Bayern Monachium

1

Bayer Leverkusen

0

• Hit tej kolejki Bundesligi z pewnością nie porwał kibiców. Po niezłej pierwszej połowie, w drugiej części gry piłkarze z Leverkusen byli tłem dla kontrolującego w pełni mecz Bayernu. Zwycięstwo mistrzów kraju, choć ich gra nie zachwyciła, należy uznać za w pełni zasłużone. Szkoda fatalnego pudła Lewandowskiego, który za ten mecz z pewnością nie dostanie dobrych ocen. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Bayern lepszy od Bayeru, mistrzowie kraju wygrywają 1:0!

• Opuszcza jeszcze boiska Lewandowski, na ostatnie sekundy wchodzi Hojbjerg.

• Faulowany teraz przez Spahicia Lewandowski, będzie jeszcze okazja z rzutu wolnego.

• Dwie minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Ostry wślizg Bellarabiego w nogi Rode, Niemiec powinien się cieszyć, że nie wyleciał teraz z boiska. Tylko żółta kartka.

• Opuszcza boisko Thomas Mueller, zastępuje go Bastian Schweinsteiger.

• Rafinha i Bellarabi zderzyli się w biegu i leżą na boisku. Mamy dłuższą przerwę w grze.

• Dobrze utrzymał się teraz przy piłce Bernat, ale nie zdołał dojść do klarownej sytuacji.

• Kontra Bayernu wyprowadzona przez Lewandowskiego, Robbena i Muellera, po dośrodkowaniu tego ostatniego dobrze interweniował Leno.

• Piłkarze Bayeru w drugiej połowie spotkania nie oddal na bramkę rywala ani jednego strzału.

• Neuer pewnie łapie dośrodkowanie Calhanoglu, Bayern konstruuje akcję od własnej bramki.

• Gra nieco dłużej toczyła się teraz na połowie Bayernu, ale "Aptekarze" nie potrafią zbliżyć się do bramki Neuera. Teraz będą mieli jednak rzut wolny.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Robbie Kruse pojawia się na murawie zamiast zmęczonego Kiesslinga.

• Kolejna akcja lewą stroną, tym razem kornera wywalczył Lewandowski.

• Ribery na lewej stronie zdołał wywalczyć rzut rożny. Wciąż kontroluje ten mecz Bayern.

• Strzał z dystansu Robbena, bez najmniejszego problemu broni Leno.

• Jedvaj faulował Ribery'ego, ale żółtą kartką ukarany Castro. Prawdopodobnie powiedział arbitrowi parę słów za dużo.

• Zaostrzył nam się mecz, mamy sporo fauli, ale sędzia nie ma na razie zamiaru karać piłkarzy indywidualnie.

• Nie zauważył teraz sędzia zagrania ręką Bellarabiego. Bayer miał rzut rożny, ale niewiele z niego wyszło.

• ... a Rolfes wchodzi za Bendera.

• Podwójna zmiana w Bayerze. Drmić zastępuje Sona...

• Ależ pudło Lewandowskiego! Niewiarygodne jak nie trafił tego Polak! Po szybki =m rozegraniu rzutu wolnego Lewandowski podał do Muellera, potem piłka wróciła do niego, ale z trzech metrów posłał piłkę obok niemal pustej bramki!

• Teraz zrehabilitował się bramkarz Bayeru, znakomicie broniąc uderzenie Robbena!

• Robben dobrze zagrał do Muellera, ten długo zwlekał z decyzją o dośrodkowaniu, a po nim bardzo niepewnie interweniował Leno, który sparował piłkę na słupek. Blisko było gola samobójczego!

• Nieco zbyt mocne dośrodkowanie Calhanoglu z rzutu wolnego. Pewnie łapie piłkę wychodzący z bramki Neuer.

• Wydaje się, że Bayer nie ma większego pomysłu na to, jak pokonać w drugiej połowie Neuera. Gospodarze nadal spokojnie kontrolują mecz.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Xabi Alonso zgrał piłkę głową do Francka Ribery'ego, a Francuz pewnym strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOL DLA BAYERNU! RIBERY!

• Niepewność obrońców Bayeru wykorzystał Rode, które rajdem przy linii końcowej wywalczył rzut rożny.

• Znakomicie wrócił teraz Bender, powstrzymując groźną akcję Muellera.

• Obraz gry nie uległ na razie zmianie. Bayern rozgrywa piłkę, lecz niewiele z tego wynika.

• Nieco przypadkowa, ale dobra piłka do Lewandowskiego, strzał Polaka został jednak zablokowany.

• Od środka zaczął Bayern, w którym mamy w przerwie jedną zmianę. Na boisko nie wrócił już Mario Goetze, zastąpił go Sebastian Rode.

• Znów gramy!

• Wracamy już do Monachium. Obie drużyny są już w tunelu.

• Mistrzowie Niemiec jak na razie rozczarowują, nie potrafiąc zagrozić bramce Leno. Bayer przede wszystkim skupia się na obronie, choć od czasu do czasu robi się naprawdę groźnie pod bramką Neuera. Gdyby nie jedno jego wyjście, a także wybicie piłki z linii bramkowej przez Bernata, "Aptekarze" zapewne by prowadzili. Na razie niezbyt widoczny jest Lewandowski, który gra głównie na lewym skrzydle. Na drugą połowę zapraszamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Piłka w siatce Bayernu, na spalonym złapany jednak Son. Milimetry dzieliły Koreańczyka od obrońców, znakomita decyzja arbitra!

• Minutę dolicza arbiter do pierwszej połowy.

• Bayern miał szansę na kontrę, ale Goetze niedokładnie dogrywał do partnera i przejęli piłkę gracze Leverkusen.

• Robben trafia do bramki, ale wcześniej przy dośrodkowaniu Leno był faulowany przez Lewandowskiego. Słuszny gwizdek arbitra.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Son nieprzepisowo zatrzymywał Benatię, będzie dobra okazja dla Bayernu.

• Świetne podanie Castro do Sona, ale Koreańczyka uprzedził Manuel Neuer, w swoim stylu wychodząc na 30. metr!

• Lewandowski po raz kolejny na lewym skrzydle, tym razem wywalczył rzut rożny.

• Kiessling ucierpiał przy próbie odebrania piłki rywalowi. Wydaje się, że to coś poważniejszego, mamy dłuższą przerwę w grze.

• 64% posiadania iłki ma jak na razie Bayern. Można było się tego spodziewać.

• Za dużo miejsca zostawili teraz piłkarzom Bayernu goście. Omer Toprak dobrze powstrzymał Goetze, lecz po chwili padł na murawę. Wydaje się jednak, że jest już wszystko w porządku.

• Spore zamieszanie pod polem karnym Bayeru, ale Leno wyjaśnia sytuację. Dobra okazję mógł mieć Ribery, lecz za długo zwlekał ze strzałem i odebrał mu piłkę Son.

• Dobra prostopadłą piłkę dostał teraz Bellarabi, ale przy dośrodkowaniu Niemca dobrze zachował się Benatia, blokując piłkę.

• Mogła być dobra sytuacja dla Bayernu, ale Robben pokazał sobie ręką, odstawiając później niezły teatrzyk.

• W świetnej sytuacji był teraz Kiessling, ale z niewiadomych przyczyn zwolnił akcję i próbował dogrywać do partnerów. Zrobił to niecelnie.

• Bellarabi zdecydował się na uderzenie z lewej strony boiska, ale piłka przeleciała obok słupka.

• Świetne przejęcie Bayeru na połowie rywala i dogranie do Sona, ale Koreańczyk został wyprzedzony przez obrońcę. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Próba wymiany szybkich podań na połowie Bayernu nie wyszła gościom. Od autu monahijczycy.

• Tym razem Spahić nie poradził sobie z Robbenem, choć Holender dołożył też nieco od siebie. Z rzutu wolnego po raz kolejny nic nie wyszło.

• Obrońcy Bayeru po raz kolejny radzą sobie w Robbenem. Przewaga gospodarzy robi się jednak coraz wyraźniejsza.

• Leno na raty łapał piłkę po dośrodkowaniu Xabiego Alonso. Bramkarz Bayeru nie jest na razie zbyt pewny na przedpolu.

• Daleki przerzut Muellera w kierunku Lewandowskiego, Polaka ubiega Jedvaj i wybija piłkę na rzut rożny.

• Wejście nakładką Benatii w nogi Kiesslinga. Dziwne, że nie ma żółtej kartki.

• Po raz kolejny złapany na spalonym piłkarz Bayeru. Tym razem był to Calhanoglu.

• Szansa Lewandowskiego, po ofensywnej akcji Bernata Polakowi niewiele brakowało do tego, aby z bliska umieścić piłkę w siatce! Uprzedził go jednak obrońca i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Spore zamieszanie w polu karnym, wpadł z lewej strony w szesnastkę Ribery, dośrodkował, nie do końca pewnie, ale skutecznie interweniował Leno.

• Prostopadłe podanie w kierunku Kiesslinga, ale Niemiec był na spalonym.

• Rozpędził się teraz na prawej stronie Robben, lecz natychmiast został potrojony i stracił futbolówkę.

• Żadnych kompleksów przed mistrzem Niemiec nie ma na razie Bayer! Dobra akcja gości prawą stroną, ale dośrodkowania Sona nie zdołał zamknąć żaden z jego kolegów.

• Niedokładna akcja Bayeru na prawej stronie boiska. Od atu rozpoczną "Bawarczycy".

• Odpowiedź Bayernu, Jedvaj w starciu z Riberym zdołał jednak wybić piłkę na aut.

• To powinien być gol dla gości! Po fatalnym nieporozumieniu Boatenga i Alonso Bellarabi stanął sam na sam z Neuerem, podciął piłkę nad bramkarzem, ale z linii bbramkowej piłkę wybija Juan Bernat!

• Mueller wygrywał pojedynek biegowy ze Spahiciem na prawej stronie boiska, ale ten zdołał przepchnąć Niemca w polu karnym i od bramki zacznie Leno.

• Pierwsza akcja "Aptekarzy" prawą stroną boiska, ale Bellarabi wywalczył tylko aut.

• Od środka rozpoczął grający na czarno Bayer. Gospodarze w tradycyjnych czerwono-granatowych strojach.

• Zaczynamy!

• Przed meczem piłkarze zebrali się jeszcze na środku boiska, mamy minutę ciszy.

• Zawodnicy obu drużyn i sędziowie wychodzą właśnie na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn czekają już w tunelu.

• Siła rażenia mistrzów Niemiec jest jednak ogromna. Robben, Lewandowski, Goetze, Muller czy Ribery są w stanie rozmontować każdą obronę świata, a defensywa z pewnością nie jest najmocniejszą stroną Bayeru. W Monachium możemy spodziewać się więc dziś sporej liczby bramek.

• Pep Guardiola nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z kontuzjowanych Philippa Lahma, Davida Alaby, Javiego Martineza i Thiago Alcantary.

• Rezerwowi Bayeru: Josip Drmić, Roberto Hilbert, Simon Rolfes, Sebastian Boenish, Julian Brandt, Dario Kresić, Robbie Kruse

• Rezerwowi Bayernu: Dante, Gianluca Gaudino, Pierre Hojbjerg, Bastian Schweinsteiger, Sebastian Rode, Xherdan Shaqiri, Leopold Zingerle

• W pierwszym składzie Bawarczyków zobaczymy oczywiście Roberta Lewandowskiego. Z kolei na ławce gości zasiądzie Sebastian Boenisch.

• Choć zawodnicy z Leverkusen w wyjazdowych starciach z Bayernem Monachium radzą sobie nie najlepiej, to dziś chcieliby powtórzyć rezultat sprzed dwóch lat, kiedy to na Allianz Arena niespodziewanie wygrali 2:1. Bayer jest zresztą ostatnio dla „Bawarczyków” niewygodnym rywalem – z ostatnich pięciu meczów oba zespoły wygrały po dwa, a raz padł remis. Bayern nie wygrał obu meczów z zespołem z Leverkusen od pięciu sezonów.

• Monachijski Bayern zgodnie z przewidywaniami pewnie kroczy po obronę tytułu mistrza Niemiec. Podopieczni Pepa Guardioli w lidze nie przegrali od kwietnia. Nie znaczy to jednak, że na boiskach Bundesligi zawsze zachwycają. Wręcz przeciwnie, w tym sezonie zdarzają im się słabsze mecze. Było tak choćby w ostatnich dwóch spotkaniach, kiedy najpierw przegrali 2:3 z Manchesterem City (choć głównie przez indywidualne błędy w końcówce), a potem męczyli się w Berlinie z Herthą, wygrywając ostatecznie 1:0. Z drugiej strony w lidze stracili do tej pory tylko trzy bramki.

• Czy mająca problemy defensywa Bayeru zdoła przeciwstawić się Robertowi Lewandowskiemu i spółce, a koledzy z ofensywy zagrożą Manuelowi Neuerowi? Początek meczu już o 18:30. Zapraszamy na relację LIVE!