Hannover 96 2 - 1 Schalke 04 Gelsenkirchen

Hannover 96

2

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

• Gdy tuż po przerwie Schalke wyszło na prowadzenie, wydawało się, że goście pewnie wygrają ten mecz. Bardzo aktywny był Choupo-Moting, gracze z Gelsenkirchen mieli szanse na kolejnego gola, ale wówczas nastąpiły trzy minuty, które wstrząsnęły drużyną Jensa Kellera. Po złym zachowaniu Boatenga Hannover wyprowadził dwie błyskawiczne kontry i wyszedł na prowadzenie, którego później uważnie pilnował. Bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu gospodarzy, szkoda tylko, że zaledwie symboliczny występ zaliczył Artur Sobiech. To już wszystko z HDI Arena, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Hannover z trzema punktami!

• Sobiech mógł wyjść nawet sam na sam, lecz po podaniu od kolegi piłka trafiła w piętę Polaka.

• Zieler pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu, sekundy dzeilą Hannover od zwycięstwa.

• Żółta kartka po faulu Priba, Schalke będzie miało jeszcze okazję z rzutu wolnego.

• Sędzia doliczył do tego meczu trzy minuty.

• Znów bardzo niepewnie interweniował Faehrmann w walce o piłkę z Sobiechem, ale tym razem nie przyniosło to konsekwencji.

• Na boisku zobaczymy jednak Polaka. Joselu żegnany owacją na stojąco, Artur Sobiech pojawia się na samą końcówkę.

• Joselu o krok od gola! Błyskawiczna kontra Hannoveru prawą stroną, Sakai świetnie dośrodkował w pole karne do Joselu, a po strzale głową Hiszpana i interwencji Faehrmanna piłka trafia w poprzeczkę!

• Akcja Schalke prawą stroną bardzo niedokładna. Wygląda na to, że goście rozpoczną ten sezon od dwóch porażek.

• Po starciu z Masipem na boisku leży Joselu, mamy dłuższą przerwę w grze.

• Hannover całą drużyn broni się na własnej połowie. Na razie defensywa gospodarzy nie popełnia błędów.

• Druga zmiana w Hannoverze, brawami żegnany Bittencourt, którego zmienia Gulselam.

• Bardzo dobry powrót Priba, czysty wślizg przerywa akcję Schalke.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego groźnie zrobiło się pod bramką Hannoveru. Nawet gdyby piłka wpadła jednak do siatki, gol nie byłby uznany - trzech zawodników gości znajdowało się na spalonym.

• Strata Hanoveru w środku boiska, szybki rajd Mayera, którego wślizgiem od tyłu atakuje Andresen. Zasłużona żółta kartka.

• Ostatnia zmiana w drużynie Schalke, zamiast Sama na boisko wchodzi Christian Clemens.

• Świetny raje Priba, który mija dwóch piłkarzy, ale jest faulowany przez Ayhana. Żółta kartka dla Turka.

• Próbował odpowiedzieć Sam, lecz po jego strzale z dystansu piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Szkoleniowiec Schalke reaguje zmianą, Draxlera zastępuje Max Meyer.

• Ależ zwrot akcji! Kolejna fatalna strata Boatenga, Prib przebiegł przez pół boiska, dograł do Joselu, który mocnym strzałem przy słupku pokonuje źle ustawionego Faehrmanna.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA HANNOVERU! JOSELU!

• Boateng podaje do Sama, ten dobrze wypatrzył Huntelaara, ale Holender wygonił się z piłką pod linię końcową i nic z tej akcji nie wyszło.

• Fenomenalny rajd prawą stroną Bittencourta, który ogrywa Boatenga, świetnie dogrywa w pole karne, Prib wślizgiem uprzedza obrońców i umieszcza piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA HANNOVERU! PRIB!

• Wydawało się, że po akcji Sama Schalke będzie miało rzut rożny, lecz golkiper gospodarzy rozpocznie ostatecznie od bramki.

• Szybka kontra Schalke, Sam dobrze zagrywa do Draxlera, ale jego strzał broni Zieler.

• Niepewne wyjście Faehrmanna po dośrodkowaniu Pandera, ale tym razem nie miało to konsekwencji.

• Dośrodkowanie Priba z lewej strony boiska, ale piłkę na rzut rożny wybija Fuchs.

• Choupo-Moting! Kolejna znakomita szansa tego piłkarza, dobrym podaniem w polu karnym wypatrzył go Fuchs, lecz znakomicie broni Zieler!

• Szybki atak Schalke, prawą stroną z piłką wyszedł Sam, lecz jego dogranie w kierunku Huntelaara było niedokładne.

• Albornoz opuszcza boisko, zastępuje go Hiroshi Kiyotake.

• Świetny rajd Albornoza, Sam musi faulować Chilijczyka.

• Kolejna próba bardzo aktywnego ostatnio Choupo-Motinga, tym razem piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Fatalna strata Neustaedtera na rzecz Priba, ten nie zdołał jednak dokładnie dograć do Joselu.

• Błąd Fuchsa, który pozwala wyjść na dobrą pozycję Bittencourtowi, ten wygonił się niemal do samej linii końcowej, ale zdołał jednak dośrodkować, po sporym zamieszaniu piłkę złapał ostatecznie golkiper Schalke.

• Dośrodkowanie wprost na głowę Matipa, ten jednak posyła piłkę nad poprzeczką.

• Koronkowa akcja Schalke lewą stroną, aktywny Choupo-Moting, jego strzał blokuje jednak Marcelo, będzie jeszcze rzut rożny.

• Zmarnował tę sytuację Boateng, trafiając prosto w mur.

• Marcelo musi ratować się faulem w starciu z Draxlerem. Będzie dobra okazja na podwyższenie wyniku.

• Do dośrodkowania Pandera z rzutu wolnego nie doszedł żaden z jego kolegów i piłkę bez najmniejszego problemu złapał Faehrmann.

• Bittercourt i Sakai zaatakowali prawą stroną ale piłkę Japończykowi odebrał dobrze wracający pod własną bramkę Choupo-Moting.

• Nieudana pułapka ofsajdowa Hannoveru, świetne prostopadłe podanie do Choupo-Motinga, ten wraz z Huntelaarem wychodzi naprzeciw Zielera, dogrywa do Holendra,który pakuje piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SCHALKE! HUNTELAAR!

• Oba zespoły na drugą część gry wyszły w niezmienionych składach. Od środka rozpoczęło Schalke.

• Gramy!

• Wracamy na drugą połowę spotkania Hannoveru z Schalke. Jako pierwsi na murawie pojawili się goście.

• Zacięte widowisko oglądamy na razie w Hannoverze, sporo jest walki w środku pola, lecz brakuje nieco sytuacji podbramkowych. Obaj bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy, choć w końcówce przycisnęło nieco Schalke. Miejmy nadzieję, że goli doczekamy się w drugiej połowie, na którą zapraszamy za około kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Błąd Hoewedesa naprawia Matip, który wygrywa pojedynek z Joselu i wybija piłkę.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Ayhan! Bomba Turka z dystansu mogła zaskoczyć golkipera Hannoveru, piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

• Huntelaar! Wreszcie pokazał się w ataku Holender, oddał mocny strzał zza pola karnego, lecz Zieler nie dał się zaskoczyć!

• Szybka kontra Hannoveru prawą stroną, ale piłka znów zagrana bardzo niedokładnie.

• Bezbłędny jest na razie Sakai. Japończyk kolejnym dobrym wślizgiem powstrzymuje atak gości.

• Wreszcie z akcją zdołali wyjść gracze Schalke, ale uderzenie sprzed pola karnego zostało zablokowane przez obrońców gospodarzy.

• Znakomita okazja dla Hannoveru! Fatalna strata Schalke w środku pola, szybkie podanie do Joselu, ten decyduje się na strzał zza pola karnego, ale piłka minimalnie mija słupek!

• Nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki mają gracze Schalke. Goście utrzymują się przy niej w 53% czasu.

• Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Choupo-Motinga w kierunku Sama. bardzo niedokładnie grają dzisiaj obie drużyny.

• Bittencourt przewraca się w starciu z Matipem, kibice domagają się rzutu wolnego dla Hannoveru, ale gwizdek arbitra milczy.

• Dobre zachowanie Sakaiego, który wygrywa pojedynek z Choupo-Motingiem. Schalke musi budować atak od nowa.

• Świetny przerzut Sama Do Choupo-Motinga, ten zagrywa do Draxlera, lecz Niemiec znów zbyt długo holuje piłkę, niepotrzebnie spowalniając akcję.

• Świetny powrót do obrony Joselu, który ślizgiem powstrzymuje jednego z rywali.

• Atak Schalke kończy się po bardzo niedokładnym dograniu na prawą stronę boiska, od bramki rozpocznie Zieler.

• Ryzykowne wybicie Zielera trafiło w Huntelaara, ale piłka wyleciała poza boisko.

• Joselu świetnie minął jednego z rywali i dograł do Albornoza, ten oddał piłkę Pribowi, ale temu ostatniemu strzał zupełnie nie wyszedł.

• Sporo zamieszania i niedokładności z obu stron. Na razie dużo aktywniejsi są gospodarze.

• Szybka akcja Schalke lewą stroną, Boateng znakomicie wypatrzył stojącego przed polem karnym Draxlera, lecz ten zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji i doskoczyli do niego obrońcy.

• Po faulu na Pribie Hannover miał kolejny rzut wolny, ale Pander uderzył prosto w mur.

• Mamy zapowiadaną zmianę, Kolasinacia zastępuje Christian Fuchs.

• Dobre dośrodkowanie Pandera w pole karne, piłkę wybija jednak jeden z defensorów Schalke.

• Kolasinać faulem powstrzymuje groźną akcję Bittencourta, a sam przy okazji ucierpiał na tyle, że będzie potrzebna zmiana.

• Bardzo dobry przechwyt Hannoveru i szybka akcja, wysiłek kolegów zmarnował jednak Andreasen, którego dośrodkowanie wylądowało na górnej siatce.

• Groźnie było w polu karnym Schalke po dośrodkowaniu Albornoza, lecz Faehrmann dobrze uprzedził Joselu. Hiszpan długo nie podnosi się po tym starciu z boiska.

• Świetne dogranie Boatenga w pole karne, tam Sam zdecydował się na zaskakujący strzał z ostrego kąta, lecz nie dał się zaskoczyć Zieler!

• Schalke miało rzut wolny, ale dośrodkowanie było zbyt mocne i Zieler bez problemu złapał piłkę.

• Znakomita atmosfera na stadionie w Hannoverze, ciągle słychać chóralne śpiewy kibiców.

• Błyskawiczna odpowiedź gości, Uderzenie Draxlera bardzo dobrze blokuje jednak Marcelo.

• Na początku nieco aktywniejszy Hannover, kolejna akcja Pribą lewą stroną, ale to Schalke rozpocznie od rzutu z autu.

• Z akcją lewą stroną ruszył Prib, ale dobra interwencją powstrzymał go Hoewedes. Gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, ale z dośrodkowania Pandera nie wynikło żadne zagrożenie.

• Od środka rozpoczęli gospodarze, którzy grają dziś w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach. Schalke również w swoich tradycyjnych strojach, czyli na niebiesko-biało.

• Zaczynamy!

• Arbiter wyprowadza właśnie zawodników na boisko. Stadion Hannoveru wypełniony po brzegi, sporo jest także kibiców gości, którzy prezentują efektowną oprawę.

• Zawodnicy obu drużyn czekają już w tunelu.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Peter Gagelmann. Na liniach pomagać mu będą Sven Jablonski i Thomas Gorniak.

• W drużynie gospodarzy w Bundeslidze zadebiutuje dziś Joselu. W Schalke mamy dwóch debiutantów - Sidneya Sama i Maxima Choupo-Motinga.

• W ostatnim sezonie oba zespoły w Hannoverze grały także stosunkowo wcześnie, bo już w 3. kolejce Bundesligi. Gospodarze wygrali wówczas 2:1. W rewanżu w Gelsenkirchen 2:0 zwyciężyło natomiast Schalke.

• Również sparingi Hannoveru wypadały bardzo różnie, lecz w Pucharze Niemiec gospodarze dzisiejszego meczu wygrali dość pewnie.

• Choć na papierze faworytem wydają się być goście, to wcale nie jest to takie oczywiste. W okresie przygotowawczym podopieczni Jana Kellera nie prezentowali się zbyt dobrze, a w zeszły poniedziałek przegrali niespodziewanie w 1/32 finału Pucharu Niemiec z trzecioligowym Dynamem Drezno.

• Mamy nadzieję na polski akcent w tym pojedynku. Mecz na ławce rezerwowych Hannoveru rozpocznie Artur Sobiech. Czy Polak dostanie od Tayfuna Korkuta szansę występu?

• Rezerwowi Schalke: Wetklo, Felipe Santana, Meyer, Clemens, Hoegem, Fuchs, Barnetta

• Rezerwowi Hannoveru: Gulselam, Sobiech, Schlaudraff, Karaman, Kiyotake, Almer, Felipe

• Zobaczyć możecie już również skład, w którym dzisiejszy mecz rozpoczną zawodnicy Hannoveru.

• Znamy wyjściowe jedenastki obu zespołów. Po lewej stronie możecie zobaczyć już w jakim zestawieniu na boisko wybiegną goście.

• Trwa pierwsza kolejka niemieckiej Bundesligi. Już o 15:30 swój mecz rozpoczną piłkarze Hannoveru 96 i Schalke 04 Gelsenkirchen. Zapraszamy na relację na żywo z tego pojedynku.