Bayern Monachium 3 - 0 Eintracht Frankfurt

Bayern Monachium

3

Eintracht Frankfurt

0

• Znakomity występ Roberta Lewandowskiego, Bayern wygrywa niskim nakładem sił. Mimo wielu kontuzji są nadal nie do zatrzymania w Bundeslidze. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Jacek Szczupak!

• Koniec meczu!

• Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry!

• Gaudino do Bernata, ale jego uprzedza Trapp! Dobry mecz bramkarza Eintrachtu mimo puszczonych trzech bramek, w których nie miał nic do powiedzenia.

• Za ostry faul żółtą kartką ukarany Aleksandar Ignjovski.

• Tym razem to Rode posyła prostopadłe podanie za linię obrony do strzelca ostatniej bramki! Chorągiewka asystenta sędziego wędruje w powietrze, ale chyba niesłusznie!

• Lewandowski miał szansę na hat-tricka "na patelni"! Kapitalne przyjęcie Roberta w polu karnym, które zgubiło rozpędzonego obrońcę! Strzał mija się ze słupkiem o centymetry!

• Wszystkie zmiany wykorzystane, a więc kontynuujemy ten mecz tym, co jest na boisku! Czy zobaczymy kolejne trafienia w Monachium? Wydaje się, że podopiecznym Pepa Guardioli wciąż jest mało.

• Trzecia roszada w Bayernie. Z boiska schodzi Rafinha, a wchodzi Badstuber.

• Mitchell Weiser sam na sam z bramkarzem podciął piłkę ponad Trappem. Jednak futbolówka wychodziła na aut bramkowy i zdążył ją przejąć Thomas Mueller, który opanował piłkę i niemal z zerowego kąta mocnym strzałem zdobył gola.

• Gol Thomasa Muellera

• GOOOOOOLLLLLL!!! THOMAS MULLER!!!

• Druga roszada w Bayernie. Z boiska schodzi Lahm, a wchodzi Gaudino.

• Bernat fatalnie faulowany przez rywala. Obeszło się jeszcze bez kartki, ale monachijczycy będą mieli okazję ze stałego fragmentu gry. Wcześniej jeszcze zmiana w Bayernie.

• Götze oddaje do Rode, a ten wystawia Lewandowskiemu! Robert oddaje płaski strzał po ziemi na dalszy słupek i właśnie w niego trafia Polak! Byłby hat-trick Lewandowskiego w tym spotkaniu! Coś czuje, że jeszcze to nastąpi!

• Gracze gości mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Trzecia roszada w Eintrachcie. Z boiska schodzi Anderson, a wchodzi Ignjovski.

• Druga roszada w Eintrachcie. Z boiska schodzi Valdez, a wchodzi Piazon.

• Pierwsza roszada w Eintrachcie. Z boiska schodzi Aigner, a wchodzi Inui.

• Pierwsza roszada w Bayernie. Z boiksa schodzi Thiago, a wchodzi Sebastian Rode.

• Gol Lewandowskiego na 2:0

• Składna akcja Bayernu, niemal do pustej bramki uderzał Mario Goetze, ale futbolówkę wślizgiem sprzed linii wybił obrońca. Do piłki doszedł dwa metry przed bramką Robert Lewandowski, który głową trafił do siatki.

• Żółtą kartką ukarany Marc Stendera

• GOOOOOOLLLLLL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Trochę pogubili się w ataku gospodarze. Müller zaczął wymieniać szybkie podania z Lewandowskim, ale ta para trochę się zamieszała i jeszcze wkroczyli tutaj obrońcy. Frankfurt wybiega z kontrą.

• Dość niespodziewana, indywidualna akcja Mario Götze! Niemiec odpala strzał w stronę bramki Trappa, ale piłka zatrzymuje się na bliższym słupku! Ależ okazja!

• Jest przeniesienie gry do przodu, ale futbolówka opuszcza plac gry. Od bramki wykopem wznowi Reina. Słaby okres gry obu ekip, ale Bayern może "usypiać" rywala i za moment zadać decydujący cios.

• Zwolniło się tempo rozgrywania tego widowiska. Eintracht stara się wymieniać podania jeszcze na własnej połowie. Nie zdobywają jednak kolejnych metrów boiska goście.

• Zawodnicy Eintrachtu postawili na wyższy pressing i to przynosi małe korzyści! Zaczynają trochę panikować w obronie gospodarze.

• Po zmianie stron odważniej grają gracze gości. Piłka dużo częściej niż przed przerwą znajduje się w okolicach bramki Bayernu.

• Aigner oddaje futbolówkę do Stendery, a ten przerzuca dośrodkowanie na dłuższy słupek. Nie miał szans dopaść do tego napastnik i zepsuli swoją akcję goście.

• Goetze nie zdołał opanować piłki, a już pachniało groźną sytuacją.

• Wydawało się, że Mueller będzie sam na sam z Trappem, ale odważnym wyjściem bramkarz Eintrachtu zażegnał niebezpieczeństwo w zarodku

• Sprzed pola karnego prostym podbiciem ponad bramką strzelił Thiago Alcantara.

• Odpowiadają gospodarze, ale rajd Weisera przyblokowany! Będzie korner dla mistrzów Niemiec.

• Dobrze wchodzą w pole karne piłkarze Eintrachtu! W tej akcji był pomysł i Seferović dobrze zgrał piłkę wzdłuż pola bramkowego Reiny! Nikt nie przecina tego podania, ale akcję zamknął jeszcze jeden z partnerów. Kolejne zagranie leci wysoko nad bramkę!

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka Eintracht!

• Bayern szybko objął prowadzenie, co dodało mu pewności. Gospodarze mieli kolejne bramkowe okazje, ale lider Bundesligi gra w sobotnie popołudnie nieskutecznie. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie efektowniejsza. Widzimy się za niepełna kwadrans!

• Koniec I połowy!

• Thiago opuszcza chwilowo boisko. Po starciu z rywalem, na jego twarzy pojawiła się krew

• Götze wbiega w pole karne i dopiero Chandler powstrzymuje Niemca! W dodatku Thiago musi opuścić murawę, ponieważ pojawiła się krew na jego policzku

• Arbiter doliczył jedną minutę do pierwszej połowy!

• Co ciekawe, arbiter bramkę uznał, a po chwili zmienił swoją decyzję

• Skandaliczna decyzja sędziego! Mueller strzela całkowicie prawidłowego gola, ale arbiter odgwizduje spalonego!

• Mamy pierwszą okazję dla Eintrachtu Frankfurt! Zakotłowało się w polu karnym monachijczyków, ale Pepe Reina na czas wychodzi z bramki ratując swoją ekipę!

• Do piłki podchodzi Xabi Alonso, ale techniczny strzał zmierza nad poprzeczką bramki Trappa! Brakło dokładności w tej próbie.

• Zaczynają nie nadążać za rywalami piłkarze z Frankfurtu. Kolejne przewinienie i przewracany Thiago zaraz przed szesnastką! To okazja dla kilku zawodników na uderzenie bezpośrednio ze stałego fragmentu gry!

• Thomas Mueller trafił do siatki, ale zdaniem arbitra gospodarze zbyt szybko rozegrali rzut wolny.

• Żółtą kartkę otrzymuje Madlung za uderzenie w twarz Lewandowskiego.

• Rzut rożny dla Bayernu, głową strzelał Mueller, ale obok bramki.

• Goetze przedarł się w pole karne, ale huknął wprost w Trappa. Tak, czy inaczej, bramkarz Eintrachtu jest póki co bohaterem swojej drużyny

• Eintracht w końcu zaatakował, jednak gracze gości mają problemy z wejściem z piłką w pole karne Bayernu.

• Robert Lewandowski sam na sam z bramkarzem, ale ponownie górą Trapp.

• Sprzed pola karnego uderzał Thomas Mueller, piłkę pewnie złapał Kevin Trapp.

• Lewandowski przed kolejną szansą! Tym razem Robert posłał dobre uderzenie po ziemi, ale Trapp był czujny w tej sytuacji!

• Zdobyty gol dodał sił graczom gospodarzy, którzy dążą do podwyższenia prowadzenia.

• Piękny gol Lewandowskiego!

• GOL STADIONY ŚWIATA! Polak przyjmując piłkę podbił ją, a następnie uderzył z półobrotu pod poprzeczkę. Napastnik Bayernu znajdował się na minimalnym spalonym, ale sędzia bramkę uznał.

• Oczipka zatrzymuje Mario Goetze. Nic ciekawego na razie nie pokazują mistrzowie Niemiec.

• Chwilę na połowie Bayernu gościli przyjezdni, ale błąd techniczny Chandlera sprawił, że skończyło się na niczym.

• Kevin Trapp odważnym wyjściem przed pole karne wybił piłkę spod nóg Mario Goetze.

• Znów bezpardonowo potraktowany Robert Lewandowski. Rywale nie oszczędzają Polaka.

• Po dobrym dośrodkowaniu Alonso strzałem próbował kończyć Lewandowski, ale Polak upada w polu karnym gości, a arbiter nie podyktował rzutu karnego. W powtórkach widać, że Polak został kopnięty przy próbie główki!

• Götze rozpędzia się z piłką, ale Niemiec jest przewracany przez przeciwnika! Będzie dobra okazja dla ekipy Pepa Guardioli ze stałego fragmentu gry! Do piłki podejdzie Alonso.

• Wciąż inicjatywa należy do monachijczyków, którzy są jednak skutecznie zatrzymywani przez blok defensywny gości.

• Spokojny początek meczu, Bayern utrzymuje się cały czas przy piłce. Nie zawsze to wychodzi, ale jeszcze nie było lepszych okazji do gola

• Dante otrzymuje żółtą kartkę za ostry faul na Valdezie.

• Zaczynamy! Od środka Bayern Monachium!

• Obie jedenastki wychodzą na murawę. Za chwilkę zaczynamy!

• Tak prezentuje się Allianz Arena

• "Mieliśmy wiele problemów przed meczem w Leverkusen a teraz mamy ich znacznie więcej. Wszyscy zawodnicy są bardzo zmęczeni. Musimy wygrać jeszcze cztery spotkania. Jesteśmy na to przygotowani i będziemy walczyć do końca. Pokładam wielką nadzieję w moich piłkarzy. Frankfurt jest silnie atakującą drużyną z dobrymi zawodnikami jak Meier, Aigner czy Stendera." - powiedział Guardiola.

• Ławka rezerwowych Eintrachtu Frankfurt: Wiedwald – Flum, Piazon, Medojević, Ignjovski, Kinsombi, Inui.

• Ławka rezerwowych Bayernu Moanchium: Neuer – Badstuber, Rode, Gaudino.

• Poznaliśmy składy obu drużyn, które znajdują się po lewej stronie. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych.

• “Możemy być trudnymi rywalami. To nie jest wcale niemożliwe przetrwać w Monachium. To jeden z tych meczy w których nie mamy niczego do stracenia. Mimo kontuzji, Bayern wciąż to klasa światowa. Musimy dać z siebie 100 procent i jeszcze więcej." - powiedział Kevin Trapp.

• Bayern zachował czyste konto w pięciu ostatnich meczach z Frankfurtem we wszystkich rozgrywkach.

• Bayern wygrał 8 z 9 ostatnich spotkań domowych z Eintrachtem Frankfurt we wszystkich rozgrywkach.

• Sobotni mecz będzie dla Sebastiana Rode okazją do spotkania z byłymi kolegami z Frankfurtu. "Z niecierpliwością czekam na ten mecz" - powiedział były gracz Eintrachtu - Sebastian Rode.

• “Bayern to najlepsza drużyna na świecie, jednak nasz dobry występ to mój priorytet. Musimy uwierzyć we własne umiejętności. Potrzebujemy przekonania, że zdołamy coś ugrać, nawet w tym meczu." - powiedział przed meczem Thomas Schaaf.

• W Frankfurcie zabraknie takich zawodników jak Carlos Zambrano, Marco Russ oraz Alexander Meier.

• W Bayernie zabraknie takich graczy jak Arjen Robben, Franck Ribery, David, Alaba, Javi Martinez, Tom Starke, Medhi Benatia czy Sinan Kurt.

• "Jesteśmy w krytycznej sytuacji, bardzo krytycznej" - powiedział Guardiola na temat osłabień w swoim zespole.

• W zeszłym tygodniu Mistrzowie Niemiec potwierdzili swoje chęci na powtórzenie sukcesu i pokonali oni w szlagierowym spotkaniu Borussię Dortmund 1:0. Na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który ukrywał radość z gola, o czym rozpisywały się europejskie media.

Eintracht natomiast prowadził 2:0 z Hannoverem, by ostatecznie zremisować swój mecz 2:2 i podzielić się punktami ze swoim rywalem.

• Zupełnie niezagrożona jest pozycja lidera monachijczyków, którzy mają równe 10 punktów przewagi nad drugim Wolfsburgiem. Eintracht w tym sezonie nie radzi sobie wcale źle, bowiem frankfurtczycy są aktualnie na 8. lokacie z 35 punktami. To prawie 2 razy mniej od Bayernu.

• Po sukcesie w Pucharze Niemiec Bayern Monachium wraca na własne boisko, by zagrać mecz ligowy. Tym razem naprzeciw ekipie Pepa Guardioli wyjdzie Eintracht Frankfurt.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 28. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium podejmie u siebie Eintracht Frankfurt!