5

3 1 połowa

Real Sociedad

1

• Od pierwszej do ostatniej minuty był to mecz do jednej bramki. Villarreal w pełni zdominowało swojego przeciwnika i odniosło w efekcie niezwykle przekonywujące zwycięstwo. Dzięki temu beniaminek na półmetku rozgrywek wskoczył na piąte miejsce w ligowej tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Villarreal ogrywa Real Sociedad 5:1!

• Jeszcze jeden strzał z dystansu Bruno, z którym nie miał problemów Bravo.

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

• Aquino oddał kąśliwy strzał z dystansu i Bravo musiał na raty bronić ten strzał, ale uczynił to z powodzeniem.

• Teraz Bravo spokojnie łapie piłkę po uderzeniu zza pola karnego Perbeta.

• Pięć minut do końca spotkania, ale emocje w tym meczu już dawno się skończyły.

• Dobry strzał Zurutuzy z trudnej pozycji mógł zmniejszyć straty, ale dobrą interwencją popisał się Asenjo.

• Kolejna kartka. Tym razem dla Inigo Martineza i tylko żółta, bo równie dobrze mogła być czerwona za brutalny faul obrońcy gości na Coście.

• Bohater spotkania,Giovani dos Santos opuszcza boisko. W jego miejsce Jeremy Perbet.

• I kolejna kartka, dla Javiego Rosa, który brzydko potraktował Uche.

• Żółta kartka dla Zurutuzy.

• Kolejna zmiana w zespole Żółtej Łodzi Podwodnej. Tomas Pina za Bruno Soriano.

• Zmiana w Villarreal. W miejsce Moi Gomeza na boisku melduje się debiutant, Nahuel Leiva.

• Trigueros w indywidualnej akcji został zablokowany przez Inigo Martineza.

• Jest gol honorowy dla Basków! Strzela go Agirretxe, który po rzucie rożnym uderzył głową nie do obrony dla Asenjo! 5:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Imanol Agirretxe!

• Javi Ros zmienia Markela Bergarę.

• Villarreal jest dzisiaj bezlitosne! Genialna dwójkowa akcja Gomeza z Costą! Pomocnik do lewego obrońcy, ten z powrotem w pole karne do Gomeza i płaski strzał ponownie ląduje w siatce! 5:0, manita na El Madrigal!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Moi Gomez!

• Mario przedarł się przez obronę gości, ale swoim strzałem z dystansu nie sprawił problemów Bravo.

• Genialne podanie Dos Santosa 'w uliczkę' do Uche, ten wychodzi sam na sam z Bravo i pokonuje go bez większych problemów! Płaski strzał Nigeryjczyka wpada do siatki i Villarreal prowadzi już 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Ikechukwu Uche!

• Nic z tego, nie było nawet strzału na bramkę Asenjo.

• Jose Angel wywalczył korner dla gości.

• Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie nie będziemy obserwowali jedynie dogrywania tego spotkania do końca. Wprawdzie oba zespoły spotkają się ponownie na tym obiekcie już w czwartek w Pucharze Króla, ale warto by było, żeby jeszcze dzisiaj dostarczyły nam emocji.

• Wznawiamy grę!

• ... oraz Zurutuza za Pardo. Wygląda na to, że trener gości oszczędza swoje asy na kolejny mecz.

• Wracamy na El Madrigal. Dwie zmiany wśród gości. Mikel Gonzalez za Griezmanna...

• Villarreal pod wodzą generała Dos Santosa (2 gole i asysta) jest dzisiaj znakomity. Gospodarze nie dają dzisiaj żadnych szans rozpędzonemu do tej kolejki Realowi Sociedad. 3:0 do przerwy - to jest nokaut. Zobaczymy, czy podopieczni Jagoby Arrasate będą w stanie zareagować w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy! Villarreal gromi Real Sociedad 3:0!

• Blisko bramki samobójczej po dośrodkowaniu Gomeza był Carlos Martinez, ale na jego szczęście odbita przez niego piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Posiadanie piłki: Villarreal 55%, Real Sociedad 45%.

• Moi Gomez dośrodkował w pole karne gości, gdzie dobrze interweniował Inigo Martinez.

• Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego Bruno Soriano na rzut rożny odbija Claudio Bravo! Piłka leciała pod poprzeczkę jego bramki!

• Mogło być już 4:0, ale zablokowany 10 metrów od bramki rywala został Moi Gomez. Świetny mecz grają dziś gospodarze.

• Kolejna asysta Mario Gaspara, który po podaniu Aquino od razu odegrał piłkę rozpędzonemu Giovaniemu, który uderzeniem w krótki róg bramki Basków podwyższył prowadzenie Villarreal! Drugi gol Meksykanina w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Giovani dos Santos!

• Uche minął już Ansotegiego w polu karnym, ale piłka odskoczyła mu na tyle, że dopadł do niej Bravo.

• Ciekawe, jak zareaguje zespół z Kraju Basków teraz, gdy przegrywa już 0:2. Przypomnijmy, że do tej kolejki Real Sociedad miał serię pięciu zwycięstw z rzędu w lidze.

• Bruno na lewym skrzydle przytomnie zostawił piłkę Giovaniemu, który idealnie dośrodkował na drugi słupek, wprost 'na nos' Uche, który mocnym uderzeniem z powietrza nie dał szans Bravo! 2:0 dla beniaminka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Ikechukwu Uche!

• W odpowiedzi odbite uderzenie z dystansu Giovaniego omal nie wpadło do bramki. Piłka o centymetry minęła bramkę Realu Sociedad.

• Mogło być 1:1! Asenjo ratuje jednak gospodarzy, w ładnym stylu wygrywając pojedynek z Xabim Prieto!

• Składna, ładna akcja Villarreal zakończona płaskim dośrodkowaniem w pole bramkowe, gdzie piłka trafiła w ręce Bravo.

• Ćwierć dobrego meczu za nami. Villarreal zasłużenie prowadzi z Baskami z San Sebastian.

• Griezmann nieoczekiwanie zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale trafił w sam środek bramki, gdzie piłkę złapał pewnie Asenjo.

• Żółta kartka dla Bruno, który ostro potraktował Carlosa Velę.

• Moi Gomez uderzył z dystansu na bramkę Bravo, jednak płasko i zbyt lekko kopnięta piłka nie sprawiła kłopotów Chilijczykowi.

• Tym razem Meksykanin się nie pomylił! Mario Gaspar dogonił piłkę na linii końcowej boiska i wślizgiem zagrał ją idealnie pod nogi nabiegającego Dos Santosa, który z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości! 1:0 dla Villarreal!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Giovani dos Santos!

• Prostopadłe podanie do Giovaniego, który z piłką przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale próbując znaleźć długi róg bramki Bravo uderzył niecelnie!

• Uderzenie z dystansu Uche nieudane. Piłka poleciała daleko od bramki przeciwnika.

• Uche wyciągnął się jak długi, ale i tak nie sięgnął piłki po ostrym dośrodkowaniu Giovaniego dos Santosa. W przeciwnym razie byłoby 1:0.

• Seria trzech kornerów dla gospodarzy, ale piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej nie zdołali po żadnym z nich uderzyć na bramkę Bravo.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Giovaniego dos Santosa nie trafiło na głowę ustawionego w polu karnym kolegi.

• Seria rzutów wolnych dla gości, jednak najpierw Griezmann uderzył w mur, a chwilę później dośrodkowanie Xabiego Prieto było niecelne.

• Żółta kartka teraz dla Jaume Costy za sfaulowanie rozpędzonego Veli.

• Kapitalna okazja dla gospodarzy! W pole karne dobre podanie dostał Bruno, ale nie dał rady pokonać wychodzącego Bravo!

• Od pierwszych minut to gospodarze starają się przejąć inicjatywę. Podopieczni Marcelino Garcii chcą przerwać serię czterech meczów bez wygranej na własnym stadionie.

• I już w drugiej minucie gry żółtą kartkę za faul taktyczny ogląda obrońca gości, Jose Angel. Zły początek tego zawodnika.

• Zaczynamy mecz!

• To spotkanie poprowadzi pan Carlos Velasco Carballo z Madrytu. Przed meczem jeszcze minuta ciszy ku pamięci zmarłego 4-miesięcznego synka Wakaso Mubaraka, byłego gracza Villarreal, a obecnie zawodnika Rubina Kazań.

• Obie drużyny wychodzą na murawę El Madrigal.

• W zespole gospodarzy nie zobaczymy dzisiaj Caniego, Panticia, Inigueza oraz Hernana Pereza.

• Rezerwowi Villarreal: Juan Carlos, Gabriel, Bojan Jokić, Tomas Pina, Nahuel Leiva, Jeremy Perbet, Jonathan Pereira.

• Jagoba Arrasate nie skorzysta dzisiaj z Cadamuro, Elustondo, Estrady, Ifrana oraz De la Belli.

• Ławka rezerwowych Realu Sociedad: Enaut Zubikarai, Joseba Zaldua, Mikel Gonzalez, Javi Ros, Gonzalo Castro, David Zurutuza, Haris Seferović.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Bez niespodzianek.

• "Chcemy mieć na swoim koncie 35 punktów, bo to na półmetku bardzo dobrze mówiłoby o naszej drużynie. Chcemy też pobić klubowy rekord siedmiu zwycięstw ligowych z rzędu. To jednak będzie bardzo trudne, bo Villarreal ma dobrych zawodników, technicznych i szybkich." - to z kolei opinia Jagoby Arrasate, trenera Realu Sociedad.

• "Real Sociedad ma bardzo dobrych piłkarzy zarówno w ataku, jak i obronie. Mysimy być skoncentrowani od pierwszej minuty, ponieważ oni mogą nas pokonać swoją szybkością, precyzją. Każda z drużyn pokaże swoje atuty i spodziewam się wyrównanego pojedynku, w nieco innych składach obu drużyn niż w czwartek" - mówił przed tym meczem szkoleniowiec Villarreal, Marcelino.

• W poprzedniej kolejce ligowe zarówno oba zespoły - zarówno Villarreal, jak i Real Sociedad - zdobyły po trzy punkty. Żółta Łódź Podwodna rozbiła w Madrycie miejscowe Rayo aż 5:2 (trzy gole Uche i dwa Perbet), z kolei Txuri-Urdin pokonali w derbach Kraju Basków Athletic Bilbao 2:0 po trafieniach Antoine'a Griezmanna i Rubena Pardo.

• Co ciekawe, obie drużyny spotkały się ze sobą w ostatni czwartek, gdy na Estadio Anoeta w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Pucharu Króla padł bezbramkowy remis. Rewanż w tej rywalizacji z kolei zostanie rozegrany w czwartek i odbędzie się, tak jak dzisiejsze ligowe starcie Villarreal z Realem Sociedad, na El Madrigal.

• To będzie ostatnie spotkanie pierwszej połowy rozgrywek La Liga i jednocześnie bezpośrednie starcie o piąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Drużyna, która dzisiaj wygra, nie straci dystansu do czwartego Athletiku Bilbao, który w chwili obecnej ma 4 punkty przewagi nad Realem Sociedad i pięć nad Villarreal.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo w meczu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Villarreal podejmie na własnym stadionie Real Sociedad.