Schalke 04 Gelsenkirchen 1 - 1 Bayern Monachium

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

Bayern Monachium

1

• Lewandowski się przełamał, ale Bayern nie potrafił wygrać tego spotkania. W drugiej połowie Schalke zagrało znacznie lepiej i doprowadziło do wyrównania. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Remis!

• Bayern przycisnął, czy gracze Guardioli zdobędą gola rzutem na taśmę?

• Rzut rożny dla Schalke nie przyniósł strzału na bramkę, a sędzia dolicza do tego meczu cztery minuty.

• Jest kontrowersja, bo Alaba przewrócił się w starciu z rywalami w polu karnym Schalke, ale arbiter nie dyktuje karnego!

• Bayern przeważa, ale nie stwarza sobie w końcówce sytuacji bramkowych.

• Kolejny faul Draxlera, który ma szczęście, że wciąż jest na boisku.

• Fuchs zmienia Santanę.

• Trzecia kontuzja w Schalke. Gry nie będzie mógł kontynuować Santana.

• Z rzutu rożnego dla Bayernu nie było zagrożenia dla gospodarzy.

• Aogo wchodzi w miejsce Ayhana.

• Kwadrans do końca. Gospodarze wyjaśniają teraz zamieszanie we własnym polu karnym.

• Kontuzjowany Ayhan opuszcza z trudem boisko. Schalke przez chwilę w dziesiątkę.

• Świetna piłka za linię obrony do Shaqiriego, który w dobrej sytuacji uderza jednak wprost w Fahrmanna!

• Schodzi z boiska Xabi Alonso, a w jego miejsce Pierre-Emile Hojbjerg. Ciekawa decyzja Guardioli.

• Odpowiedź Bayernu, po dośrodkowaniu Alaby piłka spada pod nogi Lewandowskiego, ale ten uderza wysoko nad bramką!

• Choupo-Moting poradził sobie w polu karnym z Dante, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Neuer! Schalke złapało wiatr w żagle!

• Żołta kartka dla Sama.

• Ogromne zamieszanie po rzucie wolnym dla Schalke, Alonso przy próbie wybicia piłki z linii bramkowej nastrzela Howedesa i piłka trafia do siatki! Piłkarze Bayernu protestowali, że piłka trafiła w rękę gracza Schalke, ale ta ręka była nastrzelona, a gol prawidłowy! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Benedikt Howedes!

• I już Dante przerywa kontratak gospodarzy.

• Druga zmiana w Bayernie. Kontuzjowany Boateng opuszcza boisko, a w jego miejsce Dante.

• Faul w ofensywie Lewandowskiego na Santanie odgwizdał teraz arbiter. Dość dyskusyjna sytuacja.

• Juan Bernat zmienia Mario Goetze.

• Sam szukał w polu karnym Bayernu Meyera, ale jego podanie przeciął Neuer.

• Choupo-Moting wychodził sam na sam z Neuerem, ale się pogubił i został jeszcze dogoniony przez Boatenga!

• Draxler musi uważać. Ma on kartkę na koncie, a teraz zdenerwowany odkopnął piłkę po gwizdku arbitra.

• Znowu Draxler! Reprezentant Niemiec uderza głową z kilkunastu metrów i łapie piłkę Neuer!

• Draxler nie dał rady przepchnąć Boatenga i wyjść sam na sam z Neuerem. Sędzia dopatrzył się jeszcze faulu młodego Niemca.

• Rzut rożny dla gości po interwencji Matipa.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Schalke Gelsenkirchen - Bayern MonachiumSchalke Gelsenkirchen - Bayern Monachium

• Bayern prowadzi w Gelsenkirchen 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego, który wreszcie strzelił tym samym pierwszego gola dla Bayernu w Bundeslidze. Podopieczni Guardioli mają dość zdecydowaną przewagę, ale to spotkanie wciąż jest dalekie od rozstrzygnięcia.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Kartka dla Draxlera za faul na Mullerze.

• Ależ błąd Neuera na 40 metrze przed własną bramką! Ayhan jednak nie zdołał celnie uderzyć z połowy boiska!

• Schalke Gelsenkirchen - Bayern Monachium

• Schodzi z boiska kontuzjowany Kirchhoff, a w jego miejsce Neustadter.

• Rode fauluje Draxlera 20 metrów od bramki Neuera. Żółta kartka.

• Domagali się teraz kibice gospodarzy odgwizdania rzutu karnego dla Schalke za zagranie ręką, ale Marco Fritz nic sobie z tego nie robi.

• Leży na boisku jeden z zawodników Schalke. Już wiadomo, że będzie zmiana w ekipie gospodarzy.

• Długa piłka w kierunku Draxlera, ale ten jest uprzedzony przez Lahma i piłka trafia do Neuera.

• Zrobiło się nerwowo między Hoegerem a Boatengiem po jednej z decyzji arbitra. Ten mecz nabiera ciśnienia, szczególną frustrację widać u przegrywajacych gospodarzy.

• W odpowiedzi bardzo niecelnie z daleka strzela David Alaba.

• Mocne, ale nieznaczne uderzenie z dystansu Sidney'a Sama.

• Lewandowski dostał piłkę w polu karnym i uderzył potężnie w Fahrmanna, ale wcześniej był na spalonym.

• Shaqiri zza pola karnego uderza nieznacznie obok bramki przeciwnika!

• Choupo-Moting złapany na spalonym.

• Kolejna bardzo ładna kombinacja gości, ale podanie Gotze w polu karnym blokuje Matip.

• Xabi Alonso z rzutu wolnego zagrał za linię obrony, gdzie ani Muller, ani Lewandowski nie sięgnęli piłki.

• Kartka dla Hogera za bardzo ostry wślizg na nogi Shaqiriego.

• Teraz Lewandowski rozegrał piłkę z Mullerem, ale Niemiec znalazł się na ofsajdzie.

• Żółta kartka dla Kirchhoffa, który bardzo brzydko faulował Gotze.

• Lewandowski dostał piłkę w pole karne, rozegrał kapitalną akcję dwójkową z Rode, dzięki czemu po chwili wpakował futbolówkę do pustej bramki i zdobył swojego pierwszego gola w barwach Bayernu w Bundeslidze! 1:0 dla Bawarczyków!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBEEEEERT LEWANDOWSKI!!!!

• Julian Draxler wychodził sam na sam z Neuerem, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

• Lewandowski!!! Lahm z prawego skrzydła zagrał w 'stylu Piszczka' - płasko, na 14. metr do Lewandowskiego, którego płaski strzał pewnie broni Fahrmann!

• Muller! Lewandowski doskonale zagrał w pole karne do wbiegającego Mullera, którego uderzenie kapitalnie broni Fahrmann!

• Już atakuje Bayern. Alaba nie zdołał celnie dośrodkować w pole karne gospodarzy.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Veltins Areny. Efektowna oprawa kibiców gospodarzy, którym jednak nie pomaga rzęsiście padający deszcz.

• Xabi Alonso

• W dzisiejszym meczu na pewno nie zobaczymy Kolasinaca, Fuchsa, Goretzki, Farfana, Huntelaara oraz Sane (wszyscy Schalke), a także Rafinhi, Martineza, Robbena, Ribery'ego i Schweinsteigera.

• Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Juan Bernat, Dante, Julian Green, Claudio Pizarro, Gianluca Gaudino, Pierre-Emile Hojbjerg.

• Rezerwowi Schalke 04: Christian Wetklo, Atsuto Uchida, Roman Neustadter, Chinedu Obasi, Christian Clemens, Tranquillo Barnetto, Dennis Aogo.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W jedenastce Bayernu są zarówno Robert Lewandowski, jak i debiutujący Xabi Alonso!

• Obie drużyny do tej pory zagrały po jednym spotkaniu. Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie VFL Wolfsburg 2:1 Thomasa Muellera oraz Arjena Robbena. Schalke z kolei uległo w identycznym stosunku Hannoverowi 96 w meczu, w którym jedyne trafienie dla Konigsblauen zaliczył Klaas Jan Huntelaar.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki niemieckiej Bundesligi, gdzie Schalke 04 Gelsenkirchen zmierzy się z Bayernem Monachium!