3

3 1 połowa

Atletico Madryt

1

• Szybkie trzy ciosy wyprowadzone przez Valencię powaliły Atletico Madryt na deski, które jednak nie zamroczyły mistrzów Hiszpanii. Piłkarze Diego Simeone dążyli do wyrównania starcie, ale niewykorzystany rzut karny przed przerwą oraz ostatecznie nieuznany gol Alessiego Cerciego (pierwotnie sędzia uznał gola, ale po konsultacji z liniowym zmienił zdanie) spowodowały, że Valencia wygrywa piąty mecz w sezonie. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net! Do następnego.

• Gabi z rzutu wolnego i zamieszanie pojawiło się w polu karnym Valencii! Skuteczna obrona w wykonaniu gospodarzy, a sędzia kończy mecz! Valencia pokonuje Atletico Madryt 3:1, gdzie wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

• Jose Gaya jeszcze upomniany żółtą kartką.

• Dwaj piłkarze na spalonym. Najpierw Sofiane Feghouli, a po chwili Rodrigo Moreno.

• Alessio Cerci strzela gola i radość Włocha zostaje przewana przez arbitra! Napstnik Atletico pomagał sobie ręką i dostaje drugą żółtą kartkę! Goście w "dziesiątkę" w doliczonym czasie gry!

• Fernando Teixeira Vitienes dolicza cztery minuty.

• ...bowiem piłka po strzale Gabiego leci nad poprzeczką bramki Diego Alvesa!

• Kibice Valencii zaczynają świętowanie. Do tej pory obie drużyny plus Celta Vigo oraz FC Barcelona nie zaznały goryczy porażki w tym sezonie. Wiele wskazuje na to, że z tym gronem pożegnają się Rojiblancos. Ale ich nie skreślajmy...

• Nieoficjalnie: 44 000 widzów na trybunach Estadio Mestalla.

• Jose Gaya wybija piłkę na rzut rożny, ale jego zdaniem - oraz kibiców Valencii - ostatni dotknął ją Raul Garcia. Po dośrodkowaniu z narożnika Mario Mandżukić strzela nad poprzeczką.

• 46% Posiadanie piłki 54%

• Noszowi pojawili się na murawie by znieść z boiska leżącego na murawie Antonio Barragana. Hiszpan został jednak cudownie uzdrowiony i może grać dalej!

• ALessio Cerci pada 27 metrów od bramki Valencii na murawę chcąc zyskać rzut wolny. Sędzia uznał, ze to była "symulka".

• Końcowe dziesięć munut przed nami. Valencia przyczajona na kontry, a Atletico bije głową w biało-czarny mur.

• Składna kontra Valencii i centra w pole karne do Sofiane'a Feghuli'ego za mocna i wysoka, by Algierczyk mógł zakończyć akcję strzałem!

• Druga spóźniona interwencja Javi Fuego, za którą powinien dostać żółtą kartkę. Gdyby było inaczej, to Valencia grałaby w "dziesiątkę" przez ostatni kwadrans.

• Chaotyczna gra przed polem karnym Valencii. Podanie i strata w wykonaniu obu stron. Goście chcieli to wykorzystać, ale podanie za plecy obrońców Valencii w stronę Mario Mandżukicia było za mocne.

• Sofiane Feghouli za Paco Alcacera, Valencia bez "9" i limit zmian wykorzystany.

• Raul Garcia na boisku. Poza nim Tiago Mendes.

• Javi Fuego ukarany żółtym kartonikiem za faul.

• Nuno Espirito Santo wprowadza na boisko drugiego zawodnika, ale póki co pozostaje na nim Dani Parejo. Swój występ zakończył Andre Gomes, którego zastępuje Filipe Augusto.

• Druga zmiana w Atletico. Raul Jimenez za Ardę Turana.

• Valencia w komplecie, ale nie wiadomo jak długo. Chwilę po wejściu na murawę Dani Parejo został bardzo ostro potraktowany przez Alessio Cerciego, który dostaje żółtą kartkę.

• Przerwa w grze. Dani Parejo ucierpiał w starciu z przeciwnikiem i jest potrzebna pomoc medyków.

• Alessio Cerci zastępuje Antoine'a Griezmanna.

• Antoine Griezmann decyduje się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Wysoko nad poprzeczką.

• Tiago strzela z woleja bez przyjęcia obok lewego słupka bramki Diego Alvesa.

• Pierwsza zmiana w Valencii i w tym spotkaniu. Za Pablo Piatiego pojawia się Lucas Orban.

• Paco Alcacer mógł strzelić piątego gola w tym sezonie! Zaatakował piłkę zagraną na 7. metr z lewego skrzydła i uprzedzając bramkarza wślizgiem strzela nad poprzeczką!

• Ostre starcie Nicolasa Otamendiego z Joao Mirandą! Brazylijczyk ma wielkie pretensje do przeciwnika za zbyt ostre jego zdaniem zagranie stopera gospodarzy.

• Źle rozegrany stały fragment gry i kontra gospodarzy! Przerzut Pablo Piattiego z prawej flanki do Rodgiro i udana interwencja Miguela Angela Moyi za polem karnym przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Valencii.

• Składna akcja Atletico od własnej "16" pod bramkę Valencii. Goście prezentują się coraz lepiej, pomijając pierwszy kwadrans, i faul Dani Parejo, który zostaja upomniany żółtą kartką.

• Przewana akcja gości - chorągiewka w górze po tym, jak na "spalonym" był Joao Miranda. Jak się okazuje, błędna decyzja liniowego, która jednak nie miała większego wpływu na dalszy bieg akcji.

• Jeszcze raz lewą stroną pognał Pablo Piatti, którego zatrzymuje Jesus Gamez wybiciem na aut.

• Atak lewą stroną Pablo Piattiego i Argentyńczyk decyduje się na uderzenie zza pola karnego. Próba skrzydłowego Valencii zablokowana.

• Mario Mandżukić strzela z ok. 20 metrów. Chciał posłać piłkę plasowanym uderzeniem przy prawym słupku, ale uczynił to zbyt słabo by drugi raz pokonać dzisiaj Diego Alvesa.

• Aktywny z przodu i z styłu jest lewy obrońca Atletico. Wywalczył rzut wolny, po którym nastąpiło dośrodkowanie. Ponownie radzą sobie obrońcy Valencii.

• Seria autów gości na wysokości pola karnego rywala. Daleki wrzut piłki przez Guilermo Siqueirę i Dani Parejo wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Rodrigo Moreno w walce na prawej stronie fauluje Guilermo Suqueirę, który wcześniej zabrał piłkę Hiszpanowi.

• Atletico szybko znalazło się przed polem karnym Valencii. Aut na wysokości 25 metra i strata. Valencia wznawia grę z tego samego fragmentyu.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• Valencia kontynuuje średnią z poprzednich domowych spotkań w tym sezonie - trzy bramki, a warto zaznaczyć, że za nami dopiero połowa meczu! Atletico zdołało się otrząsnąć ze szturmu "Nietoperzy" i zdobyło bramkę za sprawę dobitki Mario Mandżukicia. Pod koniec regulaminowego czasu gry goście mieli rzut karny po zagraniu piłki ręką w "16" przez Jose Gayę. Gola do szatni nie strzelił bezbłędny do tej pory Guilermo Siqueira, który musi uznać wyższość Diego Alvesa. Nie byle kogo - jego skuteczność obronionych "jedenastek" jest bliska 50%. Jak będzie wyglądać druga połowa? Zapraszam za kilka minut!

• Chwilę później Fernando Teixeira Vitienes kończy pierwszą połowę! Valencia prowadzi z Atletico Madryt 3:1 a po 13 minutach prowadziła trzema bramkami. Na listę strzelców wpisali się Joao Miranda (samob.), Andre Gomes, Nicolas Otamendi oraz Mario Mandżukić dla gości.

• Guilhermo Siquiero strzela anemicznie przy lewym słupku i Diego Alves broni strzał rodaka!

• Zaniim Guilherom Siqueira ustawi piłkę na jedenastym metrze, sędzia upomina Andre Gomesa żółtą kartką.

• Atletico dąży do kontaktowego gola i... ma rzut karny!

• Na nic to się zdaje. Jesus Gamez centruje ze skrzydła w pole karne i piłka ląduje w rękawicach Diego Alvesa.

• Valencia próbuje uspokoić zapędy rywala. Bramka Mario Mandżukicia podziałała pobudzająco na piłkarzy Diego Simeone.

• Odpowiedź gości z podobnym finałem - Diego Alves łapie piłkę po uderzeniu Gabi'ego.

• Nicolas Otamendi chciał drugi raz wpisac się na listę strzelców! Uderza z dystansu i Miduel Angel Moya broni.

• Koke dwukrotnie zagrywa w pole karne z rzutu rożnego i za drugim "podejściem" piłka trafia w rękę Antonio Barragana! Sędzia mógl podyktowac rzut karny dla gości!

• Samobój Joao Mirandy (jeszcze raz):

Mario Mandżukić i 3:1:

• Strzał zza pola karnego Tiago i Diego Alves piąstkuje uderzenie przed siebie wprost do Chorwata, który wykorzystał prezent.

• GOL, MARIO MANDŻUKIĆ!

• Tiago popychany przez Andres Gomesa przy linii środkowej. Pomocnik Atletico domagał się kartki dla rywala, ale sędzia uznał, że nie jet konieczna.

• Guilerme Siqueira centruje i górą obrona Valencii.

• Mario Mandżukić uprzedzony przez obrońcę Valencii w polu karnym gospodarzy. Mistrzowie Hiszpanii bardzo powoli otrząsnęli się z szoku.

• TAK STRZELAŁA VALENCIA

SAMOBÓJ JOAO MIRANDY

ANDRE GOMES I VALENCIA PROWADZI 2:0

NICOLAS OTAMENDI

• Centra Antoine'a Griezmanna w rzutu rożnego i... będzie powtórka. Jeszcze raz Francuz z narożnika

• Centra Koke z rzutu wolnego i Antonio Barragan wybija piłkę na rzut rożny.

• Takiego początku raczej nikt się nie spodziewał. Atletico zdaje się być w szoku. A Valencia gra jakby było 0:0.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pablo Piattiego argentyński stoper Valencii wyskakuje najwyżej do piłki i posyła piłkę przy lewym słupku! Miguel Angel Moya bez szans

• POGROM W 13 MINUT! NICOLAS OTAMENDI!!!

• Dla gospodarzy to mało - atak lewą stroną przeprowadził Jose Gaya i centruje w "16". Piłkę łapie Miguel Angel Moya.

• Idealne podanie Paco Alcacera w pole karne i Portugalczyk z zimną krwią strzela tuż przy lewym słupku.

• Niesamowity początek Valencii! Andre Gomes podwyższa prowadzenie!

• Fatalna interwencje Joao Mirany, który chciał przeciąć podanie w polu karnym, ale piłka na jego nieszczęście wpada do siatki Atletico.

• Gol dla Valencii, ale strzelcem jest... Joao Miranda!!!

• Odpowiedź ze strony Ardy Turana, lecz piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

• Akcja gospodarzy - Dani Parejo dwukrotnie centruje ze skrzydła w pole karne Atletico, ale bez powodzenia. Najpierw zablokowany, a potem piłka nie znajduje adresata.

• Gwizdek arbitra i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Zachęcam do pisania w komentarzach swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. I powoli przenosimy się na Estadio Mestalla!

• Fernando Teixeirze Vitienesowi będą na linii pomagać Victoriano Diaz oraz Manuel Torre. Z kolei sędzią technicznym jest Jose Sanchez.

• W ekipie gospodarzy ciągle do gry nie jest gotowy Alvaro Negredo (napastnik, 0/0). W tygodniu zderzył się z Rubenem Vezo i nie dokończył treningu. Na szczęście skończyło się tylko na strachu. Z kolei Diego Simeone nie postawi dzisiaj na Mario Suareza (pomocnik, 4/0).

• Jak wyglądały ostatnie bezpośrednie starcia? Biorąc pod uwagę jedynie rozgrywki ligowe, korzystniejszy bilans jest po stronie gości. Wygrali dwa ostatnie mecze, tyle samo było remisów i raz wygrała Valencia. Dodatkowo, w minionym sezonie obie drużyny zmierzyły się z Copa del Rey - w dwumeczu lepsze było Atletico, które wygrało 3:1 (1:1 na Mestallla i 2:0 u siebie).

• Identyczny bilans punktowy, ale słabszy pod względem bilansu bramek (11:4); stąd trzecie miejsce w tabeli, mają "Rojiblancos". W poprzedniej kolejce mistrzowie Hiszpanii bez trudu pokonali na Vicente Calderon Sevillę aż 4:0 i wskoczyli na najniższy stopień podium.

• "Nietoperze" w imponującym stylu rozpoczęli bieżące rozgrywki. Po 6 kolejkach nagromadzili 14 punktów na koncie (4 zwycięstwa i 2 remisy), notując przez to najlepszy start w Primera Division od sezonu 2011/12. Wówczas pod wodzą Unai Emery'ego (obecnie Sevilla FC) mieli na koncie 16 punktów, ale w siódmej kolejce ulegli Barcelonie 1:2.

• Wiemy już na kogo postawili obaj trenerzy. Większych niespodzianek w składach nie ma - Diego Simeone oszczędza po środowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn (1:0) m.in. Raula Garcię oraz Juanfrana.

• I rezerwowi Valencii CF: 2. Joao Cancelo, 3. Ruben Vezo, 4. Filipe Augusto, 6. Lucas Orban, 8. Sofiane Feghouli, 13. Yoel (BR), 20. Rodrigo de Paul, 22. Carles Gil.

• Zanim poznamy wyjściowe "jedenastki", zobaczmy kogo Nuno Espirito Santo oraz Diego Simeone mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, więc rezerwowi Atletico Madryt: 8. Raul Garcia, 11. Raul Jimenez, 13. Jan Oblak (BR), 17. Saul Ñíguez, 20. Juanfran, 22. Alessio Cerci, 24. Jose Maria Gimenez.

• Relację NA ŻYWO ze starcia drugiej i trzeciej drużyny La Liga poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

• Sobota i niedziela stoi pod znakiem prawdziwych szlagierów na boiskach trzech czołowych lig świata: hiszpańskiej, włoskiej oraz angielskiej. W Primera Division Real Madryt zagra z Athletic Bilbao, na Wyspach będziemy śledzić wydarzenia z Londynu, gdzie Chelsea podejmie Arsenal, we Włoszech Juventus gościć będzie AS Roma oraz AC Fiorentina zmierzy się z Interem Mediolan. Maraton zaczniemy od Estadio Mestalla - za 40 minut rozpocznie się spotkanie Valencia CF - Atletico Madryt!