden korner i znowu nic ciekawego pod bramką Willy'ego się nie działo.

• Tradycyjnie (w tym meczu) nic z tego stałego fragmentu nie wynikło.

• Rzut rożny dla Valencii.

• Na minimalnym spalonym złapany teraz Ever Banega.

• Jedyne elementy gry, które mieliśmy w ostatnich minutach, to faule w środku pola. Poziom meczu ani trochę się nie poprawia, może jeszcze się coś zmieni.

• Dośrodkowanie Gameza, interwencja Ricardo Costy i rzut rożny dla Malagi. Drugi w tym meczu.

• Faul taktyczny Pereiry i żółta kartka dla Portugalczyka. Wcześniej stratę zaliczył Banega, który zwyczajnie nie miał komu zagrać piłki. Fatalnie grają bez niej podopieczni Djukicia.

• Aktywnie rozpoczął drugą połowę Fede. Kolejna akcja rozpoczęta przez Argentyńczyka, jednak nie porozumiał się on po chwili z Bernatem.

• Nie wychodzą dzisiaj stałe fragmenty gry bardzo precyzyjnemu zazwyczaj w tym aspekcie Dudzie. Kolejne złe dośrodkowanie.

• I już żółta kartka dla Antunesa, za uporczywe szarpanie za koszulkę Fede Cartabię.

• Wracamy do gry i rozpoczynamy drugą część meczu!

• Mecz stoi na bardzo słabym poziomie. Statystycy hiszpańscy naliczyli tylko jedną sytuację bramkową i jeden celny strzał - to mówi wszystko... Jedynie Antoni Piechniczek byłby dumny z Valencii, która prowadzi w statystyce rzutów rożnych 6:1. Oj, trzeba zaparzyć sobie dobrą kawę na drugą połowę...

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy na Estadio Mestalla mamy bezbramkowy remis.

• Chen naprawia błąd Angeleriego i uprzedza Postigę w polu karnym. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Kilka niedokładnych dośrodkowań z rzędu w wykonaniu piłkarzy Malagi.

• Posiadanie piłki: 63%-37% na korzyść Valencii.

• Będący na spalonym Jonathan Viera niepotrzebnie przeciął podanie skierowane do Bernata, przez co ciekawa akcja Valencii spaliła na panewce.

• Idealna centra w pole karne na głowę Angeleriego, ale ten z niewyjaśnionych przyczyn nie trafił w piłkę!

• Poziom tego meczu jest daleki od porywającego. Obu drużynom straszliwie brakuje ostatniego podania.

• Młodziutki Panamczyk, Roberto Chen, ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Stoper Malagi musi bardzo uważać od tej pory.

• Przebijał się młody Sergi Darder przez defensywę Valencii, ale piłka ostatecznie trafia do bramkarza gospodarzy.

• Helder Postiga złapany na spalonym.

• Duda przegrał pojedynek w polu karnym Valencii z Bernatem. Była okazja do kontry, ale Valencii na razie się zupełnie nie śpieszy.

• Michel dośrodkowuje w pole karne z prawego skrzydła, rykoszet i pewna interwencja Caballero.

• Indywidualna akcja Viery, który wszedł między kilku rywali i oddał niecelny strzał zza pola karnego.

• Olinga przegrał pojedynek 'bark w bark' z Pereirą. Od bramki rozpocznie Alves.

• Żółta kartka dla Moralesa za niebezpieczne zagranie w kolano Javiego Fuego.

• Rzut wolny z drugiej strony boiska. Koszmarne dośrodkowanie Dudy i piłka wychodzi za linię końcową boiska.

• Banega uderza z rzutu wolnego z 27 metrów - ponad bramką.

• Wspomniany strzał Moralesa był dopiero pierwszym celnym uderzeniem w dzisiejszym meczu...

• Znakomita akcja Olingi na lewym skrzydle, wycofanie futbolówki na 16. metr, dopada do niej Morales, strzela płasko, ale wprost w ręce Diego Alvesa.

• Idealna centra z narożnika boiska na głowę Ramiego! Francuz uderza jednak nad poprzeczką!!!

• Pereira dośrodkowuje w pole karne, dobra interwencja Angeleriego i jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

• Uwolnił się spod opieki obrońców Postiga, jednak nie sięgnął piłki zagranej przez Banegę. Futbolówka i tak leciała w światło bramki, ale znakomicie interweniował Caballero!

• Zdecydowanie zbyt mocne zagranie do Postigi. Piłka trafia do Willy'ego Caballero.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Michel.

• Ławka rezerwowych Malagi: Kameni; Sergio Sánchez, Samuel, Camacho, Anderson, Portillo, Seba Fernández

• Ławka rezerwowych Valencii: Guaita; Víctor Ruiz, Guardado, Feghouli, Oriol Romeu, Canales, Alcácer

• Długa piłka w pole karne do Santa Cruza, ten zgrywa piłkę głową pod nogi Moralesa, ale strzał tego ostatniego zablokowany.

• Oho! Viera przewracany przez Antunesa w polu karnym Malagi - zdaniem arbitra faulu nie było. Portugalczyk trafił w piłkę, ale czy czasem nie przez nogi?

• Bardzo spokojnie grają na razie oba zespoły. Ani jedni, ani drudzy na razie nie szaleją. W międzyczasie Postiga wywalczył korner dla Valencii.

• Strzał Fede zablokowany, seria rzutów rożnych dla 'Nietoperzy'.

• Postiga dostał dobre podanie w pole karne, jednak został w ostatniej chwili zablokowany przez Chena.

• Ciekawostka: trener Malagi, Bernd Schuster jest jedynym w stawce szkoleniowcem w La Liga, który ma na swoim koncie mistrzostwo Hiszpanii. Niemiec zdobył je z Realem Madryt w 2008 roku.

• Świetna centra Dudy na głowę Santa Cruza, jednak Paragwajczyk nie trafił czysto w piłkę!

• Rzut rożny dla Malagi wywalczony przez Santa Cruza.

• Jeszcze jeden faul, tym razem Banegi na Dudzie.

• Olinga fauluje Pereirę w środku pola.

• Po raz pierwszy uruchomiony Fede na prawej stronie, ale jego zagranie niedokładne.

• Pierwszy gwizdek arbitra, Postiga do Banegi i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Ever Banega (Valencia) i Duda (Malaga).

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Estadio Mestalla wyprowadzane przez sędziego Alvareza Izquierdo.

• Dzisiaj rozegrano jeszcze dwa inne mecze La Liga. Oto ich wyniki: Real Sociedad - Getafe 2:0 (Vela, Seferović), Real Valladolid - Athletic Bilbao 1:2 (Ebert - Susaeta, Muniain)

• W drużynie Malagi nie ma jeszcze w ogóle Bartłomieja Pawłowskiego, którego certyfikat nie dotarł jeszcze do Andaluzji, jako że nie widać końca w sporze między dwoma polskimi klubami - Widzewem Łódź i Jagiellonią Białystok, które roszczą sobie prawa do utalentowanego skrzydłowego. Możliwe, że sprawa rozstrzygnie się ostatecznie w poniedziałek i Pawłowski będzie mógł zagrać w meczu drugiej kolejki przeciwko wielkiej Barcelonie.

• Będzie to nasza pierwsza relacja z meczu hiszpańskiej ekstraklasy w nowym sezonie 2013/14. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem spotykają się dwie klasowe drużyny, będące jednak w sporej przebudowie. To wszystko można zresztą zobaczyć na jedenastkach obu drużyn, które przedstawiamy obok.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu pierwszej kolejki La Liga, w którym Valencia zmierzy się na własnym stadionie z Malagą!