Villarreal CF

2

FC Barcelona

3

• Tito Vilanova chyba czuwał dzisiaj nad swoimi podopiecznymi, którzy w sposób niewiarygodny wygrali spotkanie, którego nie mieli prawa wygrać. Dwa gole samobójcze Villarreal, a potem gol Messiego na wagę trzech punktów. Barcelona wciąż jest w grze o tytuł mistrza Hiszpanii, choć wszystko jest w rękach Atletico Madryt. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Za chwilę dodam jeszcze brakujące bramki.

• Koniec! Jakimś cudem Barcelona pokonuje Villarreal 3:2!

• Żółta kartka teraz dla Alvesa za nieustanne dyskusje.

• Żółta kartka dla Caniego. Trzy minuty doliczone.

• Sergi Roberto zmienia Pedro.

• Brzydki faul Triguerosa na Alvesu i żółta kart.a

• No, bardzo niepewnie interweniował teraz Pinto po rzucie wolnym dla Villarreal, ale wszystko kończy się dla Barcy szczęśliwie.

• Co za dziwna sytuacja! Nie było faulu Busquetsa na Aquino, a jeśli sędzia takiego dopatrzył się, to w polu karnym. Tymczasem jest rzut wolny i żółta kartka dla gracza Barcy.

• Uche zmienia Giovaniego.

• Genialna akcja Barcy! Busquets górą do Ceska, ten głową idealnie do Messiego, który wreszcie pokonuje Asenjo! Barca prowadzi na El Madrigal!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

• Asenjo! Genialna parada bramkarza Villarreal po strzale z rzutu wolnego Messiego!

• Samobój drugiego stopera Villarreal! Po jednej z miliona centr Daniego Alvesa piłka spada na głowę Musacchio, który totalnie przypadkowo pakuje ją do własnej siatki! Remis!

• NIESAMOWITE! GOL SAMOBÓJCZY MUSACCHIO!

• Jakiś kretyn rzucił na murawę do Daniego Alvesa banana, a Brazylijczyk go... zjadł. Świetna reakcja obrońcy Barcy na obrzydliwe zachowanie jednego z kibiców gospodarzy.

• Rzut rożny dla Barcelony po odbitym uderzeniu Fabregasa.

• Wysoką, kolejną centrę Alvesa pewnie chwyta Asenjo.

• Dani Alves otrzymuje piłkę na prawym skrzydle, zagrywa mocno i płasko w pole karne, gdzie niefortunną interwencją pakuje ją do własnej siatki jego rodak, Gabriel! Barca wciąż w grze.

• GOOOOOOOOOOOOOOLL!! Trafienie samobójcze Gabriela!

• A Cristian Tello zmienia Alexisa.

• Cesc Fabregas zmienia Xaviego.

• Andres Iniesta uderza zza pola karnego tuż obok bramki Villarreal!

• Jeszcze jeden groźny strzał z wolnego Messiego, który z trudem broni Asenjo!

• Faul taktyczny Mario na Messim i żółta kartka.

• Co za akcja Villarreal! Aquino dośrodkowuje w pełnym biegu idealnie na głowę wbiegającego Triguerosa, który z kilkunastu metrów pokonuje Pinto!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Manu Trigueros!

• Asenjo teraz świetnie broni strzał z rzutu wolnego Leo Messiego!

• Będzie chyba potrzebna zmiana, bo po starciu z Asenjo Alexis Sanchez wciąż nie doszedł do końca do siebie.

• Indywidualna szarża prawą strona Leo Messiego, po której uderzenie z 16 metrów dobrze odbija Asenjo!

• Po rzucie rożnym dośrodkowanie Messiego pewnie chwyta Asenjo.

• Starcie w polu karnym Asenjo z Alexisem, a kartkę dostaje Chilijczyk, co za głupota sędziego.

• Wracamy do gry i zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Gol z końcówki pierwszej połowy Caniego sprawia, że to gospodarze schodzą na przerwę w znacznie lepszych nastrojach. Czy Barcelona się jeszcze pozbiera w drugiej połowie? Katalończycy nie wyglądają na takich, którzy nie wiadomo jak bardzo pożądają dziś zwycięstwa i trudno im się dziwić.

• Koniec pierwszej połowy! Villarreal prowadzi z Barceloną 1:0.

• Szybka kontra Villarreal! Jonathan Pereira zagrywa idealnie między stoperów do wbiegającego Caniego, który z pierwszej piłki pokonuje Pinto! 1:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Cani!

• Bartra ratuje Barcelonę! Świetnie wpadł w pole karne Giovani i przed Pinto wycofał piłkę do Aquino, którego zmierzający do bramki strzał wybija Bartra!!! Wciąż 0:0!

• W odpowiedzi groźna akcja Villarreal - Jonathan Pereira ścina do linii końcowej i zagrywa przed bramkę, ale do... Xaviego.

• Wreszcie jakaś składna akcja Barcelony! Alexis do Pedro, ten zostawia piłkę Xaviemu, który zostaje zablokowany!

• Druga już wymuszona zmiana w Villarreal w tym meczu! Schodzi z boiska kontuzjowany Tomas Pina, a wchodzi Javier Aquino.

• Mnóstwo bezproduktywnych wrzutek w pole karne w wykonaniu Barcelony. Niby kto ma je przejmować? Messi?

• Kolejne dobre piąstkowanie Jose Pinto i sytuacja wyjaśniona.

• Rzut rożny dla Villarreal po interwencji Mascherano.

• Fatalna strata Daniego Alvesa na własnej połowie, piłka wędruje na skrzydło do Caniego, który zagrywa minimalnie za mocno przed bramkę do Giovaniego! Było blisko.

• Barcelona przycisnęła, ale jej akcja zakończyła się spalonym Pedro.

• Cani wywalczył rzut rożny dla Villarreal, po którym Jose Pinto popisuje się naprawdę efektownym piąstkowaniem.

• Wreszcie jakaś akcja Villarreal, po której strzałJonathana Pereiry zostaje zablokowany przez obrońców Barcelony.

• Płaski strzał z dystansu Iniesty mija bramkę Żółtej Łodzi Podwodnej.

• Indywidualna akcja Pedro i uderzenie, które blokuje ofiarnie Musacchio. Piłka trafiła w rękę ustawionego w polu karnym Argentyńczyka i to jest spora kontrowersja.

• W odpowiedzi uderzenie z dystansu Mario Gaspara mija bramkę Pinto.

• Asenjo! Kolejna szarża Messiego, Argentyńczyk uderza zza obrońcy, ale bramkarz Villarreal broni nogami!

• Messi wpada w pole karne, rozgrywa piłkę z Alexisem, po czym został czysto zablokowany przez rywala.

• Minuta ciszy przed meczem Villarreal BarcelonaMinuta ciszy przed meczem Villarreal BarcelonaMinuta ciszy przed meczem Villarreal Barcelona

• Jest wymuszona zmiana. Schodzi kontuzjowany Perbet, w jego miejsce Pereira.

• Dani Alves niecelnie uderza z dystansu.

• Jakiegoś urazu doznał Jeremy Perbet, który teraz potrzebuje pomocy medycznej.

• Bardzo blisko bramki dla Barcy! Alexis przedarł się w polu karnym pod linię końcową i zagrał piłkę przed bramkę, gdzie w ostatniej chwili przeciął ją Musacchio, tylko korner!

• Rzut wolny dla Barcelony z 25 metrów, do piłki podchodzi Xavi i uderza celnie, ale zbyt lekko by zaskoczyć Asenjo.

• Była doskonała okazja do wyprowadzenia kontry dla Villarreal, ale Cani fatalnie zagrywał w kierunku wychodzącego sam na sam Dos Santosa!

• Pięć minut gry za nami. Barcelona oczywiście przy piłce, Villarreal przyczajony na kontrataki, czyli klasyka w meczach z udziałem mistrzów Hiszpanii.

• Rzut rożny dla Barcelony po odbitym dośrodkowaniu Alvesa.

• Pierwsza długa piłka w kierunku Perbet, który jednak na spalonym.

• Pierwszy gwizdek arbitra i gramy!

• Bardzo przejmująca chwila już za nami. Za chwilę początek meczu.

• Minuta ciszy poświęcona byłemu trenerowi Barcelony.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Zespół Villarreal w koszulkach z napisem "Per Sempre Tito" upamiętniającym zmarłego w piątek Tito Vilanovę.

• Sędzią spotkania będzie doświadczony David Fernandez Borbalan.

• Kogo dzisiaj na pewno nie zobaczymy w obu zespołach? W Barcelonie kontuzjowani są Neymar, Jordi Alba, Carles Puyol, Gerard Pique, Victor Valdes oraz Jonathan dos Santos. W zespole Villarreal zabraknie za to kontuzjowanych Chechu Dorado oraz Pablo Inigueza.

• Cristian Tello
  • Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów!

• W pierwszym spotkaniu Barcelony z Villarreal, rozegranym na Camp Nou, Barca zwyciężyła 2:1 po dwóch bramkach nieobecnego dziś Neymara. Dla beniaminka jedyne trafienie zaliczył Musacchio.

• Pozostałe wyniki trwającej obecnie 35. kolejki La Liga: Elche - Levante 1:1, Granada - Rayo 0:3, Getafe - Malaga 1:0, Real M. - Osasuna 4:0, Betis - R. Sociedad 0:1, Espanyol - Almeria 1:2, Valencia - Atletico 0:1. Mecz Athletic - Sevilla trwa, gospodarze prowadzą 1:0. Jutro jeszcze spotkanie Celty z Valladolid.

• Dzisiejsza porażka Valencii z Atletico sprawia, że siódme w tabeli Villarreal jest już praktycznie pewne gry w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Targany w ostatnim czasie problemami kadrowymi beniaminek ma obecnie siedem punktów przewagi nad ósmą Valencią i dzisiejsze zwycięstwo Żółtej Łodzi Podwodnej już matematycznie przesądziłoby o jej awansie do Ligi Europy. Nie da się ukryć, że podopieczni Marcelino Garcii będą dzisiaj grali na dużym luzie psychicznym.

• Barca obecnie traci do drugiego Realu punkt, a do Atletico już siedem oczek. Blaugrana, jeśli chce jeszcze marzyć o obronie tytułu, musi wygrać wszystkie cztery spotkania do końca sezonu (w tym to z Atletico na koniec na Camp Nou), a także liczyć na przynajmniej jeszcze jedno potknięcie tak Los Colchoneros, jak i Realu Madryt.

• W normalnych okolicznościach zdecydowanym faworytem tego spotkania byłaby Barcelona. Trzeci w ligowej tabeli Katalończycy jednak po dzisiejszym meczu Atletico z Valencią (1:0) niemalże stracili szanse na mistrzostwo Hiszpanii, a w dodatku podopieczni Gerardo Martino będą grali w niezwykle ciężkich nastrojach po śmierci swojego byłego szkoleniowca, Tito Vilanovy, z którym jeszcze w poprzednim sezonie zdobyli mistrzostwo Hiszpanii.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 35. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Villarreal zmierzy się z FC Barceloną!