Valencia CF

2

Real Madryt

1

• W drugiej połowie Valencia pokazała klasę! Nie tylko doprowadziła do remisu, ale też zdobyła gola na wagę trzech punktów! Real nie pobije rekordu Guinnessa w ilości zwycięstw z rzędu i już dziś może stracić pozycję lidera w La Liga, jeśli Barcelona pokona na wyjeździe Real Sociedad. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Piłka wybita przed pole karne i KONIEC MECZU!

• Jeszcze strzał z 16 metrów Marcelo zostaje zablokowane i jest ostatni rzut rożny!

• Minuta do końca. Trzy punkty pozostaną na Mestalla?

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Uderzenie rozpaczy z dystansu Pepe poszybowało wysoko nad bramką Alvesa!

• Jese zdołał dośrodkować piłkę na głowę Chicharito, ale ten z bardzo trudnej pozycji nie trafił w bramkę Valencii.

• Doszedł do strzału głową Ronaldo, jednak nie uderzył w światło bramki Alvesa! Dwie minuty regulaminowego czasu gry do końca.

• Szybka akcja Realu, Ronaldo zagrywa przed bramkę do Chicharito, ten zostaje zablokowany i jest kolejny korner.

• Chicharito zatrzymany w polu karnym i jeszcze rzut rożny, z którego nie było zagrożenia dla bramki Valencii.

• Nie ma gola!!! Uderzenie głową Isco kapitalnie broni Diego Alves, a Otamendi jeszcze wybił piłkę spod linii bramkowej!

• Gaya!!! Młody Hiszpan, niepilnowany, dostał piłkę na lewym skrzydle, ale szukając Alcacera zagrał piłkę w pole karne niedokładnie.

• Ronaldo z dystansu uderza prosto w ręce Diego Alvesa.

• ... oraz Rodrigo za Negredo w Valencii.

• Zmiany. Chicharito za Benzemę w Realu...

• Piękne dośrodkowanie z prawego skrzydła Kroosa, jednak w idealnej sytuacji Ramos główkował minimalnie obok bramki!

• Dwie centry Kroosa, dwie interwencje Negredo, dwa kolejne rzuty rożne dla gości.

• Po dośrodkowaniu Carvajala i interwencji Mustafiego będzie korner dla Realu.

• Zakotłowało się w polu karnym Valencii po niepewnym piąstkowaniu Diego Alvesa. Pepe jednak nie zdołał wpakować piłki do siatki.

• Marcelo próbował dośrodkować piłkę z głębi pola, jednak przeciął to zagranie skutecznie Parejo.

• Feghouli zmienia Barragana w ekipie gospodarzy.

• Jest i druga. Jese w miejsce Bale'a.

• Zmiana w Realu Madryt. Khedira za Jamesa.

• Bale swoim dośrodkowaniem z prawej strony boiska znalazł w polu karnym Isco, ale ten swoim strzałem nie pokonał Alvesa!

• Barragan!!! Po kapitalnej akcji kombinacyjnej Valencii strzelec pierwszego gola w pojedynku z Casillasem uderza obok bramki!!!

• Do dośrodkowania Parejo z rzutu rożnego doszedł Otamendi i pięknym strzałem głową z pięciu metrów pokonał Casillasa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nicolas Otamendi!!!

• Bardzo ostre dośrodkowanie Parejo, jednak piłka odbita od głowy jednego z graczy Realu wychodzi na korner.

• Carvajal fauluje mijającego go na skrzydle Gayę. Rzut wolny i żółta kartka.

• Uderzenie z dystansu Ronaldo pewnie łapie Diego Alves.

• Żółta kartka dla Orbana.

• Fatalna strata Valencii i Gareth Bale wychodzi sam na sam z Alvesem, jednak w tym pojedynku to Brazylijczyk okazał się lepszy!!!

• Gareth Bale ostro potraktował teraz w ofensywie bramkarza Valencii, Diego Alvesa. Krótka przerwa w grze.

• Ramos doszedł do centry Jamesa z rzutu rożnego, ale w dobrej sytuacji posłał piłkę głową ponad poprzeczką!

• Real bierze się do roboty. Cristiano Ronaldo zdobywa korner dla gości.

• Świetne wejście Gayi w środek pola i zagranie na prawą stronę pola karnego, gdzie mocnym uderzeniem popisał się Barragan, a po wyraźnym rykoszecie od Pepe piłka wpadła do siatki Casillasa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Antonio Barragan!!!

• W odpowiedzi akcja Realu kończy się bardzo nieudaną wrzutką Garetha Bale'a.

• Prosta strata Realu na własnej połowie, ale nie potrafili wykorzystać tego Negredo i Gaya, którzy dośrodkowywali niecelnie w pole karne Królewskich.

• 50 738 widzów dzisiaj na Estadio Mestalla.

• Było blisko!!! Andre Gomes uderzył z powietrza z 18 metrów minimalnie obok bramki Casillasa!

• Wznawiamy grę na Estadio Mestalla!

• Sporo emocji, zarówno tych piłkarskich, jak i tych niezdrowych. Real prowadzi z Valencią po kontrowersyjnym rzucie karnym strzelonym przez Cristiano Ronaldo, ale na Mestalla jeszcze wiele się może dzisiaj zdarzyć.

• Koniec pierwszej połowy!

• Słupek!!! Uderzenie z dystansu Parejo po rykoszecie odbiło się od słupka bramki Casillasa, a po chwili bramkarz Realu kapitalnie zatrzymał pędzącego z dobitką Alcacera!!!

• Benzema! Po szybkiej akcji Realu Francuz uderzył z 18 metrów w sam środek bramki, prosto w ręce Alvesa!

• W odpowiedzi Andre Gomes huknął z dystansu w sam środek bramki i Casillas popisał się pewną interwencją.

• Rozpędził się prawym skrzydłem Isco i płasko dośrodkował w pole karne, jednak wprost w ręce Alvesa.

• Negredo dobrze dograł piłkę w pole karne do Alcacera, ale ten się nie popisał i stracił futbolówkę. Po chwili żółta kartka dla Parejo.

• Żółta kartka dla Alcacera za brzydki faul na Pepe.

• Kapitalna szansa Barragana, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym Realu, jednak jego uderzenie zdołał zablokować Pepe!

• Wracające Perez świetnie zatrzymał pędzącego z kontrą Ronaldo. Gdyby nie Argentyńczyk, to byłoby groźnie.

• Żółta kartka dla Isco za kolejny faul w środku pola.

• Bardzo nieudany strzał z rzutu wolnego Paco Alcacera, piłka poszybowała wysoko w trybuny Estadio Mestalla.

• Negredo już melduje się na murawie, Ramos po chwili też na nią wrócił. Gramy w komplecie i jest groźny rzut wolny dla Valencii po faulu Isco na Gomesie.

• Rzut rożny dla Realu kończy się faulem w ofensywie Ramosa na Negredo i obaj piłkarze leżą na murawie.

• Real stara się jeszcze zdobyć drugiego gola przed przerwą. Centrę Jamesa Rodrigueza pewnie łapie Diego Alves.

• Ostre dośrodkowanie Ronaldo wybija na rzut rożny Alvaro Negredo.

• Mustafi ostro fauluje mijającego go Ronaldo i ogląda żółtą kartkę.

• Uderzenie z dystansu Paco Alcacera poszybowało wysoko nad poprzeczką bramki Casillasa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jamesa Rodrigueza Orban wybija piłkę na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Pereza za zasłużone protesty, po tym jak Marcelo wymusił rzut wolny.

• Ronaldo!!! Po zagraniu Bale'a Ronaldo już zdołał minąć Alvesa, po czym jednak uderzył tylko w boczną siatkę!

• I już kartka dla Gayi, bo sędzia uznał, że za wcześnie wbiegł on na boisko. Bzdurna decyzja arbitra.

• Jakiegoś urazu mięśniowego teraz doznał Pablo Piatti i zmienia go już teraz Jose Gaya.

• Otamendi 'zdemolował' Enzo Pereza przy wyskoku, ale Argentyńczyk już zdołał się pozbierać.

• Ronaldo z rzutu wolnego uderzył celnie na bramkę rywala, jednak w sam środek bramki, w ręce Alvesa.

• Isco dobrze przejął piłkę na połowie rywala, po czym został sfaulowany około 35 metrów od bramki Alvesa. Rzut wolny.

• Bale swoim dośrodkowaniem znalazł w polu karnym rywala Ramosa, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału głową i futbolówkę zdołał złapać Diego Alves.

• Złe piąstkowanie Ikera Casillasa kończy się teraz uderzeniem przewrotką Paco Alcacera, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Żółta kartka dla Sergio Ramosa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Cristiano Ronaldo pokonuje z 11 metrów Alvesa! 1:0 dla Realu!

• Rzut karny dla Realu!!! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Negredo!!!

• Wreszcie Real zdołał zorganizować swoją grę. Bale ostro faulowany na skrzydle przez Orbana, ale jeszcze nie ma kartki dla obrońcy Valencii.

• Bale dostał piłkę w polu karnym rywala, jednak jego uderzenie z narożnika szesnastki należy pozostawić bez komentarza.

• Po centrze Barragana niezbyt pewnie, ale skutecznie interweniuje we własnym polu karnym Ramos.

• Kontratak Valencii, piłka na lewe skrzydło do Piattiego, którego dośrodkowanie blokuje jednak Carvajal.

• Dobrze rozpoczęła ten mecz Valencia, która nie pozwala na wiele Realowi. Królewscy mają problem z wejściem w to spotkanie.

• Ostro potraktowany w środku pola James Rodriguez przez Pereza, który przerwał faulem kontrę Realu.

• Długa piłka w pole karne Realu, do której doszedł Mustafi, ale nie zdołał dograć jej przed bramkę dla Alcacera.

• Kolejna centra Piattiego, minimalnie za wysoka dla Alcacera i będzie korner po interwencji Ramosa.

• Nieporozumienie w defensywie gospodarzy. Diego Alves w ostatniej chwili zdążył do piłki przed Balem.

• Bardzo wysoko atakuje rywala Valencia. Dośrodkowanie Piattiego wybija przed pole karne Pepe.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Piłkarze Valencii ustawili 'pasillo' dla nowych Klubowych Mistrzów Świata, a także swoich młodszych następców, którzy w minionym roku zdobyli kilka trofeów w piłce młodzieżowej.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Jesus Gil Manzano, który sędziował chociażby ostatnie El Clasico na Santiago Bernabeu, wygrane przez Real 3:1.

• W Realu dzisiaj nie zobaczymy kontuzjowanego Luki Modricia, a także Fabio Coentrao i Nacho, którzy nie zmieścili się nawet na ławce rezerwowych. W Valencii z kolei zabraknie zawieszonego za kartki Javiego Fuego. Poza składem znaleźli się Filipe Augusto, Joao Cancelo i Joao Pereira.

• Rezerwowi Valencii: Yoel, Ruben Vezo, Jose Gaya, Carles Gil, Rodrigo, Rodrigo De Paul, Sofiane Feghouli.

• Rezerwowi Realu Madryt: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Raphael Varane, Sami Khedira, Asier Illarramendi, Javier Hernandez, Jese Rodriguez.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W ekipie gospodarzy debiutuje sprowadzony z Benfiki Enzo Perez!

• W związku z tym spotkaniem w Walencji zapanowało prawdziwe szaleństwo.

• Valencia po ostatnim słabym sezonie ligowym w swoim wykonaniu obecnie walczy o czwarte miejsce gwarantujące grę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Zespół Nuno Espirito Santo ma na swoim koncie 31 punktów i traci dwa oczka do swojego najważniejszego rywala, Sevilli. Jedno dzisiaj jest pewne, Nietoperze nie położą się przed Królewskimi.

• Real Madryt kroczy w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa i ciężko to sformułowanie nazwać jakimkolwiek nadużyciem. Królewscy dzisiaj mają okazję na 23. zwycięstwo z rzędu we wszystkich oficjalnych występach! Choć podopieczni Ancelottiego (39 punktów) mają tylko jeden punkt przewagi w tabeli La Liga nad Barceloną, to trzeba jednak pamiętać, że rozegrali oni jedno spotkanie mniej i dzisiaj będą na pewno faworytem dzisiejszego pojedynku.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji ze szlagierowego meczu 17. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Valencia zmierzy się z Realem Madryt!