Borussia Dortmund 2 - 0 Eintracht Frankfurt

Borussia Dortmund

2

Eintracht Frankfurt

0

• Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 2:0. Dziękujemy za bycie z nami i zapraszamy na kolejne relacje.

• Goście chcą jeszcze uratować honor. Rzut wolny, Inui zagrywa wzdłuż pola karnego, ale za mocno i za wysoko.

• 2 minuty dłużej pograją zawodnicy obu drużyn.

• Immobile próbował zaskoczyć Trappa strzałem z daleko. Jednak obok bramki gości.

• Ginter do Kampla, ale ten wchodząc w pole karne gości fauluje. Przed chwilą pod bramką Langeraka Eintracht miał swoją sytuację, ale piłkę z pod nóg Valdeza wybił wślizgiem Hummels. Czysty wślizg to do końca nie był.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Ciro Immobile zmienia Henrika Mkhitaryana.

• Strata gości. Kagawa - Reus - Kagawa - Reus i Niemiec zagrywa na wolną prawą stronę do Mkhitaryana, ale ten fatalnie strzela daleko obok bramki. Ładna akcja jednak zmarnowana.

• Chóralne śpiewy na trybunach. Kibice Borussi Dortmund już są pewni 3. punktów.

• Swoją sytuację już miał Kampl. Ale strzelił nieczysto.

• Inui już na boisku, zmienia kontuzjowanego Stendera. Duży pech gracza drużyny gości.

• Stendera jednak kontuzjowany. Już do wejścia przygotowuje się Japończyk Takashi Inui.

• Aubameyang nagrodzony brawami przez kibiców Borussi. Jego miejsce zajmuje Kevin Kampl.

• Na boisku leży Marc Stendera. Nie wiadomo jeszcze czy dokończy ten mecz. Zawodnik gości wszedł w przerwie na plac gry za Medejovicia.

• Mkhitaryan z prawej strony wrzuca w pole karne, tam jednak nie znajduje się żaden z jego klubowych kolegów.

• Próbują goście. Ładna dwójkowa akcja pomiędzy Valdezem a Piazonem. Strzał tego drugiego jednak zblokowany przez Hummelsa.

• Kolejna zmiana. Luca Waldschmidt zmienia Sonnego Kittela.

• Ładna wymiana piłki po stronie gospodarzy. Strzela Kagawa i strzał zostaje zablokowany.

• Strata piłki po stronie Eintrachtu. Przejmuje ją Borussia. Prawą stroną Kagawa miękko wrzuca na wchodzącego Reusa, ale ten nie zamyka tej akcji, chociaż miał przed sobą połowę pustej bramki. Trapp bowiem obstawiał drugi róg.

• Zmiana. Marco Reus zmienia Kubę Błaszczykowskiego. Przyzwoity występ Polaka.

• Wrzutka z prawej strony Nelsona Valdeza, ale obrońcy Borussi skaczą wyżej aniżeli gracze Eintrachtu i piłka znów w posiadaniu dortmundczyków.

• Przy bocznej linii pojawił się Marco Reus. Na razie to tylko rozgrzewka.

• Błaszczykowski w polu karnym wziął na zamach jednego z obrońców gości i oddał strzał. Z podobnym skutkiem co parę minut temu. Piłka w rękach Trappa.

• I znowu Borussia. Prawą stroną Aubameyang zagrywa do Błaszczykowskiego, ten strzela i piłkę pewnie łapie Kevin Trapp.

• Kolejna akcja Borussi Dortmund. Z lewej flanki piłkę do Kuby zagrał Kagawa, ale Polak źle przyjął futbolówkę w polu karnym i ta wyszła na aut.

• Mamy kontrowersyjną sytuację! Aubameyang próbował oddać strzał przy asyście obrońcy gości. Było trochę przepychanki i Gabończyk upadł. Kibice i napastnik Borussi domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie użył gwizdka.

• Madlung za ten faul na reprezentancie Polski otrzymuje żółty kartonik.

• Błaszczykowski popracował z Ginterem, ale ponownie faulowany prawy pomocnik gospodarzy.

• Schmelzer z rzutu wolnego z 25. metrów wysoko ponad bramką Trappa.

• Piękna wymiana podań między Schmelzerem i Błaszczykowskim, ale nasz reprezentant faulowany i rzut wolny dla Borussi.

• Ależ piłka Mkhitaryana do Aubameyanga, ten miał przed sobą 20 metrów i bramkarza, ale źle przyjął piłkę i ta stała się łupem Carlosa Zambrano.

• Eintracht Frankfurt wygląda lepiej niż w pierwszej połowie, co raz częściej zagraża Borussi, ale jak na razie dortmundczycy radzą sobie z drużyną przyjezdnych.

• Błaszczykowski w angielskim stylu do linii i wrzutka, ale piłka odbija się od Madlunga i gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Piłkę w ''koszyczek" łapie Langerak. Eintracht miał swoją szansę z rzutu wolnego.

• Ładnie Kagawa do Bendera, ten uruchomił długą piłką Aubameyanga, ale wypchnięty do boku Gabończyk nie potrafił poradzić sobie z obrońcą Eintrachtu.

• Z rzutu wolnego Lucas Piazon, ale trafia piłką w mur.

• Żółta kartka dla Sockratisa Papastathopoulosa za zagranie ręką.

• I od środka rozpoczynają grę podopieczni Thomasa Schaafa.

• I będziemy mieli pierwszą zmianę w drużynie Thomasa Schaafa. Marc Stendera zmieni Slobodana Medejovicia.

• Wracamy do Dortmundu. Już za chwilę rozpocznie się druga połowa pojedynku Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt. Piłkarze już wchodzą na murawę.

• Sędzia Michael Weiner nie dolicza nawet minuty i zawodnicy udają się powoli do szatni.

• Żółtym kartonikiem za dyskusje i przepychanki z Mkhitaryanem ukarany Zambrano.

• Indywidualna akcja Mkhitaryana, ale w samej końcówce piłkę zagarnia mu z pod nóg Zambrano i nie wytrzymuje tego Ormianin. Będzie kartka za złośliwy faul.

• Tymczasem szansa gości Valdez przepychał się z Papastathopoulosem i próbował oddać strzał. Grek jednak pewnie zablokował uderzenie zawodnika Eintrachtu.

• Błaszczykowski do Kagawy, ten ma 2, może 3 rozwiązania, ale fatalnie zagrywa i nic z tej akcji nie będzie.

• Próbowali klepką pograć Seferovic z Medejoviciem, ale to za mało na tak dysponowaną Borussie. Obrońcy z Dortmundu pewnie przejmują piłkę.

• Dobre podanie z obrony na prawą stronę do Aubameyanga. Gabończyk pociągnął z piłką 15 - 20 metrów i zagrał ją w pole karne gości. Tam przy asyście obrońcy Eintrachtu poradził sobie z tym podaniem Sinji Kagawa i umiejętnie podciął piłkę umieszczając ją w lewym rogu bramki Trappa. Bramkarz gości był bezradny.

• 2:0 GOOOOOLLLLL!!!!!!!!!!!!

• Mecz się zaostrza. W walce o piłkę za wysoko nogę uniósł Aubameyang i ucierpiała na tym głowa obrońcy Eintrachtu.

• Medojevic fauluje Błaszczykowskiego i mamy rzut wolny z 25. metrów od bramki gości.

• I kolejna kartka. Spóźniony wślizg Svena Bendera.

• Żółtym kartonikiem ukarany Sonny Kittel.

• GOOOOLLLL!!!!!!!!! AUBAMEYANG A'LA PANENKA!!!!

• I mamy rzut karny! Zagranie ręką Sonnego Kittela. Do piłki podchodzi Aubameyang.

• W międzyczasie fatalnie piłkę zagrał Błaszczykowski. Przejął ją Lucas Piazon, ale obrońcy Borussi naprawili błąd kolegi.

• Schmelzer mocno z rzutu wolnego w stronę bramki gości, ale Trapp pewnie wyłapuje to zagranie.

• Podanie do Aubameyanga, ale dobrze do piłki wyszedł Trapp, który był szybszy od Gabończyka.

• Hummels wygrywa pojedynek biegowy z Seferoviciem. Niezłym podaniem do Szwajcara popisał się Valdez, ale obrońca gospodarzy był na posterunku.

• Dośrodkowanie Błaszczykowskiego na głowę Aubameyanga i ten strzela minimalnie nad bramką Trappa. Dobra okazja Borussi zmarnowana.

• Kagawa wygrał ''przebitkę" w polu karny, zagrał lewą nogą do środka, ale piłka przetoczyła się przez całe pole karne Trappa i nikt do niej nie doszedł.

• Jak na razie dużo walki w środku pola, żadna ze stron nie potrafi przejąć inicjatywy.

• Jakub Błaszczykowski wrzucił piłkę z rzutu wolnego, ale nikt jej nie przeciął i znalazła ona miejsce w rękach Kevina Trappa.

• Mocna wrzutka Eintrachtu w pole karne dortmundczyków, ale wyprzedza Seferovicia bramkarz Langerak.

• Ciekawa akcja gości. Seferovic do Kittela i GOOLLL!!! A nie. Zaraz, zaraz. Sonny Kittel na wyraźnym spalonym.

• Strzał Sonnego Kittela zablokowany już na 16. metrze przez Hummelsa.

• Kagawa miał dobrą sytuację. Powinien podać piłkę do Aubameyanga, ale tego nie zrobił i obrońcy Eintrachtu wybili futbolówkę na aut.

• Próbował Kuba Błaszczykowski, ale piłka daleko od bramki.

• Michael Weiner gwiżdżę po raz pierwszy i od środka rozpooczynają grę zawodnicy Borussi Dortmund.

• Rezerwowymi w Entrachcie są: Djakpa, Flum, Wiedwald, Inui, Stendera, Waldschmidt, Kinsombi.

• Wyjściowe jedenastki obu ekip możecie już prześledzić na naszej stronie. A kogo dziś pozostawił na ławce rezerwowych Juergen Klopp? Oto oni: Reimann, Subotic, Reus, Ramos, Immobile, Kampl, Jojic.

• Witamy w relacji live! O 15:30 na stadionie Signal Iduna Park w Dortmundzie miejscowa Borussia podejmować będzie sąsiada z tabeli, czyli Eintracht Frankfurt. Oba kluby dzieli tylko lepszy stosunek bramek podopiecznych Juergena Kloppa, bowiem mają tyle samo punktów (36). Borussia nadal liczy na zabójczą końcówkę sezonu i możliwość gry w przyszłej edycji Ligi Europy. Zwycięstwo nad jedenastką z Frankfurtu nie będzie łatwe, ale to ''żółto - czarni" są faworytem tej konfrontacji. Bądźcie z nami punkt 15:30.