Bayern Monachium

1

Hertha Berlin

0

• Ostatni dzisiaj gwizdek na Allianz Arena w Monachium Bayern Monachium po mało ciekawym widowisku skromnie pokonuje Herthe Berlin 1:0. Za uwagę dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

• Zagranie Lewandowskiego nie trafiło do Schweinsteigera i piłkę wyłapał Burchert.

• Dwie ciekawe wrzutki w pole karne Neuera, ale najwyżej skaczą obrońcy mistrza Niemiec.

• Sędzia dorzucił 2. minuty. do podstawowych 90.

• Znowu zabrakło szczęścia Lewandowskiemu. Najpierw uderzał technicznie w prawy róg bramki Schweinsteiger, a dobijać próbował nasz rodak, jednak skutecznie wypchnął go jeden z obrońców Herthy.

• Lewandowski dostał piłkę i mimo bloku obrońcy gości zdołał oddać strzał z którym poradził sobie Burchert.

• Z boiska schodzi najbardziej aktywny z graczy Herthy Berlin czyli Nico Schulz. Jego miejsce na ostatnie minuty zajmie Sandro Wagner.

• Świetna akcja Weisera, który wykiwał kilku graczy Herthy i świetnie wyłożył piłkę Bastianowi Schweinsteigerowi, który zrobił to co musiał i wyprowadził swym strzałem Bayern na prowadzenie.

• GOOOLLLLL!!!!!!!!!!!!!

• Boateng wrzuca do Schweinsteigera, ten główkuje i piłka nie wpada do bramki gdyż gości w tej sytuacji ratuje słupek. Kolejna świetna okazja Bayernu.

• Świetna okazja z rzutu rożnego dla gospodarzy i broni instynktownie Burchert. A strzelał głowąLewandowski i polski napastnik powinien wyprowadzić Bawarczyków na prowadzenie.

• Weteran Pizarro wchodzi za Mario Goetze.

• Boateng niedokładnie zagrywał do Lewandowskiego w pole karne, ale piłkę przejęli goście za sprawą Pekarika i chcieli wyjść z szybką kontrą. Nie była to jednak udana próba i zatrzymali to wyjście gracze Pepa Guardioli.

• Jens Hegeler zmienia Valentina Stockera.

• Thiago w powietrznej walce urzył łokcia, ale sędzia nie karze go kartką. On też nie czuje się winny.

• Mocne uderzenie z 25. metrów Lahma broni skutecznie Burchert.

• I zmiana też po stronie monachijczyków. Thiago Alcantara zmienia Thomasa Muellera.

• Salomon Kalou opuszcza plac gry. Na jego miejsce trener Dardai wpuszcza Marcela Ndjenga.

• Salomon Kalou żółty kartonik otrzymał dokładnie za przeszkadzanie wznowienia gry przez Manuela Neuera, gdzie ostro naciskał i faulował bramkarza Bayernu.

• Błąd bramkarza gości po wrzutce z prawej flanki, ale nie wykorzystują tego napastnicy Bayernu.

• Salomon Kalou otrzymuje żółty kartonik za faul.

• Lahm wrzuca z prawej strony, spóźniony Lewandowski i piłka przelatuje przez pole karne gości.

• Ciasno w polu karnym, ale Robert Lewandowski i tak spróbował powalczyć o piłkę. Na walce się skończyło i piłka dla Herthy.

• Dobre podanie z prawej strony pola karnego Nico Schulza do Haraguchiego, ale dobrze w to wszystko wmieszał się Weiser.

• Hertha przyspieszyła swoją grę i czasami mają z tym problemy zawodnicy zespołu gospodarzy.

• Piękne podanie z głębi pola do Nico Schulza, nie ma spalonego wychodzi sam na sam z Neuerem Schulz, strzela, ale w jakiś nieprawdopodobny sposób piłkę na rożny wybija mistrz świata. Niebywała okazja na objęcie prowadzenia przez podopiecznych Pala Dardaia.

• W tych pierwszych minutach mało do powiedzenia mają goście z Berlina, ale przedostał się pod pole karne Stocker i uderzył z 16. metrów. Bez problemów piłkę złapał Neuer.

• Wrzutka Weisera mogła być centro - strzałem, ale było to za proste na umiejętności Saschy Burcherta.

• Lewandowski walczył w polu karnym, ale poślizgnął się i nic z tego nie wyszło. Nie ma też mowy o rzucie karnym dla Bayernu.

• Przy wrzutce Lahma piłką w tył głowy dostał Skjelbred i sędzia na chwilę przerwał zawody.

• Haraguchi próbował strzelać, ale była to nieudane zagranie zawodnika z Berlina.

• Rode wrzuca w pole karne, ale na spalonym Mario Goetze.

• A na boisku zameldował się Sinan Kurt, który zmienił w przerwie Gianluce Gaudino.

• Piłkarze Bayernu i Herthy są już na murawie i sędzia Guigo Winkmann rozpoczyna drugą połowę spotkania. Miejmy nadzieje, że będzie ona stała na wyższym poziomie aniżeli pierwsze 45 minut. Należy się to tak licznie zgromadzonej publiczności na Alianz Arena.

• Sędzia Winkmann kończy gwizdkiem pierwszą odsłonę meczu. Nie ukrywamy, że więcej spodziewaliśmy się po drużynie Bayernu Monachium. Atmosfera jest piknikowa na trybunach, ale niestety także na murawie. Jak na razie nie jest to wielkie widowisko, które bardziej przypomina mecz towarzyski niż spotkanie o punkty.

• Ładnie piłkę z powietrza przyjął Robert Lewandowski, zagrał do Lahma, ale ten ją stracił.

• Rzut wolny dla drużyny gości. Zagrywa Plattenhardt. Niestety wybita piłka daje okazję do kontry dla Bawarczyków.

• Bayern wymienia mnóstwo podań długo utrzymując się przy piłce jak na zespół Pepa Guardioli przystało.

• Próba strzału Nico Schulza jednak zablokowana. Chwilowe wypady berlińczyków pod bramkę Neuera mogą się podobać. Brakuje jednak klasowego wykończenia akcji.

• Bayern nie forsuje tempa i nikt na Alianz Arenie nie ma o to pretensji. Piłkarze udowodnili swoją klasę w środku tygodnia deklasując FC Porto.

• Plattenhardt próbował zagrać do jednego z napastników, ale tych ubiegł ładnym wyjściem Dante.

• Próba Boatenga z 30. metrów. Bardzo niecelnie.

• Thomas Mueller ma uwagi do młodego Gaudino. Chodzi o szybsze rozgrywanie i odgrywanie piłki.

• Dobrze zapowiadającą się kontrę Bayernu przerywa Plattenhardt. Bez kartki.

• Bayern jak na razie spokojnie kontroluje spotkanie. Monachijczycy momentami przyspieszają grę, ale Hetha mądrze broni się przed atakami gospodarzy.

• Salomon Kalou wszedł z lewej strony pola karnego gospodarzy, ładnie zakręcił obrońcami Bayernu, ale jego strzał pozostawia wiele do życzenia.

• Oj pomyliła się teraz obrona gospodarzy. Dante z Boatengiem zbagatelizowali zagranie Schulza i nagle z za ich pleców wybiegł Kalou. Obrońcy Bayernu naprawili jednak swoją pomyłkę.

• Bayern w dalszym ciągu prowadzi grę. Nie ma jednak tzw. ''kropki nad i", wydaje się jednak, że jest to kwestią czasu.

• I znów Bayern. Tym razem z za pola karnego uderzał Mueller, ale nie włożył w ten strzał dużo sił i Sascha Burchert z łatwością interweniował.

• Strzał Gaudino wprost w bramkarza Herthy Berlin.

• Goetze w pojedynku z Haraguchim i zawodnik gości wybija na rzut rożny.

• Ładna wrzutka na głowę Thomasa Muellera, ale piłka obok bramki Burcherta.

• Lahm pięknym podaniem na prawą flankę uruchamia Rode, wydaje się, że ten dorzuci piłkę do kolegów w pole karne, ale na przeszkodzie staje jeden z obrońców Herthy i nie będzie nawet korneru.

• Próbował z ostrego konta Lahm, ale zablokowany ten strzał. Jednak Bayern nadal utrzymuje się przy piłce.

• Gaudino źle zagrywa i z kontrą wychodzi Hertha, Schulz lewą stroną biegnie dobre 20 metrów i wrzuca w pole karne, tam jest Kalou, ale źle przyjmuje piłkę, którą powinien zamienić na bramkę.

• Akcja Herthy zakończona dośrodkowaniem Petera Pekarika i kiksem Dantego, który był bliski strzelania gola samobójczego. Rzut rożny dla gości.

• Robert Lewandowski wyskoczył do piłki zagranej na pole karne, ale przy okazji zaatakował też golkipera Saschę Burcherta. Sędzia odgwizdał przewinienie polskiego napastnika.

• Piłkarze Bayernu Monachium spokojnie, w swoim stylu. Długo utrzymują się przy piłce.

• Gwizdek Guido Winkmanna. Zaczynamy pierwszą połową!

• Dzisiaj w wyjściowej jedenastce zobaczymy Roberta Lewandowskiego, a na ławce rezerwowych pojawił się Javi Martinez, który wraca do składu Bayernu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Zdecydowanym faworytem starcia na Allianz Arenie jest Bayern Monachium. Hertha w meczach z Bawarczykami nie notuje dobrych wyników. Ostatnie zwycięstwo berlińczycy odnieśli w 2009 roku.

• Rezerwowi Hertha: Heitinga, Ndjeng, Ronny, Hegeler, Niemeyer, Wagner, Gersbeck

• Rezerwowi Bayernu: Xabi Alonso, Thiago Alcantara, Javi Martinez, Pizarro, Bernat, Reina, Kurt

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 30. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium zmierzy się z Herthą Berlin.

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści bayher na numer 72355 (koszt 2,46 zł).