Borussia Dortmund 4 - 0 Borussia Moenchengladbach

3 1 połowa

Borussia Moenchengladbach

0

• Relację przeprowadzał dla Państwa Marcin Trzyna. Dziękuję za śledzenie relacji, zapraszam na kolejne przeprowadzane na naszej stronie, a teraz życzę dobrego wieczoru!

• Borussia Dortmund była dziś zdecydowanie lepsza i zasłużenie wygrała z Borussią Moenchengladbach 4:0! Prawdziwa deklasacja, ale trzeba zaznaczyć, że bardzo słabiutki mecz rozegrali dziś piłkarze prowadzeni przez Luciena Favre.

• KONIEC MECZU! 4:0 dla Borussii Dortmund!

• Rzut rożny dla gospodarzy, ale podopieczni Tuchela wycofali piłkę na własną połowę.

• Gundogan! Zaskakujący strzał piłkarza BVB, ale dobrze broni Sommer. Po chwili dośrodkowanie Schmelzera skutecznie łapie bramkarz Borussii Moenchengladbach.

• Ostatnia zmiana również w zespole Borussii Dortmundu. Z boiska schodzi Shinji Kagawa, a na placu gry zameldował się już Sven Bender.

• Kolejna akcja BVB. Na uderzenie zdecydował się Julian Weigl, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Sommera.

• Akcja Borussii Dortmund, ale Ramos znalazł się na spalonym.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Mahmoud Dahoud wchodzi, a z boiska schodzi Granit Xhaka.

• Marco Reus zszedł z boiska, a w jego miejsce pojawia się Kevin Kampl.

• Adrian Ramos zastępuje na placu gry Aubameyanga.

• Faul Granita Xhaki. Zasłużona żółta kartka.

• Absolutna dominacja podopiecznych Thomasa Tuchela. Mecz jest niesamowicie jednostronny.

• Rzut wolny dla gospodarzy, ale kolejną dobrą interwencją popisał się Sommer. Po chwili znów piłkę odzyskują zawodnicy Dortmundu.

• Dośrodkowanie Kagawy, piłkę bez problemów wyłapał Yann Sommer.

• Druga zmiana w zespole gości. Thorgan Hazard wchodzi na boisko zastępując Josipa Drmicia.

• Ależ akcja Dortmundu! Aubameyang podciął piłkę do Kagawy, ten strzelił minimalnie obok bramki!

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. 24-letni Patrick Herrmann wchodzi na plac gry, a z boiska schodzi Ibrahima Traore.

• Fabian Johnson dośrodkował w pole karne BVB, dobrą interwencją popisał się Burki.

• Tony Jantschke zderzył się z Mkhitaryanem. Obaj na chwilę muszą opuścić boisko.

• Piłkarze z Moenchengladbach po stracie czwartej bramki grają nieco odważniej. W zasadzie lepiej późno, niż wcale...

• Granit Xhaka uderza głową, ale piłkę pewnie złapał Roman Burki.

• Składna akcja gości, ale sytuację wyjaśnił Hummels. Rzut rożny dla "Źrebaków".

• Mkhitaryan szukał w polu karnym Schmelzera, ale defensywa gości poradziła sobie z atakiem Dortmundczyków.

• Kagawa zagrał dobrą piłkę na wolne pole do Reusa, ten wycofał na dziesiąty metr, a tam znalazł się Henrik Mkhitaryan, który pewnie pakuje piłkę w bramce gości! DEKLASACJA na Signal Iduna Park!

• GOOOOOL! 4:0, strzelcem bramki Henrik Mkhitaryan!

• Josip Drmić zdecydował się na strzał z dystansu, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką BVB.

• Wracamy do gry! Przy piłce piłkarze Borussii Dortmund.

• Miejmy nadzieję, że również druga część spotkania będzie stać na wysokim poziomie. Dla widowiska byłoby dobrze, gdyby goście w końcu ruszyli do ataku. Liczymy na emocje w drugiej połowie!

• Pierwsza połowa meczu to pełna dominacja Borussii Dortmund. Piłkarze z Moenchengladbach grają dziś bardzo słabo, nie potrafili stworzyć żadnej sensownej akcji pod bramką gospodarzy. Borussia Dortmund wykorzystała swoje najlepsze akcje i zasłużenie prowadzi z Borussią M'Gladbach 3:0. Do relacji wrócimy za kilka minut!

• Koniec pierwszej części spotkania. Borussia Dortmund prowadzi na Signal Iduna Park z Borussią Moenchengladbach 3:0.

• Strzał z około 30 metrów Sokratisa Papastathopoulosa. Piłka poszybowała prosto w rękawice bramkarza "Źrebaków".

• Henrik Mkhitaryan zdecydował się na mocny strzał z dystansu, jednak piłka poleciała nad poprzeczką bramki gości.

• Rzut rożny dla BVB zakończony trzema strzałami! Najbliżej strzelenia gola był Hummels, jednak piłkę z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili Traore!

• Ilkay Gundogan świetnie podał piłkę na wolne pole do Aubameyanga. Bardzo szybki zawodnik Borussii pognał na bramkę gości, następnie dograł na czystą pozycję do Mkhitaryana, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce! 3:0 dla Dortmundu!

• GOOOOOL! Deklasacja na Signal Iduna Park! Henrik Mkhitaryan wpisuje się na listę strzelców!

• Strzał z dystansu Henrika Mkhitaryana. Piłka dość znacznie mija bramkę Borussii Moenchengladbach.

• Ależ sytuacja "żółto-czarnych"! Marco Reus był sam na sam z bramkarzem gości, ale młody Niemiec huknął nad poprzeczką! Było blisko trzeciego gola dla gospodarzy!

• Wciąż dłużej przy piłce utrzymują się podopieczni Tuchela, którzy w pełni kontrolują boiskowe wydarzenia. Goście jakby oszołomieni tymi szybkimi ciosami BVB.

• Schmelzer dośrodkował z lewego skrzydła do Aubameyanga, a ten precyzyjną główką pokonał bramkarza Gladbach!

• GOOOOOL! 2:0, ależ skuteczność gospodarzy! Pierre-Emerick Aubameyang!

• Hummels zagrał do przodu do Kagawy, ten z pierwszej piłki odegrał do znajdującego się w polu karnym Reusa. Były piłkarz "Źrebaków" zdecydował się na mocny strzał i pewnie pokonał bramkarza Moenchengladbach!

• GOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Borussii Dortmund, strzelcem gola Marco Reus!

• Rzut rożny dla gospodarzy, ale niecelnie głową uderzał Papastathopoulos. Od bramki rozpocznie bramkarz gości.

• Gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, jednak na razie częściej rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

• Kontra BVB, Aubameyang dograł do Łukasza Piszczka, jednak reprezentant Polski po zderzeniu z Oscarem Wendtem stracił futbolówkę.

• Traore zagrał dobrą piłkę do Josipa Drmicia, w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił Schmelzer!

• Henrik Mkhitaryan trafia do bramki gości! Jednak gol nie zostanie uznany! Sędzia podnosi chorągiewkę i sygnalizuje spalonego. Spalony był minimalny, dobra decyzja arbitra!

• Interwencja Schmelzera i kolejny rzut rożny dla Moenchengladbach.

• Akcja gości lewym skrzydłem, "Źrebaki" będą wykonywać rzut rożny.

• W początkowej fazie spotkania częściej przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Pierwszy gwizdek arbitra Tobiasa Stielera! Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na płytę boiska. Za kilka chwil początek spotkania!

• Ławka rezerwowa BMG: Brouwers, Dahoud, Elvedi, Hazard, Herrmann, Korb, Sippel

• Ławka rezerwowa BVB: Bender, Castro, Ginter, Hofmann, Kampl, Ramos, Weidenfeller

• Na inaugurację sezonu Bayern Monachium wygrał z HSV Hamburg 5:0. Jedną bramkę strzelił Robert Lewandowski, były zawodnik Borussii Dortmund. Dziś rozegrano kolejne spotkania 1. kolejki. Augsburg przegrał u siebie z Herthą 0:1, Werder Brema przegrał z Schalke 0:3, Bayer Leverkusen wygrał 2:1 z Hoffenheim, a Mainz przegrało u siebie z Ingolstadt 0:1. Spotkanie pomiędzy Darmstadt i Hannoverem zakończyło się remisem 2:2.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest 34-letni Tobias Stieler.

• W zespole Borussii Dortmund na pewno zabraknie dziś m.in. Nevena Suboticia, Nuriego Sahina, Erika Durma czy Olivera Kircha. Natomiast w drużynie przyjezdnych nie zagrają m.in. Andre Hahn, Martin Stranzl, Alvaro Dominguez i Havard Nordveit.

• Warto też dodać, że bezpośredni bilans spotkań obu zespołów jest niesamowicie wyrównany. Dortmundczycy, jak i piłkarze z Moenchengladbach wygrali po 29 spotkań, natomiast 28 pojedynków kończyło się podziałem punktów.

• Możemy być niemal pewni, że dziś na Signal Iduna Park będziemy świadkami emocjonującego starcia, w którym padną gole. Ostatni bezbramkowy remis pomiędzy obiema Borussiami padł 21 lat temu.

• Witam i serdecznie zapraszam na relację tekstową z meczu 1. kolejki niemieckiej Bundesligi. Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund zmierzy się z imienniczką z Moenchengladbach!