Hannover 96

2

Borussia Dortmund

3

• Sędzia Felix Brych gwiżdżę po raz ostatni. Borussia Dortmund wygrywa na wyjeździe z Hannoverem 96. Końcowy wynik 2:3. Dziękujemy za bycie z nami i zapraszamy na kolejne relację.

• Borussia kontratakuje, Socratis do narożnika, aby tylko na czas.

• Ostatnie 60 sekund. Hannover atakuje.

• Strzał Andreasena jednak bardzo niecelny. Wznawia grę bramkarz Borussi.

• Trochę chaotycznie walczą gospodarze. Próbują i bedą mieli szansę z 18 - 20 metrów po faulu Suboticia. Rzut wolny.

• Cztery minuty doliczył Felix Brych.

• Schodzi Marco Reus. W jego miejsce Ramos.

• Andreasen wchodzi za Sakaiego.

• Joselu nie dopadł do piłki adresowanej przez Albornoza, bo futbolówkę pewnie złapał Weidenfeller.

• Borussia tymczasem miała swoją szansę. W zamieszaniu podbramkowym próbowali strzelać Reus i Bender. Piłkę wybili obrońcy Hannoveru.

• Ostanie 5 minut czasu podstawowego. Czy gospodarze dostarczą nam jeszcze emocji w tym spotkaniu?

• Źle wybił piłkę głową Subotic, ta trafiła do Kiyotake, ten podał do strzelca pierwszej bramki dla Hannoveru i zawodnik gospodarzy obrócił się i strzelił nie do obrony przy prawym słupku Weidenfellera. 2:3.

• GOOOOOOLLLL!!!! LARS STINDL!!!!

• Błaszczykowski czubkiem buta posyła piłkę do Reusa, ten wychodzi sam na sam z Zielerem, ale jego strzał ląduje na słupku.

• Hannover nie potrafi stworzyć sobie dobrej sytuacji. Borussia przeważa i nie daje pograć osłabionym gospodarzom.

• Socratis z ostrego kąta i broni Zieler.

• Błaszczykowski świetnie do Reusa, ale Niemiec źle przyjął piłkę i nic z tego nie będzie.

• Albornoz za Schulza.

• Prib wchodzi za Brianda.

• Bender za Geundogana.

• Żółta kartka dla Salifa Sane

• Znów Borussia, długa piłka, ale wybija ją Zieler.

• Błaszczykowski prawą flanką do Reusa ten strzela, piłka jednak odbija się od jednego z obrońców Hannoveru i wyszła poza pole karne.

• Borussia naciera. Hannover ''siadł'' po tej trzeciej bramce.

• Długa piłka do Reusa, wycofał się z piłką z pola karnego, zagrał do Geundogana a ten uderzył niecelnie.

• Kolejna świetna akcja Dortmundu. Kagawa pięknie zagrał do Aubameyanga a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki Zielera. Hannover - Borussia 1:3.

• GOOOLLLL!!!!! AUBAMEYANG!!!!!

• Piłkarz, o podobno polskich korzeniach wchodzi za Kircha.

• Ładna, kombinacyjna akcja piłkarzy Borussi. To Kuba Błaszczykowski wypracował tą akcję holując piłkę i zagrywając ją do Reusa. Ten tylko delikatnie w polu karnym zagrał do Kagawy i Japończyk strzelił już na prawie pustą bramkę.

• GOOOOOOLLLLL!!!!!! BORUSSIA!!!!

• Nie przejmują się nieobecnością jednego gracza gospodarze, Sakai wrzuca ale ubiega Brianda obrońca Borussi. Rzut rożny.

• Ambitny Bittencourt głupio fauluje Kehla i sędzia wyrzuca zawodnika Hannoveru z boiska po otrzymaniu drugiej żółtej kartki.

• Sakai wrzuca w pole karne, źle obliczył lot piłki Weidenfeller, piłkę wybija z linii bramkowej Hummels.

• Nic się nie stało. Sane wraca na boisko.

• Sane ostro potraktowany. I potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.

• Faul Bittencourta na Błaszczykowskim i żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

• Szansa Borussi. Wrzucał Reus, nie było jednak nikogo w polu karnym by zamknąć tą akcję.

• Starcie w powietrzu Suboticia z Bittencourtem i sędzia karze obrońcę Dortmundu żółtą kartką.

• Od środka drugą część spotkania rozpoczynają zawodnicy Hannoveru 96.

• Jurgen Klopp musi porozmawiać ze swoimi zawodnikami w przerwie gdyż po bramce Hannoveru stracili oni koncepcję na grę w tym spotkaniu. Czy będą szybkie zmiany? Dowiemy się za chwilę.

• Sędzia Felix Brych nie dolicza do tej połowy choćby minuty i zawodnicy schodzą do szatni. Zapraszamy za 15 minut.

• Stindl do Joselu i na rzut rożny wybija Kehl. szybko wykonany korner, ale piłka przechodzi przez całe pole karne nie znajdując żadnego zawodnika Hannoveru.

• Briand dośrodkował, ale najwyżej skoczył Hummels i wybił głową piłkę poza pole karne.

• Walczą gospodarze, już nie mają takich problemów jak w pierwszych minutach spotkania. Borussia jak na razie nie ma koncepcji na grę.

• Rzut wolny Reusa z 35. metra. Piłkę łapie Zieler.

• Bittencourt ładnie odgrywa w stronę Schulza, ale blokuje go Subotic. Piłkę od bramki wybiję bramkarz Dortmundczyków.

• Felipe wypuszcza prawą stroną Sakaiego ten wrzuca, piłkę jednak łapię Weidenfeller.

• Faul Błaszczykowskiego. Mają pretensję do sędziego piłkarze Borussi.

• Subotic długą piłką w stronę Aubameyanga, ten wyprzedza obrońcę Hannoveru jednak napastnika gości blokuje bramkarz Zieler.

• Hannover się rozkręca z prawej strony wrzuca Felipe, ale piłka przechodzi przez pole karne i na rzut rożny wybija ją jeden z obrońców gości.

• Kolejna kontra Hannoveru, świetne podanie i strzał Joselu. Broni Weidenfeller.

• Szybka kontra Hannoveru. Gospodarze lewą flanką, rajd Bittencourta, płaskie podanie mija w polu karnym obrońców Borussi i strzela Stindl. Przy tej bramce maczał palce ''Kuba''.

• GOOOOOOLLLL!!!!! 1:1 !!!!!

• Błąd gospodarzy piłkę przejął Kehl, podał do Reusa ale ten nie zdąrzył wrócić ze spalonego. to mogła być dobra sytuacja gdyby tylko Reus szybciej wrócił z ''offsajdu''.

• Po pół godzinie 6:3 w strzałach dla Hannoveru, ale nie przekłada się to na wynik.

• Faulowany Briand przez Socratisa.

• Widać od jakiegoś czasu, że nad stadionem pojawiło się słońce i może przestanie padać deszcz, który trochę przeszkadza widowisku.

• Dobre pierwsze 25 minut Błaszczykowskiego. Pewnie gra na swojej prawej stronie, często schodzi do środka i miał asystę drugiego stopnia.

• Po tym rzucie rożnym Borussia próbowała kontrować ale akcja została zatrzymana.

• Zablokowany strzał któregoś z graczy gospodarzy i ponownie rzut rożny.

• Teraz jednak kolejny korner dla gospodarzy.

• Borussia nadal prowadzi grę. Jeśli Hannover zabiera jej piłkę to tylko na chwilę.

• Ta bramka to na pewno dla Borussi duży krok do tego by zwyciężyć na tym terenie.

• Kuba zagrał do Reusa, ten pięknym technicznym podanie wypuścił Aubameyanga i ten także technicznie pokonał bramkarza gospodarzy.

• GOOOOLLLLLL!!!!! AUBAMEYANG!!!!!

• Chwila twardej gry gospodarzy - to podoba się kibicom Hannoveru. Faulowany jednak Stindl. Sędzia jednak dyktuje rzut rożny, który Hannover wykonuje fatalnie.

• Wrzutka Błaszczykowskiego, ale dobrze w polu karnym interweniuje Marcelo.

• Złe zagranie Kagawy i piłkę szybko wybija Zieler.

• Groźna sytuacja Hannoveru, ale Briand strzela zbyt słabo by zaskoczyć Weidenfellera.

• Bittencourt po rajdzie wrzuca w pole karne Borussi, ale nie było tam jego kolegów.

• Żółto - Czarni w polu karnym gospodarzy, ale nikt nie zdecydował się na strzał.

• Borussia powoli zdobywa przewagę na boisku. Hannover nie może na razie zagrozić gością.

• Hannover wrzuca piłkę w pole karne, ale są tam obrońcy Borussi wraz z Weidenfellerem.

• Teraz Borussia próbuję grać długimi piłkami, ale dobrze obrońcy Hannoveru.

• Jak na razie kontry gospodarzy rozbijane są przez defensywę gości.

• Borussia ładnie rozgrywa piłkę w ataku pozycyjny.

• Na spalonym po kontrze Dortmundu Reus.

• Borussia już strzela, a mianowicie z lewej nogi Błaszczykowski z 18. metrów ale broni Zieler.

• Sędzia Felix Brych gwiżdżę w tym meczu po raz pierwszy i ze środka rozpoczynają zawodnicy Borussi.

• Oba kluby dzielą tylko 3 punkty. Borussia jest na miejscu 10. z 30. ''oczkami", natomiast 14. miejsce okupuje drużyna Hannoveru 96. Dortmundczycy na pewno będą chcieli zmazać plamę po ostatnim meczu u siebie z Juventusem Turyn. Drużyna gospodarzy wydaję się dobrym przeciwnikiem do przełamania się bowiem nie wygrała jeszcze w tym roku w lidze, a mieliśmy już 8 noworocznych kolejek. Ostatnio Hannover poniósł porażkę z inną Borussią, tą z Moenchenglandbach. Natomiast Borussia po przebudzeniu w lidze ostatnie 2 spotkania zremisowała z Hamburgiem i 1.FC Koeln.

• Na ławce Borussi Dortmund od pierwszych minut usiądą: Langerak, Bender, Ramos, Kampl, Immobile, Mkhitaryan, Dudziak.

• Podaliśmy już pierwsze składy obu ekip. teraz czas na ławki rezerwowych. Hannover: Almer, Andreasen, Albornoz, Gulselam, Prib, Schmiedebach, Ya Konan.

• Witamy w relacji live! Już niebawem będziemy z Wami na meczu Hannover 96 - Borussia Dortmund. Bardzo ciekawe spotkanie gdzie od pierwszych minut będziemy mogli oglądać Jakuba Błaszczykowskiego.