Schalke 04 Gelsenkirchen 2 - 1 FSV Mainz

2

FSV Mainz

1

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstrakalsa.net!

• Na zakończenie czwartej kolejki Bundesligi, na Veltins Arena, oglądaliśmy naprawdę dobre widowisko. W pierwszej jak i w drugiej połowie mieliśmy sporo sytuacji podbramkowych. Mecz mógł się podobać i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Schalke wygrało zasłużenie, ale Mainz także pokazało się z niezłej strony. "Górnicy" mogli wygrać okazalej, ale zmarnowali sporo szans na pokonanie Kariusa.

• Koniec! Schalke wygrywa 2:1 z Mainz. Dla "Górników" jest to drugie zwycięstwo w sezonie 2015/2016.

• Ostatnia zmiana w Schalke i w całym meczu. Ayhan zmienia Geisa.

• Schalke wyszło z kontrą. Huntelaar zauważył, że z rzutu rożnego pod bramką jego drużyny nie zdążył wrócić bramkarz Mainz Karius i uderzył z połowy boiska, ale piłka przeszła nieznacznie obok słupka.

• Kolasinac za Meyera.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Po rzucie rożnym dla Mainz, w polu karnym Schalke wybuchło ogromne zamieszanie, ale gospodarze wyszli z opresji.

• Mainz miało świetną okazję, aby wyrównać. Brosinski zagrał piłkę z linii końcowej przed bramkę do Malliego, a ten uderzył, ale jego próba została instynktownie obroniona przez Faehrmanna.

• Ostatnia zmiana w Mainz. Niderlechner za Bengtssona.

• Schalke mogło rozstrzygnąć losy meczu! Sane zagrał w polu karnym wzdłuż bramki do środka do Di Santo, a Argentyńczyk uderzył z pierwszej piłki, ale uczynił to fatalnie. Futbolówka poszybowała kilka metrów nad bramką.

• Matip ukarany żółtą kartką za faul.

• Muto mógł się znaleźć w dogodnej sytuacji jeden na jeden z Faehrmannem, ale arbiter odgwizdał spalonego.

• Druga zmiana w Mainz. Klement wchodzi za Latzę.

• Nie poddaje się Mainz, podejmuje próby zdobycia bramki wyrównującej.

• Bardzo niecelnie uderzył z dystansu, z pierwszej piłki Bengtsson i od bramki zaczął Faehrmann.

• Muto próbował podciąć piłkę nad Faehrmannem, w polu karnym gospodarzy, ale bramkarz Schalke wyczekał go i nie dał się pokonać, broniąc jego strzał twarzą.

• Huntelaar zagrał piłkę świetnie na wolne pole, doszedł do niej Sane, znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Kariusem, ale przegrał pojedynek z golkiperem Mainz.

• Po kolejnej, dobrej centrze z rzutu wolnego Geisa, piłka dotarła do zamykającego akcję Neustadera, który uderzył z główki minimalnie obok słupka!

• Bell ukarany za faul tuż przy linii bocznej na wysokości pola karnego.

• Huntelaar sprytnie próbował zagrywać w uliczkę do Goretzki, ale Bell przeczytał zamiar Holendra i przeciął podanie. Gdyby tego nie zrobił, pomocnik Schalke mógłby się znaleźć w niezłej sytuacji do podwyższenia prowadzenia.

• Matip w zamieszaniu podbramkowym, po centrze z rzutu wolnego Geisa, efektownie obrócił się z piłką w polu karnym i starał się oddać strzał, ale został zablokowany.

• Teraz pierwsza zmiana w Mainz. Clemens schodzi z boiska, a w jego miejsce de Blasis.

• Pierwsza zmiana w Schalke. Sane za Choupo-Motinga.

• Matip zagrał z głębi pola do Huntelaara, błąd popełnił pilnując go Bell i Holender uwolnił się spod jego opieki, popędził w kierunku bramki i strzałem po długim słupku pokonał Kariusa!

• Huntelaar strzela gola i 2:1 dla Schalke!

• Kolejna wrzutka Aogo, jednak Huntelaar nie zdołał uderzyć z główki. Po chwili kolejna wrzutka w pole karne, tym razem Caicary i Huntelaar zdołał już uderzyć z główki, ale piłka przeszła obok słupka.

• Muto dośrodkował w pole karne na piąty metr, Latza wszedł przed Caicarę i uderzył z główki, ale minimalnie niecelnie!

• Huntelaar w dzisiejszym meczu nie wykorzystał czwartego rzutu karnego z rzędu!

• Teraz trochę spokojniejszy fragment gry w porównaniu do tego co oglądaliśmy.

• Faehrmann interweniował teraz... szczupakiem przed własnym polem karnym.

• Goretzka oddał niesygnalizowany strzał z niełatwej dla siebie pozycji, ale ta próba nie zaskoczyła Kariusa.

• Clemens zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale piłka poszybowała daleko od światła bramki.

• Geis trafił z rzutu wolnego, wykonywanego dwadzieścia metrów od bramki, prosto w mur.

• Dobre dośrodkowanie Aogo z lewej strony. Huntelaar nie sięgnął piłki, ta spadła pod nogi zamykającego akcję Choupo-Moting, który przełożył futbolówkę na lewą nogę i uderzył, ale jego próba została zablokowana.

• Huntelaar i Di Santo od środka rozpoczęli drugą połowę tego meczu!

• Za chwilę zaczynamy drugą połowę. Miejmy nadzieję, że będzie równie dobra jak pierwsza!

• Schalke już po trzydziestu minutach mogło prowadzić różnicą kilku goli, jednak "Górnicy" razili nieskutecznością. Skutecznością nie grzeszy również Mainz. aczkolwiek goście mieli znacznie mniej sytuacji podbramkowych.

• Fantastyczne widowisko stworzyli piłkarze obu drużyn w pierwszej połowie. Sporo sytuacji podbramkowych, walki, niezłe tempo i jak na razie dwie bramki. Pierwsze trzydzieści minut przebiegało zdecydowanie pod dyktando Schalke, ale w ostatnim kwadransie ich przewaga trochę osłabła.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy na Veltins Arena remis 1:1.

• Sędzia doliczył dodatkowe 60 sekund do pierwszej połowy.

• Zabawili się teraz piłkarze Mainz z gospodarzami w ich polu karnym. Latza uruchomił dobrym podaniem na wolne pole Muto. Następnie goście wymienili trzy podania w polu karnym Schalke, piłka odbiła się od słupka, trafiła do Malliego, który z najbliższej odległości skierował ją do pustej bramki.

• 1:1! Wyrównuje Mallli!

• Żółta kartka dla Latzy za przerwanie kontry Schalke. Tak zwany faul taktyczny.

• Mainz mogło szybko odpowiedzieć. Clemens znalazł się w sytuacji praktycznie sam na sam z Faehrmannem, ale ten pojedynek wygrał bramkarz Schalke.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Geisa, dobrze w polu karnym znalazł się Matip i uderzeniem z główki zmusił do kapitulacji Kariusa.

• 1:0 dla Schalke! Wynik meczu otwiera Matip!

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Clemensa, do piłki doszedł Muto i uderzył z główki, ale nad poprzeczką. Jednak gdyby nawet trafił do siatki, to gola by nie było, ponieważ był na spalonym.

• Muto odebrał piłkę na lewej stronie boiska, tuż przy linii końcowej, Matipowi, zagrał w pole karne przed bramkę do Malliego, ale piłka po jego uderzeniu przeszła obok słupka. Gospodarze mogą odetchnąć z ulgą.

• Niezły mecz oglądamy dzisiaj na Veltins Arena. Niezłe tempo, sporo sytuacji podbramkowych - głównie dla Schalke. Brakuje tylko jeszcze goli.

• Latza uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Schalke i piłka minęła o półtora metra słupek.

• Geis uderzył z pierwszej piłki z woleja z ok. 25 metrów, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Upomniany został Bengtsson z drużyny FSV Mainz..

• Przed szansą było teraz Mainz. Muto znalazł się w polu karnym w niezłej sytuacji, ale rywale przeszkodzili mu w oddaniu strzału i rzut rożny dla gości.

• Kolejna okazja dla Schalke. Dośrodkowanie z lewej strony Aogo w okolice siódmego metra, ponownie główkował Caicara i tym razem piłka przeszła nad poprzeczką.

• Po centrze z rzutu rożnego Geisa, Caicara główkował minimalnie obok słupka!

• Bungert był bliski strzelenia bramki samobójczej, ale w ostatniej chwili piłkę, tuż przy słupku, na rzut rożny wybił Karius.

• W zamieszaniu w polu karnym Mainz po centrze z rzutu rożnego, Goretzka uderzył wewnętrzną częścią buta z ok. 11 metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Aogo zagrał z lewej flanki po ziemi w pole karne do Di Santo, ale uderzenie Argentyńczyka zostało zablokowane.

• Muto zagrał po ziemi w pole karne przed bramkę do ustawonego tam Malliego, ale defensywa Schalke przecięła to podanie i wybiła futbolówke na rzut rożny.

• Pierwszy kwadrans zdecydowanie pod dyktando Schalke.

• Znowu Schalke przed szansą! Di Santo dośrodkował idealnie w pole karne, na piąty metr, na głowę Huntelaara, ale Holender w dogodnej sytuacji nie trafił czysto głową w piłkę i przejęło ją Mainz. To powinien być gol!

• Geis łatwo minął rywali w polu karnym i oddał strzał po ziemi, w kierunku bliższego słupka, ale Karius sparował futbolówkę na rzut rożny.

• Zakotłowało się w polu karnym Mainz. Zabrakło jednak strzału na bramkę Kariusa ze strony Schalke, goście zdążyli zażegnać niebezpieczeństwo..

• W pierwszych minutach inicjatywa jest po stronie Schalke. Mainz stara się odpierać ataki i wypatruje szans na wyprowadzenie kontry.

• Do rzutu karnego podszedł Huntelaar, ale jego strzał z jedenastu metrów broni Karius!

• Rzut karny po faulu Brosinskiego na Aogo!

• Nieudana centra z prawej strony Baloguna i piłka w rękach Faehrmanna.

• Nieporozumienie w szeregach Mainz i Huntelaar o mały włos nie znalazł się w sytuacji oko w oko z Kariusem, który wyszedł z bramki, wślizgiem wybił piłkę i w porę zażegnał niebezpieczeństwo.

• Robert Hartmann gwizdnął po raz pierwszym w tym meczu. Od środka rozpoczęło FSV Mainz!

• W poprzednim sezonie Schalke wygrało u siebie, w rundzie jesiennej, z Mainz 4:1. Z kolei na wiosnę drużyna z Moguncji na własnym stadionie wzięła rewanż i zwyciężyła 2:0.

• Schalke do tej pory zgromadziło cztery punkty (zwycięstwo, remis, porażki). Z kolei Mainz ugrało sześć punktów (dwa zwycięstwa i porażka)

• W poprzedniej kolejce, rozegranej dwa tygodnie temu przed przerwą na reprezentację, Schalke przegrało na wyjeździe z Vfl Wolfsburg 3:0. Z kolei Mainz w identycznym stosunku ograło Hannover 96.

• Za chwilę po lewej stronie będzie widoczny wyjściowy skład Mainz. Tymczasem prezentujemy ławkę rezerwowych tej drużyny: Curci, De Blasis, Klement, Bussmann, Niederlechner, Serdar, Hack.

• Skład Schalke jest już widoczny po lewej stronie,a oto ławka rezerwowych "Górników": Gspurning, Hoeager, Kolasinac, Hojbjerg, Ayhan, Riether, Sane.

• Witamy i zapraszamy na mecz kończący czwartą kolejkę Bundesligi pomiędzy Schalke 04 Gelsenkirchen i FSV Mainz.