Bayer Leverkusen 1 - 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

1

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak, dobrej nocy!

• Koniec meczu, Bayer Leverkusen po fantastycznym trafieniu Calhanoglu z rzutu wolnego pokonuje Schalke 1:0!!!

• Rzut wolny dla gości, jedna z ostatnich szans, Draxler słabo wykonuje stały fragment gry.

• Arbiter doliczył 3 minuty.

• Bellarabi opuścił boisko, a za niego zobaczymy Roberto Hilberta.

• Wendell ładnie podłączył się lewą stroną boiska, uderzył nad bramką.

• Ostatnia zmiana w zespole gości: Hoeger opuszcza boisko a w jego miejsce Max Meyer.

• Od bramki zacznie Faehrmann.

• Son strzelał, uderzenie Koreańczyka zablokowane, będzie korner dla gospodarzy.

• Uchida upomniany przez arbitra.

• Zaostrzył nam się mecz w ostatnich minutach.

• Kontra Schalke przerwana przez jednego z zawodników Bayeru. Czerwona kartka dla Jedvaja!!

• Son dostał piłkę od Bellarabiego, ale uderzył wysoko and bramką, Koreańczyk tez nie rozgrywa dobrego spotkania.

• Druga zmiana Schmidta: za Calhanoglu zobaczymy Kyriakos Papadopoulos.

• Huntelaar w ostry sposób potraktował jednego z Aptekarzy, żółta kartka dla piłkarza Schalke.

• Rzut wolny dla gospodarzy, ale piłkarze Bayeru łatwo tracą piłkę, od bramki wznowi Faehrmann.

• Do końca 10. minut nie widać, aby Schalke było stać na odrobienie strat.

• Draxler do Huntelaara, ale na szczęście gospodarzy Holender na spalonym.

• Wysoko and bramka tym razem strzelał Bellarabi.

• Bayer jak na razie zasłużenie prowadzi na BayArena.

• Kolejny korner dla gospodarzy. Be zagrożenia pod bramka Schalke, ale przy piłce utrzymują się nadal Aptekarze.

• Goście próbują atakiem pozycyjnym przedrzeć się pod bramkę Leno, ale nie są w stanie przebić się.

• Druga zmiana Di Matteo: Jan Kirchhoff w miejsce Romana Neustaedtera.

• Klaas-Jan Huntelaar przejmuje dokładne podanie w polu karnym i strzela w prawy dolny róg, ale jeden z obrońców blokuje strzał.

• Kontra gości piłka trafiła na lewe skrzydło do Draxlera, strzał młodego Niemca minął o kilka metrów słupek bramki Leno.

• Schalke w drugiej części spotkania gra bardzo słabo.

• Futbolówka ląduję w rękawicach Faehrmanna

• Bellarabi przedzierał się lewą strona pola karnego i uderzył na bramkę gości, piłka odbija się od jednego z obrońców, mamy rzut rożny.

• Wendell zwija się z bólu będzie potrzebna interwencja medyków.

• Goście muszą śmielej zaatakować, jeśli chcą z BayArena wywieź punkty.

• Od strzelenia bramki piłkarze Bayeru czują się na boisku pewniej i stwarzają sobie kolejne sytuacje bramkowe, będzie kolejny korner.

• Rzut rozny dla Aptekarzy, wybijają piłkę goście.

• Zmiana w zespole gości, boisko opuści Obasi ,a w jego miejsce pojawi się Sidney Sam.

• Calhanoglu podał w polu karnym do Kiesslinga, Niemiec wystawił futbolówkę Bellarabiemu, jednak strzał skrzydłowego minął bramkę gości.

• BayArena głośno świętuje.

• Hakan Calhanoglu!!!!! bezpośrednio z rzutu wolnego!!! 1:0!!!!

• Rzut wolny dla gospodarzy do piłki znowu podchodzi Turecki piłkarz.

• Słabo dziś gra Kiessling, snajper gospodarzy jak na razie nie pokazał się z najlepszej strony, Niemiec notuje sporo strat.

• Od bramki rozpocznie Faehrmann.

• Rzut rożny dla gospodarzy, Bayer stara się objąć prowadzenie.

• Calhanoglu z rzutu wolnego, pewnie broni bramkarz gości.

• Zagranie ręką jednego z piłkarzy Schalke, żółtą kartką ukarany Aogo.

• Bellarabi z Sonem, dwójkowa akcja,w decydującej fazie Niemiec nie doszedł p piłki,a były w dogodnej sytuacji do oddania groźnego strzału.

• Lewą strona próbowali się przedzierać podopieczni Schmidta, jednak piłkarze Bayeru tracą piłkę.

6. Hoffenheim 1:0 Paderbron
  • Gospodarze maja przewagę, bardzo aktywny jest Calhanoglu, ale nie przekłada się to na zdobycze bramkowe. Goście sporadycznie atakują bramę Leno.

• Koniec pierwszej części spotkania na BayArena, Bayer bezbramkowo remisuje z Schalke.

• Manuel Gräfe doliczył 1 minutkę.

• Bellarabi mijał rywali jak tyczki, ale strzałem po ziemi nie był w stanie z kilkunastu metrów pokonać bramkarz gości.

• Na boisku leży znowu Kiessling, Bayer wybija piłkę na aut.

• Kaan Ayhan zbyt lekko kopnął piłkę do Faehrmanna i o mały włos do futbolówki dopadł by Kiessling.

• Co ciekawe jeszcze sędzia nie odgwizdał ani jednego spalonego.

• Prawym skrzydłem przedzierał się Donati, zagrał na środek do sona, Koreańczyk pogubił się z piłką, którą zdołał jedynie wycofać do Jedvaja. Chorwat uderzył nad bramką gości.

• Po stałym fragmencie gry chwila przerwy, Obasi nadepnięty przez jednego z defensorów Aptekarzy.

• Draxler otrzymał piłkę na lewej stronie, powalczył z defensorem gospodarzy i uderzył na bramkę Leno, piłka po drodze odbiła się do nogi obrońcy Bayeru, będzie korner dla gości.

• Faehrmann długa piłką chciał uruchomić Huntelaara, ale pierwszy do piłki dobiegł Leno, który pewnie wyłapał futbolówkę.

• Do końca pierwszej części spotkania zostało około 8 minut, nie zanosi się na to, aby któraś z drużyn miała wyjść na prowadzenie.

• Klaas-Jan Huntelaar nie trafił w piłkę, a był w dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Holender miał przed sobą tylko Leno.

• Widać na boisku, że obydwa zespoły nie są w najwyższej dyspozycji, brakuje gry do przodu, szybkiej wymiany podań.

• W strzałach celnych 2:1 dla Bayeru.

• Kiessling nie sięgnął piłki zagranej z lewej strony przez Heung-Min Sona. gdyby Niemiec musnął piłkę byłoby 1:0!

• Z dystansu huknął Calhanoglu, ale piłka powcielała wysoko and bramką, Turek jest dziś bardzo aktywny.

• Znowu dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Z rzutu rożnego nic nie wynikło, jedyne co gospodarze osiągnęli to rzut z autu o drugiej stronie boiska.

• Ależ ładne uderzenie Calhanoglu paruje na rzut rożny Faehrmann.

• Choupo-Moting tarci futbolówkę otoczony trzema piłkarzami Bayeru, mecz nie porywa.

• Noi zmiana, za kontuzjowanego Reinartza wejdzie Tin Jedvaj.

• Marco Hoeger w międzyczasie ukarany żółtym kartonikiem.

• Żaden z zespołów nie potrafi zdominować spotkania, nie oglądaliśmy jeszcze żadnej stu procentowej sytuacji.

• Nadal pod polem karnym gospodarzy są piłkarze Schalke, którzy szybko tracą piłkę.

• Dwa rzuty rożne gości, jednak piłkarze z Gelsenkirchen nie byli w stanie zagrozić bramce Leno.

• Maxim Choupo-Moting przedzierał się prawym skrzydłem, zdołał dośrodkować, ale piłkę wybili defensorzy gospodarzy.

• Stefan Reinartz ucierpiał po jednym ze starć i jest opatrywany za linią końcową boiska.

• Hakan Calhanoglu dobre uderzenie z rzutu wolnego turka, strzał sprawił sporo kłopotów brakarzowi gości.

• Snajper gospodarzy wrócił do gry, tym razem fauluje jeden z zawodników Schalke.

• Na boisku zwija się z bólu Stefan Kiessling, który wpadł na bramkarza gości.

• Teraz przy piłce utrzymują się goście. Faul Topraka, pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu.

• Karim Bellarabi strzelał po ziemi, piłka jeszcze otarła się od jednego z defensorów gości i futbolówkę bez problemu złapał Faehrmann.

• Posiadanie piłki 62% - 38 % na korzyść gospodarzy.

• Klaas-Jan Huntelaar wywalczył aut w okolicy pola karnego gospodarzy.

• Wendell faulował Obasiego, od rzutu wolnego zaczną goście.

• Aptekarze konsekwentnie grają prawą strona boiska.

• Wrzutka Uchidy w pole karne gospodarzy, piłkę głową odbił Julian Draxler, ale na posterunku Bernd Leno.

• Giulio Donati teraz przedzierał się prawym skrzydłem, od początku an lewej stronie w drużynie Schalke ma Aogo, który po raz drugi dał się oszukać.

• Rzut wolny wykonywał Hakan Calhanoglu, do piłki dopadł jeden z piłkarzy gospodarzy, ale strzelił głową bardzo niecielne.

• Dennis Aogo stracił piłkę na lewym skrzydle, piłkę przejął Karim Bellarabi, który popędził w stronę bramki gości, jednak dośrodkowanie Niemca zostało przecięte, zaczną piłkarze Bayeru w okolicy pola karnego gości.

• Od początku swój styl gry chcą narzucić podopieczni Rogera Schmidta.

• Pierwsza akcja gospodarzy piłkę dośrodkowaną w pole karne gości pewnie łapie Ralf Faehrmann

• Oba zespoły wyszły już na boisko, przywitanie kapitanów obu zespołów, zarz zaczynamy!

• obsada sędziowska:

[
    1. Sędzia główny: Manuel Gräfe – Berlin
    2. Sędzia asystent 1: Guido Kleve
    3. Sędzia asystent 2: Kai Voss
  • W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsi okazali się piłkarze Schalke, którzy najpierw u siebie pokonali 2:0 Bayer po bramkach Jeffersona Farfana i Marco Hogera. Na BayArena padł wynik 2:1 dla gości. Kibiców Schalke uszczęśliwił Klaas-Jan Huntelaar oraz Leon Goretzka. Bayer zdobył bramkę po trafieniu samobójczym Felipe Santany,

• ławka rezerwowych gości: Barnetta, Clemens, Fuchs, Kirchoff, Meyer, Sam, Weklo.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Brandt, Drmić, Hilbert, Jedvaj, Kresic, Kruse, Papadopoulos.

• Bayer lideruje swojej grupie, a Schalke zajmuje drugie miejsce.

• Obydwie drużyny rywalizują również w Lidze Mistrzów. Bayer pokonał 2:0 Zenit Sankt Petersburg, a Schalke wygrało 4:3 ze Sportingiem Lizbona.

• Schalke na wyjeździe wygrało zaledwie jeden raz, a trzykrotnie piłkarze z Gelsenkirchen przegrywali swoje spotkania.

• Gospodarze są od czterech spotkań nie pokonani. U siebie dwukrotnie wygrali i tyle samo razy podzieli się punktami.

• Przed rozpoczęciem dziewiątej serii spotkań Bayer z dorobkiem 13 punktów plasował się na 6 pozycji w ligowej tabeli, a goście zajmowali na 9 miejscu z 11 oczkami.

• Witamy serdecznie za niespełna 30. minut rozpocznie się hitowy mecz niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayerem Leverkusen, a Schalke 04 Gelsenkirchen.