FC Augsburg

1

Bayern Monachium

3

• Coman strzela zza pola karnego metr obok prawego słupka bramki Hitza. Po chwili sędzia kończy mecz - w Derbach Bawarii Bayern wygrywa na wyjeździe z Augsburgiem. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski, który jest liderem klasyfikacji strzelców!

• Robben nie może się wstrzelić! Każdą jego próbę broni Hitz! Korner dla gości!

• Trzy minuty doliczone

• Gospodarze poczuli szansę i rzucili się na rywala! Bobadillę skutecznie powstrzymał jednak Kimmich.

• Esswein podaje na linię 16. metra do Bobadilli, który strzela z półobrotu tuż obok prawego słupka. Neuer wyciągnął się jak struna, ale nie sięgnął piłki

• GOOL, RAUL BOBADILLA!!!

• Gol Thomasa Müllera

• ... i Sebastian Rode na ostatnie minuty za Philippa Lahma

• Caiuby nie wyskoczył do dośrodkowania z prawej strony. Kingsley Coman za Douglasa Costę...

• Bayern wychodził z kontrą trzema zawodnikami - Douglasem Costą, Robertem Lewandowskim i Thomasem Müllerem. Pierwszy z wymienionych dostał piłkę na lewej stronie pola karnego i zagrał na wprost bramki do "Lewego". Uprzedził go wślizgiem Klavan, ale po piąstkowaniu Hitza piłkę znowu zgarnął Douglas Costa. Zagrał do Müllera, który dopełnił formalność

• GOOL, THOMAS MüLLER!!!

• Hitz kolejny raz górą w pojedynku z Robbenem. Holender uderzył z woleja z ok. prawego narożnika pola karnego.

• Müller przejął piłkę na 25. metrze i popędził na bramkę gospodarzy. Jego strzał został zablokowany, ale miał okazję do poprawki. Zagrywa płasko na 3. metr, ale Robert Lewandowski był minimalnie spóźniony by zamknąć akcję wślizgiem!

• Drugie trafienie "Lewego" w tym spotkaniu

• 30 660 kibiców na trybunach WWK Arena.

• Thomas Müller upomniany żółtą kartką za faul.

• [b]Cristoph Janker wchodzi za kontuzjowanego Jeonga-Ho Honga[/b.]

• Robert Lewandowski podaje w polu karnym do Robbena. Strzał Holendra broni Hitz.

• Kimmich wybija piłkę z własnego pola karnego po przeciągniętym dośrodkowaniu Caiuby'ego. Gospodarze nie argumentów z przodu.

• Douglas Costa strzela zza pola karnego obok bramki Hitza.

• Rafinha bliski podwyższenia prowadzenia! Brakowało centymetrów by zmieścił piłkę w siatce tuż obok prawego słupka!

• "Lewy" otrzymuje piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Alcantary i spokojnie umieszcza ją w siatce!

• GOOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Indywidualna akcja Douglasa Costy przynosi rzut rożny. Brazylijczyk wrzuca, lecz nikt nie sięgnął piłki.

• Goście w komplecie.

• Bayern przez moment w "dziesiątkę". Poza murawą jest Alaba, któremu w jednym z pojedynków wypadła soczewka.

• Kolejna kontuzja w Bayernie! Arturo Vidal ucierpiał w jednym ze starć i konieczna jest zmiana. Wchodzi Rafinha.

• ... a Alexander Esswein melduje się w miejsce Koo Ja-Cheola.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Jan Moravek wchodzi za Piotra Trochowskiego...

• Kontra Augsburga, który wychodził trzech na trzech! Bobadilla dostał piłkę na lewej stronie pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Trochowskiego, ale Caiuby nie sięgnął piłki.

• Rozlegają się gwizdy gdy przy piłce jest Robben. Jego kolejny firmowy atak został zablokowany.

• Kimmich przecina dalekie podanie adresowane do Bobadilli.

• Za słabe dośrodkowanie Douglasa Costy z prawej strony boiska. Piłka ledwie wleciała w "szesnastkę". Obrona gospodarzy spokojnie wybija.

• Klava =n nie patyczkował się. Naciskany przez Robbena wybija piłkę poza linię końcową. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

• Hitz broni strzał Douglasa Costy z ostrego kąta.

• Stary dobry Robben. "Złamał" akcje w swoim stylu i uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego nad bramką Hitza.

• Bayern zaczyna ze środka. Obie ekipy zaczynają drugą połowę w tych samych składach

• 10 bramek w 10 spotkaniach przeciwko Augsburgowi. Imponujący bilans kapitana reprezentacji Polski.

• Powracamy na WWK Arena na drugą odsłonę mecz Augsburg - Bayern. Do przerwy prowadzą goście po bramce Roberta Lewandowskiego. Jako pierwsi na murawę wyszli gospodarze.

• Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Bayern po golu Roberta Lewandowskiego prowadzi z Augsburgiem.

• Hitz pewnie broni bezpośrednie uderzenie Douglasa Costy

• Przeraźliwe gwizdy. Lekko spóźniony Kohr wybija piłkę spod nóg Robbena. Ale sędzia widział tu przewinienie. Do bramki Hitza ok. 18 metrów.

• Robben podaje w "uliczkę" do Lahma, którego dośrodkowanie nie znajduje adresata. Dodatkowo Hong został staranowany przez Alcantarę.

• Holenderski pojedynek Gouweleeuwa z Robbenem. Skrzydłowy Bayernu pada na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

• Hong dwukrotnie blokuje strzały Roberta Lewandowskiego z linii 16. metra. Za trzecim razem próbował Vidal, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• 20. gol Roberta Lewandowskiego w tym sezonie

• Przerwa w grze. Vidal nie podnosi się z murawy po starciu z Kohrem w środku pola.

• Douglas Costa zablokowany na prawej stronie pola karnego przez Honga. Piłka po odbiciu się od Koreańczyka wychodzi na rzut rożny.

• Vidal strzela z dystansu wysoko nad poprzeczką bramki Hitza. Chilijczyk nie zadowolony po tym uderzeniu.

• Nieudany atak Bobadilli. Skutecznie powstrzymała go defensywa Bayernu i piłka znalazła się w posiadaniu Neuera.

• Bernat na lewym skrzydle. Jego dośrodkowanie mija linię końcową. Hiszpan domagał się rzutu rożnego. Sędzia jednak wskazał, że od bramki grę wznowi Hitz.

• Po rzucie rożnym Hong wyskakuje najwyżej i strzela głową obok lewego słupka. Neuer z "piątki".

• Kimmich posyła podanie z pominięciem drugiej linii do Alcantary ustawionego na 25. metrze od bramki gospodarzy. Ten od razu zagrywa do Roberta Lewandowskiego, ale trochę za mocno.

• Jeszcze raz Robert Lewandowski! Strzela zza pola karnego tuż obok prawego słupka!

• Douglas Costa na lewej stronie ograł Verhaegha, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Kontrę gospodarzy przerwał Alaba faulem taktycznym. Bez konsekwencji kartkowej.

• Robert Lewandowski przed kolejną szansą. Zdaniem sędziego w walce o piłkę przekroczył przepisy.

• Robben zagrywa na prawą stronę pola karnego do Müllera, który od razu podaje na środek "szesnastki" do "Lewego". Ten kółeczkiem zgubił krycie i uderzeniem po dalszym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• GOOOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Jeszcze raz wrzuca Caiuby. Za głęboko i Neuer chwyta piłkę.

• Bobadilla przed wielką szansą! Dostał świetną piłkę z lewego skrzydła, ale nie miał "z czego" uderzyć. Za bardzo wszedł pod piłkę - ledwie zdołał ją musnąć skąpą czupryną!

• Robert Lewandowski faulowany przez Klavana. Chociaż Bayern szybko wznowił grę, to obrona Augsburga zdołała się szybko ustawić we własnym polu karnym.

• Składna akcja Bayernu zakończona niecelnym, technicznym strzałem Alcantary z ok. 25 metrów.

• Strzał Lahma zza pola karnego stracił na impecie po rykoszecie. Hitz spokojnie interweniuje.

• Faul Vidala na Kohrze w środku pola. Niepotrzebny atak Chilijczyka zbliżony do przewinienia Marcina Wasilewskiego.

• Müller skutecznie powstrzymany przed "szesnastką" gospodarzy przez wracającego Trochowskiego.

• Vidal skutecznie popracował w defensywie. Wygarnął piłkę spod nóg Bobadilli i zagrał do własnego bramkarza.

• Hitz podholował piłkę ok. 30 metrów od własnej bramki i wybił w stronę Caiuby'ego. Brazylijczyk nie zdołał opanować piłki. Gospodarze spokojnie prowadzą grę

• Kohr pada na murawę na prawej stronie boiska po starciu z Bernatem. Zdaniem sędziego nie było przewinienia i, mimo gwizdów, nakazał grać dalej.

• Gwizdek sędziego i ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny już są na murawie. Za moment losowanie stron i początek spotkania.

• 25 minut za nami. Bramka uspokoiła przebieg spotkania. Bayern bez większego wysiłku prowadzi (grę).

• Robert Lewandowski ma szanse na dogonienie Pierre'a-Emericka Aubameyanga w klasyfikacji strzelców. Do Gabończyka traci zaledwie jedno trafienie.

• Augsburg czeka na ligowe zwycięstwo nad lokalnym rywalem (na własnym stadionie) od 5 kwietnia 2014. Wówczas jedyną bramkę zdobył Raul Bobadilla.

• W Hamburgu kończy się mecz między HSV a Borussią Mönchengladbach. Gospodarze prowadzą 3:2. Jedną z bramek strzelił Artjoms Rudnevs.

• Gospodarze musza szukać punktów jeżeli chcą oddalić się od strefy spadkowej. Zawodnicy Markusa Weinzierla mają 21 punktów i są na 14. miejscu w tabeli. Będący na miejscu barażowym Werder traci zaledwie "oczko". Zamykające stawkę Hoffenheim i Hannover maja odpowiednio 15 i 14 punktów.

Bayern przewodzi w stawce z dorobkiem 53 punktów. O pięć wyprzedza Borussię Dortmund.

• Rezerwowi Augsburga: I. Gelios - H. Altintop, A. Esswein, M. Feulner, A. Finnbogasson, C. Janker, J. Moravek

• Niedługo poznamy pełne składy obu ekip. Do tego czasu zobaczmy kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Rezerwowi Bayernu: T. Starke - K. Coman, Rafinha, F. Ribery, S. Rode, S. Tasci.

• W ostatnim spotkaniu 21. kolejki Bundesligi czekają nas Derby Bawarii. Będący tuż nad strefą spadkową zespół z Augsburga zmierzy się z Bayernem Monachium. Początek meczu za pół godziny!