Ajax Amsterdam

3

Go Ahead Eagles

1

• KONIEC! Ajax pokonał Go Ahead Eagels 3:1, a jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik!

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Świetna akcja Polaka, Milik przerzucił piłkę na lewę skrzydło do Duarte, ale ten nie zdołał jej opanować.

• Do końca spotkania zostało tylko kilka minut, ale niewiele zanosi się na to, by wynik uległ jeszcze zmianie.

• Jop van der Linden ukarany żółtą kartką za faul na Arku Miliku.

• Arek Milik zderzył się z van der Lindenem i trzymał się za kostkę. Polak musi wytrzymać, bowiem Frank de Boer nie ma już możliwości zmian.

• Ostatnia zmiana w Ajaksie, za Andersena wejdzie Zimling.

• Trudne technicznie uderzenie Schenka, jednak Jasper Cillessen radzi sobie w tej sytuacji.

• Zmiana w Go Ahead Eagels, za Koldera wejdzie ten Den.

• Ricardo van Rhijn próbował zaskoczyć golkiper Go Ahead Eagels po tym, jak jeden z obrońców tej drużyny łatwo oddał mu futbolówkę. Na szczęście dla gości nic takiego się nie stało.

• Zmiana w Ajaksie, za El-Ghaziego wejdzie Sigthorsson.

• Zmiana w Ajaksie, za Riedwewalda wejdzie Duarte.

• Serie błędów w defensywie Go Ahead Eagels wykorzystał Lasse Schoene, który sprawnie przedarł się przez obrońców rywali i pewnym strzałem pokonał Erika Cumminsa, nie dając mu szans na obronę.

• Goooool! Schoene!!!!

• Zmiana w Go Ahead Eagels, Schalk wejdzie za Duitsa.

• Ajax spokojnie buduje swoje akcje od własnej bramki. W grze piłkarzy z Amsterdamu widać po zdobyciu drugiego gola nieco więcej spokoju.

• Arek Milik najwyżej doskoczył do piłki zagranej z głębi pola, ale w całym tym zamieszaniu Erik Cummins wybił ją z obrębu własnego pola karnego.

• Pogubił się zupełnie w swych zamiarach Andersen, który zgubił piłkę na rzecz Barta Vriendsa.

• Słabe i nieprecyzyjne zagranie Schone w pole karne, piłkę bez problemów łapie Cummins.

• Gol Milika:

• Bardzo słabe dośrodkowanie w pole karne jednego z gracza Go Ahead. Od bramki grę wznowił Cllissen.

• Milik i El-Ghazi czekali w polu karnym na podanie Klaassena, ale ten trafił w plecy jednego z obrońców.

• Teraz odważniej ruszyli do boju piłkarze Go Ahead Eagles, których z pewnością podrażniła strata gola.

• Świetna akcja Ajaksu, Andersen zagrał na prawą stronę do El Ghazi'ego, ten dośrodkował w pole karne i na piąty metr, tam z kolei wbiegał Arek Milik, który uderzał z pierwszej piłki i pokonał Erika Cumminsa,

• GOOOOOOOOOOOOOOL! MILIK!!!!!!!!!!!!

• El-Ghazi wypatrzył Milika przed polem karnym gości, posłał w jego kierunku piłkę, ale intencje graczy Ajaksu wyczuł Bart Vriends i przechwycił ją.

• Dość spokojny początek drugiej połowy w Amsterdamie. Gra toczy się głównie w środku pola, ale widać, że obie drużyny mają chrapkę na strzelenie gola.

• Ależ błędy w defensywie Ajaksu! Cillessen wyszedł za daleko od własnej bramki i niemal dał się pokonać w niezwykle błahy sposób. Obrońcy gospodarzy nie popisali się w tej sytuacji i pozwolili rywalom na swobodne przemieszczenie się pod ich bramkę.

• Overgoor dośrodkowywał w pole karne, ale Lewis zbyt słabo uderzał i cała akcja spaliła na panewce.

• Rijsdijk próbował zgrać futbolówkę w kierunku Koldera, ale nieczysto uderzał.

• Milik! Polak nie zdążył dojść do piłki, która wędrowała wprost na bramkę rywali. W porę uprzedził go Erik Cummins.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Przerwa. Gwizdy żegnają piłkarzy Ajaxu.

• Atak Ajaxu, wymiana podań Schoene z Milikiem, ale nie udało się zakończyć tej akcji.

• Samolubnie zachował się El-Ghazi! Miał Milika po prawej stronie w polu karnym, ale zdecydował się sam uderzać i zrobił to fatalnie. Polak tylko z wyrzutem spojrzał na kolegę z zespołu.

• Cummins pewnie broni strzał sprzed pola karnego.

• Tak, jak chwaliliśmy Ajax na początku meczu, teraz po prostu nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego. Arek Milik też jakby przygasł.

• Obudził się trochę Ajax! Piętą w polu karnym próbował zaskoczyć bramkarza Klaassen, ale zabrakło mu szczęścia!

• No i mogło być 2:1 dla gości! Dośrodkowanie w pole karne Ajaxu z rzutu wolnego i strzał głową poszybował nad bramką. Ajax nie potrafi się otrząsnąć, a goście są coraz groźniejsi!

• Kolejna okazja gości! Ajax nie potrafi odzyskać inicjatywy!

• Kontuzja Wijnalduma! W jego miejsce wchodzi Schenk

• Goooool! O tym właśnie mówiliśmy! Seria błędów Ajaxu, szybka kontra gości i Fernando Lewis wyszedł sam na sam z Cillessenem, nie marnując tej okazji!

• Jeśli Ajax chce spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca, powinien szybko zdobyć drugą bramkę. Sytuacja sprzed chwili pokazała, że nawet mając wyraźną przewagę, gospodarze szybko mogą stracić skromną przewagę.

• Ależ z dystansu huknął Turuc! Piłka obiła poprzeczkę bramki Ajaxu!

• Po wrzutce z rożnego pewnie piłkę wyłapał Cummins.

• Bardzo aktywny jest Milik! Świetnie wszedł w pole karne z prawej strony i lewą nogą uderzył po długim słupku! Bramkarz zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

• Piłka w pole karne, do El-Ghaziego, który w doskonałej sytuacji uderzył w środek bramki!

• W ataku cały czas Ajax. Jest groźnie pod bramką gości.

• Milik w dobrej sytuacji zagrał wzdłuż bramki, ale akcji nie zdołał zamknąć Schoene!

• Świetna sytuacja Milika! Klaassen podał do Polaka przed pole karne, ten wszedł w pole karne i uderzył słabszą, prawą nogą ponad bramką!

• Rzut rożny dla gości. Było groźnie, ale Fernando Lewis uderzył po dośrodkowaniu obok bramki.

• Gooooool! Fenomenalne uderzenie Milika z dystansu trafiło w słupek, piłka odbiła się w pole, gdzie dobił ją do bramki El-Ghazi!

• Milik padł wchodząc z piłką w pole karne, ale faulu nie było.

• Daleka wrzutka w pole karne gości, ale nie sięgnął do piłki Schoene

• Arek Milik bliski asysty! Doskonale wystawił piłkę w polu karnym do Schoene, ale ten został zablokowany i nie zdołał oddać strzału!

• W polu karnym piłka spadła pod nogi Boilesena, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę gości.

• Zgubił piłkę Milik, atakując prawym skrzydłem. Próbował ją odzyskać El-Ghazi, ale nieudanie. Goście zażegnali niebezpieczeństwo.

• Pierwszy gwizdek i gramy!

• Oba zespoły wychodzą już na boisko. Za chwilę początek spotkania.

• Znamy już składy obu zespołów. Oto ławki rezerwowych - Ajax: Diederik Boer, Niklas Moisander, Nick Viergever, Lerin Duarte, Niki Zimling, Kolbeinn Sigthorsson i Queensy Menig Go Ahead: Mickey van der Hart, Xandro Schenk, Mawouna Kodjo Amevor, Lars Lambooij, Peter van Ooijen, Tije ten Den i Alex Schalk

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Ajaxu Amsterdam z Go Ahead Eagels. W pierwszym składzie gospodarzy w końcu szansę dostał Arkadiusz Milik. Liczymy na dobry występ Polaka!