Valencia CF

1

Getafe CF

0

• Po względnie dobrym meczu Valencia wygrywa 1-0 po trafieniu Negredo z karnego. Na pewno nie byli to "Nietoperze", którzy zachwycają nas w tym sezonie. Z kolei Getafe zaskoczyło in plus, jeśli porównamy ich grę do tej za czasów trenera Cosmina Contry. Przyjezdni potrafili zagrać szybko podaniami, jednak zabrakło im troszkę szczęścia i troszkę umiejętności. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje na naszej stronie.

• Lucas Orban zmienia strzelca gola, Alvaro Negredo.

• Sędzia dolicza cztery minuty.

• Igra z ogniem dziś Valencia. Ostatnie minuty to dominacja Getafe, dużo strzałów, jednak brakuje celności w tych zagraniach.

• Getafe utrzymuje się przy piłce, szarżuje skrzydłami, jednak ich dośrodkowania wyłapywane są przez Alvesa lub przerywane przez duet stoperów Otamendi - Mustafi.

• Taktyczny faul Escudero i oczywisty kartonik dla rezerwowego Getafe.

• Mięciutka wrzutka Piattiego i znowu najlepiej w polu karnym odnalazł się Rodrigo, jednak jego strzał głową okazał się niecelny.

• Centra w pole karne, pusta bramka Getafe, a mimo to Rodrigo posłał piłkę wysoko, wysoko w trybuny. To powinien być gol.

• Rodrigo zmienia przeciętnego w tym meczu Enzo Pereza.

• Mistrzowsko wykonany karny, spokojnie Negredo poczekał na reakcję bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

• NEGREDO!!! GOOOOLLLLL!!! 1-0 dla Valencii!!!

• Negredo atakowany od tyłu w polu karnym, arbiter wskazuje na wapno.

• Carlos Vigaray zmienia Velazqueza.

• Festiwal dośrodkowań ze strony Valencii. Na ich nieszczęście bardzo niecelnych.

• Jorge Sammir opuszcza murawę. W jego miejsca wbiega Fredy Hinestroza.

• Juan Rodriguez od tyłu zaatakował Otamendiego, za co został odpowiednio ukarany.

• Sofiane Feghouli zmienia na bramce Rodrigo De Paula.

• Znakomicie wypracował sobie pozycję strzelecką Enzo Perez, jednak cała praca została zaprzepaszczona przez fatalny strzał.

• Powtórka pokazuje, że wcześniej przy strzale Negredo interweniował Jona i to on sparował piłkę na słupek.

• Słupek ratuje Jonę. Alvaro Negredo uderzał na bramkę przeciwnika, jednak zabrakło mu szczęścia w tym uderzeniu. Świetna wrzutka Parejo.

• Wymuszona zmiana Quique Floresa. Za kontuzjowanego Lago wchodzi Sergio Escudero.

• Drybling lewą stroną Sarabii, dośrodkowanie na "piątkę" w kierunku Alvaro, jednak w ostatniej chwili piłkę wybijają obrońcy.

• Znów dośrodkowanie z lewej strony Pablo Piattiego. Filigranowy skrzydłowy każdą piłkę dośrodkowuje w okolice piątego metra do bramki Jony, jednak dobrze interweniuje bramkarz Getafe.

• Kontroluje przebieg gry Valencia, szybka wymiana podań, w końcu piłka trafia do De Paula, on znowu próbuje uderzenia z dystansu, jednak po raz kolejny zabrakło mu niewiele do tego, by strzał został odnotowany jako celny.

• Od początku Valencia zaatakowała. Pierwszy korner dla Valencii, dośrodkowuje Piatti i piłka wybita z pola karnego.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Mecz bez emocji. To nie jest ta Valencia, która oczarowywała nas w tym sezonie. Getafe kontroluje grę przez posiadanie piłki, jednak nie wiąże się to z tworzeniem sytuacji bramkowych. Liczymy na lepszą drugą część meczu.

• W końcu groźna okazja! W ostatniej chwili piłkę wybił Jona po podaniu gracza Valencii.

• Arbiter dolicza dwie minuty do tego spotkania.

• Bardzo siadło to spotkanie. Mamy chaotyczną grę, pełną niecelnych podań i ostrych fauli. Żadna z ekip nie jest w stanie wykreować dogodną okazję.

• Kolejna kartka, tym razem dla Diego Castro.

• Bardzo agresywne wejście Enzo Pereza w Rodrigueza. Zasłużona żółta kartka.

• Nieco ożywiła się sytuacja pod polem karnym. Sporo zamieszania wprowadził Rodrigo De Paul swoją próbą dryblingu.

• Po pierwszych minutach ofensywnej gry Valencia nieco spuściła z tonu i to Getafe bardzo płynnie rozgrywa swoje akcje. Teraz Sammir próbował szczęścia z dystansu.

• Kolejny kartonik, tym razem dla Antonio Barragana za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Jose Gaya ukarany żółtą kartką.

• Dokładność podań: 70% celnych Valencii, 57% Getafe.

• Mamy przerwę w grze, bowiem pomocy medyków potrzebuje bramkarz Valencii, Diego Alves, który narzeka na ból pleców.

• A oto Quqique Flores, trener Getafe.

• Po pierwszych bardzo ofensywnych minutach Valencii Getafe opanowało sytuację i przytrzymuje się przy piłce przez dłuższy czas.

• Sędzia temperuje zachowanie Alvaro Negredo, który dosyć agresywnie zaatakował rywala w walce powietrznej.

• Bliski popełnienia prostego błędu Jonathan. Golkiper Getafe "wypluł"piłkę po nie dość mocnym uderzeniu, już do dobitki biegł Negredo, jednak w porę wyłapał piłkę Jona.

• Valencia szanuje futbolówkę, wymienia szybkie podania i tym samym ogranicza możliwości atakowania Getafe, które jak na razie nie zagroziło bramce Diego Alvesa.

• Okres bardzo zaciętej, jednak czystej gry w środkowej strefie. Valencia gra bardzo wysoko, widać, że bardzo im zależy. Pierwszy strzał Rodrigo De Paula z dystansu, jednak niecelnie. Od bramki Jona, ponad 30-letni bramkarz, który dziś debiutuje w La Liga.

• Znowu akcja, w której spore znaczenie miał Gaya. Prostopadłe podanie obrońcy do Enzo Pereza, ten dośrodkowuje, jednak centra zablokowana przez jednego ze stoperów.

• Pierwsza groźna akcja Valencii. Otamendi wypuszcza piekielnie szybkiego Gayę, on zgrywa piłkę do Alvaro Negredo, jednak Naldo uprzedził byłego napastnika Sevilli.

• Mamy pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!

• Obecny trener Getafe, Quique Flores, był również trenerem Valencii.

• Z kolei Valencia nie bez problemów, ale jednak pokonała Espanyol w poprzedniej kolejce.

• W ostatnim swoim ligowym meczu Getafe nieoczekiwanie pokonało Sevillę. W tym właśnie meczu swojego pierwszego ligowego gola strzelił Grzegorz Krychowiak, który wczoraj zdobył drugą bramkę w drugim kolejnym meczu, ale wyleciał z boiska za faul na rywalu.

• Rezerwowi Valencii: Rodrigo, Cancelo, Vezo, Augusto, Orban, Feghouli, Yoel.

• Ławka Getafe: Felip, Arroyo, Codina, Leon, Escudero, Hinestroza, Ivi

• Dzień dobry! Futbolową niedzielę zaczynamy w Walencji, gdzie miejscowy klub równo w południe zacznie swój mecz z Getafe.