Villarreal CF

0

FC Barcelona

1

• Gospodarze z pewnością zawiedli. Grali w nowym ustawieniu, które prawie się sprawdziło. Nie można zarzucić im zabijania futbolu, gdyż w drugiej połowie Villarreal miał kilka naprawdę dobrych sytuacji do zdobycia gola. Barcelonie nie szło najlepiej, szczególnie w pierwszej części gry, ale od czego jest Leo Messi? W nie najlepszym stylu, ale jednak Barcelona wywozi z El Madrigal 3 punkty. To tyle na dziś. Za uwagę dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy.

• Koniec meczu, Barcelona pokonuje 1-0 Villarreal i ma komplet punktów po dwóch kolejkach.

• Końcówka meczu bardzo spokojna. Barca kontroluje grę, a piłkarze gospodarzy nie mogą futbolówki odebrać.

• Trzy minuty dolicza arbiter do tego spotkania.

• Goście uspokoili grę i trzymają piłkę przy nodze, podając między rywalami. Villarreal nie może im jej zabrać.

• Błąd Jeremy'ego Mathieu, ale nie wykorzystał go Vietto, który z okolic 10 metra nie trafił nawet w światło bramki.

• Teraz Villarreal ruszył do odrabiania strat. Najpierw strzelał Vieto, teraz Trigueros.

• Sandro!!! Tydzień temu Munir, teraz Sandro strzela gola z najbliższej odległości. Leo Messi podał piłkę młodemu snajperowi. Barcelona wygrywa 1-0.

• Atakuje Villarreal, Jeremy Mathieu trochę uciekł do przodu, ale tej luki nie wykorzystali gracze gospodarzy.

• Posiadanie piłki: 24% do 76% dla Barcelony, lecz nie ma to poparcia w bramkach. Wciąż 0-0.

• Trwa oblężenie pola karnego "Żółtej Łodzi". Znowu centrował Alves i efekt taki jak zawsze. Piłka w rękawicach Asenjo.

• Barcelona szuka dziury w całym. Solidna obrona Villarrealu jest nie do przejścia. Goście próbują rozerwać ją krótkimi podaniami.

• Za młodziana, Rafinhę Alcantarę, wchodzi doświadczony Xavi Hernandez.

• Do wejścia szykuje się Xavi. Obecnie Leo Messi wykonuje rzut rożny.

• Na trybunach El Madrigal zasiadło dziś 21 830 kibiców.

• Słupek ratuje Claudio Bravo. Następnie fura szczęścia Barcelony przy dobitce. W końcu pierwszy prawdziwy sprawdzian dla golkipera Barcy.

• Pedro Rodrigueza zmienia młody Sandro.

• Za Caniego wchodzi Javier Espinoza, były zawodnik rezerw FC Barcelony.

• Ogromny kocioł pod bramką Villarealu. Najpierw próbował Messi, później dobijał Neymar, ale trafił w zawodnika rywali, który leżał na linii bramkowej.

• Bardzo groźny strzał Leo Messiego z rzutu wolnego. Świetna parada Asenjo.

• Za kontuzjowanego Jaume Costy wchodzi Gabriel.

• Za Munira El Haddadiego wchodzi Neymar. Brazylijczyk wraca po słynnej kontuzji, której nabawił się na Mundialu.

• Jaume Costa leży na murawie. Prawdopodobnie jest to kontuzja mięśniowa, pewnie będzie potrzebna zmiana.

• Kolejne kontry Villarrealu spalają na panewce. Bardzo dobrze gra defensywa Barcelony z Jeremym Mathieu na czele.

• Realizator pokazał nam Neymara, który wybiegł na rozgrzewkę.

• Barca długo rozgrywała atak pozycyjny, obrońcy Villarrealu ją odebrali, ale chwilę później futbolówkę stracili. Barcelona znowu w natarciu.

• Villareal - Barcelona

• Wrzutka Triguerosa, piłkę na wślizgu wybijał Jeremy Mathieu i po jego interwencji piłka trafiła w słupek.

• Jest kontra Villarrealu, Czeryszew wyprzedza na szybkości Pique, wrzuca Rosjanin piłkę, ale wyłapuję ją Claudio Bravo.

• Kolejna wrzutka Daniego Alvesa i kolejna piłka pada łupem Sergio Asenjo.

• Piłka na lewej stronie. Jordi Alba razem z Pedro próbują przebić się w pole karne.

• Źle rozegrał piłkę Rafinha, kontra Villarrealu, ale Cani na spalonym.

• Mamy pierwszy gwizdek w II połowie. Zaczyna Villarreal.

• Wracamy na El Madrigal, piłkarze są już na boisku, za moment początek II połowy.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy bezbramkowy remis. Emocji nie było za wiele. Barcelona z dwiema dobrymi okazjami do zdobycia, a Villarreal bez choćby połowy szansy na pokonanie Claudio Bravo. Wracamy za kwadrans.

• Messi centrował z prawej flanki w stronę Munira El Haddadiego, jednak Pina wyjaśni sytuację, wybijając piłkę z własnego pola karnego.

• Żółty kartonik dla Daniego Alvesa, który protestował u arbitra za nieodgwizdanie faulu w sytuacji, gdy ten został skrzywdzony przez Costę.

• Mamy przerwę w grze, Dani Alves leży na murawie, czekając na interwencję lekarzy.

• Sunął prawy skrzydłem Giovanni dos Santos, wrzucił ją do środka pola, ale piłka wleciała wprost w rękawice Claudio Bravo.

• Uderzenie Denisa Czeryszewa z lewej nogi, lecz dobre kilka metrów obok słupka bramki Claudio Bravo.

• Żółtą kartkę otrzymał Pedro Rodriguez, który faulował Gio dos Santosa, kiedy Meksykanin wyprowadzał kontrę.

• Rzut rożny dla Barcelony, do narożnika podchodzi Ivan Rakitić.

• Trigueros miał dobrą okazję, jednak pod polem karnym Barcelony piłkę zabrał mu Ivan Rakitić.

• Nieudolny drybling Munira El Haddadiego, który podczas serii zwodów przewrócił się na futbolówce.

• Niecelny strzał Daniego Alvesa z dystansu, od bramki Asenjo. Villarreal jak na razie ani razu nie zagroził bramce Bravo.

• Blisko strzelenia gola Leo Messi! Bezpośrednio z rzutu wolnego strzelał Argentyńczyk, piłka odbiła się od piłkarza gospodarzy, po czym trafiła w słupek.

• Cani sfaulował Alvesa blisko linii wyznaczającej pole karne. Gwizdy na El Madrigal. Kibice sugerują, że Brazylijczyk wymusił stały fragment gry.

• Groźna okazja Villarrealu! Wrzutka dos Santosa jednak nie została dobrze zamknięta przez Ruiza.

• Akcja gospodarzy zakończona faulem podopiecznych Marcelino.

• Po kilku minutach dominacji gości Villarreal próbuje stworzyć spokojnie swoją akcję.

• Bardzo długo Barcelona kreuje swój atak pozycyjny. Podopieczni Luisa Enrique szanują piłkę i nie przechodzą do ultra ofensywy z ogromnym zapałem.

• Groźne uderzenie Pedro z lewej nogi! Po podaniu od Leo Messiego skrzydłowy Blaugrany uderzył piłkę odchodzącą od bramki Sergio Asenjo, który świetnie interweniował.

• Dzisiejsze ataki Barcelony prowadzone są prawą stroną, gdzie dobrze radzi sobie Dani Alves. Villarreal solidnie się broni i liczy na grę z kontry, lecz one kończą się zazwyczaj niecelnymi dośrodkowaniami. Barca spokojnie rozgrywa swoją akcję przed polem karnym gospodarzy.

• Denis Czeryszew urwał się na lewej flance Daniemu Alvesowi, jednak wrzucił piłkę wprost w ręce Claudio Bravo.

• Jakość murawy na El Madrigal pozostawia wiele do życzenia.

• Dwójkową kontrę Czeryszew - Giovanni przerwał Jeremy Mathieu. Od rzutu rożnego Villarreal.

• Wrzutka Jordiego Alby do Munira bardzo niecelna i bez problemu piłkę chwyta golkiper "Żółtej Łodzi Podwodnej".

• Kontrę Villarrealu przerwał młody Munir El Haddadi, Ivan Rakitić rozgrywa akcję od własnej "szesnastki".

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Z szesnastu metrów próbował pokonać Asenjo Leo Messi.

• Pierwsza wrzutka Daniego Alvesa, piłkarz Villarrealu odbija piłkę poza linię bramkową, rzut rożny dla Barcelony.

• Piłka na środku boiska, mamy pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynamy!

• Na ławce Villarrealu zobaczymy dziś: Rukavinę, Vieto, Moreno, Espinoza, Carlos, Gabriel i Gomez.

• Na ławce rezerwowych Barcelony zasiądą dziś: Masip, Montoya, Xavi, Neymar, Bartra, Sergi Roberto, Sandro.

• W szatni Villarrealu wszystko jest już gotowe.

• W pierwszej ligowej kolejce i Villarreal, i Barcelona wygrały swoje mecze. Gospodarze pokonali 2-0 na wyjeździe Levante, a Katalończycy na Camp Nou wygrali z Elche 3-0.

• Znamy już jedenastki, w jakich wybiegną dziś na murawę obie ekipy.

• Zapraszamy na relację z pierwszego niedzielnego spotkania La Liga. Na El Madrigal Villarreal podejmie Barcelonę.