TSG 1899 Hoffenheim

1

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk - zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Eugen Polański był dzisiaj, razem z z Jonathanem Schmidem, jedną z jaśniejszych postaci w szeregach Hoffenheim. Zanotował asystę przy jedynym golu dla "Wieśniaków". Jeśli szukamy w reprezentacji partnera dla Krychowiaka w środku pola to wydaje się, że Polański jest aktualnie bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli nie najlepszym..

• Cała drużyna Mainz zasłużyła na brawa za dzisiejszy występ, ale zdecydowanie najbardziej zapracował na nie Yunus Malli - strzelec wszystkich trzech goli dla gospodarzy. Hoffenheim miało swoje "momenty", ale to za mało, aby pokonać dobrze dysponowane Mainz. "Wieśniaki" po sprzedaży z Modesta, Firmino mają problem. Nie mają kim straszyć, mają trudności z kreowaniem sytuacji, a i obrona nie stanowi monolitu. W Hoffenheim w najbliższych dniach będzie gorąco, a już w środę podopiecznych trenera Markusa Gisdola czeka starcie z Borussią Dortmund.

• Koniec meczu! Mainz wygrywa zasłużenie 3:1 z Hoffenheim.

• Ostatnia zmiana w Mainz i w całym meczu. De Blasis opuszcza plac gry, a w jego miejsce Parker.

• Arbiter doliczył 120 sekund.

• Żółta kartka dla Niderlechnera.

• Yunus Malli - man of the match, opuszcza plac gry, a kibice zgotowali mu zasłużenie owację na stojąco. Zastępuje go Serdar.

• Vargas uderzył z "szesnastki", piłka odbiła się od Bungerta i rzut rożny dla gości.

• Hoffenheim jeszcze próbuje zdobyć gola dającego nadzieję na remis, ale kompletnie nie ma pomysłu jak to uczynić.

• Kuranyi uderzył z kilkunastu metrów po ziemi, ale trafił prosto w Kariusa.

• Karius piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Zmiana także w Mainz. Niderlechner zmienia Muto.

• ...i Kuranyi za Schweglera.

• Podwójna zmiana w Hoffenheim. Uth za Kima...

• Hoffenheim krótko rozegrało rzut wolny, ale kompletnie nic z tego nie wyszło.

• Schmid przedzierał się linią końcową w polu karnym Mainz, ale piłki po jego zagraniu nie przejął żaden z zawodników Hoffenheim.

• Muto zagrał z lewego skrzydła po ziemi w pole karne, Clemens przeskoczył nad piłką, ta trafiła przed bramkę do Malliego. Za pierwszym razem rywal uniemożliwił mu oddanie strzału, ale za drugim skierował już futbolówkę do siatki, a Baumann nie miał nic do powiedzenia.

• 3:1 dla Mainz! Malli z hattrickiem!

• Wrzutka Clemensa z rzutu wolnego, ale trafił prosto w ręce Baumanna.

• Mainz wyszło z kontrą. Na "szesnastce" zszedł z piłką do środka Malli, uderzył z lewej nogi i trafił prawie w same okienko bramki! Co za gol!

• Ależ GOOOOOOOOOOOOOL! Malli i 2:1 dla Mainz!

• Centra Clemensa zablokowana przez Kima i rzut rożny dla Mainz.

• Schmidi mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Kariusem, ale przeszkodził mu Brosinski.

• Po przerwie oglądamy zdecydowanie bardziej wyrównane widowisko.

• Po dośrodkowaniu Clemensa z rzutu rożnego na bliższy słupek, z główki uderzył Muto i trafił w poprzeczkę!

• Wyrzut z autu w pole karne do Vollanda, ale ten nie opanował piłki i od bramki Baumann.

• Malli zdecydował się uderzyć bezpośrednio z rzutu wolnego po faulu na Muto, ale trafił prosto w mur.

• Bicakcić sfaulował tuż przed polem karnym Muto, który wychodził na dobrą pozycję po podaniu od De Blassisa i został ukarany żółtą kartką.

• Volland uderzył z dystansu, ale nad poprzeczką.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Mamy zmianę w przerwie w Hoffenheim. Bicakcić zmieni słabo spisującego się w pierwszych 45 minutach Schaera.

• Już za chwilę początek drugiej połowy w meczu pomiędzy Mainz i Hoffenheim.

• Oglądamy niezłe widowisko na Colazane Arena. Do trzydziestej minuty to Mainz dominowało na boisku, ale potem spuściło z tonu i na więcej pozwalało Hoffenheim. Obie drużyny miały swoje sytuacje i pierwsza połowa wcale nie musiała się zakończyć remisem 1:1.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Mainz remisuje z Hoffenheim 1:1.

• Schmid uderzył z dystansu, z około dwudziestu metrów na niedużej wysokości, ale Karius nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę na rzut rożny.

• Centra Clemensa z rzutu wolnego i jeden z najniższych na boisku - De Blassis, główkował nad poprzeczką.

• Schaer sfaulował Muto i otrzymał żółtą kartką za to przewinienie.

• Moritz teraz bardzo niecelnie z dystansu i od bramki Baumann.

• Clemens próbował się przedrzeć w pole karne w gąszczu piłkarzy Hoffenheim, ale stracił piłkę.

• Mainz teraz trochę spuściło z tonu, w porównaniu zwłaszcza do pierwszych dwudziestu minut.

• Ładnie wyprowadzona kontra Mainz. Malli zagrał na wolne pole do Clemensa, ale ten nie sięgnął piłki. Mogła być z tego groźna sytuacja podbramkowa, gdyby skrzydłowy gospodarz zdołał przejąć futbolówkę.

• Clemens w walce o piłce na prawym skrzydle faulował Kima.

• Teraz gra nieco się uspokoiła.

• Kim zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Malli uderzył anemicznie po ziemi z "szesnastki" i Baumann bez problemu złapał futbolówkę.

• Hoffenheim miało teraz okazję! Polański zagrał fenomenalnie do Vollanda, ten założył "dziurę" obrońcy Mainz i uderzył, ale jego próbę na rzut rożny sparował Karius.

• Pierwsze dwadzieścia minut zdecydowanie pod dyktando Mainz. Goście stworzyli tylko jedna sytuację podbramkową, po której strzelili gola.

• Mainz szybko rozegrało akcję na połowie Hoffenheim. Malli w polu karnym zszedł do środka, na prawą nogę i uderzeniem tuż przy słupku zmusił do kapitulacji Baumanna.

• GOL! No i mamy wyrównanie! Strzelcem Malli!

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Brosinskiego z prawego skrzydła i piłka przeszła obok długiego słupka!

• Książkowa kontra Hoffenheim! Polański zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, pomiędzy dwójką obrońców Mainz, do Schmida, a ten pokonał bezradnego Kariusa

• GOL! 1:0 dla Hoffenheim! Schmid strzelcem!

• Tym razem centra De Blassisa już nie tak dobra i piłkę przejęli bez problemu goście.

• Bengtsson zagrał długą piłkę z głębi pola za plecy obrońców Hoffenheim do Muto, ale Japończyk na spalonym.

• Kolejne dośrodkowanie z lewego skrzydła Bengtsson i o mały włos Kim nie wpakował futbolówki do własnej siatki.

• Zamknęli teraz gospodarze zawodników Hoffenheim na ich połowie. Kolejny korner dla Mainz, ale i tym razem nie był zmuszony do interwencji Baumann.

• Centra z lewej strony Bengtssona, De Blassis nie trafił czysto głową w piłkę i Hoffenheim wybiło ją na rzut rożny, z którego nic groźnego nie wynikło.

• Mainz w pierwszych minutach próbuje konstruować akcje prawą stroną, ale póki co bez efektu.

• Bardzo spokojny początek w wykonaniu obu drużyn.

• Daniel Siebert daje sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka Hoffenheim!

• Przywitanie obu ekip i za chwilę losowanie!

• Obie drużyny już na murawie!

• Blisko narożnika, sektor kibiców Hoffenheim na Coface Arena.

• Coface Arena w Moguncji powoli się zapełnia.

• Niespełna dwadzieścia minut pozostało do rozpoczęcia zawodów. Piłkarze FSV Mainz podczas rozgrzewki.

• Sędzią głównym w dzisiejszym meczu będzie Daniel Siebert z Berlina.

• Hoffenheim, od kiedy występuje w Bundeslidze, tylko trzy razy udało się ograć Mainz – dwa razy na własnym boisku i raz na wyjeździe. Ostatni i jedyny triumf „Wieśniaków” na stadionie w Moguncji miał miejsce 10 września 2011 roku.

• W poprzedniej kolejce drużyny Mainz i Hoffenheim nie zdobyły punktów. Zespół z Moguncji przegrał na wyjeździe z Schalke 2:1. Z kolei "Wieśniaki" uległy Werderowi Brema 3:1 mimo, że do 90 minuty utrzymywał się remis 1:1.

• Wyjściowe jedenastki są widoczne również po lewej stronie naszej relacji.

• Składy na mecz FSV Mainz - Hoffenheim

• W oczekiwaniu na początek spotkania, zapraszamy na jego zapowiedź, do której można przejść klikając TUTAJ.

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu otwierającego piątą kolejkę Bundesligi pomiędzy FSV Mainz i Hoffenheim. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30!