Villarreal CF

2

Athletic Bilbao

0

• Villarreal bardzo pewnie i zasłużenie pokonuje Athletic Bilbao 2:0. Obie drużyny kontynuują swoje serie. Villarreal na poważnie dołącza do walki nawet o czwarte miejsce w tabeli, a Baskowie potwierdzili, że są w bardzo słabej dyspozycji i na razie muszą się skupić na tym, aby wywalczyć sobie bezpieczne utrzymanie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Kolejne rzuty rożne nie przyniosły zagrożenia przed bramką Asenjo.

• Strzał Williamsa został zablokowany przez gospodarzy. Rzut rożny.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Kontratak Villarreal, z prawej strony pola karnego lewą nogą uderzył płasko Czeryszew, jednak Asenjo pewnie złapał futbolówkę.

• Pięć minut do końca, jednak ten drugi gol autorstwa Bruno raczej przesądza już o zwycięstwie Villarreal.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Bruno Soriano z 11 metrów pokonuje Iraizoza!

• Rzut karny dla Villarreal! Zdaniem sędziego De Marcos ręką zatrzymał piłkę po zwodzie Jaume Costy!

• Jeszcze jedna zmiana wśród gospodarzy. Schodzi Vietto, wchodzi Moreno.

• Moi Gomez zmienia Jonathana dos Santosa.

• Kombinacyjna akcja Villarreal, ale goście zdołali zablokować przed bramką Vietto i Pinę. Chwilę wcześniej odbite przypadkowo dośrodkowanie jednego z gospodarzy trafiło w słupek bramki Iraizoza!

• Williams! Rezerwowy gości dostał dobre podanie w pole karne i z ostrego kąta starał się zaskoczyć Asenjo, jednak ten zdołał odbić piłkę!

• Żółta kartka dla Czeryszewa, który zdemolował De Marcosa.

• Żółta kartka dla San Jose.

• Ibai Gomez zmienia Unaia Lopeza.

• Po rzucie rożnym dla gościu dwóch piłkarzy Athletiku padło w polu karnym Villarreal, ale sędzia nie dopatrzył się faulu któregokolwiek z gospodarzy.

• Giovani ruszył skrzydłem i dośrodkował piłkę do wbiegającego Czeryszewa, ale strzał z pierwszej piłki Rosjanina broni Asenjo!

• Do dosrodkowania Susaety z rzutu rożnego doszedł w polu karnym Aduriz, ale nie zdołał oddać czystego strzału na bramkę gospodarzy.

• Zmiana także w Villarreal. Schodzi Uche, wchodzi Giovani.

• ... oraz Iturraspe za Rico.

• Zmiany w Athletiku. Williams za Viguerę...

• Poprzeczka!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrał Pina, a tuż przed własną bramką Mikel Rico interweniował tak, że piłka trafiła w poprzeczkę!

• Uderzenie z dystansu Czeryszewa blokuje Laporte i jest rzut rożny dla gospodarzy.

• Akcja gości kończy się dobrym piąstkowaniem Sergio Asenjo. Sytuacja wyjaśniona.

• Wreszcie lepszy moment Athletiku. Strzał z dystansu Unaia Lopeza zostaje zablokowany, ale goście jeszcze zdobywają rzut wolny na prawym skrzydle.

• Dośrodkowanie Unaia Lopeza wybija na rzut rożny Jaume Costa.

• Żółta kartka dla Bruno.

• Nieuznany gol dla Villarreal! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bruno zgrał ją głową przed bramkę do Uche, ten dopełnił formalności, ale był na spalonym!

• Jaume Costa zdołał wywalczyć rzut rożny dla Villarreal.

• Żółta kartka dla Etxeity.

• Po akcji Vietto, Czeryszew uderza teraz głową z 12 metrów nieznacznie obok bramki Iraizoza!

• Zablokowany strzał z dystansu Vietto teraz przyniósł drużynie Villarreal rzut rożny.

• Vietto w kontrataku zdecydował się na strzał z dystansu, ale posłał piłkę wysoko w trybuny.

• I już składna akcja Villarreal. Czeryszew zagrywa na 16. metr do Dos Santosa, ale ten płasko uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Iraizoza.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Villarreal prowadzi z Athletikiem Bilbao po bramce do szatni autorstwa Czeryszewa i jest to zasłużone prowadzenie Żółtej Łodzi Podwodnej. Athletic nadal jest w słabej formie i to potwierdza dziś na El Madrigal.

• Koniec pierwszej połowy!

• Świetne zagranie Victora Ruiza za linię obrony Athletiku do Denisa Czeryszewa, ten mija Iraizoza i z ostrego kąta pakuje piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Denis Czeryszew!

• Płaski strzał z dystansu Aritza Aduriza pewnie broni Sergio Asenjo.

• Ikechukwu Uche znalazł się na spalonym.

• Dynamiczna akcja De Marcosa prawym skrzydłem i celne dośrodkowanie na głowę Unaia Lopeza, który w dobrej sytuacji uderz jednak niecelnie!

• Kolejny rzut rożny dla Villarreal. Jonathan dos Santos dośrodkowuje jednak zbyt krótko i obrońcy gości wybijają piłkę.

• Po rzucie rożnym niewiele zabrakło, a Balenziaga głową zaskoczyłby własnego bramkarza. Piłka jednak minęła bramkę Iraizoza.

• Dobre podanie w pole karne do Vietto, ten jednak zostaje zablokowany przez Laporte'a i ponownie jest tylko rzut rożny.

• Koszmarny strzał z dystansu Aduriza poszybował w trybuny El Madrigal.

• Na spalonym złapany Czeryszew.

• Błyskawiczny kontratak Villarreal kończy się zablokowanym strzałem Vietto, tylko rzut rożny.

• Bardzo słaby strzał Uche zza pola karnego. Niecelny i piłka ledwo dotoczyła się do linii końcowej.

• Po chwili z 20 metrów bardzo niecelnie uderzył Czeryszew.

• Vietto popędził indywidualne w kontrataku Villarreal, ale pod naciskiem obrońców uderzył z 18 metrów prosto w Iraizoza!

• Dos Santos świetnie zagrał w pole karne do Uche, który przegrał pojedynek z Iraizozem, a w dodatku był na spalonym!

• Asenjo! Po rzucie rożnym piłka trafia na piąty metr do Aduriza, który jednak uderza prosto w bramkarza Villarreal!

• Po akcji De Marcosa Victor Ruiz interweniował dość niepewnie, ale piłka na jego szczęście minęła bramkę Asenjo.

• Płaskie dośrodkowanie Susaety z prawego skrzydła nie dotarło do żadnego z napastników Athletiku.

• Dziesięć minut gry za nami. Choć tempo tego meczu jest niezłe, to jednak brakuje nieco sytuacji stuprocentowych.

• Uche nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Vietto, ale po chwili Jonathan dos Santos zdobył rzut rożny.

• Korner dla gości konczy się uderzeniem z dystansu Balenziagi, z którym łatwo poradził sobie Asenjo.

• Dobrze wszedł w pole karne Susaeta, ale wobec interwencji Jaume Costy wywalczył rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Rezerwowi Athletiku: Iago Herrerin, Andoni Iraola, Carlos Gurpegi, Ander Iturraspe, Benat Etxebarria, Ibai Gomez, Inaki Williams.

• Rezerwowi Villarreal: Juan Carlos, Jose Dorado, Mateo Musacchio, Antonio Rukavina, Gerard Moreno, Moi Gomez, Giovani dos Santos.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Athletic Bilbao z kolei dołuje od początku rozgrywek. Baskowie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w lidze znajduje się dopiero na czternastym miejscu w tabeli. Jeśli Los Leones chcą jeszcze włączyć się do walki o puchary, muszą jak najszybciej zacząć zdobywać regularnie punkty, bo w tej chwili tracą do strefy pucharowej aż 13 oczek.

• Villarreal znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie. Zespół Marcelino Garcii notuje serię ośmiu meczów bez porażki, dzięki czemu ostatnio wskoczył na szóste miejsce w ligowej tabeli i na poważnie walczy o europejskie puchary. Co więcej, po wyeliminowaniu innej drużyny z Kraju Basków, Realu Sociedad, Żółta Łódź Podwodna awansowała także do ćwierćfinału Pucharu Króla.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki La Liga, w którym Villarreal zmierzy się z Athletikiem Bilbao.