0

FC Koeln

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Dobranoc!

• Drugą połowę i cały mecz można podsumować tak jak pierwsze 45 minut. Nie było to widowisko piłkarskie najwyższych lotów. W grze SV Darmstadt jak i FC Koeln panował momentami spory chaos. Przez większość spotkania przewaga była po stronie Kozłów. Jedni jak i drudzy mieli swoje sytuacje, kilka razy zakotłowało się pod obiema bramkami, ale brakowało właściwej finalizacji akcji.

• Koniec meczu! SV Darmstadt - FC Koeln bez bramek! Oba zespoły muszą się zadowolić remisem.

• Arbiter doliczył 120 sekund.

• Jeszcze jedna zmiana w szeregach gospodarzy. Stroh-Engel wchodzi na kilkadziesiąt ostatnich sekund na boisko, a zmienia Hellera.

• Żadna z drużyn raczej nie chce zadowolić się podziałem punktów i obie szukają swoich szans na decydującego gola w końcówce.

• Ostre dośrodkowanie Vogta wzdłuż bramki, ale nikt nie atakował z FC Koeln piłki i Sulu wybił ją na rzut rożny.

• Druga zmiana w SV Darmstadt. Sailer zmienia Kempe.

• Żółta kartka dla Zollera za faul na Hollandzie.

• Ostatnia roszada w składzie FC Koeln. Hosiner melduje się na placu gry, a ku ławce rezerwowych udał się Modeste.

• Zakotłowało się w polu karnym FC Koeln, ale nie potrafili wykorzystać tego zamieszania zawodnicy Darmstadt.

• Dośrodkowanie Risse z prawego skrzydła na bliższy słupek, uderzał w tej sytuacji Jojic, ale był daleki od celu.

• Sulu trafia do notesu sędziego. Kapitan SV Darmstadt ukarany żółtą kartką.

• Kempe zagrał na ścianę z Rauschem i uderzył z "szesnastki", ale na posterunku Timo Horn.

• Od razu zaznaczył swoją obecność Rausch. Dobra centra w pole karne Koeln, której adresatem był Wagner, ale Maroh uprzedził napastnika Darmstadt i wybił piłkę.

• Pierwsza zmiana w SV Darmstadt. Schodzi Rosenthal, wchodzi Rausch.

• FC Koeln przeważa w drugiej połowie, ale nie potrafi tego udokumentować. SV Darmstadt stara się odgryzać od czasu do czasu, ale także atakuje bez skutku.

• Podanie za plecy obrońców Darmstadt, Modeste zgrał piłkę do Zollera, który z kilkunastu metrów uderzył i przestrzelił. Jednak gola i tak by nie było, ponieważ Zoller był na pozycji spalonej.

• Kempe uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Kozłów i piłka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

• Jojic przepięknie opanował piłkę w polu karnym po zagraniu Risse. Słoweniec został najpierw zablokowany, następnie zagrał futbolówkę wzdłuż bramki i piętą próbował ją skierować do siatki Bittencourt, ale Rosenthal uratował swój zespół.

• Druga zmiana w FC Koeln. Jojic zmienia Osako.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gracza Darmstadt, Wagner trącił piłkę głową w kierunku bramki, ale nie zdążył do niej dość Kempe, gdyż szybszy był Horn.

• Centra z lewej strony Risse, do piłki próbował dojść Vogt, ale rywal przeszkodził mu w oddaniu strzału i rzut rożny dla Kozłów.

• SV Darmstadt od początku drugiej połowy czterokrotnie gościło w polu karnym przyjezdnych, ale nie potrafiło bardzo poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Timo Horna.

• Osako szukał prostopadłym podaniem Modeste'a, ale przeczytał to zagranie Sulu.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Darmstadt! Kilku zawodników Koeln w tym "galimatiasie" próbowało skierować futbolówkę do bramki, ale wszystkie próby zostały ofiarnie zablokowane przez gospodarzy.

• Koeln próbuje budować atak pozycyjny, ale piłkarze Darmstadt skutecznie przeszkadzają rywalom przy rozgrywaniu piłki.

• Darmstadt po dośrodkowaniu Hectora zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Zmiana w przerwie nie tylko w zespole sędziowskim, ale także w FC Koeln. Plac gry opuścił Gerhardt, a zastąpił go Zoller. Napastnik za pomocnika.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Za chwilę początek drugiej połowy. Mamy zmianę w przerwie. Boisko opuścił... arbiter główny Deniz Aytekin, który doznał kontuzji łydki. Zastąpi go sędzia techniczny Christian Dietz.

• W Darmstadt nie oglądamy jak na razie widowiska stojącego na wysokim poziomie. Jest sporo chaosu i niedokładności w grze obu drużyn. Na początku więcej z gry miało Darmstadt, ale później z czasem do głosu zaczęło dochodzić FC Koeln, które przejęło inicjatywę. W końcówce obraz gry znów uległ zmianie, gdyż mecz był już bardziej wyrównany. Obie strony stworzyły sobie w pierwszych 45 minutach po 3-4 dobre sytuacje podbramkowe, ale nie potrafiły ich wykończyć we właściwy sposób.

• Deniz Aytekin nie doliczył ani minuty i kończy pierwszą połowę! Póki co w Darmstadt mamy bezbramkowy remis.

• Garics ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

• Niemeyer dośrodkował piłkę w pole karne FC Koeln, ustawiony tam Rosenthal zgrał ją głową do Wagnera, który uderzył od razu z kilku metrów z powietrza, ale niecelnie.

• Gondorf zdecydował się na indywidualną akcję prawą stroną, zagrał niemal z linii końcowej przed bramkę, ale obrońca Koeln zażegnał niebezpieczeństwo, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Kolejna wrzutka Bittencourta ze skrzydła w pole karne gospodarzy. Tym razem Modeste mógł uderzyć na bramkę Mathenii, ale nie trafił w piłkę.

• Po dośrodkowaniu Kempe z prawej strony, Rosenthal główkował nad poprzeczką bramki Horna.

• Zawodnikom z Kolonii ciężko idzie budowanie ataku pozycyjnego, ponieważ cały zespół Darmstadt ustawiony jest na własnej połowie i utrudnia rozgrywanie piłki.

• Dobra centra Bittencourtaz lewego skrzydła, bliski dojścia do piłki był Osako, ale ostatecznie ta sztuka nie udała mu się. Mathenia mógł być w sporych opałach.

• Niemeyer chciał zagrać długą piłkę pod pole karne do Wagnera, ale defensor Koeln przeciął to zagranie.

• Zaznaczyła się teraz przewaga FC Koeln. Od kilku minut inicjatywa jest po stronie Kozłów, zaś Darmstadt wypatruje swoich szans głównie w kontratakach.

• Kolejny raz gorąco pod bramką Darmstadt. Lehmann uderzył po ziemi, tuż zza pola karnego, ale minimalnie niecelnie! Było blisko!

• Odpowiedź Mainz w postaci zespołowej akcji. Dośrodkowanie z prawej strony Risse, zamykający akcję Bittencourt zgrał piłkę przed bramkę do Gerhardta, który bez zastanowienia huknął wysoko nad poprzeczką!

• Ależ pomylił się teraz obrońca FC Koeln, który stracił futbolówkę na rzecz gospodarzy. Przejął ją Kempe, zagrał w pole karne do Wagnera, ten uderzył z ostrego kąta w kierunku długiego słupka, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.

• Risse otrzymał podanie od Osako, uderzył z około piętnastu metrów w kierunku długiego słupka i nieznacznie się pomylił! To mógł być gol, gdyby lepiej przymierzył!

• Pierwsze dziesięć minut na korzyść SV Darmstadt. Gospodarze mają więcej z gry, dłużej utrzymują się przy piłce, ale poza jedną groźną sytuacją, niewiele zaprezentowali w ofensywie.

• FC Koeln zaprzepaściło szansę na stworzenie sytuacji podbramkowej z kontrataku.

• Pierwsza groźna akcja SV Darmstadt. Sandro Wagner stracił piłkę głową do Jana Rosenthala, który uderzył z "szesnastki", ale minimalnie obok słupka!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnika FC Koeln, główkował Vogt, ale trafił prosto w ręce Mathenii. Ten strzał nie mógł zagrozić golkiperowi SV Darmstadt.

• Zamieszanie w polu karnym FC Koeln po wrzuceniu futbolówki z autu, ale akcja przerwana, gdyż Timo Horn był faulowany.

• Darmstadt na początku meczu próbuje stworzyć zagrożenie pod bramką Koeln długimi podaniami do przodu.

• Na trybunach stadionu w Darmstadt komplet widzów - 16 500. Z Kolonii na ten wyjazd wybrało się około2500 kibiców.

• Otwieramy czternastą kolejkę Bundesligi! Trzy, dwa, jeden, zero... i od środka rozpoczęli piłkarze SV Darmstadt!

• Rozjemcą w dzisiejszym spotkaniu będzie Deniz Aytekin.

• FC Koeln - ławka rezerwowych: Frederik Sorensen, Milos Jojić, Simon Zoller, Philipp Hosier, Paweł Olkowski, Thomas Kessler, Kazuki Nagasawa.

• SV Darmstadt - ławka rezerwowych: Marco Sailer, Dominik Stroh-Engel, Junior Diaz, Florian Jungwirth, Konstantin Rausch, Slobodan Rajković, Łukasz Załuska.

• Wyjściowe składy są dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

• Łukasz Załuska (SV Darmstadt) i Paweł Olkowski (FC Koeln) rozpoczną zawody w roli rezerwowych.

• Tak prezentuje się jedenastu wybrańców Dirka Schustera. SV Darmstadt rozpocznie mecz w ustawieniu 4-2-3-1. W składzie zaszły dwie zmiany w porównaniu do spotkania z Ingolstadt w ostatnią niedzielę. Juniora Diaza zastąpił na lewej obronie Fabian Holland, zaś na lewej pomocy w miejsce Konstantina Rausch'a wystąpi Tobias Kempe, który był przymierzany do gry w pierwszej jedenastce, ale na pozycji "dziesiątki", za plecami Sandro Wagnera.

• Oto wyjściowa jedenastka i ustawienie FC Koeln. Peter Stoeger w porównaniu do meczu z Mainz zmienił formację z 4-4-2 na 4-5-1. Jedynym napastnikiem będzie Anthony Modeste. Przed spotkaniem spekulowano kto będzie partnerem w ataku Francuza (w ustawieniu 4-4-2), gdyż Philipp Hosier, który tworzył z nim duet napastników w miniony weekend w Moguncji, spisał się słabo. Kandydatami byli Simon Zoller i Yuya Osako. Ostatecznie pierwszy z nich rozpocznie zawody na ławce rezerwowych, zaś drugi z wymienionych na prawym skrzydle.

• FC Koeln zajmuje dziewiąte miejsce. Co prawda Kozły od trzech kolejek nie przegrały, ale podobnie jak SV Darmstadt, mają kłopoty z wygrywaniem. Nie licząc zwycięstwa w derbach Renu z Bayerem Leverkusen dwa tygodnie temu, poprzednio komplet punktów udało im się zainkasować… 4 października na Veltins Arena w potyczce Schalke. W ubiegłą sobotę Kolończycy bezbramkowo zremisowali z Mainz. Piłkarze Petera Stoegera ogrywając dzisiaj wieczorem SV Darmstadt zbliżą się do lokat dających grę w europejskich pucharach. Jeśli polegną, to po czternastej serii gier mogą znaleźć się na jedenastej pozycji.

• Po niezłym starcie, słabe wyniki na przestrzeni minionych tygodni spowodowały, że SV Darmstadt osuwa się w dół tabeli. Aktualnie jest na czternastym miejscu i ma cztery „oczka” zapasu nad szesnastym VfB Stuttgart. Dirk Schuster musi po raz pierwszy w obecnym sezonie zmierzyć się z poważnym kryzysem i po raz pierwszy na takim szczeblu rozgrywkowym w swojej karierze trenerskiej.

• Ostatnią wygraną SV Darmstadt datuje się na 27 października, kiedy to w 1/16 finału Pucharu Niemiec pokonało Hannover 2:1. Na trzy punkty w lidze Lillen czekają jeszcze dłużej, bo od 17 października. Wówczas ograli Augsburg 2:0. W kończącym się miesiącu beniaminkowi udało ugrać się tylko punkt i strzelić zaledwie dwa gole. Przed tygodniem zawodnicy trenera Schustera przegrali z Ingolstadt 3:1, ale to oni do przerwy prowadzili.

• SV Darmstadt od miesiąca pozostaje bez zwycięstwa. Z kolei FC Koeln jest niepokonane od trzech spotkań.

• Witamy! Czas rozpocząć czternastą kolejkę Bundesligi. Na Merck-Stadion am Böllenfalltor SV Darmstadt podejmie FC Koeln. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania! Początek meczu o godzinie 20:30.