1

Bayern Monachium

3

• My już dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy oczywiście na kolejne! Miłej soboty!

• Bayern zasłużenie wygrywa to spotkania, a już za trzy dni Bawarczycy podejmą Szachtar Donieck w rewanżowym meczu 1/8 finałów Ligi Mistrzów!

• Koniec spotkania w Hannoverze! Bayern wygrywa 3:1 po dwóch bramkach Thomasa Mullera i trafieniu Xabiego Alonso!

• Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry tego spotkania.

• W końcówce spotkania już nie dzieje się nic spektakularnego na boisku. Hannover jedynie się broni nie chcąc stracić kolejnej bramki, a Bayern nie potrafi przedrzeć się przez ten dość szczelny mur.

• Żółta kartka dla Francka Riberiego za rewanż na Bittencourcie.

• I żółta kartka dla Leonardo Bittencourta za ostre wejście w nogi Franka Riberiego.

• Ostatnia zmiana w drużynie Hannoveru. Didier Ya Konan pojawia się w miejsce Manuela Schmiedebacha.

• Frank Ribery fantastycznie popędził lewą stroną boiska i wrzucił piłkę idealnie na głowę Thomasa Mullera, a Niemiec popisał się idealnym uderzeniem nie dając żadnych szans na interwencję bramkarzowi Hannoveru!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Fantastyczne uderzenie głową Thomasa Mullera i Bayern prowadzi 3:1!

• I ostatnia zmiana w szeregach Bayernu. Bastian Szweinsteinger wchodzi za Xabiego Alonso.

• Zmiana w ekipie Hannoveru96. Edgar Prib melduje się na boisku w miejsce Jimmyego Brianda.

• Żółta kartka dla Juana Bernata za faul w środku pola.

• GOOOOOOOOOOOL!!! Bayern już prowadzi! Piłka uderzona w lewy róg bramki, bramkarzy wyczuł intencje Mullera, ale nie zdołał wybić piłki.

• Rzut karny dla Bayernu! Robert Lewandowski faulowany w polu karnym Hannoveru!

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Artur Sobiech schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Joselu.

• Fantastyczna, koronkowa akcja Bayernu. Ribery, Muller i Lewandowski pograli na jeden kontakt, w ostatniej chwili graczy Bayernu uprzedził bramkarz Hannoveru wyłapując górną piłkę.

• Druga zmiana w barwach Bayernu Monachium. Frank Ribery wchodzi w miejsce Mario Gotze.

• Nieporozumienie Boatenga z Neuerem, z czego mógł skorzystać Artur Sobiech. Polak ładnie przepchał Boatenga, ale szybciej do piłki od Polaka dopadł bramkarz Bayernu.

• Hiroshi Kiyotake otrzymał piłkę w polu karnym Bayernu, ładnie minął dwóch rywali i zagrał pod bramkę gości, tam jednak nie było żadnego z graczy Hannoveru.

• Startujemy z drugą połową spotkania w Hannoverze! Bayern walczy o kolejne trzy punkty w tym sezonie.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się ponownie na boisku, a to znak że za moment rozpocznie się druga połowa spotkania!

• Koniec pierwszej części meczu w Hannoverze, gospodarze remisują z Bayernem Monachium 1:1 i obserwujemy naprawdę niezłe spotkanie!

• Prostopadłą piłka do Artura Sobiecha, który już miał popędzić w pole karne Bayernu, jednak w międzyczasie rozbrzmiał gwizdek sędziego oznajmiający pozycję spaloną Polaka.

• Ależ była okazja dla Hannoveru! Piłka po rzucie rożnym dla gospodarzy trafiła pod nogi Salifa Sane, który jednak nie zdołał przyjąć piłki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za ostry faul w środku pola ukarany Xabi Alonso.

• Rafinha zdecydował się na strzał z dystansu, futbolówka jednak przeleciała ponad poprzeczką bramki Hannoveru.

• Robert Lewandowski wchodzi na boisko już teraz! Polak zastępuje Brazylijczyka Dante, który fatalnie wyglądał do tej pory.

• Robben powoli nam się rozkręca. Ponownie firmowe zagranie Holendra, czyli zejście na lewą nogę i oddanie strzału, piłka ponownie minęła bramkę Hannoveru, tym razem jednak już nie brakowało dużo.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Ależ szybkie wyrównanie Bayernu! Xabi Alonso pięknym strzałem z rzutu wolnego daje remis!

• Jimmy Briand zagrał fantastyczną piłkę do Japończyka w znakomtej sytuacji posłał piłkę po długim słupku obok interweniującego Manuela Neuera!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Hannover obejmuje prowadzenie po bramce Hiroshiego Kiyotake!!!

• Robben teraz w pojedynkę wyprowadził kontrę Bayernu. Holender otrzymał piłkę na połowie boiska i popędził przy linii bocznej aż do pola karnego mijając dwóch rywali, by w końcu wywalczyć rzut rożny.

• Mogła paść teraz bramka dla Hannoveru! Po rzucie rożnym piłka trafiła do Salifa Sane, który zgrał do Brianda, ten z najbliższej odległości nie zdołał skierować piłki do bramki Bayernu, a dodatkowo sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

• Po odzyskaniu piłki przez Hannover pod własnym polem karnym futbolówka trafiła do Artura Sobiecha, który najpierw minął Holgera Badstuber, ale w decydującym momencie piłkę zabrał mu Jerome Boateng.

• Po pierwszym kwadransie gry Bayern Monachium ma 75% posiadania piłki.

• Juan Bernat próbował wrzucić piłkę w pole karne Hannoveru, ale w nim był tylko osamotniony Arjen Robben do którego ta piłka nie dotarła.

• Robben w swoim stylu przełożył piłkę na lewą nogę, oddał strzał zza pola karnego, ale Holender przeniósł piłkę wysoko ponad bramką rywali.

• David Alaba uderza z rzutu wolnego i bardzo ładnie piłkę na rzut rożny wybija Robert Zieler!

• Arjen Robben przyjął piłkę z lewej strony pola karnego, już przygotował się do strzału gdy został sfaulowany przez jednego z graczy gospodarzy. Mamy pierwszy rzut rożny dla Bayernu i może być naprawdę groźnie.

• Początek spotkania, bez większych niespodzianek zdecydowanie na korzyść gości z Monachium. Bayern rozpoczął tuż po pierwszym gwizdku rozpoczął swoje klepanie i na razie Hannover nie jest w stanie przerwać akcji "Bawarczyków".

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy mecz 24. kolejki Bundesligi!

• Oba zespoły wychodzą już ma murawę stadionu w Hannoverze, za moment początek tego spotkania!

• W poprzedniej kolejce ligowej Bayern wygrał na Alianz Arenie z FC Koln 4:1, natomiast Hannover zremisował u siebie z VfB Stuttgart 1:1.

• Liczyliśmy, że ten mecz będzie potyczką dwóch polskich napastników, jednak od pierwszej minuty będziemy mogli zobaczyć tylko jednego. W pierwszym składzie drużyny Hannoveru jest Artur Sobiech, natomiast po drugiej stronie tylko na ławce znalazł się Robert Lewandowski.

• Ławka rezerwowych Hannoveru96: Konigsmann (Br.), Andreasen, Joselu, Prib, Sakai, Stankevicius, Ya Konan.

• Ławka rezerwowych Bayernu: Reina (Br.), Benatia, Lewandowski, Pizarro, Ribery, Rode, Schweinsteinger.

• Przeciwko ekipie z Monachium nie zagrają Miller, Hoffmann oraz Stindl. Natomiast w drużynie gości nie wystąpią J. Martinez, Lahm i Alcantara.

• Lewandowski rozegrał 4 pełne spotkania, raz został zmieniony w drugiej połowie i raz wszedł w drugiej odsłonie meczu. Zdobył 4 gole w lidze. Grał także w meczu Ligi Mistrzów oraz w tygodniu w Pucharze Niemiec.

• Sobiech rozegrał wiosną niewiele ponad 100 minut i zdobył jednego gola. Ani razu nie wyszedł na boisko w wyjściowym składzie.

• To spotkanie może być pojedynkiem dwóch napastników Reprezentacji Polski – Roberta Lewandowskiego i Artura Sobiecha. Szanse na występ obu od pierwszej minuty nie są jednak zbyt wysokie.

• Hannover jest 11. z dorobkiem 27 punktów po 23 meczach, z przewagą 4 oczek nad strefą spadkową.

• W tabeli obecnego sezonu Bundesligi Bayern jest niekwestionowanym liderem, z 8-punktową przewagą nad jedynym liczącym się jeszcze, przynajmniej teoretycznie, w walce o mistrzostwo Wolfsburgiem.

• Historia bezpośrednich pojedynków tych ekip w ostatnich latach nie jest zbyt optymistyczna dla Hannoveru. Dość powiedzieć, że 7 poprzednich spotkań z rzędu wygrali Bawarczycy (w tym 6 meczów ligowych i jeden pucharowy). Dla gospodarzy pamiętny był na pewno rok 2011, kiedy to potrafili dwukrotnie pokonać wyżej notowanego rywala na HDI-Arena.

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania, w którym Hannover 96 podejmie u siebie Bayern Monachium. Początek meczu już za niespełna półgodziny!