Valencia CF

2

Real Madryt

3

• Real wygrywa piąty mecz z rzędu na Mestalla, jednak to zwycięstwo na pewno nie przyszło podopiecznym Carlo Ancelottiego łatwo, bowiem Valencia zagrała naprawdę dobrze, dzięki czemu obserwowaliśmy bardzo dobre widowisko. O wszystkim zadecydował strzał Jese i błąd Vicente Guaity, który dał Królewskim trzy punkty. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Kuba Seweryn i Michał Rojek.

• Koniec spotkania! Real zwycięża na Estadio Mestalla!

• Ronaldo miał idealną okazję do wpuszczenia w pole karne Benzemy lub Jese, ale zdecydował się na strzał z dystansu i odbita piłka wychodzi na korner.

• Dośrodkowanie Banegi w pole karne nie trafiło do Bernata.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Po dośrodkowaniu Feghouliego do strzału głową doszedł Jonas, jednak uderzył w środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Diego Lopez.

• Ostania zmiana wśród gości. W miejsce Di Marii wchodzi Illarramendi.

• Jonas na spalonym.

• Zmiana w Valencii. Banega wchodzi w miejsce Parejo.

• Ronaldo w bardzo aktorski sposób przewrócił w polu karnym. Sędzia nie dał jednak Portugalczykowi kartki za symulowanie.

• Wychowanek Realu dostał piłkę w zamieszaniu podbramkowym od Modricia i posłał strzał w krótki róg bramki Guaity, z którym bramkarz Valencii sobie nie poradził, co jest jego niewątpliwym błędem! Tak czy siak, Real ponownie prowadzi na Mestalla!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Jese Rodriguez!

• natomiast w Valencii Guardado za Piattiego.

• Zmiany. W Realu Carvajal zmienia Arbeloę.

• Xabi Alonso zatrzymał Piattiego przed szesnastką Królewskich.

• W bardzo ładnej kontrze Valencii piłka zostaje posłana w pole karne do Jonasa, który nieco źle ją sobie przyjął i z ostrego kąta oddał niecelny strzał.

• Kontra Realu, ale zagranie Di Marii w pole karne do wbiegającego Ronaldo zostało przerwane przez Victora Ruiza.

• Płaski strzał z dystansu Canalesa pewnie broni Diego Lopez.

• Schodzi z boiska wygwizdany przez miejscową publikę były gracz Valencii, Isco, a w jego miejsce wchodzi Jese.

• Żadne zagrożenie nie wynikło ani po wrzutce Parejo, ani po późniejszym wstrzeleniu piłki przez Piattiego w pole karne Realu.

• Korner dla Valencii po akcji Feghouliego.

• Cristiano Ronaldo był na wyraźnym spalonym po podaniu Modricia.

• Na uderzenie z powietrza z ostrego kąta zdecydował się Di Maria, który dopadł do odbitej piłki w polu karnym, ale nie zaskoczył swoją próbą Vicente Guaity.

• Kąśliwy strzał z dystansu Pereiry sprawił sporo problemów Lopezowi, który na raty złapał jednak futbolówkę.

• Bernat poradził sobie przy linii końcowej z Arbeloą, ale nie potrafił już dograć futbolówki przed bramkę do Jonasa.

• Żółta kartka dla Arbeloy za faul taktyczny na Canalesie.

• Z rzutu rożnego dośrodkował piłkę w pole karne chyba Daniel Parejo, a Jeremy Mathieu wygrał pojedynek główkowy z Sergio Ramosem i pokonał z kilku metrów Diego Lopeza! Valencia po raz drugi w tym meczu doprowadza do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Jeremy Mathieu!!!

• Zmiana w zespole Valencii. Canales za Fede.

• Piatti wywalczył rzut rożny dla Valencii.

• Alonso ucierpiał w starciu z Mathieu, ale z pewnością za chwilę wróci na boisko.

• Po raz kolejny Valencia próbowała wyprowadzić kontratak po złej wrzutce Di Marii, ale jeszcze raz nieskutecznie.

• Mathieu ogląda żółtą kartkę za przewinienie na Isco.

• W odpowiedzi Bernat wyprzedził Arbeloę, ale z jego płaskim strzałem nie miał żadnych problemów Diego Lopez!

• Świetna wymiana piłki piłkarzy Ancelottiego zakończona zaskakującym uderzeniem Benzemy z 15 metrów, które bardzo nieznacznie minęło bramkę Guaity!

• Znowu centrował piłkę Di Maria, jednak ponownie dobrze ustawieni byli gospodarze.

• Po odbitym dośrodkowaniu Di Marii będzie rzut rożny dla Realu.

• Żółta kartka dla Piattiego za faul na Cristiano Ronaldo.

• Bardzo dobrze w pole karne dośrodkował Pablo Piatti, ale do piłki nie doszedł blokowany przez Marcelo Sofiane Feghouli.

• Po rzucie rożnym strzał z dystansu oddał Fede, jednak posłał piłkę ponad poprzeczką bramki Realu.

• Strzał z dystansu Jonasa zostaje zablokowany i Valencia będzie miała korner.

• Bardzo spokojny początek tej drugiej połowy.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Bardzo ciekawy mecz oglądamy na Estadio Mestalla, w którym nieznacznie i niesłusznie prowadzi Real Madryt, bowiem prowadzenie Królewscy zdobyli z niedużego, ale łatwego do dostrzeżenia (sytuacja statyczna) spalonego. Po przerwie powinno być jednak ciekawie i z taką nadzieją czekamy na drugą część spotkania.

• Koniec pierwszej części gry! Real prowadzi w Walencji 2:1!

• Jonas dostał piłkę w polu karnym, gdzie jednak nie potrafił jej sobie ułożyć do strzału.

• Jonas! Brazylijczyk świetnie obrócił się z piłką w polu karnym i posłał bardzo mocny strzał, który poszybował minimalnie obok długiego rogu bramki Lopeza!

• Nacho ogląda żółtą kartkę.

• Z rzutu wolnego idealnie dośrodkował piłkę w pole karne Angel Di Maria, a tam będący na minimalnym spalonym Cristiano Ronaldo pakuje głową piłkę do siatki! 2:1 dla Realu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Cristiano Ronaldo!

• Di Maria z dalekiego dystansu próbował zaskoczyć Guaitę, który jednak zdążył przenieść piłkę ponad poprzeczką!

• Indywidualna akcja w kontrataku Bernata, za którym jednak nie podążyli koledzy z zespołu i lewy obrońca Valencii musiał ratować się strzałem z dystansu, który minął bramkę gości.

• Bernat na lewej stronie poradził sobie z Di Marią i zacentrował piłkę idealnie 'na nos' Piattiemu, który z kilku metrów nie dał szans Lopezowi i głową doprowadził do wyrównania! Mamy remis na Mestalla!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pablo Piatti!!!

• Odważna interwencja Guaity głową tuż za polem karnym.

• Diego Lopez wreszcie zmuszony do interwencji. Bramkarz Realu dobrze odbija zagranie w pole karne Piattiego.

• Po błędzie Victora Ruiza Mathieu uratował swój zespół zatrzymując zarówno Isco, jak i Ronaldo.

• Przeciętnie grający Real dopina swego. Di Maria świetnie poradził sobie z Bernatem na skrzydle, wpadł w pole karne i uderzeniem w długi róg bramki Guaity wyprowadził Królewskich na prowadzenie! 1:0 dla gości i Valencia wreszcie musi rozpocząć grać w piłkę

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Angel Di Maria!

• Cristiano Ronaldo chciał uderzyć piłkę przewrotką z 16 metrów, ale został lekko odepchnięty przez przeciwnika i w ogóle nie trafił w futbolówkę.

• Faul w ofensywie Cristiano Ronaldo w walce o górną piłkę w polu karnym.

• Isco wywalczył rzut rożny dla Realu Madryt.

• Leży na boisku Jonasa, który oberwał od Ramosa łokciem w walce o górną piłkę. Ewidentne przewinienie gracza Realu, którego sędzia nie widział.

• Parejo z dystansu posyła piłkę ponad poprzeczką.

• Cristiano Ronaldo przesadził z dryblingiem w polu karnym rywala, próbował jeszcze wymusić rzut karny za domniemaną rękę Ruiza, ale bez skutku.

• Rzut wolny na trzydziestym metrze dla Valenci. Pozycja nie nadaje się na strzał. Będzie dośrodkowanie

• Ronaldo!! W swoim stylu wbiegł w pole karne rywali, minął obrońcę, ale strzał był bardzo niecelny!

• Xabi Alonso popisuje się kolejnym przerzutem. Piłka trafiła do Benzemy, który będąc na trudnej pozycji próbował oddać strzał. Bardzo niecelnie

• Jak na razie gra toczy się w środku pola. Real jest przy piłce, ale nie jest w stanie zagrozić bramce Guaity.

• Krótkie wyjaśnienie do Sergio Ramosa, który jest na boisku. Real Madryt odwołał się od jednej z dwóch żółtych kartek Hiszpana, a komisja apelacyjna przychyliła się do oceny "Królewskich" i ją anulowała.

• Real długo utrzymuje się przy piłce. Ładny przerzut Xabiego Alonso, ale zdaniem sędziego, Marcelo był na spalonym. Powtórki wyjaśniają, że się mylił

• Faulowany di Maria na środku boiska

• Xabi Alonso ładnie dośrodkował, jednak nikt z "Królewskich" nie był w stanie skierować piłki do bramki.

• Ronaldo faulowany na na lewej stronie boiska, na wysokości pola karnego

• Jak zwykle wysoko ustawiony Marcelo. Niestety, Brazylijczyk źle przyjął piłkę i musiał wycofać

• Arbeloa fauluje Piattiego

• Pierwszy gwizdek, a więc zaczynamy! Zawodnicy rozstawieni na swoich pozycjach. Rozpoczynają gracze Valencii

• Zawodnicy już na boisku! Małe zmiany w składzie Valencii

• W ligowych spotkaniach pomiędzy Realem a Valencią, "Królewscy" byli zazwyczaj górą. 156 spotkań, 82 zwycięstwa i 42 porażki. W bramkach - 287 do 188 na korzyść podopiecznych Carlo Ancelottiego

• Spotkanie jest bardzo ważne dla Cristiano Ronaldo. Portugalczyk stracił samotne przewodnictwo w klasyfikacji najlepszego strzelca Primera Division. Po wczorajszych dwóch trafieniach, Diego Costa zrównał się ze skrzydłowym "Królewskich". Obaj mają na koncie 17 trafień.

• Real Madryt zajmuje trzecią lokatę w tabeli. Nikomu nie trzeba przypominać, że prowadzi FC Barcelona tuż przed Atletico Madryt. Valencia CF jest na miejscu dziewiątym, tracąc do Realu aż 18 punktów.

• Atletico straciło dwa gole i męczyło się z Levante całe 90 minut. Pinto z Barcelony również kapitulował dwukrotnie, ale jego partnerzy rozstrzygnęli spotkanie w kilka minut. Jak będzie z trzecim tytanem Primera Division? Real zdobędzie punkty, czy powiększy się przewaga rywali "Królewskich" w walce o tytuł? - piszcie w komentarzach!

• Zastanawiająca będzie postawa zawodników Valencii. Nico Estevez tymczasowo zastąpił na stanowisku trenera "Nietoperzy" Miroslava Djukića, który został zwolniony z funkcji po porażce z Atletico Madryt.

• Ancelotti odniósł się także do kontuzji Bale'a: "Uraz Bale'a nie jest poważny. To tylko stłuczenie. Gareth nie będzie dostępny w meczu z Valencią, ponieważ nie odzyskał pełni dyspozycji".

• Carlo Ancelotti powiedział na wczorajszej konferencji prasowej: "Jutrzejszy mecz jest bardzo ważny. Odbywa się w istotnym czasie. Chcemy zakończyć rok zdobywając maksimum punktów przeciw Valencii. Zawodnicy będą zmotywowani i skupieni".

• Nie znamy jeszcze oficjalnego składu Valencii.

• Na ławce Realu Madryt zasiądą: Casillas, Carvajal, Casemiro, Jesé Rodriquez, Morata, Illarramendi, Llorente