FC Augsburg

2

Borussia Dortmund

3

• KONIEC MECZU!! Gdyby nie ostatnie kwadrans, można byłoby powiedzieć: wszystko zgodnie z planem. Zawodnicy Augsburga obudzili się zbyt późno, ale i tak mogli wyrównać. Koniec końców wygrał lepszy - dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne spotkania z Bundesligą!

• To już chyba koniec.. Wściekły Klopp i Weidenfeller kradnący czas na sekundy przed końcem..

• Aubameyang! Zatańczył z obrońcą przy linii końcowej, jednak przy próbie dogrania został zablokowany.

• Trzy minuty doliczone.

• Matavz po dośrodkowaniu Baby pięknym strzałem głową zmniejsza rozmiary porażki! Czy starczy czasu na wyrównanie?!

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu - jeden z bohaterów spotkania, Marco Reus, opuszcza murawę, zaś w jego miejscu pojawia się Jonas Hoffman.

• Klavan popędził z piłką lewą flanką i wrzucił ją w szesnastkę. Wbiegający tam Bobadilla zdołał ją przyjąć, zastawić i w sytuacji sam na sam pokonać Weidenfellera.

• BOBADILLA!! JEST NADZIEJA DLA AUGSBURGA!

• Trzecia zmiana w ekipie gospodarzy - Kohr wszedł na boisko w miejscie Djurdijica.

• Reus!! Niemiec miał sporo czasu i miejsca na strzał, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

• Bender dobiegł do wybitej piłki, jego uderzenie zdołał sparować Hitz, jednak wobec dobitki był bez szans.

• GOOOOLLLL!!!! RAMOS!!!!!

• Reus uderzał z rzutu wolnego - piłka odbiła się od jednego z graczy w murze i wyszła poza linię końcową.

• Aubameyang!! Błyskawiczna kontra, Gabończyk dostał piłkę na wybieg, ale zamiast poczekać na partnerów zdecydował się na strzał. Uderzył bardzo słabo, wprost w Hitza.

• Jeden ze słabszych aktorów dzisiejszego spektaklu opuszcza plac gry, w jego miejscu pojawia się były napastnik Herthy Berlin, Adrian Ramos.

• Za to zdarzenie Bender został ukarany żółtą kartką.

• Altintop z ogromnym impetem wpadł w Bendera i najprawdopodobniej skręcił kostkę.

• Subotić ukarany za zbyt agresywny atak w starciu z Djurdiciem.

• Tim Matavz pojawił się na placu gry, zmienił Markusa Feulnera.

• Świetna interwencja Baiera w defensywie. Gdyby nie jego przechwyt, Reus znalazłby się oko w oko z Hitzem.

• To powinien być gol!! Błyskawiczna akcja gości, Piszczek popędził skrzydłem i zagrał piłkę wzdłuż szesnastki. Na końcu toru jej lotu znajdował się Grosskreutz, który nie był w stanie skierować futbolówki do siatki.

• Zmiana w ekipie Jurgena Kloppa - Bender wchodzi na boisko w miejsce Jojicia.

• Strzał oraz dobitka wylądowały w murze. Chwilę później Piszczek chciał uruchomić Aubameyanga dłuższym zagraniem, jednak ten źle przyjął piłkę.

• Altintop faulowany przez Piszczka tuż przed polem karnym - będzie dobra okazja dla gospodarzy.

• Pierwsza roszada w dzisiejszym meczu - Bobadilla zmienia Parkera.

• Zawodnicy Borussii ponownie przejęli inicjatywę. Przed chwilą Aubameyang był bliski podwyższenia rezultatu, jednak znalazł się na spalonym.

• Po przerwie obraz gry uległ zmianie - teraz to gospodarze są częściej przy piłce, zaś podopieczni Jurgena Kloppa próbują zaskoczyć rywala kontratakami.

• Jojić ukarany za faul taktyczny.

• Grosskreutz zdecydował się na uderzenie z powietrza, ale zdołał tylko uwidocznić swoje braki techniczne.

• Grosskreutz!!! Kapitalne wyjście z kontratakiem, Reus wystawił mu "patelnie", a Grosskreutz źle przyjął piłkę!

• Gramy!

• Za chwilę początek drugiej odsłony, tymczasem temat Kagawy w Dortmundzie wydaje się być już przesądzony: klik

• W przerwie zapraszam na skrót spotkania z ubiegłego sezonu, kiedy to podopieczni Jurgena Kloppa pokonali rywala aż 4:0. Czy dzisiaj padnie taki sam wynik?

• Koniec pierwszej części spotkania - Po strzeleniu dwóch bramek goście zdecydowanie dominowali nad rywalem, który jednak zdołał stworzyć sobie kilka groźnych sytuacji. Augsburg na pewno nie pogodzi się z porażką tak łatwo - druga odsłona zapowiada się pasjonująco!

• Arbiter doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

• Napomnienie również dla Verhaegha, za dyskusję przy sytuacji z Wernerem.

• Kontratak przerwany, Werner ukarany.

• Kehl jest już w pełni sił, tymczasem z kontratakiem wychodzą goście..

• Do przerwy ma być 3.5! Klopp

• Aubameyang!! Gabończyk uderzył piekielnie mocno, ale wprost w Hitza!

• Kehl odniósł kontuzję po starciu z Feulnerem, potrzebna będzie interwencja sztabu medycznego.

• Co za pudło! Kapitalne podanie do Djurdijca, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki!

• Sokratis! Grek miał szansę na podwojenie swojego dorobku, po raz kolejny po uderzeniu głową - tym razem futbolówka poleciała nad poprzeczką.

• Aubameyang mocnym strzałem z narożnika pola karnego starał się pokonać Hitza, jednak golkiper Augsburga przytomnie odbił piłkę

• Kolejna szybka kombinacja w wykonaniu BVB, tym razem zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Durma.

• Ponownie Werner! Ponownie Piszczek! Kolejny raz polski obrońca uchronił swoją drużynę przed utratą bramki, tym razem ofiarnym wślizgiem odebrał piłkę przeciwnikowi przed szesnastką.

• Od kilku minut na SGL Arenie niepodzielnie panuje ekipa z Dortmundu. Goście nie mają żadnego pomysłu na świetną grę Borussii w ataku pozycyjnym

• Świetny odbiór Joijca, zagranie w szesnastkę, później klepka między trzema zawodnikami Borussii, jednak cała akcja została zmarnowana przez złe podanie Grosskereutza.

• Werner! Pomocnik Augsburga wybiegał na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili został zatrzymany przez Łukasza Piszczka, świetna interwencja Polaka!

• Goście do momentu strzelenia bramki nie potrafili zdominować przeciwnika, ale po dwóch szybkich ciosach kompletnie rozbili rywali.

• Najpierw Reus precyzyjnym strzałem wykończył akcję z Grosskreutzem, a później asystował przy bramce Greka po rzucie rożnym.

• I już 2:0!!! Sokratis!!

• GOOOOOLLLLL Marco Reus!!!

• Ależ było blisko! Piszczek kapitalnie dograł piłkę po ziemi do wychodzącego na czystą pozycję Aubameyanga, któremu zabrakło centymetrów aby złapać futbolówkę!

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Hitza.

• Mkhitaryan uderzał zza szesnastki, piłka po rykoszecie wyszła poza linię końcową. BVB będzie miało rzut rożny.

• Długie zagranie na skrzydło do Piszczka - reprezentant Polski nie zdołał dogonić piłki przed linią końcową.

• Feulner uderzał na bramkę z rzutu wolnego, futbolówka poleciała wysoko w trybuny.

• Pierwsza groźna akcja Augsburga - Parker świetnie opanował piłkę przy linii końcowej, ograł Durma i zagrał w szesnastkę. Sytuacja została jednak wyjaśniona przez Joijica.

• Spokojny początek meczu, gospodarze powoli rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Gramy!!

• Motyw z "Piratów z Karaibów" towarzyszy piłkarzom w momencie wyjścia na murawę - początek już za chwilę!

• Za drużyną Jurgena Kloppa przyjechała spora grupa fanów: fani bvb

• Jeszcze kilka miesięcy temu spotkanie Augsburga z Borussią Dortmund mogłoby być określane "polskim" starciem, jednak od tego czasu drużynę z SGL Arena opuścił Arkadiusz Milik, a z BVB pożegnał się Robert Lewandowski. Dzisiaj oglądać będziemy tylko jednego Polaka, bowiem Jakub Błaszczykowski nie wyleczył się jeszcze z kontuzji, której doznał w meczu otwierającym rundę wiosenną.

• Co ciekawe, rywalizacja na SGL Arenie jest starciem ekip okupujących dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli :) tabela po pierwszej kolejce

• Przed otwierającym drugą kolejkę Bundesligi spotkaniem zapraszam do lektury zapowiedzi autorstwa Macieja Pietrasika tutaj.

• Ławka rezerwowych BVB: Langerak, Ginter, Immobile, Ramos, Bender, Narey, Hofmann

• Ławka rezerwowych Augsburga:Manninger, De Jong, Hong, Kohr, Matavz, Bobadilla, Caiuby

• Szkoleniowiec gospodarzy, Markus Weinzierl, dość optymistycznie wypowiedział się na temat szans swojego zespołu w dzisiejszym starciu:

Na pewno jesteśmy w stanie zdobyć punkt w meczu przeciwko Borussii, a jeśli dopisze nam szczęście, powalczymy o pełną pulę napisał:
  • SGL bvb

• Innym istotnym wydarzeniem jest coraz bardziej prawdopodobny powrót Shinhija Kagawy na Signal Iduna Park. Zdaniem angielskich mediów Japończyk nie przekonał Louisa van Gaala swoimi umiejętnościami i podobno już jutro pojawi się na testach medycznych w Niemczech. Suma transferu wynosić będzie około dziesięciu milionów euro.

• Co słychać w Dortmundzie? Z pewnością jedną z ważniejszych informacji jest wynik wczorajszego losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów:Losowanie 2015 A-D

• Oto arena dzisiejszego starcia na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem: SGL Arena

• Dobry wieczór! Już za trzy kwadranse pierwszy gwizdek Knuta Kirchera oznaczający początek spotkania na SGL Arena.