Valencia CF

5

Real Betis Sewilla

0

• Gospodarze w pełni wykorzystali słabość rywala i poprawili swój dorobek bramkowy. Valencia pozostaje na 8. miejscu w tabeli (31 pkt). Betis jest coraz bliżej Segunda Division. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• KONIEC MECZU Valencia gromi na Mestalla Betis 5:0. Bramki strzelili Paco Alcacer (2), Jeremy Mathieu, Sofiane Feghouli i Eduardo Vargas.

• Jonas dostaje piłkę jak na tacy w polu karnym, lecz ta w dziwny sposób odskakuje od nogi Brazylijczyka.

• Javier Estrada nie chce znęcać się nad Betisem i dolicza minutę.

• Eduardo Vargas wzięty w kleszcze przez 2-3 zawodników gości. Zdaniem sędziego przesadzili z agresją i podyktował rzut wolny dla Valencii.

• Valencia teraz kontroluje przebieg spotkania wymieniając mnóstwo podań. Piłkarze Betisu zniechęceni próbują odebrać piłkę.

• Ruben Castro na spalonym.

• "Krzesełko" w wykonaniu Javi Fuego. "Spadł" z niego Jorge Mollina, który od momentu pojawienia się na boisku nic nie pokazał. A Antonio Adan z trudem paruje strzał z ostrego kąta Juana Bernata.

• Jonas strzela z czuba w sam środek bramki i wprost w Antonio Adana.

• Debiutant za debiutanta. Ruben Vezo wchodzi za Phillipe'a Senderosa. Szwajcar prawdopodobnie ma drobny uraz i trener Pizzi nie chciał ryzykować.

• MANITA Premierowe trafienie Chilijczyka w Valencii. Dostał kapitalne podanie na wolne pole, jeszcze przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił nie do obrony.

• GOL, EDUARDO VARGAS

• Javi Fuego strzela z ponad 25 metrów nad poprzeczką. Piłka opadła tuż nad poprzeczką.

• Amaya wślizgiem wybija piłkę spod nóg Sofiane'a Feghouli'ego w narożniku pola karnego. Rożny.

• Za strzelca dwóch bramek, Paco Alcacera, na boisku melduje się Jonas.

• Ruben Castro był skutecznie pilnowany przez Philipe'a Senderosa, lecz Szwajcar na wszelki wypadek skierował piłkę na korner. Po nim Diego Alvesa ratuje Jeremy Mathieu wybiciem na uwolnienie. Było gorąco pod bramką Valencii.

• Bramkarz Betisu uprzedził we własnym polu karnym Paco Alcacera. Ten aż się uśmiechnął i plastycznie podziękował za dobre podanie.

• Antonio Adam tym razem łapie piłkę po dośrodkowaniu Juana Bernata. A Valencia dąży do kolejnej bramki! Betis już pogodził się z (kolejną) porażką.

• Pogrom na Mestalla! Antonio Barragan idealnie centruje w pole karne i Paco strzałem głową po długim rogu podwyższa prowadzenie!

• 2. GOL PACO ALCACERA

• Nosa wchodzi za Didaka Vilę.

• Pierwsza roszada przeprowadzona przez Juana Antonio Pizziego: za żegnanego brawami Pablo Piatti'ego pojawia się Michel

• Kapitalna kontra gospodarzy. Przechwyt w środku pola i Algierczyk piętką zagrywa do Javi Fuego. Ten posyła daleką piłkę do Paco Alcacera, który podaje na wolne pole do wybiegajacego na pozycję Feghouli'ego. Zanim strzelił na bramkę, to ograł z dziecinną łatwością rywala dopełnił formalności.

• GOL, SOFIANE FEGHOULI

• Przyblokowany na lewej flance Juan Bernat wywalczył korner. Szybko rozegrany i centra w stronę Phillipe'a Senderosa, który głową uderza 3-4 metry obok bramki.

• Naciskany Paco Alcacer strzela i piłka straciła na impecie. Wobec tego interwencja Antonio Adana nie należała do najtrudniejszych.

• Druga zmiana w ekipie gości: Javier Matilla pojawia się na boisku w miejsce Leo Baptistao.

• Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego nie zaskoczyło Antonio Adana. Próbował z lewej strony Pablo Piatti.

• Juanfran na prawej stronie zyskuje rzut rożny. 7:6 dla gospodarzy w tym elemencie gry.

• Jeremy Mathieu w ostatniej chwili blokuje strzał zza pola karnego Leo Baptistao. A Jordi Figueras faulem powstrzymuje szarżującego Pablo Piattiego. Spóźniony faul i żółta kartka.

• Z kontra ruszył Pablo Piatti i jego anemiczny strzał nie sprawił kłopotów Antonio Adanowi.

• I Diego Alves broni, a dokładniej piąstkuje, piłkę po strzale Amayi.

• Do głosu próbują dojść goście. Poza rzutami rożnymi nie zaznaczają swojej obecności.

• Dla podopiecznych Juana Antonio Pizziego dwie bramki to mało, więc rzucili się na przeciwnika. Póki co muszą zadowolić się rzutem rożnym.

• Jorge Molina wchodzi za bezbarwnego Cedricka Mabwati'ego.

• Druga połowa rozpoczęta. Goście z jedną zmianą, Valencia w tym samym zestawieniu personalnym.

• Garść statystyk:

• 65% Posiadanie piłki 35%
    • 4/1 Strzały celne/niecelne 4/1
    • 12 Rzuty wolne 7
    • 6 Rzuty rożne 3
    • 2 Spalone 0
  • Dla pełniejszego obrazu powiem, że pierwsza odsłona przypominała typowy mecz w... lidze polskiej. Wiało nudą (stąd reakcja kibiców Valencii z 27. minuty?) i nagle padły dwie bramki. W drugiej części na ogół jest ciekawiej.

• Javier Estrada nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Valencia prowadzi na Mestalla z Betisem 2:0 po dwóch golach strzelonych w ostatnich pięciu minutach.

• Piłka w siatce! Napastnik Valencii dokłada nogę po płaskim wstrzeleniu Sofiane'a Feghouli'ego. Protesty o spalonym nie przekonały arbitra do zmiany decyzji!

• GOL, PACO ALCACER

• Argentyńczyk przedarł się w pole karne i minął bramkarza! Zagrywa przed pole karne, lecz nikt nie doszedł do jego podania

• Nic nie zwiastowało bramki do przerwy. Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego w stronę dalszego słupka w wykonaniu Pablo Piatti'ego i zupełnie niepilnowany Francuz strzałem głową z 8 metrów otwiera wynik spotkania.

• GOL, JEREMY MATHIEU

• Trzeci rzut rożny dla Valencii po akcji prawą stroną Antonio Barragana. Po nim strzał Phillipe'a Senderosa zablokowany. Czwarty korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką Antonio Adana.

• Leo Baptistao przez chwilę leżał na murawie z grymasem bólu na twarzy. Jednak wypożyczony z Atletico napastnik może grać dalej.

• Spóźniony wślizg w kole środkowym Cedricka Mabwatiego, który przejechał korkami po piszczelu Javi Fuego. Kartki nie ma, ale ostrzeżenie od sędziego już jest.

• Paco Alcacer skutecznie przyblokowany w polu karnym rywala. Na dodatek został nabity, więc Antonio Adan wznawia grę z "piątki".

• Betis jest przyczajony na kontry. Po jednej z nich miał rzut rożny, ale nie dało się z niego wiele zyskać.

• Phillipe Senderos się pada(!) w polu karnym po dośrodkowaniu Dani Parejo. Jednak nie ma mowy o rzucie karnym.

• Atak pozycyjny Valencii na lewej stronie i Dani Parejo faulowany przez Lorenzo Reyesa. Powinien pamiętać, że ma już żółtą kartkę.

• "Obudził" się Pablo Piatti. Jego strzał zza pola karnego został zablokowany.

• A kibice gospodarzy "robią Poznań". Albo to podpatrzyli na meczach Lecha, albo... nie chcą patrzeć na grę Valencii.

• Pablo Piatti zagrywa prostopadle do Juana Bernata, lecz uprzedził go ofiarnie interweniujący Didac Vila, który wślizgiem wybija piłkę na korner. Jednak liniowy dopatrzył się spalonego defensora Valencii.

• Lorenzo Lolo Reyes ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Nieprzepisowo zatrzymał Eduardo Vargasa.

• Przytomny przerzut Javi Fuego z gąszczu przed polem karnym Betisu na wolne lewe skrzydło do Juana Bernata, który w biegu centruje w "16". Jordi Figueiras wybija piłkę głową na korner. Antonio Adan pewnie piąstkuje.

• Aktywny od początku Sofiane Feghouli powalczył o piłkę z bardzo dobrym skutkiem. Zabrał ją Joanowi Verdu w kole środkowym i dał się sfaulować.

• Fatalne dośrodkowanie z wolnego w wykonaniu Joana Verdu. Piłka przeleciała przez całe pole karne i przeszła przy bocznej chorągiewce...

• Chaotyczna akcja prawą stroną Cedricka Mabwatiego, który jednak przedarł się przez trzech rywali i wpadł w pole karne. Tam uprzedził go Phillipe Senderos i bez zastanowienia wybija piłkę jak najdalej.

• Paco Alcacer na minimalnym spalonym. Gdyby poczekał ułamek sekundy, to mógłby ruszyć w stronę bramki Betisu.

• Prawą stroną popędził do piłki Antonio Barragan, lecz jedyne co mógł "wycisnąć" z tej akcji, to rzut rożny. Dobra centra i Eduardo Vargas strzela obok lewego słupka!

• Szarpana gra. Żadnej ze stron nie udaje się zbyt często wymienić pięciu podań na połowie przeciwnika.

• Za krótkie wybicie piłki przez Antonio Adana i piłka pada pod nogi Dani Parejo, ale mu za bardzo odskoczyła. Skorzystał na tym przeciwnik. Po chwili Diego Alves broni strzał z dystansu Rubena Castro.

• Algierczyk jeszcze ucina sobie pogawędkę z arbitrem, który widział jego faul na Amayi.

• Sofiane Feghouli staranowany w polu karnym Betisu. Sędzia nakazuje grać dalej, a na Mestalla rozlegają się przeraźliwe gwizdy. Z lewej strony centrował Juan Bernat i Paco przegrał pojedynek o górną piłkę.

• 61% Posiadanie piłki 39%

• Groźnie pod bramką gospodarzy. Joan Verdu dwukrotnie centrował i z problemami radzą sobie obrońcy wspomagani przez wracającego Sofiane'a Feghouli'ego.

• Dobre dośrodkowanie Juanfrana w "16" i w zamieszaniu Leo Baptistao strzela z 10 metrów!. Piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

• Valencia rzuciła się na przeciwnika. Najpierw centra z prawej strony w pole karne nie znalazła adresata, a po chwili lewą flanką próbował się przedzierać Juan Bernat, lecz za mocno wypuścił sobie piłkę. Ta w posiadaniu Antonio Adana.

• Gwizdek sędziego Javiera Estrady i pierwszą połowę zaczynają ze środka gospodarze.

• Spotkanie poprzedzi minuta ciszy poświęcona Luisowi Aragonesowi. Zawodnicy Valencii i Betisu stoją w szpalerze, przez który przechodzi rodzina legendarnego trenera.

• Obie drużyny już są na murawie. Za moment losowanie stron.

• A ja przypominam, że w komentarzach można podawać swoje typy na zwycięzcę tego pojedynku.

• Javierowi Estradzie będą pomagać na liniach José Fernández i Francisco Martín. Arbitrem technicznym jest za to Sergio Usón.

• 2 bramki – Sofiane Feghouli, Paco Alcacer, Dani Parejo

Pojedynczą gwiazdką oznaczeni zawodnij, którzy nie gra z powodu kontuzji, a podwójną ci, którzy są teraz w innych zespołach na zasadzie wypożyczenia.

• Pozostałe 4 spotkania:

• 16.03.2013 Valencia 3:0 Betis (Soldado 15', Paulao (samob.) 85', Jonas 90+2')
    • 27.10.2012 Betis 1:0 Valencia (Sevilla 9')
    • 22.04.2012 Valencia 4:0 Betis (Jonas 6', Feghouli 63', Soldado 86', Piatti 88')
    • 10.12.2011 Betis 2:1 Valencia (Castro 90+1', 90+3' – Dorado (samob.) 66'
  • Jak kończyło się 5 ostatnich bezpośrednich spotkań? Otóż ciekawą tendencją jest to, że wygrywali gospodarze. W rundzie jesiennej Betis pokonał u siebie Nietoperze 3:1. Na listę strzelców wpisywali się Jorge Molina (9') i Salva Sevilla (22' i 35'). Dla gości honorową bramkę zdobył Ricardo Costa w 66. minucie.
    Skrót z tego meczu:

• Natomiast lista nieobecnych u Beticos jest dłuższa. Trener gości, Gabriel Humberto Calderón, nie będzie mógł postawić na Paulao (obrońca, 15/0, 1257 minut; przepuklina), Salvę Sevillę (pomocnik;12/2, 675 minut; pauzuje za żółte kartki), Xaviera Torresa (pomocnik; 10/0,776 minut; uszkodzenie ścięgna Achillesa) i Alvaro Vadillo (pomocnik; 15/0, 877 minut, uraz ścięgna). Poza kadrą jest Damien Perquis (obrońca; 5/0, 353minuty), który od dłuższego czasu jest prześladowany przez kontuzje.

• Victor Ruiz (obrońca; 9 spotkań/1 gol, 635 minut na boisku) oraz Oriol Romeu (pomocnik; 9/0, 810) nie zagrają z powodu kontuzji. Dodatkowo w ekipie gospodarzy nie zagra „nieszczęśliwie” pauzujący za kartki Ricardo Costa. Poza kadrą meczową jest m.in. Seydou Keita.

• Znamy już wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Niedługo pojawi się lista rezerwowych.

• I jego vis a vis, czyli Gabriel Calderón: „Valencia to bardzo mocna drużyna. Szanujemy rywala i znamy jego siłę. Ich morale z pewnością wzrosły po ostatniej wygranej z Barceloną i to na jej stadionie. My jednak też czujemy się dobrze po pokonaniu Espanyolu. Jedno zwycięstwo niczego nam nie daje i musimy zachować stabilność, jeśli chcemy zrealizować cele. Dla nas każdy mecz jest niczym walka o życie. Skład i ustawienie? Mam przygotowany plan. System gry i strategia na dane spotkanie zależy od przeciwnika".

• Juan Antonio Pizzi:„Miejsce, które zajmuje Betis, nie odzwierciedla jego siły i potencjału. Na pewno nie są najgorszą drużyną ligi. Musimy być uważni, by nie wpaść w pułapkę, ale nie zamienia to jednak rzeczy, iż trzy punkty są niczym obowiązek dla nas. Zapoznałem się już z nowymi zawodnikami. Keita nie jest jeszcze gotowy do gry, Araujo i Senderos są w lepszym rytmie, bo wcześniej trenowali bez większej przerwy. Wygrana na Camp Nou? To było bardzo trudne, ale cieszymy się, że się udało. Graliśmy dobrze przez 60 minut, bo początek należał do nich. Wciąż jednak musimy pracować, bo nie jesteśmy idealni”.

• Zachęcam do pisania w komentarzach jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Na relację NA ŻYWO ze spotkania 23. kolejki Primera Division zaprasza Państwa Tomasz Górski.

• Skrót meczu Real Betis Sevilla – Espanyol Barcelona (2:0)

• W poprzedniej kolejce Betis przerwał serię 15 (!) spotkań ligowych bez zwycięstwa.

• Równie sensacyjne zakończył się mecz w Sevilli, w którym ostatni w tabeli Real Betis (14 pkt; do będących "nad kreską" Osasuny i Almerii traci osiem) wygrał z Espanyolem po dwóch golach Rubena Castro. Dla Beticos było to dopiero trzecie ligowe zwycięstwo! Na komplet punktów kibice andaluzyjskiego klubu czekali od 29 września zeszłego roku (1:0 z Villareal).

• Skrót meczu FC Barcelona – Valencia CF (2:3)

• Ligowe zwycięstwo z Levante, remis i porażka z Atletico Madryt w ramach Copa del Rey, porażka z Celtą Vigo i remisy z Malagą i Espanyolem (podkreślone wyniki to mecze na Mestalla – przyp. TJG) – tak w skrócie wyglądał bilans Juana Antonio Pizziego na ławce Valencii. Szału nie było, a w zanadrzu mecz na Camp Nou... I znienacka pojawiły się fajerwerki gdyż udało się w pięknym stylu ograć Blaugranę.