Feyenoord Rotterdam 0 - 1 Ajax Amsterdam

Feyenoord Rotterdam

0

Ajax Amsterdam

1

• KONIEC! Derby Holandii dla Ajaksu! Cóż to był za mecz! Goście muszą się cieszyć, że udało im się dowieźć prowadzenie do końca meczu. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Szymon Janczyk!

• CILLESSEN! Co za kapitalna parada po strzale głową jednego z piłkarzy Feyenoordu! Holender przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• CO ONI ZROBILI?! Niesamowite zamieszanie, ile tam było strzałów?! Nieważne, wszystkie odbiły się od zawodników i piłkę złapał Cillessen, ale to musiała być bramka!

• KISHNA! Wyszedł na sam na sam, ale po chwili dogonił go defensor Feyenoordu, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg rezerwowego piłkarza Ajaksu...

• 4 minuty doliczył arbiter.

• Kontratak Ajaksu powstrzymany - Duarte zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.

• Zamieszanie w polu karnym i w gąszczu nóg uciekła gdzieś piłka Kazimowi!

• Świetna akcja Ajaksu na skrzydle, ale nie udało się wpakować piłki do siatki! Było bardzo groźnie.

• Desperacko posyłane podania w pole karne nie mogą zaskoczyć obrońców Ajaksu.

• Frank de Boer widocznie oszczędza Polaka na środowy mecz Pucharu Holandii. Rywalem Ajaksu będzie nieznana szerszej publiczności amatorska drużyna.

• Ostatnia zmiana w ekipie Ajaksu. Kishna zmieni El-Ghaziego.

• Cillessen! Świetne zgranie piłki przez Kazima, huknął potężnie Boetius ale bramkarz Ajaksu spokojnie broni ten strzał!

• Kolejny rzut wolny dla Feyenoordu ze środka pola.

• Kibice wciąż wierzą w odwrócenie losów spotkania, ale czas nieubłaganie ucieka.

• Terence Kongolo schodzi z boiska z kontuzją. Obrońcę zastąpi napastnik - Mitchell Te Vrede.

• Gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce, wykonując kolejne rzuty rożne.

• Protestują teraz gospodarze domagając się rzutu karnego, ale sędzia Blom nie użył gwizdka.

• CILLESSEN! Świetne dośrodkowanie na głowę Boetiusa, znakomity strzał i kapitalna intuicyjna parada Holendra!

• Szybko Viergever zarobił żółtą kartkę. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne.

• No cóż, nie zanosi się na występ Arka Milika w dzisiejszym spotkaniu. Tymczasem Duarte wywalczył korner.

• Manu zastąpił Schakena.

• Viergever zszedł z boiska, jego miejsce zajął Zimlig.

• El Ahmadi zmieniony przez Vilhenę...

• Kolbeinn nawet nie kwapi się by podejść do długo zbierającego się do wybicia piłki Vermeera.

• Całym zespołem broni się teraz Ajax.

• Zbyt wysokie dośrodkowanie i nie sięgnął tej piłki Toornstra.

• Brutalnie powalony został teraz zawodnik gospodarzy, ale Zimlig nie zobaczył kartki.

• Tym razem spokojniej, od defensywy zaczynają konstruować atak Portowcy.

• Bez problemu radzi sobie defensywa Godenzonen, ale przy piłce wciąż utrzymuje się Feyenoord.

• Rzut rożny dla gospodarzy.

• Klaasen faulowany przez piłkarza Portowców, co nie podoba się kibicom Feyenoordu.

• Lerin Duarte zmienił Andersena.

• Kolejne fatalne dośrodkowanie w wykonaniu Neloma.

• Feyenoord miażdży rywala, ale nie przynosi to efektów. Strzał Clasiego zablokował ciałem jeden z obrońców Ajaksu.

• Veltman poślizgnął się w polu karnym, ale uratował jeszcze sytuację podnosząc głowę.

• Zimlig powalił rywala, ale sędzia jest dzisiaj bardzo pobłażliwy.

• Sporo walki w środku pola teraz w wykonaniu piłkarzy obydwu klubów.

• Dobry powrót El Ghaziego, który wybija piłkę. Coraz częściej ratują się w ten sposób przyjezdni.

• Słabe dośrodkowanie Neloma, nie było zagrożenia.

• Pogubili się trochę Portowcy w ataku, piłkę przejmują goście.

• Świetne wejście van Rhijna, który wślizgiem wybija piłkę poza linię końcową.

• Vermeer popisał się umiejętnościami technicznymi przed polem karnym, ale miał do tego prawo - zagrożenia nie było.

• Vermeer świetnie broni strzał z ostrego kąta Kolbeinna.

• Nelom centruje piłkę w pole karne, a po tym zagraniu kibice i piłkarze Feyenoordu domagają się podyktowania rzutu karnego! Ich zdaniem Veltman zagrał piłkę ręką.

• Tym razem brzydki faul Clasiego przerwał akcję Joden.

• Schaken faulowany przez rywala, rzut wolny dla gospodarzy.

• Goście rozpoczęli drugą połowę!

• Piłkarze wracają już na murawę, za chwilę gra zostanie wznowiona!

• Wracamy za 15 minut.

• Kevin Blom zaprasza piłkarzy do szatni. Mało bramek, ale wiele emocji na De Kuip! Do przerwy Ajax prowadzi 1:0.

• Jeśli nie wykorzystuje się takich okazji nie można myśleć o zwycięstwie. Tymczasem świetna piłka w pole karne, która mogła wpaść za kołnierz Cillessena, ale bramkarz Joden radzi sobie z nią bardzo dobrze.

• Strata w środku pola, świetne podanie od Toornstry do Kazima, który bez problemu oszukał obrońce i z odległości siedmiu metrów nie trafił nawet w światło bramki!

• Drugie w tym meczu bardzo trudne podanie do Vermeera od... kolegi z zespołu. Bramkarz Feyenoordu radzi sobie jednak bardzo dobrze i nie popełnia błędu.

• Spore zamieszanie pod polem karnym Ajaksu, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla przyjezdnych.

• El Ahmadi fatalnie zachował się w polu karnym! Będąc niekrytym nie zdecydował się na strzał i stracił piłkę próbując podać ją do kolegi z zespołu.

• Piłka jest odbijana od obrońców do obrońców. Mało schematów, dużo przypadku, ale wygląda to dość dobrze.

• Kolejna nieudana akcja Portowców, Cillessen wznawia grę z "piątki".

• Obrońcy Feyenoordu grają w tym momencie w roli... napastników. Kongolo przedziera się przez obronę gości.

• Boetius faulowany w środku pola. Okazja do dośrodkowania.

• Dośrodkowanie Wilkshirea w pole karne, ale w pojedynkach powietrznych wciąż lepsi są Godenzonen.

• Goście nie mogą się odnaleźć, dużo błędów popełnia obrona Ajaksu, która jest bardzo niepewna.

• Pół godziny gry za nami, tempo spotkania jest bardzo szybkie ale bramek jak do tej pory zobaczyliśmy niewiele.

• Kolejna strata gości, ale słabe dośrodkowanie El Ahmadiego nie stworzyło zagrożenia w szesnastce przyjezdnych.

• Kolbeinn! Islandczyk wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ale jego strzał minął bramkę o kilkanaście centymetrów!

• Duńczyk świetnie teraz przedarł się do środka, nie udało mu się znaleźć luki na prostopadłe podanie, ale piłka trafiła do El Ghaziego. Piłkarz Joden oddał mocny strzał, ale efektowną paradą popisał się Vermeer.

• Goście nie potrafią utrzymać się przy piłce, kolejna strata - tym razem Andersena.

• Clasie uruchamia kolejną akcję, Schaken popisał się nie najlepszym dośrodkowaniem a grę wznowi za chwilę bramkarz Ajaksu.

• Daleki wrzut z autu mógł przynieść bramkę dla gospodarzy, ale najpierw nikt nie przyjął podania piątką Kazima a chwilę później tuż nad poprzeczką uderzył Clasie.

• Dobre wyjście z bramki Cillessena, który zgarnia futbolówkę zagrywaną do El Ahmiadiego.

• Długie podanie w kierunku Boetiusa, ale Moisander wygrał pojedynek główkowy.

• Chwila spokoju i czas na uporządkowanie szyków. Ogromna przewaga Portowców, jednak nie oddaje tego wynik.

• Tym razem van Rhijn nie dał się ograć Boetiusowi. Kolejny korner.

• Świetne dośrodkowanie Schakena, ale wybija piłkę poza linię końcową van Rhijn.

• Ostra rywalizacja, nikt nie odstawia nóg. Piłkarze zejdą z boiska niemiłosiernie sponiewierani.

• Akcja przenosi się na chwilę pod bramkę gospodarzy, ale Klaasen traci piłkę.

• Kazim! Błąd Moisandera, który minął się z piłką w powietrzu, Kazim uderzył potężnie zza pola karnego a piłka o kilka centymetrów mija słupek!

• Starcie w polu karnym El Ahmadiego i Cillessena, ale to piłkarz Feyenoordu faulował wychodzącego do piłki Holendra.

• VAN BEEK! Dośrodkowanie ze skrzydła na głowę środkowego obrońcy Feyenoordu, który uderza głową w... POPRZECZKĘ!

• Dwa rzuty rożne, najpierw dla Ajaksu a teraz dla Feyenoordu. Obydwa jednak nie przyniosły bramki.

• Odpowiedź gości, kibice ucichli a na boisku nieco bardziej wyrównana rywalizacja.

• Cillessen wznawia grę od bramki.

• Błyskawicznie ostudzili emocje gospodarzy Joden. Znów jednak w ataku Feyenoord.

• Rzut wolny dla Ajaksu, około 30 metró do bramki. Do piłki podchodzi van Rhijn i idealnym uderzeniem umieszcza futbolówkę w siatce! Vermeer nie zareagował, piłka wpadła wprost w okienko!

• VAN RHIJN, CUDOWNA BRAMKA!!!

• Błąd Cillessena, który wybił piłkę zbyt lekko i błyskawicznie gospodarze próbowali to wykorzystać ale ponownie trafili w poprzeczkę! SCHAKEN głową, minimalnie niżej i mielibyśmy bramkę!

• Zamieszanie w polu karnym, ale faulowali piłkarze Feyenoordu w ataku.

• POPRZECZKA! Kapitan Feyenoordu, Jordy Clasie zakończył błyskawiczną kontrę Portowców strzałem z pola karnego ale trafił w poprzeczkę!

• Ależ szybko zaczął Ajax! Już w polu karnym skrzydłowy Joden, ale Serero liczył na nieco lepsze podanie.

• PIŁKA W GRZE! GRAMY!

• Przywitanie kapitanów obydwu zespół. Zarówno gospodarze jak i goście w klasycznym i standardowym dla Eredivisie ustawieniu 4-3-3.

• Race dymne i flary witają piłkarzy na De Kuip!

• Piłkarze są w już w tunelu prowadzącym na boisko! 51 tysięcy widzów na trybunach!

• 10 minut do rozpoczęcia spotkania. Kibice już na swoich miejscach, piłkarze za chwilę pojawią się na murawie... Gotowi na derby Holandii?

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania! KLIK!

• Na stadionie trwa właśnie rozgrzewka.

• Ciekawostki:

• Frank de Boer wygrał 4 z 7 pojedynków z Feyenoordem jako trener.
    • W ostatnich 22 meczach na De Kuip Ajax Amsterdam zawsze strzelał bramkę.
    • W ostatnich 12 potyczkach pomiędzy Portowcami a Joden zawsze padało więcej niż dwie bramki.
  • Ławka rezerwowych Ajaksu:

Boer, Van der Hoorn, Duarte, Kishna, Milik, Denswil, Viergever.

• Ławka rezerwowych Feyenoordu:

Mulder, Mathijsen, Basacikoglu, Manu, te Vrede, Vilhena, Karsdorp.

• Witamy i zapraszamy na spotkanie, które określane jest "Derbami Holandii"! Początek meczu już za niespełna godzinę. Jaki wynik dziś typujecie?