Bayern Monachium 0 - 3 Borussia Dortmund

0

Borussia Dortmund

3

• Koniec meczu. Borussia Dortmund ograła Bayern na Allianz Arena aż 3:0.

• Rafinha wyrzucony z boiska przez sędziego. Brazylijczyk ukarany za niesportowe zachowanie - przepychanki z Mkhitaryanem.

• Borussia odpłaciła się dziś Bayernowi. W rundzie jesiennej BVB doznała dotkliwej porażki u siebie. Monachijczycy nie dali miejscowym szans i ograli ich na Signal Iduna Park 3:0. Wszystkie trzy gole padły w drugiej części meczu, na listę strzelców wpisali się Götze, Robben i Müller.

• Ależ szansę zmarnowali piłkarze FCB. Strzał Goetze obronił Weidenfeller.

• Korner zmarnowany. Akcję rozpocznie FCB.

• Strzał Lewandowskiego został zablokowany, piłka wyszła za linię końcową. Będzie rzut rożny.

• Felix Zwayer nie uznał bramki dla Bayernu. Piłkę do siatki skierował Mandżukić, jednak sędzia uznał, że był na spalonym.

• Żółta kartka dla Henrika Mkhitaryana.

• Toni Kroos zobaczył żółtą kartkę.

• Boisko opuścił właśnie Pierre-Emerick Aubameyang. Pozostawił po sobie dobre wrażenie.

• Bayern jakby się ożywił. Jednak teraz zagrać może co najwyżej o honor.

• Oraz ofensywie gospodarzy.

• Zmiana w defensywie gości.

• Lewandowski dostał od Kloppa okazję do powiększenia dorobku bramkowego. Do tej pory zgromadził tyle samo goli, co grający w drużynie przeciwnej Mario Mandżukić. 17.

• Kapitalne zawody Henrika Mkhitaryana.

• Na boisku pojawił się Robert Lewandowski.

• Kolejna zmiana w Bayernie. Z placu zszedł Ribery. W jego miejsce na murawie zameldował się Mueller.

• Strzelec ostatniej bramki został ukarany za głupotę przez sędziego.

• Jonas Hofmann wpisał się na listę strzelców! Nokaut.Poważny błąd w obronie FCB. Dwaj zawodnicy BVB wyszli sam na sam z Readerem.

• Czternasta bramka Reusa w sezonie ligowym! Akcję rozpoczął Mkhitaryan, który dograł do Aubameyanga a ten obsłużył Reusa.

• Dla Lukasa Readera to debiut na poziomie Bundesligi. Do FCB trafił z tego samego zespołu, co etatowy bramkarz Bawarczyków - Manuel Neuer. Z FC Schalke 04.

• Piłkarze zaczęli drugą polewę meczu.

• Pierwsza zmiana. Pep Guardiola zmienił bramkarza!

• Na Allianz Arena w Monachium minimalnie prowadzi Borussia Dortmund. Choć Bayern deklasuje rywali pod względem posiadania piłki (69%) nie przekłada to się jakoś specjalnie na sytuacje bramkowe.

• Felix Zwayer nie doliczył ani sekundy. Zakończył pierwszą połowę.

• Mandżukić uderzył niekonwencjonalnie z pierwszej piłki. Bardzo celnie trafił w stojącego na środku bramki Weidenfellera.

• Robben nie wykorzystał okazji z rzutu wolnego. Strzał trafił w mur.

• Riberyzostał sfaulowany przez Reusa. Niemiec nie zobaczył kartki, ale sprokurował groźną sytuację dla przeciwników.

• Reus ładnie poradził sobie z Dante, przerzucając nad nim piłkę. Ten zemścił się faulem.

• Strata bramki nie podziała na razie zbyt mobilizująco na gospodarzy.

• Wyście za linię autową - Durm - Aubameyang - Reus - Mkhitaryan - siatka zawieszona w bramce Neuera. Taką drogę przebyła futbolówka przy bramkowej akcji Borussii.

• GOL dla BVB! Mkhitaryan umieścił piłkę w bramce po dograniu Reusa.

• Zawodnicy FCB zdecydowali się rozegrać rzut rożny po ziemi. Piłka trafiła do Goetze, ten oddał strzał z pierwszej piłki. Został jednak zablokowany.

• Jakby to powiedział Dariusz Tuzimek - niemiecka tiki-taka trwa w najlepsze.

• Analogiczną sytuacje zmarnowało także BVB. Piłkarze Kloppa zdecydowali się na wrzutkę, gra została jednak przerwana przez faul w ataku Papastathopoulosa.

• Wolny dla FCB z 30 metrów przestrzelony przez Alabę. Nie było to jednak wielkie pudło.

• Aubameyang uciekł Martinezowi, ten zdecydował się sprowadzić napastnika BVB do parteru ciągnąc go za koszulkę.

• Ribery podał przed polem karnym Alabie. Ten w dobrej sytuacji do strzału jednak zbyt długo zwlekał i został wzięty w "kanapę" przez dwóch graczy BVB.

• Robben podał prostopadle do Goetze. Sędzia odgwizdał spalonego. Jeśli był to na naprawdę minimalny.

• Felix Zwayer daje sygnał do rozpoczęcia spotkania. Kopnięcie piłkarza FCB rozpoczyna dzisiejszy klasyk.

• Zawodnicy już w tunelu, za chwilę wyjdą na murawę.

• - Przez ostatni miesiąc graliśmy po trzy mecze w tygodniu, więc teraz muszę dokładnie przeanalizować sytuację i zorientować się, na ile potrzebne są rotacje. Na pewno niczego nie odpuścimy - rzekł Klopp. Jak powiedział, tak zrobił Robert Lewandowski rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

• Bayern mistrzowski tytuł ma już w kieszeni, Borussia za to, nadal rywalizuje o drugie miejsce. Tytułu wicemistrzowskiego nie może być pewna, tym bardziej, iż Schalke wygrało 2:0 wczorajszy mecz z Eintrachtem i ma już 58 punktów na koncie. Tyle samo co w tym momencie BVB.

• Dzisiejszy mecz będzie spotkaniem nr 104 w historii starć tych klubów. 90 z nich odbyło się w ramach rywalizacji w Bundeslidze. Więcej, bo 47 razy (39 w lidze) wygrywali piłkarze Bayernu, 29 (28 w lidze) razy padł remis a 27-krotnie (22 w lidze) górą byli zawodnicy Borussii. W rundzie jesiennej BVB doznała dotkliwej porażki u siebie. Monachijczycy nie dali miejscowym szans i ograli ich na Signal Iduna Park 3:0. Wszystkie trzy gole padły w drugiej części meczu, na listę strzelców wpisali się Götze, Robben i Müller.

• Na ławce rezerwowych znaleźli się dzisiaj zarówno Robert Lewandowski jak i Łukasz Piszczek.

• Ławka rezerwowych Borussii: Langerak, Kirch, Friedrich, Jojić, Piszczek, Schieber, Lewandowski

• Ławka rezerwowych Bayernu: Van Buyten, Boateng, Reade, Hoebjoerg, Kroos, Mueller, Pizarro

• Zapraszamy na relację na żywo ze hitowego starcia 30. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Dortmund. Na pięć kolejek przed końcem sezonu Bayern ma 78 punktów, o 20 więcej od BVB i ma już tytuł w kieszeni, jednak mecze z Borussią są w ostatnich latach dla Bawarczyków wyjątkowo prestiżowe.