Bayern Monachium 0 - 2 Borussia Moenchengladbach

Bayern Monachium

0

Borussia Moenchengladbach

2

• Luciane Favre triumfuje! Kapitalny mecz rozegrała jego Borussia Mönchengladbach, goście byli zdecydowanie lepszą ekipą i w pełni zasłużenie wygrali 2:0, choć wynik mógł być jeszcze okazalszy! Bezradny Bayern ponosi pierwszą porażkę w tym sezonie na swoim obiekcie i zamiast podwyższyć przewagę nad Wolfsburgiem o dwa oczka topi ją o jedno! Tego chyba nikt się nie spodziewał! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Jacek Szczupak!

• Koniec meczu!

• Arbiter dolicza trzy minuty do drugiej połowy!

• Ostatnia roszada w Borussii: Havard Nordtveit zastąpił Herrmanna.

• Kolejna stuprocentowa okazja dla gości! Max Kruse dostał fenomenalne podanie z prawej strony boiska, wbiegł w szesnastkę, kropnął mocno lewą nogą, ale Neuer broni genialnie! Tylko korner!

• Trzeci gol dla Gladbach wisiał w powietrzu, ale Fabian Johnson pokazał, dlaczego nie jest napastnikiem. Amerykanin zamiast strzelać w sytuacji sam na sam z Neuerem, niedokładnie podawał do Krusego.

• Bramka Raffaela na 0:2

• Wendt dostał fantastyczne podanie na lewą flankę, miał mnóstwo miejsca do dośrodkowania, ale odrobinę zbyt głęboko zagrał Szwed i Kruse nie był w stanie dopaść futbolówki.

• Druga roszada w drużynie gości schodzi Raffael, a wchodzi Thorgan Hazard.

• Kolejna szybka akcja Gladbach, tym razem zakończona golem. Kramer wbiegł w pole karne i zagrał do niekrytego Raffaela, a Brazylijczyk uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył Neuera.

• GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL DLA GLADBACH!!! RAFFAEL!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Rafinhi z prawej strony boiska. Od bramki zacznie Yann Sommer.

• Teraz groźniej zrobiło się pod bramką Yanna Sommera, który po strzale Bernata nie był w stanie utrzymać piłki w boisku! Będzie korner dla Bayernu!

• Pierwsza zmiana w drużynie gości wchodzi Max Kruse zastępując Andre Hahna

• Mogło być już po meczu! Andre Hahn dostał znakomite podanie z głębi pola, kropnął ze skraju pola karnego, Manuel Neuer z najwyższym trudem interweniował, sparował piłkę na słupek! Ależ niewiele brakowało!

• Bardzo mocno, ale też bardzo niecelnie strzelił z dystansu Jerome Boateng.

• Ostatnia zmiana w drużynie Bayernu wchodzi Philip Lahm, a schodzi Mario Gotze.

• Sebastian Rode dośrodkował w pole karne, Robert Lewandowski znakomicie uderzył głową w poprzeczkę, ale zdaniem arbitra najpierw faulował Polak kryjącego go Jantschke.

• Niełatwo przychodzi Bawarczykom stwarzanie czystych sytuacji. Po zmianie stron Gladbach nie byli jeszcze poważnie zagrożeni stratą gola.

• Odpowiedź Gladbach! Dośrodkowywał z lewej strony Wendt, ale Boateng króluje w główkowych pojedynkach we własnym polu karnym.

• Bardzo dobra centra Rafinhi, akcję strzałem głową zakończył Thomas Müller, ale uderzył wprost w szwajcarskiego bramkarza gości.

• Druga zmiana w Bayernie wchodzi Sebastian Rode zastępując Xabiego Alonso.

• Zupełnie nie mają pomysłu na rozdarcie szyków defensywnych rywala Bawarczycy! Wypadałoby doradzić Pepowi Guardioli wprowadzenie na murawę Thiago Alcântary, który jednym zagraniem mógłby odmienić losy meczu.

• Fabian Jonhson mocno postraszył na lewej flance, ale tym razem poradził sobie Rafinha! Przewaga Borussii w pierwszych 10 minutach drugiej odsłony meczu!

• Patrick Hermann szukał niezłym dośrodkowaniem napastników w polu karnym, ale radzą sobie spokojnie defensorzy Bayernu Monachium.

• Nie odmienił chyba oblicza swojej drużyny w przerwie meczu Pep Guardiola. Zanosi się na drugą porażkę Bayernu na Allianz Arena w tym sezonie!

• Żółtą kartkę dostaje Andre Hahn za ostry faul na Alonso.

• Gladbach próbował grać z kontrataku, ale zagraniem ręką przerywa go Bastian Schweinsteiger, który nawet nie dostał żółtej kartki.

• Gladbach od początku meczu zaczyna atakować! Podanie w kierunku Hahna było jednak zbyt mocne i futbolówkę, tym razem pewnie chwyta Manuel Neuer.

• Zaczynamy II połowę! Od środka Bayern Monachium!

• Koniec I połowy!

• Kolejna okazja do strzału zza szesnastki dla Alaby, tym razem jednak Austriak zmuszony do zaatakowania piłki słabszą, prawą nogą i w konsekwencji ta próba kompletnie nieudana.

• Arbiter dolicza dwie minuty do pierwszej połowy!

• Wynik zupełnie nie odzwierciedla tego, co dzieje się na murawie. Bayern atakował, a goście po jednej jedynej dobrej akcji zdobyli bramkę. Liczymy na to, że w drugiej połowie zobaczymy lepsze widowisko. Widzimy się za niespełna kwadrans!

• David Alaba miał sporo miejsca na przedpolu, zdecydował się na mocny strzał, ale futbolówka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Lewandowski powrócił już na boisko.

• "Lewy" otrzymał mocne uderzenie i na razie pozostanie poza boiskiem. Polak trzyma się za głowę.

• Martin Stranzl w ostatniej chwili uprzedził Lewandowskiego i przy okazji zderzył się z Polakiem głową. Niezbędna jest pomoc lekarska.

• Robert Lewandowski nie jest dzisiaj zbyt widoczny. Tym razem przegrał pojedynek powietrzny ze Stranzlem.

• Kolejne zagranie w pole karne do Roberta Lewandowskiego, ale i tym razem nie jest w stanie przedrzeć się przez szyki obronne Borussii polski napastnik.

• Bastian Schweinsteiger ostro potraktował przeciwnika w strefie środkowej boiska. Obyło się bez żółtej kartki.

• Tak strzelił Raffael

• Dośrodkowanie Rafinhi zablokowane przez Wendta, futbolówka pada łupem Yanna Sommera.

• Bawarczycy na pewno są zaskoczeni, a odrobienie strat może nie być łatwe przy nieobecności Ribery'ego i Robbena.

• Manuel Neuer setnie się nudził, aż w końcu mocno na jego bramkę strzelił z 14 metrów Raffael po dośrodkowaniu Hermmanna. Golkiper dotknął piłkę obiema rękawicami, ale mimo to wtoczyła się za linię!

• GOOOOOOOOLLLLLLLL DLA GLADBACH!!! RAFFAEL!

• Faul w ofensywie Davida Alaby, który chwilę wcześniej próbował wrzucać piłkę lewą nogą w pole karne z prawej strony boiska, gdzie od początku meczu jest ustawiony.

• Zmiana w drużynie Bayernu. Wchodzi Thomas Muller zastępując Arjena Robbena.

• Mario Goetze szarżował w polu karnym Borussii, jednak został podwojony i nie znalazł sobie miejsca do oddania strzału.

• Tony Jantschke otrzymuje żółty kartonik za faul na Robbenie!

• Gości nawet jeśli stracą piłkę na 40-50. metrze, to błyskawicznie wracają na swoje pozycje i utrudniają zadanie Bayernowi.

• Napór lidera Bundesligi nieco zelżał i gra przeniosła się w okolice strefy środkowej.

• W ostatnich minutach piłka przez kilkadziesiąt sekund przebywał na połowie Bayernu, co należy uznać za sukces Glabdach.

• Robert Lewandowski instynktownie zgrał piłkę do nadbiegającego Götze, ale ten zupełnie nie miał z czego uderzyć. Martin Stranzl odbiera mu futbolówkę.

• Pierwszy wypad ofensywny podopiecznych Luciane'a Favre'a zupełnie nieudany. Pozwolili im chwilę rozgrywać piłkę na ich połowie gracze Bayernu, ale ci, nawet na moment nie zbliżyli się do pola karnego strzeżonego przez Manuela Neuera.

• Borussia nie próbuje nawet atakować i broni się całym zespołem. Przypomnijmy, że jest to zespół, która poza Bayernem stracił w tym sezonie najmniej bramek w lidze.

• Ależ akcja Gotzego! Zakręcił obrońcą na lewej stronie pola karnego, posłał bardzo mocne dośrodkowanie, ale Robert Lewandowski nie sięgnął wysokiej piłki.

• Robben szukał dośrodkowania do Gotzego, ale skrzydłowy Bayernu nie zdołał dopaść do piłki.

• Kolejna szansa Bayernu! Piłkę po błędzie Kramera dostał Lewandowski, Polak zdołał oddać strzał, ale nie dał się zaskoczyć Yann Sommer.

• Rafinha popisał się ładną prostopadłą piłką do Robbena, ten dośrodkował w pole karne, ale tam nie było nikogo z jego kolegów.

• Ale teraz akcja Bayernu. Świetną centrę w pole karne posłał Robben, piłkę na klatkę przyjął Lewandowski, jednak ta w ostatniej chwili mu odskoczyła. Piłka dotarła jeszcze do Bernata, a ten kopnął mocno w środek bramki. Bezproblemowo broni Sommer.

• Pierwsze minuty meczu nie są zbyt ciekawe. Przy piłce utrzymują się ciągle Bawarczycy.

• Zaczynamy! Od środka piłkarze Borussii M'Gladbach!

• Piłkarze obu drużyn włączyli się do akcji DFB i wspierają walkę z dyskryminacją odmienności.

• Piłkarze obu drużyn meldują się już na boisku. Za chwilkę zaczynamy!

• Thiago Alcantara wraca na ławkę rezerwowych Bayernu! Już nie możemy się doczekać powrotu na boisko!

• W rundzie jesiennej Źrebaki zremisowały u siebie z Bayernem 0:0. W sezonie 2013/14 te zespoły grały ze sobą dwukrotnie w Bundeslidze. W Monachium padł rezultat 3:1 dla gospodarzy. Tymczasem na Borussia-Park gracze z Mönchengladbach przegrali 0:2.

• Lucien Favre napisał:
    "Nie boimy się Bayernu, również jeteśmy dobrą drużyną"
  • Do składu wrócił holenderski skrzydłowy, Arjen Robben, który powiedział, że jest gotowy na jutrzejsze spotkanie, po tym jak opuścił wygrany 4:0 mecz w Bremie. Xabi Alonso również będzie do dyspozycji Katalończyka, lecz Benatia z powodu żółtych kartek musi pauzować przez 1 spotkanie. FCB jest w gazie po ostatnich sześciu zwycięstwach w Bundeslidze, w których Bawarczycy zdobyli 27 bramek i stracili zaledwie dwie.

• Pep Guardiola napisał:
    Są bardzo dobrą drużyną. Są świetnie zorganizowani w obronie a ich skrzydłowi grają dobrze. Potrzebujemy wsparcia naszych kibiców
  • Matthias Sammer napisał:
    Są bardzo, ale to bardzo dobrze zorganizowani. Ciężko będzie ich podejść.
  • Po przerwie na reprezentacje Bayern pojedzie do Dortmundu, po czym uda się do Leverkusen w ramach ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Goście z Gladbach są bardzo trudnymi rywalami, bowiem do tej pory Źrebaki przegrały pięć spotkań w lidze, w porównaniu do jednej porażki Bayernu i czterech Wolfsburgu.

• Rezerwowi Borussii: Traore, Kruse, Nordtveit, Hazard, Korb, Hrgota, Heimeroth.

• Rezerwowi Bayernu: Dante, Thiago Alcantara, Rode, Lahm, Pepe Reina, Müller, Weiser.

• W meczu 26. kolejki ligi niemieckiej Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Moenchengladbaach. Bawarczycy nie mają powodów do narzekań, bowiem zarówno na ligowym froncie, jak i w europejskich pucharach radzą sobie bardzo dobrze. Podopieczni Pepa Guardioli w Bundeslidze mają już dziewięć punktów przewagi nad drugim Wolfsburgiem, a przed tygodniem pokonując Szachtar Donieck 7:0 pewnie awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rywalem Bayernu będzie Borussia Moenchengladbach, która dość niespodziewanie zajmuje wysokie, trzecie miejsce w lidze.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Bayern Monachium - Borussia M'Gladbach!