3

Sevilla FC

1

• To tyle na dziś, jeśli chodzi o ligę hiszpańską. Za wspólnie spędzony wieczór dziękuje Adam Wielgosiński. Dobrej nocy!

• Arbiter kończy spotkanie. Valencia sprawiedliwie wygrywa z Sevillą, "Nietoperze" byli lepsi w całej rywalizacji, atakowali więcej, bardziej szanowali piłkę. Niezły mecz Grzegorza Krychowiaka, który był ważną postacią w destrukcji ataków Valencii. Miejmy nadzieję, że uraz, jakiego nabawił się pod koniec meczu, nie był zbyt poważny.

• Tym razem Nicolas Otamendi otrzymuje kartkę za faul taktyczny.

• ... także został ukarany kartką.

• Żółta kartka dla Gayi za przepychanki z Iborrą, który...

• Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Rodrigo De Paul zmienia na murawie swojego imiennika, Rodrigo Moreno.

• Krychowiak wrócił na boisko, jednak utyka i nie biega naturalnie.

• Faulowany Grzegorz Krychowiak, mamy przerwę w grze, muszą interweniować klubowi lekarze.

• Gaya zepsuł kontratak "Nietoperzy". Akcja trzech na dwóch i z tej sytuacji zwycięsko wychodzą gracze Sevilli, piłkę przejął Grzesiek Krychowiak.

• Paco Alcacer melduje się na murawie. Z boiska zszedł Alvaro Negredo.

• A Lucas Orban wchodzi na boisko za Andre Gomesa.

• Iago Aspas zmienia Nico Pareję.

• Groźna kontra Valencii nie kończy się golem. Lewą stroną pomknął Rodrigo, dośrodkowywał do wolnego Negredo, jednak w ostatniej chwili podanie przerwał Carrico.

• Kevin Gameiro zmienia Carlosa Baccę.

• Za nami okres gry dosyć chaotycznej, przepełnionej faulami. Oby to była ostatnia taka chwila.

• Atak od tyłu naszego rodaka, Grześka Krychowiaka, i Krycha otrzymuje kartonik.

• Ukaranego przed momentem kartką Vitolo zmienia Denis Suarez.

• Ostry atak Vitolo na Pereza. Żółta kartka dla piłkarza Sevilli.

• Sevilla przechodzi do ataku, jednak wygląda to tak, jakby ich do tego zmuszał. Niewiele ruchu ze strony piłkarzy gości.

• Kontra Sevilli, Bacca wyszedł z piłką w linię defensywną rywala, jednak cały atak przerwany przez Otamendiego.

• Ever Banega uderzył w twarz rywala. Żółta kartka dla byłego gracza Valencii.

• Pogubiła się obrona Sevilli, Rodrigo centruje w pole karne, Krychowiak wybija, ale trafia w nogi Gomesa, piłka leci w kierunku pustej bramki, jednak w ostatniej chwili na posterunek wraca Beto.

• Rodrigo przedryblował rywali na lewym skrzydle, podał do Javiego Fuego, który precyzyjnym strzałem pokonał Beto.

• Javi Fuego strzela na 3-1!!!

• Uderzenie Alvaro Negredo z około trzydziestego metra, dosyć mocny strzał wpada wprost w rękawice broniącego Beto.

• Dośrodkowanie Parejo, jednak nie bez problemów piłkę wyłapuje Beto.

• Pierwsze minuty zdecydowanie na korzyść Valencii, która kontroluje grę i już była blisko groźnej akcji, jednak Coke na granicy ryzyka zaatakował Negredo.

• Piłkarze Valencii rozpoczynają grę w drugiej połowie.

• Koniec bardzo emocjonującej pierwszej połowy. Nie ma się co oszukiwać, akcje nie są zbyt składne, jednak zaangażowania i chęci nie można odmówić zawodnikom obu drużyn. Valencia może być zadowolona z wyniku, bo w końcu Bacca nie trafił rzutu karnego. Czas na uspokojenie nerwów, liczymy na równie dobrą drugą połowę.

• Carlos Bacca nie trafia rzutu karnego!!! Diego Alves wyczuł intencje Kolumbijczyka!

• ... i jest rzut karny. Trzeci w tym meczu.

• Joao Cancelo fauluje od tyłu Baccę. Jest żółta kartka...

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła Diogo Figueirasa, Deulofeu nie wywalczył sobie pozycji i nie było komu zamknąć tej centry.

• Carlos Bacca pewnie uderza rzut karny. Jest gol kontaktowy Sevilli.

• Javi Fuego dostaje kartkę za dyskusję z arbitrem.

• Jest rzut karny. Diogo Figueiras odkupił swoje winy, bo to on wywalczył "jedenastkę".

• Znakomita kontra Valencii, dobre długie podanie za plecy obrońców, Parejo strzela po długim słupku i podwyższa prowadzenie.

• Dani Parejo kompletuje dublet. 2-0 dla Valencii!

• Żółta kartka dla Daniego Parejo za podcięcie Vitolo.

• Za nami okres gry, w którym żadna z ekip nie przeważała i nie była w stanie stworzyć dogodnej okazji. Teraz atakuje Sevilla, jednak Deulofeu stracił piłkę, rozpoczyna się kontra Valencii.

• Bezmyślny drybling Deulofeu w polu karnym rywala. Był otoczony trzema rywalami, po lewej stronie miał wolnego Figueirasa, jednak wolał kontynuować zwody i Mustafi zabrał mu piłkę.

• Faul Carrico na Negredo. Ostre wejście od tyłu w nogi byłego piłkarza Sevilli. Tym razem obyło się bez żółtej kartki.

• Valencia teraz nieco spokojniej, Sevilla spokojnie rozgrywa od tyłu atak pozycyjny.

• Dani Parejo pewnie uderza z rzutu karnego w swój prawy róg bramki, Beto rzucił się w drugą stronę. Valencia prowadzi 1-0!

• Figueiras walczy we własnym polu karnym z Alvaro Negredo, jest faul i rzut karny.

• Kolejna centra Deulofeu, tym razem z rogu boiska, Vitolo wyskakuje najwyżej, jednak strzela wprost w Diego Alvesa.

• Wrzutka Deulofeu, Krychowiak walczy w powietrzu z Beto, obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

• Jest rzut wolny dla Andaluzyjczyków w dobrej odległości do zacentrowania w pole karne. W "szesnastce" już meldują się piłkarze Emery'ego.

• Mamy okres dominacji Valencii, która nie schodzi z połowy rywala. Ważną postacią w przerywaniu tychże akcji jest Grzegorz Krychowiak, który w zarodku niszczy pomysły graczy "Nietoperzy".

• Błąd arbitra. Parejo przy wyprowadzaniu kontry był zatrzymywany nieprzepisowo, jednak gwizdek arbitra milczy.

• Pierwsza groźna okazja. Crossowe podanie do Negredo, ten przerzuca piłkę nad bramkarzem w kierunku Rodrigo, ale Portugalczyk nie był w stanie skierować piłki do pustej bramki.

• Pierwsze starcie w tym meczu. Cancelo faulowany przez Vitolo.

• Piłka na środku boiska, arbiter gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

• Obie ekipy radzą sobie ostatnio w lidze znakomicie. Ostatnie pięć meczów tych drużyn to passa zwycięstw i remisów. Ciężko wskazać faworyta w tym spotkaniu.

• Jak widać, drużyna Valencii została przyjęta przez swoich kibiców z ogromnymi honorami.

• Ławka rezerwowych Sevilli: Rico, Navarro, Gameiro, Aspas, Suarez, Vidal, Arribas.

• W panelu po lewej stronie widzą Państwo podstawowe składy. Ławka rezerwowych Valencii: De Paul, Vezo, Augusto, Orban, Yoel, Alcacer, Zuculini.

• Zaczynamy relację z hitu 20. kolejki La liga, Valencia - Sevilla! Dobry wieczór, Adam Wielgosiński, zapraszam na prawdziwe "partidazo"!