Bayern Monachium 5 - 1 Borussia Dortmund

Bayern Monachium

5

Borussia Dortmund

1

• Klasyk nie zawiódł mimo że różnica klas była aż nadto widoczna. Mnóstwo akcji, strzałów, zwrotów akcji oraz przede wszystkim bramek - to jest to, co kibice lubią najbardziej. Takie mecze chcemy oglądać także na naszym "podwórku".

Robert Lewandowski kontynuuje wyborną strzelecką formą. Liczmy, że nie zgubi skuteczności w meczach z Irlandią i Szkocją w el. do EURO 2016

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

• Bez doliczania nawet minuty Marco Fritz kończy mecz! Bayern gromi w Der Klassiker Borussię Dortmund aż 5:1 (2:1), a dwie bramki strzelił Robert Lewandowski!

• Bawarscy kibice świętują okazałe zwycięstwo i kolejne trzy punkty. Dołączył do nich Arturo Vidal, który uderzył na wiwat.

• Płaskie, anemiczne uderzenie Henrika Mkhitaryana zza pola karnego nie mogło zaskoczyć Manuela Neuera.

• Podanie Kingsley'a Comana do Roberta Lewandowskiego zostało przecięte. Po chwili "Lewemu" uciekła piłka w polu karnym BVB.

• Joshua Kimmich przerwał faulem groźnie zapowiadającą się kontrę BVB. "Żółtko" ląduje na jego konto.

• Arturo Vidal przedarł się w polu karnym BVB i chciał zagrać do wbiegającego Roberta Lewandowskiego, ale zagrał za słabo.

• Kingsley Coman na ostatnie minuty w miejsce strzelca dwóch bramek, Thomasa Müllera.

• Ostre wejście Pierre'a-Emericka Aubameyanga w przeciwnika. Reprezentant Gabonu upomniany żółtą kartką przez arbitra.

• Manuel Neuer broni strzał Adnana Januzaja!

• Jerome Boateng pociągał za koszulkę Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Żółta kartka mimo protestów zawodnika.

• Niewidoczny o tej pory Adnan Januzaj zagrywa do nikogo w pole karne.

• Za Xabi'ego Alonso na boisku melduje się Joshua Kimmich

• Mario Götze dopełnia dzieła zniszczenia

• Marco Reus strzela nad murem i nad bramką.

• Przebojowa akcja Ilkaya Gündogana przerwana faulem Arturo Vidala 25 metrów od bramki Bayernu.

• Monachijczycy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Manuel Neuer z najwyższym trudem sparował uderzenie Hernika Mkhitaryana na rzut rożny!

• Wyprzedano 75 000 biletów! Komplet widzów na Allianz Arena.

• Zmiana w Bayernie. Arturo Vidal na murawie. W stronie ławki udaje się Thiago Alcantara.

• Pogrom na Allianz Arena! Mario Götze dopada do bezpańskiej piłki na 14. metrze i płaskim uderzeniem zza zasłony tuż przy lewym słupku podwyższa prowadzenie!

• GOL, MARIO GÖTZE!!!

• Jerome Boateng trącił czubkiem buta piłkę po podaniu Marco Reusa kierowaną w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

• Składna akcja BVB przed polem karnym Bayernu! Henrik Mkhitaryan urwał się rywalowi i strzela z woleja minimalnie obok słupka!

• Roman Bürki pewnie piąstkuje po centrze z lewej prawej strony. Wcześniej Xabi Alonso słabo wykonał rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne Thomasa Müllera nie znajduje adresata.

• Doppelpack "Lewego" po kapitalnym podaniu Mario Götze

• Zabójcza kontra Bawarczyków składająca się dosłownie z kilku podań! Mario Götze odebrał dokładne podanie na prawej flance i zagrał za linię obrony do wbiegającego w "szesnastkę" Roberta Lewandowskiego. Ten kontrującym uderzeniem zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu!

• GOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Marco Reus strzela z woleja obok bramki Manuela Neuera.

• Robert Lewandowski "objechał" Romana Bürkiego, ale za bardzo zapędził się w polu karnym pod linię końcową! Wycofał do Thomasa Müllera, który zagrał na piąty metr do Mario Götrze - ten przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• ... a za Shinji'ego Kagawę wchodzi Marco Reus.

• Podwójna zmiana w BVB: Adnan Januzaj zastępuje bezbarwnego Gonzalo Castro...

• Podanie Shinji Kagawy w pole karne nie znajduje żółto-czarnego adresata. Bayern w posiadaniu.

• Blitzstart Roberta Lewandowskiego

• Rewanż Roberta Lewandowskiego na Julianie Weiglu za faul z pierwszej połowy. Pomocnik BVB wydaje się być lekko zamroczony.

• Po 43 sekundach od wznowienia gry Bayern ponownie wychodzi na dwubramkowe prowadzenie! Jerome Boateng znowu posyła podanie z pominięciem drugiej linii i Robert Lewandowski po przejęciu futbolówki w polu karnym trącił ją obok bramkarza, po czym huknął z 2-3 metrów do pustaka!

• Druga połowa rozpoczęta! Ze środka Bayern!

• BRAMKI Z PIERWSZEJ POŁOWY

26. minuta: Thomas Müller trąca piłkę piłkę przed wychodzącym z bramki Romanem Bürkim i otwiera wynik spotkania

34. minuta: Thomas Müller po raz drugi (z rzutu karnego)

37. minuta: Blitzantwort (szybka odpowiedź) Pierre'a-Emericka Aubameyanga

• Mecz mógłby mieć zupełnie inny przebieg, gdyby sędzia wyrzucił z boiska Davida Alabę za faul na wychodzącym na czystą pozycję napastnika BVB! Na początku nie byliśmy świadkami "badania sił", a każda ze stron chciał od razu zdominować rywala. Thomas Müller najpierw wykorzystał nieudanie zastawioną pułapkę ofsajdową przez obronę Żółto-czarnych (Łukasz Piszczek miał w tej sytuacji spory udział) by potem wykorzystać rzut karny. Goście zdołali szybko odpowiedzieć i po zmianie stron czekają nas kolejne emocje.

• Sokratis pada w swoim polu karnym po starciu z Douglasem Costą. Sędzia najpierw dopatrzył się faulu Brazylijczyka, a po chwili kończy pierwszą odsłonę - w hicie niemieckiej Bundesligi Bayern prowadzi z Borussią Dortmund 2:1. Na dwa gole Thomasa Müllera odpowiedział Pierre-Emerick Aubameyang

• Marco Frirz dolicza minutę do pierwszej połowy.

• Mario Götze nie opanował piłki na prawej stronie i goście zaczynają od bramki.

• Douglas Costa posyła piłkę w stylu Kamila Grosickiego w meczu z Niemcami w pole karne. Ponownie górą kapitan BVB.

• Atak pozycyjny Bawarczyków na połowie gości. Przyspieszające podanie do Douglasa Costy, który dośrodkowanie z lewej strony przechwycił Mats Hummels. Jeszcze jedna próba przynosi rzut rożny.

• Pojedynek biegowy Pierre'a-Emericka Aubameyanga na prawej stronie z Davidem Alabą wyglądał na pojedynek Usaina Bolta z amatorem! Gabończyk zagrał przed bramkę do Henrika Mkhitaryana, ale podanie przeciął wślizgiem Javi Martinez.

• Douglas Costa pogubił się na lewej stornie i piłka uciekła mu spod nóg. Roman Bürki wznawia grę od bramki.

• Fenomenalna odpowiedź gości! Gonzalo Castro zagrywa z prawego narożnika pola karnego na dalszy słupek do reprezentanta Gabonu, który z uderzeniem z kilku metrów wpisuje się na listę strzelców!

• BORUSSIA ŁAPIE KONTAKT! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!!!

• Strzelec wyczekał gdzie rzuci się bramkarz BVB. Ten wybrał jeden róg, piłka poszła w przeciwny.

• GOL, THOMAS MÜLLER NIE MYLI SIĘ!!!

• Thiago Alcantara ograł w polu karnym Henrika Mkhitaryana, który zahaczył Hiszpana! Sędzia wskazuje na "jedenastkę"!

• Thomas Müller zauważył daleko wysuniętego bramkarza BVB, który wybił piłkę po anemicznym podaniu Łukasza Piszczka. Strzał zawodnika Bayernu minął bramkę o kilka metrów.

• Po rzucie rożnym Bayernu Douglas Costa posyła "świecę" w pole karne. Roman Bürki wykorzystuje zasięg ramion i pewnie chwyta piłkę.

• Robert Lewandowski zablokowany przez Matsa Hummelsa i pada na murawę. Nie ma rzutu karnego.

• Płaskie zagranie Mario Götze w pole karne przecięte i Gonzalo Castro zagrywa na "zapalenie płuc" do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten nie miał szans by dobiec do piłki.

• To siódme trafienie Thomasa Müllera w lidze.

• Jerome Boateng posłał dalekie podanie z pominięciem drugiej linii do Thomasa Müllera, który trącił na szesnastym metrze piłkę przed wychodzącym Romanem Bürkim po czym skierował ją do siatki! Ofiarnie wślizgi Svena Bendera i Łukasza Piszczka (on "złamał" linię spalonego) nie zdały egzaminu!

• GOL, THOMAS MÜLLER!!!

• Douglas Costa ograł bez trudu Sokratisa i z ostrego kąta uderzył na bramkę! Roman Bürki z problemami paruje uderzenie, a po poprawce Brazylijczyka w postaci dośrodkowania piłka wyślizgnęła mu się z rękawic, ale skutecznie zaasekurował go Mats Hummels, który uprzedził czyhającego na błąd Thomasa Müllera!

• Indywidualna akcja Henrika Mkhitaryana w stylu Arjena Robbena. Ormianin złamał akcję na prawą stronę i uderzył z 20 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Goście chcieli zbyt koronkowo rozegrać akcję przed polem karnym BVB. Na linii 16. metra zrobiło się żółto-czarno i przechwycone podanie adresowane do Thomasa Müllera.

• Prosta strata Bayernu na własnej stronie. Sven Bender chciał od razu zagrać do Shinji Kagawy, ale pospieszył się - zagrał bardzo niedokładnie.

• Xabi Alonso dopadł do bezpańskiej piłki i huknął zza pola karnego bardzo niecelnie. Roman Bürki z "piątki".

• Roman Bürki pewnie piąstkuje po centrostrzale Douglasa Costy.

• Skutecznie odcinany od podań Robert Lewandowski cofnął się na 25-30. metr. Dostał z łokcia od Juliana Weigla.

• Henrik Mkhitaryan przejął piłkę na lewym skrzydle i złamał akcję w stronę pola karnego. Płasko zagrywa przed bramkę do kolegi z drużyny, ale udany wślizg Jerome'a Boatenga zapobiegł groźnej (bramkowej) sytuacji dla rywala!

• Iskrzy między zawodnikami. Żaden nie chce odstawić nogi. Thomas Müller fauluje Sokratisa na 30. metrze od bramki Borussii.

• Jeszcze próbował szczęścia Philipp Lahm. Za krótkie zagranie w pole karne. Kontra gości zmarnowana zbyt szybkim, nieprzygotowanym podaniem Łukasza Piszczka do Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

• Mierzone, idealne zagranie Manuela Neuera na kilkadziesiąt metrów do Mario Götze. Ten zdołał dośrodkować z linii końcowej. Robert Lewandowski znowu uprzedzony, tym razem przez Matsa Hummelsa.

• Podanie na lewą flankę do Douglasa Costy. Ten chciał ograć Sokratisa, ale Grek zdołał zablokować dośrodkowanie w taki sposób, że piłka opuściła boisko. Rzut rożny nie sprawił problemów obronie BVB.

• Shinji Kagawa nie opanował piłki w "szesnastce" po zagraniu z głębi pola. I tak Japończyk w momencie podania był na spalonym.

• Manuel Neuer chwyta piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Manuela Neuera.

• Faul taktyczny Henrika Mkhitaryana w środku pola. Bez kartki dla Ormianina.

• Ilkay Gündogan trafia w mur. Piłka jednak wyszła poza linię końcową.

• David Alaba pociągał za koszulkę wychodzącego na czystą pozycję Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Austriak ogląda żółtą kartkę, chociaż sędzia mógł wyciągnąć czerwoną!

• Bez zagrożenia pod bramką Manuela Neuera. Gospodarze chcieli wyjść z kontrą, ale przytomnym wycofaniem do własnego bramkarza popisał się Julian Weigl.

• Thomas Müller centruje w pole karne do Roberta Lewandowskiego, ale uprzedził go Sokratis. W odpowiedzi Pierre-Emerick Aubameyang w roli prawoskrzydłowego dośrodkowuje z linii końcowej. Obrońca Bayernu wybija na rzut rożny.

• Marco Fritz gwiżdże i goście zaczynają ze środka!

• Losowanie stron. Przy arbitrze Phillip Lahm oraz Mats Hummels.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Wcześniej Robert Lewandowski przywitał się ze swoimi byłymi kolegami!

• nie moge sie doczekać Ja też ;)

• Przed momentem zakończyło się spotkanie na Veltins Arena - Schalke przegrało u siebie z FC Köln 0:3 po golach Modeste'a, Gerhardta oraz Zollera. Paweł Olkowski zagrał pełne 90 minut.

• Pełna obsada sędziowska:

• Główny: Marco Fritz,
    • Liniowi: Dominik Schaal i Marcel Pelgrim,
    • Techniczny: Robert Schröder.
  • Nieobecni:

• Bayern: Tom Starke (bramkarz; 0 meczów /0 bramek), Franck Ribery (pomocnik; 0/0), Arjen Robben (pomocnik, 3/1), Mehdi. Benatia (obrońca; 2/1), Sebastian Rode (pomocnik; 2/1), Holger Badstuber (obrońca; 0/0), Jan Kirchhoff (obrońca, 0/0)
    • Borussia: Nuri Sahin (pomocnik; 0/0), Erik Durm (obrońca; 0/0)
  • Ponownie zachęcam do pisania w komentarzach swoich przemyśleń, opinii oraz typów jakim wynikiem zakończy się to szlagierowe spotkanie.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora przedstawić rezerwowych

• Niespełna pół roku czekaliśmy na Der Klassiker. 28 kwietnia miał on miejsce w meczu o Superpuchar Niemiec. W regulaminowym czasie gry (i po dogrywce) był remis 1:1 (gole: Lewandowski 30' – Aubameyang 75'), więc o zwycięstwie musiała decydować seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali Żółto-czarni

Skrót meczu

Trzy i pół tygodnia wcześniej (w lidze) górą był jednak Bayern. Jedynego gola strzelił Robert Lewandowski

• Bayern Monachium - Borussia Dortmund. Bilans bezpośrednich spotkań

DrużynaSpotkańZwycięstwaRemisyPorażkiBramkiŚr. br. +Śr. br. -
    Bayern101462827184:1321.821.31
    Borussia101272846132:1841.311.82
  • b]Zachęcam do pisania w komentarzach swoich przemyśleń, opinii oraz typów jakim wynikiem zakończy się to szlagierowe spotkanie[/b].

• Dzisiaj zagrają najskuteczniejsze ekipy w Bundeslidze. W siedmiu kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania zdobyli 23 gole i komplet punktów, BVB – 21. Piłkarze z Zagłębia Ruhry tracą do lidera cztery punkty, a tuż za plecami ma Schalke (16) oraz Herthę Berlin i Ingolstadt, które zgromadziły 14 „oczek”.

Der Klassiker: Lewandowski vs Aubameyang [STARCIE SNAJPERÓW]

• Maciej Markiewicz jest autorem zapowiedzi hitu Bundesligi. Warto ją przeczytać przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marco Fritza: Bayern Monachium - Borussia Dortmund LIVE! Lewandowski skarci były klub?

• Rywalizacja ma nie tylko wydźwięk drużynowy, ale także pod względem indywidualnym. Robert Lewandowski strzelił w tym roku 27 bramek (w tym 10 w lidze), a jego vis a vis – Pierre-Emerick Aubameyang – ma na koncie o dwa trafienia mniej (i 9 na boiskach Bundesligi). Monachijczycy i Borussia nie zaznały porażki w bieżących rozgrywkach.

• Zanim będziemy cieszyć oczy pięknym meczem, to zobaczmy na piękne fanki obu ekip ;)

• Josep Guardiola

Na FC Bayern każdy jest zawsze gotowy w 100%. W niedzielę przed nami stanie najlepsze możliwe BVB
  • 7 tysięcy kibiców BVB w Monachium!

• Thomas Tuchel o Bayernie Monachium (za: borussia.com.pl)

Bayern jest jednym z trzech klubów w Europie na tak wysokim poziomie. Pozostałe dwa to Real Madryt i FC Barcelona. Największym zagrożeniem dla nas jest ich nastawienie. Stworzono tam wzorową atmosferę sportową
  • Der Klassiker doczekał się kilku filmowych zapowiedzi. Oto jedna z nich:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i witam wszystkich fanów (niemieckiej) piłki nożnej na najwyższym poziomie. Będę miał przyjemność relacjonować NA ŻYWO szlagier 8. kolejki Bundesligi między Bayernem Monachium a Borussią Dortmund! Siadamy wygodnie w fotelach i obieramy kurs na Allianz Arena!

• To coś więcej niż mecz. To starcie tytanów, które elektryzuje nie tylko Niemcy, ale cały piłkarski świat. Na takie spotkania czeka się dniami, tygodniami a nawet miesiącami! Aż w końcu zostaje tylko półtorej godziny do wielkiego hitu Bundesligi!