Borussia Dortmund zremisowała z Hoffenheim. Kontuzja Błaszczykowskiego (ZDJĘCIA)

mgs, Jerzy Filipiuk/Gazeta Krakowska
W meczu 31. kolejki ligi niemieckiej Borussia Dortmund zremisowała z Hoffenheim 1:1. Gole w tym spotkaniu strzelali Kevin Volland i Mats Hummels. Niestety, kontuzji pachwiny doznał w pierwszej połowie Jakub Błaszczykowski.

W kadrze meczowej Borussii znalazło się dwóch Polaków. Po raz pierwszy od lutego na ławce rezerwowych – po wyleczeniu kontuzji – zasiadł Łukasz Piszczek. Tymczasem Jakub Błaszczykowski po raz kolejny znalazł się w wyjściowym składzie swej drużyny. W ekipie gości zabrakło natomiast asa atutowego Marco Reusa (uraz). Błaszczykowski już w 10 minucie został ostro zaatakowany przez Pirmina Schweglera i zwijał się z bólu. 10 minut później nasz rodak znowu padł ofiarą ataku tego samego rywala.

W 33 minucie „Wieśniacy” objęli prowadzenie, gdy Kevin Volland wykorzystał sytuację sam na sam z Mitchellem Langerakiem. 2 minuty później Borussia wyrównała po rzucie rożnym i strzale głową Matsa Hummelsa. W 39 minucie tym razem Eugen Polanski sfaulował Błaszczykowskiego. Po chwili ten ostatni, trzymając się za pachwinę, opuścił murawę.

Gospodarze po przerwie także grali bardzo ostro. Obie drużyny nie wykorzystały sytuacji do zmiany wyniku, m.in. Shinji Kagawa nie trafił do pustej bramki gospodarzy, Roberto Firmino główkował w poprzeczkę bramki gości.