2

Hertha Berlin

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe do Ekstraklasa.net! Miłego wieczoru.

• Kolejne, pewne zwycięstwo Bayernu, choć nie jest ono zbyt efektowne. Bawarczycy oba gole strzelili w ostatnim kwadransie pierwszej połowy.

• Kolejne, pewne zwycięstwo Bayernu, choć nie było ono zbyt efektowne. Bawarczycy oba gole strzelili w ostatnim kwadransie pierwszej połowy.

• Sędzia nie doliczył ani minuty i kończy zawody! Bayern dwa, Hertha zero. Niespodzianki na Allianz Arena nie było!

• Mógł być gol kontaktowy! Baumjohann podał na wolne pole do Kalou, przełożył on futbolówkę na prawą nogę, uderzył w kierunku "okienka" i tylko nieznacznie pomylił się! Piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką!

• Schodzi z boiska Vidal, a w jego miejsce melduje się Badstuber.

• Po raz pierwszy od bardzo długiego czasu Neuer został zatrudniony! Haraguchi uderzył z około piętnastu metrów, ale golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć i chwycił pewnie piłkę.

• Na Allianz Arena aktualnie za wiele się nie dzieje. Bayern jak wymieniał podania, tak wymienia.

• Coman po indywidualnej akcji skrzydłem wyłożył piłkę Vidalowi przed bramkę, a Chilijczyk z kilkunastu metrów uderzył nad poprzeczką.

• Trzecia i ostatnia zmiana w Hercie. Stocker zastępuje na boisku Daridę.

• Vidal uderzył z pierwszej piłki, z okolic "szesnastki", ale Jarstein broni tą próbę!

• Po dośrodkowaniu Muellera ze skrzydła, Rode uderzył z główki wysoko nad poprzeczką.

• Pierwsza zmiana w Bayernie. Rode wchodzi, Boateng schodzi.

• Od dłuższej chwili nie mieliśmy żadnej sytuacji podbramkowej. Bayern wymienia podania i wymienia...

• Hertha kompletnie bez żadnych argumentów w ofensywie. Nie potrafi w drugiej połowie nawet wyjść z akcją.

• Statystyka strzałów mówi wszystko - 21 do 2 na korzyść Bayernu.

• ...i Baumjohann za Ibisevicia.

• Podwójna zmiana w Hercie. Cigerci za Skjelbreda...

• Lewandowski przed kolejną szansą. Tym razem stanął oko w oko z Jarsteinem, ale został przez niego powstrzymany. Następnie jeszcze dobitka z "szesnastki" Muellera, ale trafił w boczną siatkę.

• Lewandowski zmarnował świetną okazję. Wrzutka Martineza do praktycznie niepilnowanego Lewandowskiego na piąty metr, który przyjął piłkę, ale nie zdołał oddać dobrego strzału, wydawałoby się w prostej sytuacji. To powinna być bramka.

• Lahm dograł piłkę w pole karne na głowę Benatii, który uderzył nad poprzeczką, ale wcześniej arbiter dopatrzył się złamania przepisów przez gospodarzy i odgwizdał rzut wolny dla Herthy.

• Ibisević ukarany żółtą kartką.

• Bayern próbuje budować atak pozycyjny, a Hertha broni się całym zespołem na własnej połowie.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Za chwilę początek drugiej połowy w meczu Bayern - Hertha. Bawarczycy "zgodnie z planem" prowadzą 2:0, ale trochę czasu im zajęło sforsowanie defensywy berlińczyków.

• Arbiter kończy pierwszą połowę! Bayern - Hertha 2:0!

• Fantastyczna akcja Bayernu! Boateng podał do Javiego Martineza ustawionego na "szesnastce", Hiszpan świetnie zagrał z pierwszej piłki do wbiegającego w pole karne Comana, a ten dopełnił formalności!

• GOOOOL! 2:0, tym razem Coman!

• Ogromne zamieszanie pod bramką berlińczyków po rzucie rożnym! Po strzale Benatii Lustenberger wybił piłkę z linii bramkowej!

• Mogło być już 2:0 po zespołowej akcji! Vidal z najbliższej odległości próbował pokonać Jarsteina, ale ten popisał się świetną interwencją!

• Po wrzutce Xabiego Alonso z narożnika boiska, gracz Herthy zablokował uderzenie z główki Javiego Martineza.

• Coman przedzierał się skrzydłem, ale został powstrzymany do spółki przez Regaesela i Haraguchiego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Vidala, Benatia zgrał piłkę w kierunku jednego ze słupków, gdzie ustawiony był Mueller, a ten umieścił futbolówkę w siatce!

• GOOOOL! Bayern prowadzi! Thomas Mueller!

• Kolejna centra w pole karne Herthy, tym razem Boatenga. Jarstein swoją interwencją uprzedził czyhającego za jego plecami Lewandowskiego.

• Dośrodkowanie Comana z lewej strony błyskawicznie wybite przez Lustenbergera,

• Lewandowski mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Jarsteinem, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną Polaka.

• Żółta kartka dla Skjelbreda za faul na Xabim Alonso.

• Groźna akcja Herthy. Centra z lewej strony na piąty metr, bliski oddania strzału był Haraguchi, ale Bayern zapobiegł niebezpieczeństwu.

• Vidal huknął z dwudziestu metrów, ale trafił w sam środek bramki, gdzie ustawiony był Jarstein.

• Podanie w kierunku Lewandowskiego autorstwa Muellera, ale trochę za mocne i piłka w rękach Jarsteina.

• Darida sfaulował wychodzącego z akcją Boatenga.

• Zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym gości, ale berlińczycy zdołali wyjść z opresji. Jednak już kolejny atak sunie w kierunku bramki Jarsteina.

• Brooks zablokował próbę centry Muellera i korner dla gospodarzy.

• Przed kolejną szansą stanął Lewandowski. Boateng dobrze dośrodkował w pole karne w kierunku reprezentanta Polski, który wygrał pojedynek w powietrzu z rywalem i uderzył z główki, ale na posterunku Jarstein!

• Langkamp ukarany żółtą kartką za faul na Comanie. Dla obrońca Herthy jest to żółty kartonik numer pięć i za tydzień będzie pauzować.

• Piłka zagrywana z rzutu wolnego do Vidala, ale Chilijczyk złapany na pozycji spalonej.

• Po wrzutce z rzutu rożnego Lewandowski główkował nad poprzeczką.

• Pierwsza okazja dla Bayernu! Po uderzeniu z bliskiej odległości Lewandowskiego piłka obiła słupek i Regaesel wybiła ją na rzut rożny.

• Centra Comana w kierunku Lewandowskiego na piąty metr, ale Polak nie zdołał oddać strzału głową.

• Strzał Plattenhardta po ziemi zza pola karnego, ale bardzo niecelny i od bramki zaczął Neuer.

• Od początku inicjatywa jest po stronie monachijczyków. Przyjezdni ustawieni całym zespołem na własnej połowie, ale na razie skutecznie odpierają ataki.

• Pierwszy gwizdek Jochena Dressa! Od środka rozpoczęli piłkarze Bayernu Monachium!

• Obie drużyny już na murawie! Czekamy na początek spotkania!

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie 45-letni Jochen Dress.

• Sektor kibiców Herthy na Allianz Arena.

• Oba zespoły spotykały się ze sobą do tej pory 60 razy. Aż 35 razy górą byli monachijczycy. Dziewięciokrotnie triumfowała Hertha, zaś szesnaście pojedynków zakończyło się podziałem punktów. Ostatnie zwycięstwo piłkarzy ze stolicy Niemiec nad Bayernem datuje się na… 14 lutego 2009 roku. Wówczas wygrali oni 2:1. Dodajmy, że w poprzednich jedenastu meczach między tymi drużynami padały średnio cztery gole na mecz. Miejmy nadzieję, że dziś je zobaczymy i z perspektywy neutralnego kibica będą je strzelać nie tylko gospodarze, ale również przyjezdni.

• W Hercie nie zagrają dzisiaj: Niklas Stark, Sami Allagui, Julian Schieber, Petr Pekarik, Anis Ben-Hatira, Thomas Kraft i Mitchell Weiser.

• Dotychczas w siedmiu meczach podopieczni Pala Dardaia z delegacji przywieźli dziesięć punktów, co jest piątym wynikiem w Bundeslidze. Jednak jak już podkreślaliśmy Hercie będzie bardzo trudno dziś poprawić wyjazdowy dorobek, biorąc na dodatek pod uwagę fakt, że w bieżącym sezonie jeszcze nikt nie wywiózł jakichkolwiek punktów z Allianz Arena. Mają tego świadomość sami zawodnicy, którzy skupią się na defensywie i grze z kontry, bo ruszenie do ofensywy w starciu z Bayernem może źle się skończyć. Berlińczycy potrafią grać z kontrataku. Udowodnili to na przykład w spotkaniu z Hannoverem 96 przed przerwą na reprezentację, zdobywając w ten sposób jedną z bramek.

• Podopieczni Pala Dardaia są rewelacją rozgrywek i zajmują czwartą pozycję (23 punkty), a do trzeciego Wolfsburga tracą raptem punkt. Hertha dawno nie była już tak wysoko klasyfikowana w Bundeslidze. Dodajmy, że w odróżnieniu od Wolfsburga czy Borussii Dortmund, nie mówiąc już o Bayernie, w Berlinie ma wielkich pieniędzy, co tym bardziej zasługuje na uznanie. Nie ma także wielkich gwiazd. Najbardziej i jedynym znanym piłkarzem stołecznego klubu dla przeciętnego kibica, który nie wgłębia się zbytnio w tematykę stołecznego klubu, jest Salomon Kalou.

• W Bayernie będą dziś nieobecni następujący zawodnicy: Juan Bernat, Thiago Alcantara i Frank Ribery, David Alaba i Douglas Costa.

• Przedmeczowe przygotowania zakłóciły nieco sprawy osobiste katalońskiego szkoleniowca, który trybie pilnym musiał udać się w piątek do Hiszpanii. Zajęcia pod jego nieobecność prowadził Domenic Torrent.

• Jeśli podopieczni Pepa Guardioli nie dopiszą dziś do swojego dorobku kolejnego kompletu punktów będzie to niespodzianka, bez względu na aktualne miejsce w tabeli zajmowane przez berlińczyków. Piłkarze i sztab szkoleniowy Bayernu oczywiście z szacunkiem podchodzą do rywala, doceniając jego umiejętności oraz dorobek, ale nie ukrywają, iż są faworytami i chcą wygrać. We wtorek monachijczycy rozbili kolejny zespół. W ramach piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów ograli Olympiakos Pireus 4:0 i są już pewni gry w 1/8 finału.

• Bawarczycy w obecnym sezonie tylko trzykrotnie nie wygrali. Miało to miejsce w sierpniu w Superpucharze Niemiec z VfL Wolfsburg (porażka po karnych) oraz dwukrotnie w październiku - w Champions League z Arsenalem Londyn (porażka 2:0) i w lidze pod koniec października z Eintrachtem Frankfurt (bezbramkowy remis).

• Wyjściowe składy obu zespołów są także dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

• Allianz Arena na godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

• Oto jedenastu wybrańców Pepa Guradioli. Nie zabrakło w tym gronie Roberta Lewandowskiego.

• Tak prezentuje się wyjściowy skład Herthy Berlin.

• Witamy w sobotnie popołudnie! Zapraszamy na relację tekstową ze spotkania 14.kolejki Bundesligi. Na Allianz Arena lider Bayern Monachium podejmie Herthę Berlin. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:30!

• Wyścig po koroną króla strzelców 2015 trwa!

"Lewy" odrobi dziś bramkę straty? [KLASYFIKACJA STRZELCÓW, TERMINARZ]

Piłka nożna to gole, gole to piłka nożna. Bez nich nie byłoby niezwykłej popularności tego sportu, a my właśnie możemy śledzić jak trzech niezwykłych piłkarzy uczestniczy w nieoficjalnych zawodach na najlepszego strzelca w 2015 roku. Szalony wyścig trwa, pretendenci czyhają tuż za czołówką, a - co najważniejsze - co chwila padają kolejne bramki. Dlatego prezentujemy zebrane informacje, które będą aktualizowane, aby kibic już nie bał się o to, że się w tym wszystkim pogubi.

Najlepszy strzelcy 2015 roku

• Bayern - Hertha LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Rewelacja Bundesligi w jaskini lwa

Czy Bayern Monachium odniesie dziś trzynaste zwycięstwo w bieżącej edycji Bundesligi? W sobotnie popołudnie na Allianz Arena lider podejmie Herthę Berlin w ramach 14.kolejki Bundesligi. Zespół ze stolicy Niemiec zanotował najlepszy start w lidze od kilku lat. Podopieczni Pala Dardaia są rewelacją rozgrywek i zajmują czwartą pozycję (23 punkty), a do trzeciego Wolfsburga tracą raptem punkt. Na relację tekstową ze spotkania Bayern – Hertha zapraszamy do Ekstraklasa.net! Pierwszy gwizdek o godzinie 15:30.