FSV Mainz

1

Bayern Monachium

2

• Koniec meczu! Bayern pokonuje 1:2 Mainz. Bawarczycy zapewnili sobie zwycięstwo w 90. minucie dzięki bramce Arjena Robbena. Za uwagę dziękuje Jacek Szczupak!

• Zmiana w drużynie Bayernu schodzi Franck Ribery , wchodzi Mitchell Weiser

• Bayern nie olśniewał, mimo to dopiął swego! Spod końcowej linii dośrodkował Juan Bernat, piłka spadła pod nogi niekrytego na 6. metrze Robbena i Holender nie mógł takiej szansy zmarnować!

• GOOOOLLLLL!!! ARJEN ROBBEN!!!!!

• Bayern próbuje jeszcze naciskać, egzekwuje stałe fragmenty, ale bez konkretnych efektów.

• Zmiana w drużynie Mainz schodzi Yunus Malli , wchodzi Petar Slisković

• Bardzo złe zagranie Boatenga narażające Bayern na utratę bramki, ale w ostatniej chwili świetne wybicie Bernata,

• Ribery znów świetnie zagrywa do Robbena, ten wpada w pole karne i zostaje zblokowany. Rzut rożny dla monachijczyków, który nic nie przyniósł.

• Czy któryś z zespołów zada decydujący cios? Ostatnie minuty na to nie wskazują, bo gra jest dość spokojna.

• Ładne podanie Riberego do Bernata ten próbował wrzucać i rzut rożny dla Bawarczyków.

• Bayern ciągle niedokładnie podaje piłkę.

• Zmiana w drużynie Mainz schodzi Pablo de Blasis , wchodzi Patrick Pflucke

• Zmiana w drużynie Mainz schodzi Ja-Cheol Koo , wchodzi Junior Diaz

• Zmiana w drużynie Bayernu schodzi Mario Goetze , wchodzi Claudio Pizarro

• Na trybunach słychać głośne okrzyki kibiców moguncji, którzy wykrzykują "FSV, FSV...."

• Fantastycznie ograny Boateng przez Malliego, ale znakomicie asekurował go Bernat.

• Arjen Robben dośrodkowanie, świetne wyjście Kariusa i wypiąstkowanie piłki. Rzut rożny dla Bayernu.

• Kolejny rzut wolny wywalczony przez Robbena. Świetna szansa dla Bawarczyków.

• Błąd Neuera, który na szczęście nie zakończył się utratą bramki.

• Boateng trafia w bramkarza Mainz po dośrodkowaniu Robbena z rzutu rożnego.

• Bardzo solidnie prezentuje się dzisiaj FSV. Gospodarze nie "pękają" przed faworytem.

• Bawarczycy wolno rozgrywają piłkę na swojej połowie.

• Po raz kolejny prosty błąd obrony Bayernu.

• Okazaki za mocno do Malliego.

• Soto szarżuje na bramkę Bayernu, ale świetny odbiór Boatenga. Aut dla Mainz.

• Ribery jednak bardzo źle.

• Faul Koo na Gotze. Koo dostaje żółtą kartkę. Świetna okazja dla Bayernu!

• Świetna piłka Robbena do Mullera, ale minimalny spalony.

• Bardzo dobre zagranie Riberego do Mullera, ale niezłą interwencją popisał się Jara.

• Dante niecelnie podaje i aut dla Mainz.

• Bawarczycy próbują atakować, ale nie mają pomysłu na rozegranie piłki.

• Rzut rożny dla Mainz, który nic nie przyniósł.

• Ribery z lewej strony, ale za mocne dośrodkowanie do Mullera. Aut dla Mainz.

• De Blasis lewą stroną, piłkę otrzymuje Malli traci piłkę i Dante wybija na aut.

• Piękne zagranie jednego ze zawodników Mainz do Malliego, sam na sam i świetnie broni Neuer!

• Bayern od rzutu rożnego, ale niecelnie.

• Elkin Soto dostaje żółtą kartkę za faul na zawodniku Bayernu.

• Bayern rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka Mainz!

• Dość sprawiedliwy remis do przerwy, Bayern nie prezentuje najwyższej dyspozycji. Mainz próbuje rozgrywać piłkę na połowie monachijczyków i wychodzi im to bardzo dobrze. Czekamy na drugą połowę, w której na pewno nie zabraknie emocji. Widzimy się za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Faulowany Rafinhia

• Faul na Hojbjergu

• Mainz znowu w polu karnym Bayernu, ale dobrze wybija obrona monachijczyków.

• Mrosinski idealnie w pole karne w piłkę trafia Malli próbując lobować Neuera, ale bramkarz Bawarczyków go uprzedził.

• Teraz Gotze wpadł w pole karne, ale piłka wybita przez obronę Mainz i z tej akcji jest tylko rzut rożny.

• Groźnie z prawej strony boiska dośrodkował Rafinha, ale gospodarze zdołali to przejąć.

• Bawarczycy nieco zwolnili tempo swoich akcji, przez co gospodarze nie bronią się już tak głęboko.

• Teraz oglądamy podania Bayernu na połowie przeciwnika, które kończą się stratą.

• Bayern próbuje grać długimi, mocnymi piłkami, ale nie wychodzi im to.

• Mainz w tym meczu może sprawić niemiłą niespodziankę Bayernowi.

• Teraz Mainz szarżuje prawą stroną boiska, ale wywalczyli tylko rzut rożny.

• Ribery znowu, ale tym razem fauluje Philippa Wollscheida

• Ribery z lewej strony boiska drybluje, ale obrońca Mainz nie dał się ograć i rzut rożny dla Bayernu.

• Bastian Schweinsteiger wykonuje rzut wolny, przepięknie podkręcił piłkę i trafił w samo okienko bramki!

• Schweinsteiger!!! GOOOLLL!!!

• Faul na Mullerze i świetna okazja z rzutu wolnego dla Bayernu!

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska wzdłuż pola karnego, na piłkę nabiego Elkin Soto i z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOLLLLL!!!! ELKIN SOTO!!

• Geis z dystansu, ale spokojnie łapie Neuer.

• Arjen Robben gol, ale znów ze spalonego!

• Faul na Arjenie Robbenie i od środka boiska Bayern.

• Dośrodkowanie Robbena, ale niecelne.

• Faul na Juanie Bernacie i rzut wolny z ostrego kąta dla Bayernu.

• Bayern w tym meczu wykonuje strasznie niedokładne podania.

• Stały fragment dla Mainz po faulu Dante, ale nic on nie przyniósł.

• Gonzalo Jara zablokował bardzo groźny strzał Muellera z ostrego kąta.

• Robben w polu karnym mija obrońców Mainz, ale Loris Karius bezbłędnie broni.

• Bayern dłużej utrzymuje się przy piłce, ale FSV potrafi wyprowadzić szybką kontrę.

• Ribery próbował dryblować lewą stroną boiska, ale zawodnicy Mainz nie pomylili się w interwencji.

• Mainz próbuje grać odważnie i mija z łatwością zawodników Bayernu, ale strzały wychodzą im bardzo słabo.

• Bayern często rozgrywa piłkę lewą stroną.

• Bramka dla Mainz, ale nie, spalony!

• Hojbjerg fauluje zawodnika Mainz.

• Pierwsza groźna akcja Bayernu! Ribery łątwo dostał się w pole karne Mainz, ale strzelił obok bramki.

• Zaczynamy! Od środka Bayern!

• Piłkarze obu drużyn zameldowali się już na murawie!

• Składy obu drużyn znajdują się po lewej stronie. Poniżej prezentujemy ławki rezerwowych:

Ławka rezerwowych FSV: Stefanos Kapino, Junior Diaz, Julian Koch, Damian Rossbach, Patrick Pfluecke, Sami Allagui, Petar Slisković.

Ławka rezerwowych Bayernu: Pepe Reina, Leopold Zingerle, Mitchell Weiser, Lucas Scholl, Gianluca Gaudino, Claudio Pizarro, Sinan Kurt.

• Najlepszy strzelec w szeregach 1.FSV Mainz 05 Shinji Okazaki przegrał wszystkie siedem meczów przeciwko Bayernowi.

• Z Rafinhą na boisku Bayern od 1106 minut nie stracił gola w Bundeslidze - historyczny rekord Bundesligi.

• W pierwszych szesnastu kolejkach tego sezonu Bundesligi Bawarczycy stracili zaledwie trzy gole - historyczny rekord.

• Mecz w Moguncji będzie pojedynkiem najdłużej niepokonanego - Bayernu (20 meczów) z najdłużej czekającym na zwycięstwo (Mainz, osiem meczów).

• W rundzie rewanżowej minionego sezonu Mainz odniósł aż dziewięć zwycięstw. W rundzie jesiennej aktualnego sezonu dopiero trzy.

• Mainz nie potrafił wygrać żadnego z trzech ostatnich meczów tego sezonu rozgrywanych przed własną publicznością.

• Od początku sezonu 2009/10 tylko Borussia Dortmund wygrywała z Bayernem Monachium częściej (5-krotnie) niż Mainz (3-krotnie w dziesięciu spotkaniach).

• W sześciu, ostatnich meczach wyjazdowych Bayern Monachium nie stracił gola (od 568 minut). W tej kolejce bawarski klub i jego bramkarz Manuel Neuer mogą ustanowić nowe rekordy.

• Ostatnią kolejkę rundy jesiennej tego sezonu zainuguruje mecz w Moguncji, gdzie naprzeciw siebie staną czekający na zwycięstwo od ośmiu spotkań 1.FSV Mainz 05 i niepokonany jeszcze w tym sezonie Bayern Monachium.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki Bundesligi, w którym FSV Mainz zmierzy się z Bayernem. Mecz już za niespełna półgodziny!