Borussia Moenchengladbach 0 - 3 Hamburger SV

Hamburger SV

3

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk! Zapraszamy na kolejne relacje na żywo do Ekstraklasa.net!

• Dla HSV było to pierwsze zwycięstwo na Borussia Park od 17 grudnia 2010 roku.

• Borussia grała przewidywalnie, chimerycznie i bez pomysłu. Defensywa nie stanowiła monolitu. Nie pomógł powracający do składu doświadczony stoper Martin Stranzl. Do tego doszły indywidualne błędy. Nie jest dobrze z drużyną Luciena Favre'a, a we wtorek czeka ją trudny mecz w Lidze Mistrzów z Sevillą.

• Hamburger SV wygrał jak najbardziej zasłużenie. Przez cały mecz kontrolował przebieg spotkania. Podopieczni Bruno Labbadii grali bardzo dobrze w defensywie, sporadycznie pozwalając dojść do sytuacji strzeleckich gospodarzom. W ataku HSV nie stworzyło jakiejś wielkiej ilości klarownych okazji podbramkowych, ale było skuteczne i trzykrotnie zmusiło do kapitulacji Sommera.

• Koniec meczu! HSV wygrywa w Moenchengladbach 3:0!

• Z tego rzutu rożnego jednak nic groźnego nie wynikło. Skacząca do piłki dwójka piłkarzy gospodarzy przeszkodziła sobie nawzajem.

• Jeszcze korner dla Borussi.

• Arbiter doliczył 180 sekund do regulaminowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w HSV i w całym meczu. Cleber zastępuje Djourou.

• Dahoud ukarany żółtym kartonikiem.

• Strzał Ilcevicia szerokim łukiem mija bramkę Sommera.

• Borussia i HSV sprawiają wrażenie jakby czekały już tylko na końcowy gwizdek. Żadna ze stron nie kwapi się już do ataków.

• Kibice Borussi zaczynają już powoli opuszczać stadion.

• Druga zmiana w HSV. Tym razem plac gry opuszcza Muller, a w jego miejsce melduje się Gregoritsch.

• Pierwsza zmiana w HSV. Diaz zmienia Hunta.

• Kolejna próba Traore. Tym razem odegrał mu piłkę przed polem karnym Drmić i uderzył, ale ponownie strzelił nad poprzeczką.

• Traore uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale futbolówka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Borussi z około dwudziestu metrów.

• Borussia bije głową w hamburski mur, a HSV mądrze się broni i wypatruje swoich szans na wyprowadzenie kontrataku.

• Holtby zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale było ono bardzo niecelne. Cytując klasyka: trafił Panu Bogu w okno.

• Traore wstrzelił piłkę w pole karne, ale hamburczycy wybili ją natychmiast.

• Coraz trudniejsza sytuacja Borussi, by nie powiedzieć beznadziejna, a do końca spotkania tylko dwadzieścia minut. Po niezłym początku drugiej połowy, znowu gra chimerycznie i bez pomysłu. Również zmiany nic nie wniosły do gry gospodarzy.

• Centra z rzutu wolnego Hazarda, ale niedokładna i Drobny przechwytuje futbolówkę.

• Djourou i Hahn zderzyli się teraz ze sobą, obaj leżą na boisku. Kolejna przerwa w grze.

• Konieczna jest zmiana. Stranzl nie może kontynuować zawodów i na noszach opuszcza boiska. Zastępuje go Dahoud.

• Stranzl ucierpiał w starciu o piłkę w powietrzu z Lassogą i jest mu udzielana teraz pomoc medyczna. Mamy przerwę w grze.

• Po centrze z narożnika boiska, Lassoga główkował niecelnie.

• Traore ładnie i efektownie przedzierał się środkiem pola, ale jego strzał z dystansu został zablokowany.

• Jantschke ukarany żółtą kartką.

• Nicolai Muller zatrzymał w ostatnim momencie, we własnym polu karnym, akcję Borussi. Mogło być groźnie.

• ...i Drmić za Brouwersa - napastnik za obrońcę. Borussi pozostała już tylko jedna zmiana.

• Podwójna zmiana. Traore za Stindla...

• Bramkarz HSV Jaroslav Drobny wybił piłkę spod własnego pola karnego za linię obrony Borussi, przejął ją Nicolai Muller i popędził z nią w kierunku bramki. Na "szesnastce" przelobował wychodzącego do niego Sommera i futbolówka zatrzepotała w siatce. Borussia w beznadziejnej sytuacji.

• 3:0 dla HSV! Strzelcem Muller!

• Lassoga uderzył z narożnika pola karnego na bramkę, ale zabrakło mu trochę precyzji. Mogło być ładne trafienie.

• Z dużym animuszem rozpoczęła drugą połowę Borussia.

• Pierwsza składna akcja Borussi. Wendt dorzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, doszedł do niej Hahn i z główki uderzył nad poprzeczką.

• W przerwie żaden ze szkoleniowców nie dokonał zmian.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka gospodarze!

• Za chwilę zaczynamy drugą połowę. Borussia już na boisku, a HSV dopiero wychodzi z szatni

• Pierwsza połowa nie była jakimś porywającym widowiskiem. HSV prowadzi jak najbardziej zasłużenie. Sprawiało zdecydowanie lepsze wrażenie na tle gospodarzy i było świetnie spisywało się w obronie. Borussia przespała pierwsze dwadzieścia minut. Dopiero później zaczęła atakować, ale czyniła to bardzo nieporadnie. Obie bramki straciła po błędach, na własne życzenie. Czekamy na drugie 45 minut.

• Koniec pierwszej połowy! HSV prowadzi na Borussia Park już 2:0 po dwóch trafieniach Lassogi!

• Ilicević dośrodkował z rzutu rożnego na piąty metr, Nordtveit nie upilnował Lassogi, a ten uderzeniem z główki pokonał drugi raz w tym meczu Sommera!

• Drugi gol dla HSV i drugi autorstwa Lassogi!

• Po centrze Diekmeiera, Stranzl wybija piłkę na rzut rożny.

• Bardzo dobrze jest dzisiaj dysponowana obrona Hamburgeru SV. Ciężko Borussi jest przez nią się przedostać.

• Holtby świetnie odegrał piłkę piętką na prawym skrzydle do Ilicevicia, ten następnie chciał wstrzelić piłkę w pole karne po ziemi, ale to zagranie zostało zablokowane.

• Podeszła teraz wyżej Borussia i wywalczyła aut.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne, Jantschke uderzył, ale sam w środek bramki, gdzie stał Drobny.

• Albin Ekdal otrzymał żółtą kartkę za faul.

• Po dwudziestu minutach "bezczynności", Borussia w końcu zaczęła atakować, ale nie ma pomysłu jak sforsować dobrze dzisiaj zorganizowaną defensywę HSV.

• Ilicević zdecydował się na solową akcję. Przedarł się środkiem pola i swój rajd wykończył uderzeniem z okolic "szesnastki", ale ten strzał był niecelny.

• Jantschke uderzył po ziemi z okolic dwudziestego metra, ale ten strzał był za słaby, aby zaskoczyć Drobnego i bramkarz HSV bez problemów złapał piłkę.

• Niedokładne centra z prawej strony Hahna i od bramki zaczął Drobny.

• Hazard próbował sobie przekładać piłkę na prawą nogę, aby oddać strzał z ok. dwudziestu metrów, ale uniemożliwił mu to jeden z rywali.

• Ładna centra z prawej strony Diekmeiera, ale Stranzl oddalił zagrożenie, wybijając piłkę w głąb pola.

• Nordtveit uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Następnie piłka została zagrana w pole karne HSV, powstało spore zamieszanie, ale hamburczycy zażegnali niebezpieczeństwo.

• Rzut wolny dla Borussi z ok. 35 metrów od bramki HSV.

• Nordtveit nieprzepisowo powstrzymał rozpędzonego Diekmeiera i sędzia Tobais Welz odgwizdał faul oraz upomniał słownie Norwega.

• Lassoga wstrzelił piłkę w pole karne, ale skierował ją tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów z drużyny i od bramki zaczął Sommer.

• Jaroslav Drobny póki co nie był zatrudniona. Borussia w tym meczu nie oddała jeszcze ani jednego strzału.

• Diekmeier dośrodkowywał z prawego skrzydła w pole karne, ale defensywa Źrebaków szybko zażegnała niebezpieczeństwo.

• W pierwszym kwadransie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia Hamburger SV, nie tylko z racji tego, że strzeliło gola.

• Chwilę przed bramką, lewym skrzydłem w pole karne przedarł się Ilicević, wyłożył piłkę Holtby'emu, ale za mocnego do niego podał i ten nie opanował piłki.

• Jantschke zagrał za słabo do własnego bramkarza, piłkę przechwycił Lassoga, minął Sommera i skierował futbolówkę do siatki!

• 1:0 dla HSV! Lassoga!

• Holtby mocno uderzył z pierwszej piłki z dwudziestu metrów, ale futbolówka przeszła obok słupka.

• W początkowej fazie spotkania znacznie dłużej przy piłce utrzymuje się HSV.

• Ostrzołek zagrał z własnej połowy, Holtby głową trącił piłkę w kierunku Lassogi, ale gospodarze przejęli futbolówkę.

• Jantschke może kontynuować zawody.

• Leży na boisku Jantschke po starciu z jednym z rywali.

• Było groźnie! Brouwers stracił piłkę na rzecz Hunta we własnym polu karnym, ten zagrał wzdłuż bramki, piłka odbiła się od Stranzla i wpadła w ręce Sommera. Było blisko trafienia samobójczego.

• HSV wymienia podania na własnej połowie.

• Tobias Welz dał sygnał do rozpoczęcia meczu! Od środka rozpoczęli hamburczycy!

• Obie drużyny już na murawie, za chwilę losowanie.

• Jak zwykle trybuny Borussia Park wypełnione do ostatniego miejsca.

• Borussia w dotychczasowo rozegranych meczach, przegrała kolejno z Borussią Dortmund, FSV Mainz i Werderem Brema. Z kolei HSV na inaugurację poległ w starciu z Bayernem Monachium, następnie ograł VfB Stuttgart, a ostatnio przegrał z FC Koeln.

• Sędzią meczu będzie Tobias Welz.

• Ostatni raz hamburczycy pokonali Borussię na jej stadionie w grudniu 2010 roku!

• W poprzednim sezonie w Moenchengladbach wygrali gospodarze 1:0, a w Hamburgu był remis 1:1.

• Borussia w dotychczasowych trzech meczach nie wywalczyła ani jednego punktu i zamyka tabelę Bundesligi. Z kolei Hamburger SV odniósł jedno zwycięstwo, a dwa przegrał i z dorobkiem trzech punktów jest klasyfikowany na trzynastym miejscu.

• Do składu Borussi po kontuzji wraca 35-letni Martin Stranzl, który razem z 34-letnim Roelem Brouwersem utworzą parę stoperów.

• Hamburger SV - ławka rezerwowych: Sakai, Cleber, Olić, Diaz, Schipplock, Mickel, Gregoritsch.

• Borussia Moenchengladbach - ławka rezerwowych: Christensen, Dahoud, N. Schulz, M. Schulz, Sippel, Tarore, Drmić.

• Składy są widoczne po lewej lub na tweetach zamieszczonych w relacji. Za chwilę podamy ławki rezerwowych obu drużyn.

• Witamy! Po przerwie na reprezentację powraca Bundesliga. W meczu otwarcia czwartej serii gier, Borussia Moenchengladbach na własnym stadionie podejmie Hamburger SV. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej z tego meczu!