Błaszczykowski trafił z karnego, Borussia tylko zremisowała sparing z drugoligowcem (WIDEO)

krk
Borussia Dortmund w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy rewanżowej ligi niemieckiej zremisowała z Fortuną Duesseldorf, przedstawicielem 2. Bundesligi 1:1. Jedynego gola dla BVB strzelił z rzutu karnego Jakub Błaszczykowski.

Juergen Klopp dał pograć Błaszczykowskiego od 46. minuty. Były kapitan reprezentacji Polski zmienił po przerwie Kevina Kampla, nowy nabytek BVB. Po pierwszej połowie Borussia przegrywała z Fortuną 0:1 po bramce Joela Pohjanpalo w 41. minucie. Kuba zdobył bramkę pewnie wykorzystując rzut karny w końcówce spotkania. Łukasz Piszczek rozpoczął sparing w podstawowym składzie i grał do 73 minuty.

Dla Błaszczykowskiego był to drugi gol dla Borussii strzelony po długiej rehabilitacji. Wcześniej były pomocnik Wisły Kraków zdobył bramkę w sparingowym meczu ze Steauą Bukareszt.