• Borussia gra bardzo oszczędnie. Piłkarze z Dortmundu mają z pewnością na uwadze fakt, że już we wtorek grają niezwykle ważne spotkanie w Londynie.

• Kadah zmienia Sobiecha

• Kuba zmienia strzelca jednego gola w tym meczu

• Huszti uderzał na bramkę BVB z 8 metrów ale zrobił to zbyt lekko aby zaskoczyć tak doświadczonego golkipera jaki stoi w bramce gospodarzy

• Pół godziny do zakończenia meczu. W dalszym ciągu przewagę mają gospodarze ale sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo.

• W pole karne dośrodkował Reus ale ani Aubameyang ani Lewandowski nie doszli do piłki

• Roman Weidenfeller popisał się kapitalną interwencją po uderzeniu Stindla

• Henrik Mkhitaryan po zagraniu od Lewandowskiego ładnie uderza na bramkę gości.

• Sobiech ostro zaatakował bramkarza BVB w polu karnym.

• W polu karnym piłkę dostał Sobiech ale za bardzo napastnik gości się odchylił i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką

• Z narożnika bardzo mocno uderza Aubameyang ale obok słupka

• Jurgen Klopp wysłał swoich zawodników aby intensywniej się rozgrzewali.

• Sobiech znów brzydko fauluje rywala. Polak musi uważać bo ma już na koncie żółtą kartkę

• Drugą połowę zaczynają goście

• Zmiana w zespole gości

• Zawodnicy wracają powoli na murawę

• Koniec pierwszej połowy. Zapraszam po przerwie.

• Minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy.

• Sobiech ma na plecach dwóch obrońców gospodarzy i z tego powodu jego uderzenie jest zbyt lekkie aby zaskoczyć bramkarza

• Edgar Prib odzyskał piłkę tuż przed polem karnym Borussii i wpadł z nią w "16". Po chwili upadł jednak słusznie arbiter nie podyktował drugiej w tym meczu "11"

• Reus wpada w pole karne gości i w ostatniej chwili obrońca wybija mu piłkę spod nóg.

• Ron-Robert Zieler przed momentem popisał się nienaganną techniką przy przyjęciu piłki poza polem karnym.:)

• Niedokładnie Durm do Lewandowskiego i od bramki golkiper Hannoveru.

• Lewandowski wychodzi bardzo blisko środkowej linii boiska aby wyciągnąć kryjącego go zawodnika

• Ostatnie 10 minut pierwszej połowy. Czy zawodnicy się jeszcze zmuszą do wysiłku w tej części meczu.

• Reus uderza z wolnego z 18 metrów wprost w bramkarza

• Sane za faul na Reusie

• Ładna akcja Sobiecha - Polak wywalczył rzut rożny.

• Borussia na swojej połowie rozgrywa akcję ofensywną

• Pierre-Emerick Aubameyang w polu karnym próbował zagrywać do Lewandowskiego ale we wszystko wmieszali się obrońcy.

• Gościom udało się przeprowadzić składniejszą akcję ofensywną ale 50 metrów od bramki zostali zastopowani przez Subotica.

• W ostatnich minutach tempo meczu spadło. Borussia zadowolona z prowadzenia nie próbuje jakoś specjalnie zdecydowanie atakować a goście mają spore problemy z przedostaniem się pod bramkę Weidenfellera

• Mirko Slomka nerwowo przy linii bocznej reaguje na poczynania swoich graczy.

• Kontra Hannoveru zepsuta przez Stindla

• Po kwadransie BVB w dalszym ciągu przeważa ale posiadanie piłki jest remisowe - po 50%

• Sobiech z 16 metrów strzela na bramkę ale kapitan BVB spokojnie łapie ten strzał

• Subotic w środku pola zatrzymuje Węgra Husztiego

• Pierwsze minuty w wykonaniu BVB wskazują jakby gospodarze mieli zamiar roznieść bezbronnych gości

• Sobiech pod polem karnym gospodarzy brzydko od tyłu fauluje Sahina i ogląda kartkę

• Szybki i zdecydowany początek wicemistrzów Niemiec przyniósł im zasłużone prowadzenie. Uderzenie Marco Reusa było nadzwyczaj dokładne i precyzyjne.

• G o o o o l l l ! ! ! ! ! ! Reus pewnie z "11" metrów

• Sakai za faul w polu karnym

• Karny dla BVB!!!!

• Aubameyang dośrodkowuje w pole karne ale osamotniony w polu karnym Lewandowski nie jest w stanie wygrać pojedynku główkowego

• Henrik Mkhitaryan strzela z narożnika pola karnego wprost w ręce bramkarza.

• Zaczynają gospodarze!!

• Hannover na wyjazdach gra fatalnie z tego powodu BVB jest zdecydowanym faworytem.

• Witamy zawodników obu zespołów na boisku. Za moment początek meczu

• Rezerwowi gości: Markus Miller, Manuel Schmiedebach, Andre Hoffmann, Nikci Adrian, Leonardo Bittencourt, Jan Schlaudraff, Deniz Kadah

• Rezerwowi BVB: Mitchell Langerak, Marcel Schmelzer, Koray Günter, Jonas Hofmann, Jakub Blaszczykowski, Oliver Kirch, Julian Schieber

• Dzisiejsze spotkanie będzie bardzo ważne dla gospodarzy. Po niespodziewanej porażce w ostatniej kolejce piłkarze Kloppa muszą wygrać aby zachować kontakt z czołówką. Za moment przedstawimy rezerwowych.

• Witamy w relacji na żywo z meczu 9. kolejki Bundesligi.