Borussia Moenchengladbach 1 - 1 VfB Stuttgart

Borussia Moenchengladbach

1

VfB Stuttgart

1

• W drugiej połowie spotkania mieliśmy już dużo więcej emocji. Borussia Moenchengladbach w końcówce dopięła swego i doprowadziła do remisu, ale podopieczni Luciena Favre w pełni na to zasłużyli. Gospodarze stworzyli sobie więcej okazji podbramkowych, ale byli nieskuteczni, w ostatecznym rozrachunku remis można uznać za sprawiedliwy rezultat. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Mamy jeszcze ostatnią zmianę w drużynie gości, Leitner wchodzi na boisko zamiast Harnika.

• Traore znakomicie dogrywa na lewą stronę do Alvaro Domingueza, ten wycofuje piłkę na skraj szesnastki do Kramera, który przyjmuje sobie piłkę i precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! KRAMER!

• Słaby strzał z dystansu Xhaki, piłka przelatuje daleko obok słupka.

• Dośrodkowanie Traore z rzutu wolnego, niepewna interwencja Ulreicha, nie ma to jednak konsekwencji.

• Fatalny błąd Jantsche, futbolówkę przejął Ibisević, wycofał piłkę do Gentera, ale jego strzał znakomicie broni Sommer!

• Mądrze piłkarze Stuttgartu utrzymują teraz piłkę na połowie rywali.

• Spore zamieszanie pod bramką Borussii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gospodarze wyszli z kontrą, ale ta tym razem się nie udała.

• Nie zrozumieli teraz partnerzy intencji Xhaki i jego prostopadłe podanie wylądowało w rękach Ulreicha.

• Okazję do debiutu w barwach VfB dostał Filip Kostić, który zmienił Maxima.

• Kolejna szansa dla gospodarzy, znakomicie dryblował w polu karnym Raffael, zwiódł dwóch obrońców, lecz uderzył obok bramki!

• Za dyskusje z arbitrem Xhaka ukarany żółtą kartką. Wrze na Borussia Park.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Traore, Rudiger znakomicie uprzedza Xhakę.

• Ależ fenomenalna piłka Kramera do Hazarda, Belg z ostrego kąta trafia w słupek! Stłamszeni goście!

• ... a Johnson wchodzi za Hahna.

• Podwójna zmiana w Borussii, Kramer zastępuje Nordveita...

• Trwa oblężenie bramki Stuttgartu. Najpierw zablokowane uderzenie Traore, potem golkiper gości łapie piłkę po strzale Xhaki.

• Pierwsza zmiana w VfB, Carlos Gruezo zastępuje Didaviego.

• Po raz pierwszy pokazał się Hazard, który wbiegł w pole karne i uderzył z pierwszej piłki, ale trafił wprost w Ulreicha.

• Było to ostatnie zagranie Hrgoty, zaraz po nieuznanej bramce zastąpił go Thorgan Hazard.

• Nieuznany gol Borussii! Fenomenalna kontra gospodarzy, Xhaka zagrał na lewą stronę do Traore, ten podał do Hrgoty, który wpakował piłkę do siatki, ale znajdował się na minimalnym spalonym!

• Kolejna nieudana próba Hahna, piłka po jego strzale przelatuje wysoko nad bramką.

• Ostry faul Ibisevicia na Jantschke i zasłużona żółta kartka dla Bośniaka.

• Kolejne dośrodkowanie Traore, Ulreich piąstkuje wprost na głowę Raffaela, ten jednak nie potrafi opanować piłki.

• Dwie znakomite sytuacje dla Borussii, za każdym razem świetnie interweniuje Ulreich! Najpierw obronił uderzenie Xhaki, chwilę później z najbliższej odległości zatrzymuje Hrgotę!

• Dobre prostopadłe podanie Traore do Rafaela, ale Schwaab przerywa to zagranie.

• Dobrą pułapkę ofsajdową zastawili piłkarze VfB, na spalonym złapany Traore.

• Z dystansu Sommera próbował zaskoczyć Oriol Romeu, lecz był to strzał bardzo lekki i Szwajcar bez problemu złapał piłkę.

• Dobre dośrodkowane Traore z rzutu wolnego, do strzału głową zdołał dojść Hahn, było to jednak uderzenie niecelne.

• Świetnie urwał się lewą stroną Traore, dośrodkował w kole karne, lecz niebezpieczeństwo zażegnał Sakai, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Odpowiedź gospodarzy, ale znów dobrze interweniował Rudiger.

• Po akcji prawą stroną i sporym zamieszaniu Genter dograł do Maxima, jeden z defensorów Borussii złamał linię spalonego, a Rumun strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę obok Sommera!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA STUTTGARTU, MAXIM!

• Jak można było tego nie trafić! Znakomicie w pole karne dośrodkował Raffael, Ulreich minął się z piłką, a Hrgota mając przed sobą pustą bramkę uderzył obok słupka!

• Niezła akcja gospodarzy prawą stroną, ale Rudiger dobrze interweniował i nie z tego ataku nie wyszło.

• Oba zespoły na drugą połowę wyszły w niezmienionych składach, od środka zaczęła Borussia.

• Gra wznowiona!

• Wracamy już na Borussia Park, piłkarze Stuttgartu są już na boisku, tuż za nimi wbiegli na nie gospodarze.

• Rozczarowuje na razie spotkanie w Moenchengladbach. Sporo jest walki w środku pola, ale brakuje sytuacji podbramkowych. Sporo kontrowersji wzbudza nieuznana bramka dla VfB, podopieczni Armina Veha byli w pierwszej części gry stroną aktywniejszą. Ataki Borussii napędza głównie aktywny Traore, nie ma jednak wsparcia kolegów. Na drugą połowę zapraszamy już za niecały kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Świetne dośrodkowanie Traore z lewej strony, w polu karnym kompletnie niepilnowany Raffael marnuje znakomitą okazję!

• Dobry przechwyt Harnika, chwilę później w pole karne z lewej strony dośrodkowuje Maxim, lecz próba dogrania głową Didaviego bardzo nieudana.

• Niedokładne dośrodkowanie Sakaiego wychodzi poza linię końcową, od bramki zaczyna Sommer.

• Dobrze akcję VfB rozegrał Oriol Romeu, lecz później jego koledzy zwolnili grę i gospodarze natychmiast na nowo zorganizowali się w obronie.

• Mija się z piłką Sommer, ale szwajcarski golkiper faulowany był przez Harnika.

• Kompletnie nie zrozumiał się teraz z partnerami Didavi. W efekcie jego podanie ląduje na aucie.

• Ostro, ale jednocześnie czysto gra Borussia. Dobry powrót Hahna przerwał atak Stuttgartu.

• Świetna odpowiedź Borussii, po dośrodkowaniu Traore piłkę na rzut rożny wybija Rudiger!

• Nieuznany gol dla Stuttgartu, świetne dośrodkowanie Didaviego wykorzystuje Ibisević, lecz arbiter dopatrzył się spalonego!

• Niepotrzebny faul Traore na Kleinie, pomocnik Borussii zasłużył na żółtą kartkę.

• Dobra akcja VfB, Ibisević zagrywa do Sakaiego, lecz z jego dośrodkowaniem radzą sobie rywale.

• Bardzo aktywny jest w ofensywie Sakai, teraz nie zdołał jednak wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego jednego z rywali faulować Ibisević. Od rzutu wolnego rozpocznie Sommer.

• Didavi znakomicie zagrał do Sakaiego, ten dośrodkowuje w pole karne, ale Jantschke wybił piłkę na rzut rożny.

• Niezły przerzut Traore na prawą stronę do Hahna, lecz ten dał się złapać na spalonym.

• Wysoki pressing starają się stosować piłkarze obu drużyn, przez co ciężko o płynne akcje. Dalekie przerzuty nie przynoszą większego efektu.

• Świetna kontra Borussii,Nordtveit wypuszcza w bój Traore, ten zagrywa w kierunku Hrgoty, ale wślizgiem sytuację wyjaśnia Schwaab!

• Nie wyszedł ten strzał Maximowi, piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Przewraca się Ibisević, będzie bardzo dobra szansa dla gości.

• Dobrze do ofensywy włączył się Sakai, dośrodkował piłkę w pole karne z lewego skrzydła, lecz żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału i piłkę wybili obrońcy.

• Szybka akcja Hahna lewą stroną boiska, ale i jego strzał pozostawiał wiele do życzenia.

• Po wybiciu jednego z obrońców VfB strzału z dystansu próbował Raffael, było to jednak uderzenie niecelne.

• Dwoma dośrodkowaniami goście starali się zagrozić bramce Sommera, lecz Szwajcar nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Atak pozycyjny kompletnie nie wyszedł gościom. VfB gra jak na razie zbyt statycznie.

• Znakomite dośrodkowanie Traore z rzutu wolnego, ale Ulreich odważnie wychodzi z bramki i wybija piłkę.

• Niepewnie interweniuje teraz Sakai i musi ratować się wybiciem na aut Po chwili z dystansu próbował jeden z pomocników gospodarzy, lecz piłka przeleciała w spotej odległości od bramki VfB.

• Od ataków rozpoczęli gospodarze, ale piłka w pierunku Traore była zbyt mocna i złapał ją Ulreich.

• Borussia gra dziś w białych strojach, VfB na czerwono.

• Gramy!

• Piłkarze już na murawie, zaraz zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn czekają już w tunelu, zaraz powinni pojawić się na boisku.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Christian Dingert. Na liniach pomagać mu będą Tobias Christ i Aarne Aarinnk.

• Drużyna Borussii w zeszły czwartek rozegrała mecz 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Podopieczni Luciena Favre nie bez problemów ograli na wyjeździe 3:2 FK Sarajewo. Czy od zwycięstwa rozpoczną też sezon Bundesligi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Rezerwowi VfB: Georg Niedermeier, Moritz Leitner, Carlos Gruezo, Filip Kostić, Tomo Werner, Konstantin Rausch, Thorsten Kirschbaum

• Rezerwowi Borussii: Patrick Herrmann Oscar Wendt, Marvin Schulz, Fabian Johnson, Christoph Kramer, Thorgan Hazard, Christofer Heimeroth

• W drużynie Armina Veha mamy natomiast Floriana Kleina i wypożyczonego z Chelsea Oriola Romeu. Czy Hiszpan poprowadzi dziś swój nowy zespół do zwycięstwa?

• W pierwszym składzie Borussii mamy trzy nowe nabytki. W bramce Ter Stegena zastąpił Sommer, w polu debiutują Andre Hahn i Ibrahima Traore, który do Moenchengladbach przyszedł z... VfB Stuttgart.

• Prezentujemy już także skład VfB Stuttgart.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Po lewej stronie możecie zobaczyć już w jakim zestawieniu na mecz wyjdzie Borussia.

• Na początek zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego pojedynek. Znaleźć możecie ją pod tym linkiem.

• Przed nami ostatnie spotkanie inauguracyjnej kolejki w Bundeslidze. Na Borussia-Park w Moenchengladbach gospodarze zmierzą się z VfB Stuttgart. Zapraszamy na relację z tego pojedynku!