Valencia CF

2

Real Valladolid

2

• Druga połowa znacznie ciekawsza od pierwszej, wiele sytuacji jednej i drugiej drużyny. Mam jednak wrażenie, że Valencia mogła ten mecz przegrać i mimo tego, że grała u siebie powinna być zadowolona z remisu. Valladolid grał momentami znacznie lepiej i na pewno nie zasłużył na porażkę. Klub ten musi łapać punkty, aby wydostać się ze strefy spadkowej. Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska. Zapraszam na relację z pojedynku Villarreal - Atletico Madryt, która już za moment na naszej stronie!

• Koniec meczu! Valencia - Valladolid 2:2!

• Uderzenie na bramkę Guaity wysoko ponad poprzeczką.

• Valladolid stara się przeprowadzić ostatnią zabójczą akcję, ale dobrze blokują dostęp do bramki obrońcy Valencii.

• Arbiter dolicza trzy minuty do tego pojedynku.

• Końcówka spotkania wyraźnie dla gości. Valencię już dwukrotnie ratował Guaita.

• Baraja za Rubio. To ostatnia zmiana w Valladolid.

• Kolejna parada Guaity! Teraz broni strzał zza pola karnego!

• Świetna interwencja Guaity po uderzeniu Osorio! Tylko rzut rożny.

• Brzydkie wejście Postigi w nogi rywala, ale bez faulu.

• Valladolid świetnie utrzymywało się przy piłce, ale dobra kontra gospodarzy sprawiła, że znów mamy remis. W natarciu jednak jak na razie goście.

• Kolejna roszada. Z boiska zeszedł Larsson a za niego pojawił się Osorio.

• Pierwsza zmiana wśród gości.

• GGGOOOOLLLLLL!!! Mamy remis!!! Kontrę Valencii wykańcza Feghouli!!!

• Pabon głową nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w Valencii - Almeida za Acacera.

• Bardzo niedokładne uderzenie na bramkę Guaity.

• Faul taktyczny Sastre i żółta kartka pokazana przez sędziego Delgado.

• Częściej przy piłce goście. Bardzo dobrze oddalają grę od własnej bramki utrzymując się przy piłce na połowie rywala.

• Szansa dla kontry dla gości po rzucie rożnym bitym przez Parejo, ale napastnicy Valladolid mądrze poszanowali piłkę. Jednak obrońcy zdążyli się już zorganizować w obronie.

• Kartka dla Rossiego za zagranie ręką.

• Real Valladolid stara się pójść za ciosem i zdobyć kolejną bramkę. Jak na razie jednak dobrze w obronie Valencia.

• Zza pola karnego minimalnie ponad poprzeczką strzelał Sastre.

• Szansa dla Valladolid, ale uderzenie Larssona bardzo niedokładne. Piłka wylądowała poza linią boczną boiska.

• Coraz częściej gospodarze starają się grać długą piłką z pominięciem linii pomocy.

• Druga roszada trenera Djukicia. Z boiska zszedł Piatti a na nim pojawił się Feghouli.

• Mecz się zaostrzył, arbiter coraz częściej musi korzystać z gwizdka.

• Kapitalnie uderzenie Parejo z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę bramki Marino!

• Faul na Piattim niemal na linii pola karnego. Kartonik dla Ruedy i szansa na remis.

• Jednak wszystko w porządku z piłkarzem gości.

• Na placu gry leży Rossi.

• Wszystko wskazywało na to, że to gospodarze wyjdą na prowadzenie. Prowadzili grę tak jak przez całą pierwszą połowę, ale dobra kontra Valladolid i znów to oni muszą odrabiać straty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!! Bramka dla Valladolid!!! Kontra gości po raz drugi kończy się bramką! Dośrodkowanie zablokowane trafia do Garcii a ten strzela w długi róg i mamy bramkę!

• Uderzenie Canalesa broni golkiper Valladolid.

• Od początku drugiej części gry na murawie widzimy Canalesa. Wszedł on za Banegę.

• Rozpoczynamy drugą połowę pojedynku w Walencji!

• Piłkarze obu ekip wracają na murawę stadionu i już za chwilę Pan Carlos Delgado rozpocznie drugą połowę spotkania.

• Pierwsza połowa niestety nie rzucała na kolana. Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo spokojnie. Valencia miała znaczną przewagę w posiadaniu piłki - 66% do 34%, ale jak na razie nic z tego nie wynika. Banega mógł bardzo szybko wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale przestrzelił rzut karny. Zemściło się to i gospodarze musieli odrabiać straty. Udało się to i jak na razie mamy remis. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie bardziej emocjonująca niż pierwsza.

• Arbiter nie dolicza ani minuty i kończy pierwszą połowę spotkania.

• Szansa na kontrę dla Valencii, ale goście momentalnie wracają pod własne pole karne.

• Valencia w natarciu, ale dośrodkowanie Pabona zbyt mocne. Gospodarze nie tracą jednak piłki i wciąż konstruują swój atak.

• Valencia stara się zbudować atak pozycyjny, ale piłkarze Valladolid bardzo dobrze organizują się w obronie i nie dopuszczają rywali nawet w okolice pola karnego.

• Uderzenie Pabona zza pola karnego łapie Marino.

• Niezłe dośrodkowanie, ale radzą sobie z nim defensorzy gospodarzy.

• Przed szansą na ponowne objęcie prowadzenia stanie zespół gości. Mają oni bowiem rzut wolny pod polem karnym Guaity.

• Świetne prostopadłe podanie do napastnika Valencii, ale kapitalną obroną popisał się Marino!!!

• Valencia zasłużyła na tą bramkę swoją postawą w ostatnich minutach. Zdecydowanie nacierała na szyki obronne gości.

• GOOOOOOLLLL!!! Mamy wyrównanie na Estadio Mestalla!!! Uderzenie z 30 m pomocnika Valencii, piłka odbiła się od jednego graczy defensywnych i zmyliła bramkarza gości!!

• Valencia przez ostatnie minuty zdecydowanie kontroluje grę, ale nie może przełamać obrony rywali i wciąż przegrywa 0:1.

• Banega zza pola karnego, ale dobrze inerweniuje Marino.

• Szansa dla gości na podwyższenie wyniku, ale strzał głową ponad poprzeczką bramki Guaity.

• Faul Piattiego na środkowej linii boiska.

• Bardzo niepewnie w defensywie Valencia, ale wyjaśnia wszystko Guaita. Bramkarz gospodarzy interweniował poza polem karnym, ale zrobił to na tyle dobrze, że Valladolid ma tylko rzut z autu.

• Gospodarze mają przewagę w tym spotkaniu, ale jak na razie nie mogą być zadowoleni z wyniku. Valladolid bardzo dobrze gra z kontry i po jednaj z nich udało im się objąć prowadzenie.

• Uderzenie bezpośrednio na bramkę Parejo minimalnie ponad poprzeczką.

• Brzydki faul na Piattim i będzie okazja dla Valencii. Kartka dla Rubio.

• Rzut rożny dla gospodarzy, ale dobra interwencja bramkarza Valladolid.

• Faul Pabona w ofensywie.

• Kontra Valladolidu zatrzymana na szesnastce Valencii.

• Valencia stara się odrobić straty, ale goście są bardzo dobrze zorganizowani w defensywie.

• Próba Valencii, ale dośrodkowanie z lewej strony boiska złe i obrońcy gości wybijają piłkę.

• Żółta kartka dla Alcacera za dyskusję z arbitrem.

• GOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Kapitalna odpowiedź Valladolidu!!!

• Valencia miała przewagę w tych pierwszych minutach. Nie zdobyła jednak bramki z rzutu karnego a teraz Javier Guerra trafia do bramki Guaity!!! Kapitalne uderzenie głową i hiszpański bramkarz nie miał szans na udaną obronę!

• Ever Banego podszedł do piłki ustawionej na 11 m przed bramką Marino, ale fatalnie uderzył i piłka przeleciała metr nad poprzeczką. Wciąż 0:0 na Estadio Mestalla!

• Przestrzelony karny!!!

• Mamy rzut karny dla Valencii!!! Faul Marino w polu karnym i kartonik dla bramkarza.

• Spokojny początek obu ekip. Jak na razie każda z jedenastek stara się opanować piłkę w okolicach środka boiska.

• Zaczynamy!

• Oba zespoły są już na murawie, czekamy na losowanie i pierwszy gwizdek sędziego Delgado.

• Valencia ma za sobą mecz w europejskich pucharach i na pewno Valladolid będzie chciało wykorzystać ich zmęczenie meczem w środku tygodnia. Czym im się to uda przekonamy się już niedługo, ponieważ początek meczu zaplanowany jest na godzinę 17.

• Ławki rezerwowych: Valencia: Sofiane Feghouli, Jaume Domenech, Joao Pereira, Helder Postiga, Oriol Romeu, Victor Ruiz i Sergio Canales. Valladolid: Antonio Rukavina, Heinz Barmettler, Javier Baraja, Omar Ramos, Humberto Osorio, Valdet Rama i Jaime Jimenez Merlo.

• Po lewej stronie prezentujemy składy, w których obie ekipy rozpoczną tą rywalizację.

• Zespół prowadzony przez Miroslava Djukicia przystępuje do tego spotkania z 11. miejsca. Goście są w znacznie gorszej sytuacji, ponieważ przed pierwszym gwizdkiem sędziego znajdują się w strefie spadkowej La Liga.

• Witam podczas transmisji LIVE z drugiego dzisiejszego spotkania Primera Division. Na Estadio Mestalla gospodarze - Valencia podejmie Real Valladolid.