Borussia Dortmund 3 - 0 Bayer Leverkusen

3

Bayer Leverkusen

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• To był koncert gry w wykonaniu Borussi! Wygrywa ona w pełni zasłużenie z Bayerem 3:0, a mogła zwyciężyć jeszcze okazalej. Zespół Thomasa Tuchela po tym meczy objął przewodnictwo w tabeli. Bayer nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy, momentami będąc tylko tłem dla nich. Dla "Aptekarzy" to już trzecia porażka w tym sezonie.

• Koniec meczu! Borussia - Bayer 3:0. Podopieczni trenera Thomasa Tuchela po raz piąty w tym sezonie Bundesligi inkasują trzy punkty!

• Centra z rzutu wolnego w pole karne Borussi w wykonaniu Calhonoglu, ale Bayer nie stworzył z tego stałego fragmentu gry zagrożenia.

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Kagawa dograł piłkę z prawej strony w pole karne, ta zaliczyła rykoszet, trafiła do Castro, który zdecydował się na strzał i obił słupek!

• Ostatnia zmiana w Borussi i s całym meczu. Castro zastąpił na murawie Aubameyanga.

• Leno broni najpierw strzał Gundogona, a potem piłkę po uderzeniu Schmelzera sparował na rzut rożny. Było znowu groźnie pod bramką Bayeru!

• Kagawa zauważył wysuniętego z bramki Leno i podcinką, tuż zza pola karnego, próbował go przelobować. Próba Japończyka była jednak niecelna.

• Reus wchodzi na boisko za Mkhitaryana.

• Brandt próbował piętą pokonać Burkiego. Jednak pomocnik Bayeru był na spalonym.

• Henrichs zmienia Bellarabiego. To była ostatnia zmiana w szeregach gości.

• Kagawa był bliski drugiego gola, ale jego próbę z kilku metrów broni Leno!

• Aubameyang dograł piłkę przed bramkę do Januzaja, ale Belg fatalnie spudłował!

• Piłka zagrana w pole karne do Brandta, ale szybszy Burki.

• Aubameyang huknął z jedenastu metrów i pokonał Leno!

• Wendell dodatkowo za faul na Ginterze ukarany żółtą kartką.

• Gol! Aubameyang na 3:0!

• Rzut karny dla Borussi! Wendell sfaulował Gintera!

• Papadopoulos sfaulował Januzaja na prawej stronie. Jednak nie za to przewinienie został ukarany żółtą kartkę, a za "pyskówkę".

• Borussia oddała teraz inicjatywę Bayerowi.

• Bellarabi zdecydował się na indywidualną akcję środkiem pola, ale swój rajd wykończył niecelnym strzałem po ziemi.

• Pierwsza zmiana w Borussi. Hofmann opuszcza plac gry, a w jego miejsce melduje się Januzaj.

• Calhanoglu uderzył z rzutu wolnego, wykonywanego tuż sprzed pola karnego, ale Burki na posterunku!

• Żółtą kartką ukarany Sokratis za faul na Hernandezie tuż pod polem karnym.

• Fantastyczna, zespołowa akcja Borussi zainicjowana przez Hofmanna. W sporym tłoku w polu karnym Mkhitaryan zagrał do Kagawy, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi, z kilkunastu metrów tuż przy słupku, podwyższa prowadzenie swojej drużyny.

• 2:0 dla Borussi! Na listę strzelców wpisuje się Kagawa!

• Wstrzelenie piłki w pole karne przez Wendella, ale Burki pewnie chwyta futbolówkę.

• Gundogan uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z dwudziestu metrów, ale piłka odbiła się od muru i rzut rożny dla Borussi, z którego nic nie wynikło.

• Teraz Hernandez stanął w pojedynku jeden na jeden z Burkim, ale ten wyszedł z bramki i skutecznie interweniował!

• Weigl popisał się świetnym, długim podaniem po ziemi Aubameyanga, który przejął piłkę i stanął oko w oko z Leno, ale górą bramkarz Bayeru.

• Ładna, zespołowa akcja Bayeru. Bellarabi dośrodkowywał z prawej strony, ale ustawiony na długim słupku Kampl poślizgnął się i nie doszedł do piłki.

• Aubameyang był przytrzymywany w polu karnym przez obrońcę Bayeru po wrzutce Gintera, ale gwizdek sędziego milczał. To powinien być rzut karny!

• Borussia rozpoczęła drugą połowę!

• ...i Brandt za Kramera.

• Roger Schmidt reaguje i dokona dwóch zmian w swoim zespole w przerwie. Mehmedi za Kiesslinga...

• Borussia Dortmund prowadzi 1:0 z Bayerem Levrekusen po pierwszej połowie jak najbardziej zasłużenie. Gospodarze są drużyną zdecydowanie lepszą. Bardzo dobre było zwłaszcza pierwsze 25 minut tego spotkania, później trochę gra się uspokoiła i tempo nieco "siadło", ale i tak nie mamy prawa narzekać na poziom widowiska!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Borussia prowadzi z Bayerem 1:0 po trafieniu Hofmanna.

• Sędzia doliczył minutę.

• Mkhitaryan zamykał akcję po centrze ze skrzydła Hofmanna, Ormianin uderzył, ale wysoko ponad bramką.

• Aubameyang był bliski dojścia do piłki w polu karnym po zagraniu głową Mkhitaryana, ale szybszy był Leno.

• Żółta kartka dla Kampla za faul na Kagawie.

• Bellarabi zdecydował się na strzał z dystansu, ale był on bardzo słaby i niecelny.

• Na "szesnastce" Kiessling wyłożył piłkę Kamplowi, który uderzył, ale na posterunku Burki!

• Ginter zagrał piłkę do środka, Mkhitaryan przepuścił ją do Aubameyanga, który uderzył tuż zza pola karnego, ale Leno pewnie chwyta futbolówkę! Ładna akcja gospodarzy

• Od kilku minut nie mieliśmy już żadnej groźnej sytuacji z obu stron.

• Sędzia upomina teraz Hernandeza.

• Krótko rozegrany rzut rożny przez Bayer i dośrodkowanie, ale gospodarze szybko oddalili po nim zagrożenie.

• Bayer próbuje teraz prawym skrzydłem stworzyć zagrożenie.

• Dominuje teraz gra głównie w środku pola.

• Po kilku szaleńczych minutach, teraz gra się trochę uspokoiła.

• Mogło być 1:1! Calhanoglu stanął oko w oko z Burkim, ale fatalnie strzelił. Piłka anwet nie doleciała nawet do linii końcowej

• Kontra Borussi. Kagawa zagrał długą piłkę na wolne pole do Hofmanna, Leno wyszedł z bramki i nie trafił w futbolówkę. Błąd bramkarza wykorzystał Hofmann, który opanował piłkę i skierował ją do siatki.

• 1:0 dla Borussi! Strzelcem Hoffman!

• Kolejna akcja Borussi! Hofmann uderzył z kilku metrów, trochę anemicznie, ale Leno odbił piłkę po tym strzale.

• Hofmann zagrał piłkę po ziemi z prawej strony w pole karne, następnie Kagawa wycofał futbolówkę tuż przed pole karne, tam czyhał Gundogan i uderzył, ale piłka przeszła obok słupka.

• Mkhitaryan uderzył potężnie z "szesnastki", ale Leno dobrze sparował piłkę po tym strzale na rzut rożny!

• Zaczyna się powoli zaznaczać przewaga Borussi Dortmund.

• Dośrodkowanie Aubameyanga z lewej strony, ale futbolówkę łapie Leno.

• Teraz zrobiło się gorąco w polu karnym gości, ale zawodnicy Bayeru zażegnali niebezpieczeństwo.

• Nieporozumienie Kiesslinga z Calhanoglu na lewym skrzydle i od autu Borussia.

• Aubameyang zgrał ładnie futbolówkę do Mkhitaryana na "szesnastkę", ten uderzył z pierwszej piłki, ale mocno niecelnie.

• Borussia próbuje się przedostać w pole karne Bayeru, ale podopieczni trenera Schmidta jak na razie skutecznie kasują ich próby.

• Spokojny początek meczu.

• Gundogan zagrywał prostopadle do Aubameyanga, ale Kampl przeciął to podanie.

• Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie, po tym jak na spalonym został złapany gracz Bayeru.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczął Bayer, a konkretnie Stefan Kiessling i Javier Hernandez!

• Już po przywitaniu obu ekip, losowaniu i za chwilę zaczynamy hit tej kolejki Bundesligi!

• Obie drużyny pojawiły się już na murawie. Stadion Borussi zapełniony jak zwykle do ostatniego miejsca!

• Ostatni raz Borussia Dortmund pokonała Bayer Leverkusen 3 lutego 2013 roku na jego stadionie. Wówczas podopieczni Jurgena Kloppa zwyciężyli na Bay Arena 3:2.

• Sędzią dzisiejszego meczu w Dortmundzie będzie Deniz Aytekin. 37-letni arbiter prowadzi spotkania w Bundeslidze od 2008 roku.

• W letniej przerwie doszło do transferów pomiędzy obydwoma klubami. Najpierw Gonzalo Castro przeszedł z Bayeru do Borussi. Z kolei pod koniec sierpnia w przeciwnym kierunku powędrował Kevin Kampl.

• Ostatni raz oba kluby spotkały się ze sobą w styczniu bieżącego roku w walce o ligowe punkty. Na Bay Arena padł wówczas bezbramkowy remis.

• Bayer Leverkusen w dwóch pierwszych kolejkach zgarnął po trzy punkty, ale w kolejnych dwóch musiał uznać wyższość nieoczekiwanie Bayernu Monachium i Darmstadt. W środę "Aptekarze" przełamali się w Lidze Mistrzów i pokonali BATE Borysów 4:1.

• Borussia Dortmund od początku sezonu, przez wszystkie rozgrywki, idzie jak burza. Przed tygodniem pokonała w lidze Hannover 96, a w czwartek w ramach Ligi Europy ograła FK Krasnodar 2:1.

• Bayer Leverkusen - ławka rezerwowych: Mehmedi, Andre Ramalho, Boenisch, Brandt, Frey, Henrichs, Kresic (BR)

• Borussia Dortmund - ławka rezerwowych: Piszczek, Reus, Ramos, Park, Weidenfeller (BR), Januzaj, Castro.

• Łukasz Piszczek i Sebastian Boenisch dzisiejsze zawody rozpoczną jako rezerwowi.

• Składy są już także widoczne po lewej stronie naszej relacji. Za chwilę podamy kto zasiądzie na ławkach rezerwowych obu drużyn.

• Oto składy obu drużyn na dzisiejszy mecz.

• Witamy! Za niespełna godzinę rozpocznie się najciekawszy mecz 5.kolejki Bundesligi. Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmie Bayer Leverkusen. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej!