3

TSG 1899 Hoffenheim

2

• Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal.

• Oglądaliśmy bardzo ciekawe spotkanie z pięcioma golami, dwoma rzutami karnymi i jedną czerwoną kartką, którą obejrzał Paweł Olkowski. Na ostatni kwadrans spotkania pojawił się na boisku Adam Matuszczyk. Bramkę z rzutu karnego dla Hoffenheim zdobył Eugen Polanki, który zaprezentował się dziś z dobrej strony.

• Koniec spotkania! FC Koeln wygrywa u siebie z TSG Hoffenheim 3:2 po bardzo emocjonującym spotkaniu.

• Faul w ataku Anthonego Modeste. Od rzutu wolnego rozpocznie bramkarz gospodarzy.

• Kevin Volland dośrodkował w pole karne gospodarzy, Zuber uderza głową obok bramki Timo Horna.

• Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Było blisko wyrównania! Modeste głową strzela tuż obok bramki FC Koeln.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia do Modeste, który głową pokonuje źle interweniującego Horna. Zapowiada się niezwykle ciekawa końcówka!

• GOOOOOL! Anthony Modeste trafia do bramki Kolonii po strzale z główki.

• Interwencja Timo Horna, rzut rożny dla Hoffenheim.

• Faul w ataku Thomasa Broekera. Żółta kartka dla piłkarza Kolonii.

• Hoffenheim wywalczyło aut na wysokości pola karnego gospodarzy po interwencji Wimmera.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Thomas Broeker wchodzi na boisko, a plac gry opuszcza Yuya Osako.

• Yuya Osako faulowany przez Andreasa Becka. Żółta kartka dla piłkarza Hoffenheim.

• Jonas Hector minął 5 piłkarzy Hoffenheim, oddał strzał na bramkę gości i po rykoszecie piłka trafiła do bramki strzeżonej przez Baumanna. Świetna akcja Hectora i Kolonia prowadzi już 3:1!

• GOOOOOOOL! 3:1 dla Kolonii, ależ fantastyczna akcja Jonasa Hectora!

• Anthony Ujah schodzi z boiska, a w jego miejsce zameldował się już Adam Matuszczyk.

• Ależ mocne uderzenie Tobiasa Strobla z 16 metrów! Piłka poszybowała nad bramką Timo Horna.

• Anthony Modeste tuż obok bramki po uderzeniu z przewrotki!

• Miso Brecko wchodzi na boisko, plac gry opuszcza Kazuki Nagasawa.

• Matthias Lehmann ostro sfaulował Polanskiego. Żółta kartka dla Lehmanna.

• GOOOOOOL! Eugen Polanski bardzo pewnie wykorzystuje rzut karny!

• Paweł Olkowski za faul w polu karnym został ukarany czerwoną kartką!

• Rzut karny dla Hoffenheim! Faul Olkowskiego na Modeste!

• Korner dla Hoffenheim po interwencji Kevina Wimmera.

• Tym samym Markus Gisdol wykorzystał limit zmian. Na razie za to bez roszad w zespole Kolonii.

• Natomiast Anthony Modeste wszedł na boisko za Kim Jin-Su.

• Adam Szalai wchodzi na plac gry w miejsce Svena Schipplocka.

• Nagasawa podał do Osako, ten zagrał do Ujaha, który mocnym strzałem pokonał bramkarza gości!

• GOOOOOOL! 2:0 dla Kolonii, Anthony Ujah strzelcem bramki!

• Nadiem Amiri schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Steven Zuber.

• Anthony Ujah wywalczył rzut rożny dla Kolonii. Wcześniej niezłe uderzenie Pawła Olkowskiego wybronił Baumann.

• Piłka wybita przez obrońców przed pole karne, tam znalazł się Paweł Olkowski, ale strzał Polaka pozostawia wiele do życzenia. Od bramki rozpocznie Oliver Baumann.

• Kim Jin-Su wybija piłkę na rzut rożny. Szansa dla gospodarzy.

• Mocne dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne gości, Ujah minimalnie minął się z piłką.

• Gwizdek sędziego oznaczający rozpoczęcie drugiej połowy. Przy piłce piłkarze Kolonii.

• Jesteśmy świadkami ciekawego, żywego spotkania. Dobre zawody w pierwszej połowie rozgrywali Paweł Olkowski i Eugen Polanski. Za kilka minut wrócimy do relacji z meczu FC Koeln - TSG Hoffenheim!

• Koniec pierwszej połowy. Kolonia prowadzi z Hoffenheim 1:0 po golu z rzutu karnego Matthiasa Lehmanna.

• Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej części spotkania.

• Rzut wolny dla Hoffenheim około 25 metrów od bramki Kolonii. Kevin Volland uderza bardzo mocno, ale wprost w mur.

• Słupek ratuje gości! Marcel Risse świetnie wdarł się w pole karne z prawego skrzydła, dograł futbolówkę do Ujaha, a ten najpierw trafił w bramkarza, a następnie w słupek!

• Kolejna czysta interwencja Pawła Olkowskiego w defensywie.

• Marcel Risse z ostrego kąta pokusił się o mocne wstrzelenie piłki, ale dobrą interwencją popisał się Oliver Baumann.

• Piłkarze Hoffenheim chcieli wyjść z szybkim kontratakiem, ale dobrze w defensywie zachował się Paweł Olkowski, który przerwał akcję gości.

• Dobra interwencja Horna po strzale z główki Bicakcicia!

• Dominic Maroh ukarany żółtą kartką za ostry faul na rywalu.

• Akcja gości, strzał Svena Schipplocka broni Timo Horn. Oglądamy ciekawe widowisko w Kolonii!

• Strzał z dystansu Ujaha, piłka otarła się o jednego z defensorów Hoffenheim i Kolonia będzie wykonywać rzut rozny.

• Kazuki Nagasawa zdecydował się na uderzenie z piątego metra, ale strzał Japończyka został zablokowany.

• Sebastian Rudy prosto w mur, po chwili piłka trafia do Firmino, ale jego strzał pewnie wybronił golkiper "Kozłów".

• Rzut wolny dla Hoffenheim około 25 metrów od bramki Timo Horna.

• GOOOOL! Matthias Lehmann strzelił po ziemi w sam środek bramki!

• Żółta kartka dla defensora Hoffenheim za faul na Japończyku.

• Rzut karny! Yuya Osako faulowany w polu karnym przez Ermina Bicakcicia.

• Niecelny strzał z główki Eugena Polanskiego, ale trzeba pochwalić Polaka za dobre ustawienie się w polu karnym gospodarzy.

• Marcel Risse dośrodkował w pole karne gości, jednak Baumann dobrze wypiąstkował futbolówkę.

• Faul w ataku Kevina Vollanda.

• Nadiem Amiri z prawego skrzydła dograł piłkę w pole karne, dobrze na przedpolu zainterweniował Timo Horn.

• Jonas Hector zdecydował się na indywidualną akcję. Niemiec wbiegł w pole karne gości i oddał bardzo niecelny strzał.

• Kolejny niecelny strzał po stronie gospodarzy. Tym razem na próbę z dystansu zdecydował się Matthias Lehmann.

• Mocne dośrodkowanie z prawego skrzydła Pawła Olkowskiego. Piłkę na drugiej stronie przejął Jonas Hector, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

• Yuya Osako przedarł się w pole karne Hoffenheim, uderzenie Japończyka i piłka mija bramkę Baumanna.

• Kolejna akcja gospodarzy, tym razem piłka przelatuje całe pole karne Kolonii i ląduje na aucie.

• Poprzeczka ratuje gospodarzy! Piłka po strzale z półobrotu Firmino odbija się od Olkowskiego i trafia w poprzeczkę!

• Pierwszy gwizdek sędziego, przy piłce zawodnicy Hoffenheim.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest 45-letni Peter Sippel.

• Sędziowie i piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko.

• Słoneczna pogoda w Kolonii, około 17 stopni - są to idealne warunki do rozegrania dobrego widowiska!

• Ponadto Hoffenheim we wtorek rywalizowało w ćwierćfinale Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund. Podopieczni Markusa Gisdola po dogrywce przegrali z BVB 2:3. Bramki dla TSG zdobyli Kevin Volland oraz Roberto Firmino.

• Hoffenheim z dorobkiem 37 punktów plasuje się na 7. pozycji w tabeli. W ostatniej kolejce "Wieśniacy" przegrali z Borussią Moenchengladbach 1:4. Jedynego gola dla ekipy Markusa Gisdola zdobył wówczas Sven Schipplock.

• Obecnie Kolonia zajmuje 13. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów. Podopieczni Petera Stoegera w poprzedniej kolejce przegrali na wyjeździe z Freiburgiem 0:1.

• W rundzie jesiennej Hoffenheim przegrało na własnym stadionie z Kolonią 3:4. Dwa gole dla "Kozłów" zdobył w tamtym spotkaniu Paweł Olkowski.

• Składy obu drużyn na dzisiejszy pojedynek:Składy

• W wyjściowej jedenastce gości znajduje się Eugen Polanski.

• Adam Matuszczyk znajduje się na ławce rezerwowych Kolonii, natomiast Sławomir Peszko pauzuje za kartki.

• Znamy już wyjściowy skład Kolonii. W zespole gospodarzy od pierwszej minuty zobaczymy Pawła Olkowskiego.

• Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z pierwszego niedzielnego meczu 28. kolejki Bundesligi. Za niecałą godzinę FC Koeln podejmie na własnym stadionie drużynę TSG Hoffenheim.