Bayer Leverkusen

3

Werder Brema

3

• KONIEC!! Siła vs Technika 3:3. Kapitalne spotkanie, gdyby nie pudła w pierwszej połowie, te sześć bramek wpadłoby na konto Bayeru, a tak mamy remis. Dziękuję za uwagę!

• Drmić! Przyjął, przełożył, przełożył, przełożył.. i stracił piłkę w szesnastce.

• Piłka lata wysoko nad murawą - Werder nie chce, Bayer nie może.. Jak to się skończy?

• Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu: Drmić za Kiesslinga.

• Strzelec bramki ukarany za faul taktyczny.

• Hajrović wybiegał na czystą pozycję, wziął rywala na zamach, potem drugiego i trze.. i stracił piłkę. A mógł strzelać..

• Kiessling znalazł trochę miejsca przed szesnastką i zdecydował się na strzał - po dłuższej chwili piłka wytoczyła się poza linię boczną.

• Wrzutka Buscha, przedłużenie Petersena, Proedl z wyczuciem dostawił nogę i futbolówka już po raz szósty dzisiaj zatrzepotała w siatce!

• GOOOOOOOLLLL!!!! CO ZA MECZ!!! 3:3!!

• Ostatnia roszada w zespole przyjezdnych: Busch wszedł na boisko w miejsce Fritza.

• Gospodarze znowu się rozpędzają. Tym razem piłkę po dośrodkowaniu Jedvaja z trudem wyłapał Wolf.

• Druga zmiana w drużynie gości - Petersen wszedł na plac gry w miejsce Elii.

• Tym razem kartonik ujrzał Reinartz po agresywnym wślizgu z nogi przeciwnika.

• Galvez również otrzymał kartkę "na życzenie" wybijając futbolówkę po gwizdku.

• Kapitalna akcja! Kiessling wypatrzył Jedvaja na skrzydle, a ten odegrał do środka. Piłka trafiła do Sona, który przyjęciem z obrotem zgubił obrońcę i mierzonym uderzeniem po ziemi pokonał Wolfa.

• GOOOOOOOLLLLL!!!! SOONNN!!!!!

• Co za interwencja!! Długie zagranie Bartels wybiegł zza linii obrony, trącił sobie piłkę i już miał ją pakować do siatki, kiedy to w ostatniej chwili wyłuskał ją Leno!

• Izet Hajrović pojawił się na placu gry, zmienił Daviego Selke.

• Kolejna roszada w ekipie gospodarzy - Reinartz zmienił Bendera.

• Castro przeprowadził świetną akcję, ale arbiter odgwizdał spalonego Bellarabiego, co mocno sfrustrowało Niemca, który odkopnął piłkę po gwizdku.

• W międzyczasie doszło do pierwszej zmiany: Son wszedł na boisko w miejsce Oztunaliego.

• Calhanoglu kapitalnie przymierzył po krótkim słupku z rzutu wolnego! Wyśmienite otwarcie kolejki!

• GOOOOOOOLLLLL!!!! Jest wyrównanie!!! Calhanoglu!!

• Dwa szybkie podania i goście byli już na połowie przeciwnika. Bayer nie zdążył się wrócić, pięciu zawodników starało się powstrzymać Junuzovicia w bocznej strefie, a ten odegrał do niepilnowanego Di Santo, który mając mnóstwo czasu spokojnie przymierzył do siatki.

• GOOOOOOOLLLL!!!! NIEMOŻLIWE!!! DI SANTO!!

• Jedvaj! Castro świetnie wypatrzył Chorwata na boku szesnastki, a ten uderzył głową w stronę bramki - zbyt lekko aby zaskoczyć Wolfa.

• Bellarabi zdecydował się na akcję indywidualną, przepchał dwóch rywali, ale wobec trzech przeciwników na raz był bez szans.

• Calhanoglu bije kolejne rzuty wolne - bije je coraz gorzej..

• I kolejny faul - Lukimya popchnął Kiesslinga, gdy ten skakał do piłki - rzut wolny niedaleko szesnastki.

• Gospodarze są częściej w posiadaniu piłki, ale jak dotąd nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Jak widać, "wariant siłowy" w defensywie w wykonaniu Werderu sprawdza się całkiem nieźle.

• Calhanoglu ukarany za dyskusje.

• Zawodnicy Bayeru wygrali trzy przebitki po kolei, ale ostatecznie stracili piłkę.

• Zawodnicy obu drużyn wyszli na boisko mocno nabuzowani - od momentu rozpoczęcia gry arbiter już kilkukrotnie zatrzymywał grę z powodu faulu.

• Spahić ukarany po faulu, ale najprawdopodobniej była to konsekwencja wielkiego wzburzenia i pretensji jakie ten miał do arbitra.

• Bayer Leverkusen - Werder BremaBayer Leverkusen - Werder Brema

• Wracamy do gry!!

• Koniec pierwszej połowy. Bayer nacierał, ale przy wykończeniu brakowało determinacji, co było szczególnie widoczne u Stefana Kiesslinga. Efektem tego jest remis do przerwy mimo, momentami, przytłaczającej przewagi gospodarzy. Wracamy za kwadrans!

• Bramka do szatni! Dośrodkowanie, Di Santo dał się sfaulować i przepuścił piłkę, do której dopadł Bartels i ze spokojem wykończył akcję!

• GOOOOOOLLLLL!!!!! Bartels!!!!

• Salke złapany na spalonym. Obrona Werderu ma szansę na chwilę odpoczynku.

• Elia starał się utrzymać przy piłce na połowie rywala, ale przy asyście kilku piłkarzy Bayeru szybko skapitulował.

• I kolejna setka! Centra Calhanoglu wprost na głowę Kiesslinga, który uderzył ponad bramką.

• Bayer wyraźnie zdominował rywala, ale nie potrafi udokumentować swojej supremacji na boisku. Goście mieli momenty dobrej gry i na pewno będą w stanie wykorzystać każde potknięcie "Aptekarzy"

• Oztunali!! Świetne przyjęcie z obrotem, mierzony strzał i znowu poprzeczka!

• Bellarabi!! Znakomite prostopadłe podanie ze środka pola, pomocnik gospodarzy przełożył Garcię, ale nie zdołał pokonać Wolfa.

• Uderzenie Calhanoglu, Wolf ponownie odbił piłkę pod nogi Kiesslinga, który był teraz jednak w trudniejszej sytuacji. Napastnik Bayeru dograł do Bellarabiego, ale ten został zablokowany

• Bayer przez dłuższy okres czasu rozgrywał piłkę w okolicach linii bocznej, ale ostatecznie Boenisch został zablokowany przy próbie dośrodkowania.

• Poprzeczka!! Wrzutka z rzutu rożnego, Kiessling zgrał piłkę na środek, a Spahić zmarnował świetną sytuację na 2:0!

• Świetna okazja dla gości! Elia wrzucał spod bocznej linii, Leno trącił piłkę, wprost pod nogi Bartelsa, który uderzył wysoko w trybuny!

• Kolejna świetna akcja gospodarzy. Tym razem Bender dostał piłkę w szesnastce, obrócił się z rywalem na plecach i dograł na piąty metr, gdzie jednak nie było żadnego z jego partnerów.

• TO MUSI BYĆ GOL!! Bellarabi uderzał z dalszej odległości, Wolf sparował piłkę do boku. Doskoczył do niej Kiessling, ale uderzył wprost w bramkarza!

• Szybki atak gospodarzy, przytomny przerzut Kiesslinga na prawą stronę do Jedvaja, który atomowym uderzeniem pokonał Wolfa!

• GOOOOOOOLLLL!!!! JEDVAJJ!!!!

• Długie zagranie od bramkarza, Selke był blisko przejęcia piłki pod polem karnym Bayeru, ale ostatecznie został zablokowany.

• Słupek!!! Gonzalo Castro dostał piłkę przed szesnastką i pomylił się o centymetry!

• Calhanoglu starał się dograć piłkę do jednego z partnerów z rzutu wolnego. Piłka przeszła przez mur, jednak później została wybita przez obrońców.

• Szybka kombinacja w wykonaniu ekipy przyjezdnych, niestety Di Santo nie zdążył złapać piłki przed linią końcową.

• Było blisko! Bellarabi wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie zdołał wpadkować piłki do siatki.

• Kontratak gospodarzy zakończony błędem technicznym Bellarabiego.

• Junuzović dośrodkowywał z rzutu wolnego, do odbitej piłki dopadł Elia, jednak jego strzał wylądował na trybunach.

• Gospodarze rozpoczęli od wysokiego pressingu, ale podopiecznym Dutta udaje się utrzymać przy piłce.

• Gramy!!

• Na dzisiejszym meczu spodziewany jest komplet widzów. Pojemność BayAreny to 30 210 miejsc.

• Ławka rezerwowych Werderu Brema: Caldirola, Obraniak, Hajrović, Kroos, Petersen, Busch, Husic

• Ławka rezerwowych Bayeru Leverkusen: Kresic, Reinartz, Son, Drmic, Wendell, Donati, Yurchenko

• Patrząc na skład "Aptekarzy", nie sposób nie zauważyć nieobecności jednego z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu - Heung Minga Sona. Koreańczyk ma za sobą zgrupowanie kadry i długą podróż, prawdopodobnie dlatego szkoleniowiec Bayeru zostawił go na ławce rezerwowych.

• Trybuny Bay Areny powoli się zapełniają: trybuny

• Zawodnicy Werderu zapoznają się z murawą na Bay Arenie:bazwe

• W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek zapraszam do lektury zapowiedzi tego spotkania: Bayer Leverkusen – Werder Brema LIVE! Czy „Aptekarze” umocnią się na czele tabeli?

• Werder Brema w trakcie sześciu ostatnich spotkań z Bayerem strzelił zaledwie cztery bramki.

• A oto arena dzisiejszej rywalizacji:Bay arena